Jump to content


Photo
- - - - -

Dron | Harš Nojz | Avangarda | Konkretna muzika ...


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 18 August 2017 - 21:42

bUJOCCU.png

 

Antimuzika kako mnogi nazivaju ovake i slične žanrove, muzika koja ekstremno deli kritičare, neko je sluša kada npr. studira (kažu da smiruje misli i pomaže pri koncetraciji :krsta:  ) dok drugi ovu muziku izbegavaju u širokom luku. Ovo je tema baš za ovakvu muziku, što bi se reklo :

 

"svaki žanr i podžanr ima svoje slušaoce"


  • 0

#2 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 18 August 2017 - 21:46


  • 0

#3 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 18 August 2017 - 21:49

Ne mogu svatiti ljude koji slušaju harš nojz, ali ne mogu kriviti ljude...

 


  • 0

#4 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 18 August 2017 - 23:21

Spejsmjuzik je podžanr ambijentalne muzike koji mi se najviše dopada samo zbog jednog razloga- jake želje da jednom postanem član posade u nekoj svemirskoj letelici. 

 


  • 0

#5 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 19 August 2017 - 00:13

Urbani klasik od Vajthousa, i jedan eksperiment u kojem je vokal umiksao s harš nojzom a sve radi sprdnje na jedan klip o jednoj devojci koja je non stop trućala o tome kako nije postala plesačica jer su je silovali i sl...

 

 

Kad spomeneš harš nojz većina će upravo spomenuti Vajthousovu sprdačinu ili "a to je ono sa bukom i deranjem i čudnom Indijankom"


  • 0

#6 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 19 August 2017 - 20:52

Ove godine sam po prvi put napravio sopstvenu muziku i podžanr- ambijentalna ukleta muzika. Pošto je podžanr ukleti haus zapravo vrlo usporena normalna haus muzika ja sam rešio da usporim zvukove startova Fernanda Alonsa s šest trka prošle godine ali takva muzika bi se zvala ambijentalna ukleta jer usporavam snimke zvukova a ne muziku. Album sam nazvao Alostar (ALOnsoviSTARtovi)

 


  • 0

#7 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 19 August 2017 - 20:54

Zanimljiva tema. Ja sam aktivno pratio i slusao jedno vreme, narocito japansku scenu, cak sam imao i omiljenu "pesmu" (na 10:54, obrada Rolingstonsa, Paint it Black, cak se i naziru neki taktovi):

 

 

I dan danas volim poslusati pa i otici na koncert po nekad kad mi prahne, narocito sto se u toj muzici cesto desavaju razne kombinacije muzicara na albumima, razni krosoveri (sa dzezom, rok muzikom, klasikom itd) pa uvek ima nesto novo i neocekivano da se cuje. Evo zanimljivog primera albuma od pre dve godine na kojem svira krem de la krem svetske alternativne muzicke scene, ponajbolji free-jazz saksofonista Mats Gustafsson, noiz legenda Masami Akita aka Merzbow (koji mi je omiljeni cisto nojz muzicar), Thurston Moore, gitarista Sonic Youth-a  i madjarski dzez bubnjar Balas Pandi:

 


Edited by bohumilo, 19 August 2017 - 20:56.

  • 0

#8 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 20 August 2017 - 02:44

Vomir je "prešao igricu" što se tiče harš nojz muzike, evo još jedne izvedbe

 


  • 0

#9 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 21 August 2017 - 18:38

Ipak da se vratimo malo klasici, evo jednog kvintesencijalnog nojz komada Dzona Kejdza, pod nazivom 4'33''. Komad se sastoji od tri cina, pisan je za bilo koji ansambl, prilazem i note sa upiutstvima za izvodjenje:

a9a2434d69c083100e69f7d23a71bc6d--john-c


  • 1

#10 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 23 August 2017 - 22:35


  • 0

#11 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 08 September 2017 - 21:55

Ponekad volim čuti razne eksperimente, čisto iz radoznalost (redovono brzo "ugasim")

 


  • 0

#12 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 11 September 2017 - 19:45

Le Sony'r Ra, aka Sun Ra je svakako jedno od najvecih imena muzike 20. veka bilo kojeg zanra (koji god vam padne na pamet - niste daleko). Veliki ekscentrik i ezoterik dzeza, afrofuturista i istrazivac ovostranog i onostranog, poznat po tvrdnjama da nije rodjen na Zemlji, po teoriji o nebeskom poreklu crne rase, po stavovima da su Flecer Henderson i Djuk Elnigton andjeli a ne ljudi itd itsl...ali svakako najpoznatiji po svojoj kosmickoj muzici "izvan ovog svemira" (da parafraziram H.F Lavkrafta) koja je prkosila svim pravilima i normama, oblicima i formama koje su vidjeni i pre i posle Sun-a.

 

Jednog dana je u gluvoj sobi zakljucao svoju duvacku sekciju (Astro Infinity Arkestra!!!), podelio im istocnjacke zicane instrumente koje je skupljao dugo vremen - ukulele, mandoline, kotose, korase, kineske lute, "meseceve gitare" i razne homemade instrumente. Na proteste muzicara koji su tvrdili da instrumente nikada nisu ni videli i da nemaju pojma kako se stimuju a kamoli sviraju, Soni im je autoritarno odgovorio: "Samo na moj znak. Ovo je ogled iz neznanja!" - ostao je istorija! Ovi vrhunski muzicari su tako stvorili jedno od najcarobnijih i najmocnih muzickih komada zabelezenih u istoriji ljudske civilizacije - legendarni album "Strange Strings".

 


Edited by bohumilo, 11 September 2017 - 19:47.

  • 2

#13 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 12 September 2017 - 05:23

Ipak da se vratimo malo klasici, evo jednog kvintesencijalnog nojz komada Dzona Kejdza, pod nazivom 4'33''. Komad se sastoji od tri cina, pisan je za bilo koji ansambl, prilazem i note sa upiutstvima za izvodjenje:

 

 

Evo jos jedna sjajna od Cagea:

 


  • 1

#14 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 10 November 2017 - 01:44

Loverkejs- žanr koji obogaćuju pojačani svakodnevni tonovi

 


  • 0

#15 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 10 November 2017 - 01:55

Sovjetski industrijal noiz (eksperimentalna muzika)

 


  • 0