Jump to content

Photo
- - - - -

Blade Runner 2049

• Please log in to reply
87 replies to this topic

#1 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,492 posts

Posted 30 August 2017 - 21:25

Da ne bih dosadjivao stalnim kacenjem trejlera na drugim temama (prvenstveno temi 'Filmovi koje nestrpljivo ocekujemo') odlucio sam da otvorim posebnu za ovaj film.

Ocekujem i nadam se da ce sveukupnim kvalitetom Blade Runner 2049 opravdati postojanje zasebne teme,a svakako da nastavak kultnog ostvarenja Ridleya Scotta iz 1982.to i zasluzuje. Radnja novog BR se,kao sto pise u naslovu,odrzava 2049. - dakle punih 30.godina nakon radnje originalnog filma. 

Nema potrebe za nekim posebnim i duzim uvodom.
Za pocetak cu postaviti jedan yt video. On nije trejler vec kratki film koji nosi naziv "2036: Nexus Down".

Radi se o tome da je Denis Villeneuve,reditelj novog BR'49, odlucio da trojici prijatelja/umetnika poveri izradu tri kratka filma koja ce nas uvesti u glavnu radnju.
Kratki filmovi ce dramatizovati kljucne dogadjaje te prikazati pricu koja se odigrala posle 2019,ali pre 2049.kada prica njegovog BR pocinje. 

Prvi kratki film je rezirao Luke Scott.
Moj utisak: Jared Leto ce biti jedan madafaka Villain  :hail: 

Edited by TheObradovic, 30 August 2017 - 21:35.

• 1

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 19,386 posts

Posted 31 August 2017 - 23:40

Sustinska, temeljna velicina Blade Runnera bila je u tome sto je u njemu bilo vise filozofije i tangencijalnih dijaloga nego akcije. 

To je za danasnji attention span koji se smanjio jedno 10 puta od 1982, totalno nemoguce. Tako da je razlozno biti veoma skeptican, najblaze receno.

• 3

#3 boxcube

boxcube
  • Members
  • 399 posts

Posted 01 September 2017 - 04:31

Sustinska, temeljna velicina Blade Runnera bila je u tome sto je u njemu bilo vise filozofije i tangencijalnih dijaloga nego akcije. 

To je za danasnji attention span koji se smanjio jedno 10 puta od 1982, totalno nemoguce. Tako da je razlozno biti veoma skeptican, najblaze receno.

Ipak, True Detective je dobio poprilicnu paznju javnosti sto znaci da situacija jos uvek nije beznadezna. :)

• 0

#4 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,790 posts

Posted 01 September 2017 - 04:58

Originalni Blade Runner dolazi u talasu osamdesetih i jedan je od prvih vesnika

blokbasterskog pristupa.

Samo sedam godina pre toga snimljen je npr. Rollerball i poredjenje ta dva filma

(Rollerball i Blade Runner) dovoljno govori o eroziji ozbiljnom pristupu pravljenja filmova.

Nazalost, moram reci da je originalni Blade Runner prosecan film,

uz preporuku da sami dodelite tezinu ovoj tvrdnji ili joj se grohotom nasmejete.

• 0

#5 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,492 posts

Posted 01 September 2017 - 19:39

@Kido

Zasto bih joj se smejao?
To je tvoj legitiman pogled na film,tvoje misljenje o njemu.. Ja se,ocigledno,ne slazem. Mislim da je film sve samo ne prosecan.

Ovo  :+1: +cela atmosfera filma..mracna sa specificnim pecatom kombinacije vizuelnog i muzickog..
Slezem se i za drugi deo. Nisam "upao u vatru" (mada to sa strane vrv izgleda drugacije  :D ) i znam da ce biti nemoguca misija dobaciti do originala,ali po onome sto sam do sada video,procitao o nastavku imam utisak da se Vilnev (izvinjavam se ako mu ne "izgovaram" prezime ispravno) ostati veran nekim standardima koje je postavio R.Skot.

• 0

#6 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,215 posts

Posted 01 September 2017 - 19:53

Ovaj film je blasfemija koju je trebalo u korenu saseći. Praviti sequel nečemu što je možda i najbolji SF film svih vremena je zločin. Nadam se da tamo negde postoji poseban krug pakla koji čeka sve one koji su u ovo upetljani.

• 1

#7 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,492 posts

Posted 01 September 2017 - 19:56

Dakle - ti mu neces dati ni priliku?  :)

• 0

#8 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,215 posts

Posted 01 September 2017 - 20:00

Pre bih pristao da me vežu i puste mi na repeat sve mečeve Monfils vs. Simon.

Edited by Popokatapetl, 01 September 2017 - 20:11.

• 0

#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 19,386 posts

Posted 02 September 2017 - 02:13

Zaboga... da si rekao recimo Gaske ili Troicki ili Ferrer vs. Simon, pa da razumem, ali jednog od najzabavnijih po svakom parametru igraca na touru ovako pominjati.  :ajme:

• 0

#10 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 19,386 posts

Posted 02 September 2017 - 02:16

@Kido

Zasto bih joj se smejao?
To je tvoj legitiman pogled na film,tvoje misljenje o njemu.. Ja se,ocigledno,ne slazem. Mislim da je film sve samo ne prosecan.

Ovo  :+1: +cela atmosfera filma..mracna sa specificnim pecatom kombinacije vizuelnog i muzickog..
Slezem se i za drugi deo. Nisam "upao u vatru" (mada to sa strane vrv izgleda drugacije  :D ) i znam da ce biti nemoguca misija dobaciti do originala,ali po onome sto sam do sada video,procitao o nastavku imam utisak da se Vilnev (izvinjavam se ako mu ne "izgovaram" prezime ispravno) ostati veran nekim standardima koje je postavio R.Skot.

Pa ja se najiskrenije nadam da si ti u pravu makar i 50%... ali bolje u startu nista ne ocekivati, pa se prijatno iznenaditi. 

Ali definitivno nije slucajno sto su u poslednjih cca. 20 godina najbolji SF filmovi napravljeni u potpuno independent, cesto i gerila uslovima. (Tu je "Interstellar" samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo.) Ti naprosto ne mozes da producentima nametnes svoju viziju, cak ni kada si Sir Ridley Scott (danasnji, ne onaj iz doba Blade Runnera). 

• 1

#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 37,909 posts

Posted 02 September 2017 - 08:46

...

... sedam godina pre toga snimljen je npr. Rollerball ... 

:ajme:

Rollerball?

:rotflmao:

Ja sam prestao da vozim rolshue jos kao klinac, tako da su me filmovi (oba) samo nasmejali.

Kakva skalamerija za prerasle pubertetlije!

:frust:

Btw, secam se kako je Little_Brother dotrcao iz biJoskopa sav zagrcnut, pa sam ga lagano ismevao.

A grohotom sam se nasmejao ... Kidu.

'Bladerunner' je civilizacijsko nasledje koje se ne dira.

To je zlocin - kao 'napraviti lepsi Dubrovnik'.

:twak:

Nemaju tu sta da prckaju raznorazni umisljeni wannabee.

A onaj ko 'nije video' - lepo mu je rekao Roy:

>> ... I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost, in time, like tears in rain. Time to die. ... <<

Oko 'filozofije', pa nije ni cudo, kad je roman napisao nadnaravni lik.

>> ... Philip Kindred Dick (December 16, 1928 – March 2, 1982) was an American writer notable for publishing works of science fiction. Dick explored philosophical, social, and political themes in novels with plots dominated by monopolisticcorporations, authoritarian governmentsalternate universes, and altered states of consciousness. His work reflected his personal interest in metaphysics and theology, and often drew upon his life experiences in addressing the nature of realityidentitydrug abuseschizophrenia, and transcendental experiences. ... <<

'Rollerball'?

:-1:

...

• 5

#12 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 19,386 posts

Posted 02 September 2017 - 12:47

Mislim, nije Rollerball los film, naprotiv, on spada u onu grupu dobrih ostvarenja  svog doba, kao i Soylent Green, Logan's Run i jos par naslova, u proseku je to bila bolja produkcija nego sto je ne-indie produkcija kasnijih decenija, ali porediti ga sa Blade Runnerom ipak nema puno smisla.

Kubrickova Odiseja, Solaris i Stalker Tarkovskog i Blade Runner - pa to su nedostizni vrhunci SF filma. Svako naravno ima prava da ih osporava, ali to ima izgleda na uspeh otprilike isto koliko neko ko pokusava da dokaze da su J. S. Bach i W. A. Mozart bili prosecni kompozitori. 

• 1

#13 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,492 posts

Posted 02 September 2017 - 13:04

Da si rekao Niceluscu - Cornet onda bih se zabrinuo.
Dobro je. Ovako ima nade za tebe. I za novi BR  :P  :D

• 0

#14 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,790 posts

Posted 02 September 2017 - 18:27

Mislim, nije Rollerball los film, naprotiv, on spada u onu grupu dobrih ostvarenja  svog doba, kao i Soylent Green, Logan's Run i jos par naslova, u proseku je to bila bolja produkcija nego sto je ne-indie produkcija kasnijih decenija, ali porediti ga sa Blade Runnerom ipak nema puno smisla.

Kubrickova Odiseja, Solaris i Stalker Tarkovskog i Blade Runner - pa to su nedostizni vrhunci SF filma. Svako naravno ima prava da ih osporava, ali to ima izgleda na uspeh otprilike isto koliko neko ko pokusava da dokaze da su J. S. Bach i W. A. Mozart bili prosecni kompozitori. 

Ne znam, meni ima manje smisla svrstati Odiseju u neku grupu sa Blade Runnerom.

ovo je blokbaster.

Nema par nedelja kako sam gledao BR i bas sam se razocarao. Pre deset godina je izgledao

dosta bolje jbmlg.

Komentariosao sam taj prelaz sa kraja sedamdesetih, sa par kljucnih dogadjaja po

sudbinu holivuda tipa Star Wars & Heavens Gate.

Edited by Kido from Junkovac, 02 September 2017 - 18:49.

• 0

#15 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,790 posts

Posted 02 September 2017 - 19:33

Ja sam prestao da vozim rolshue jos kao klinac,

Nemoj tolko duboko u analize, ne mozem te pratim

ni sa djuletom oko noge

• 0