Jump to content


Photo
- - - - -

Zima dolazi?


  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#31 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 July 2017 - 23:58

Denise, ne radi se o tome sta treba vec sta je izvodivo. Ja sam siguran da Nemacka ili Japan za 6 meseci imaju upotrebljivo nuklearno oruzje, ako krenu u to, to je samo stvar para jer je tehnologija iz cetrdesetih proslog veka. Dalje, mrzeo ti nuklearno oruzje ili ne, to je prakticno jedini nacin da se spreci moguce izumiranje ljudske vrste ukoliko dodje do velikog asteroidnog ili kometnog udara (mada to nisu jedini uzroci zbog kojih mozemo da zavrsimo kao dinosaurusi).

I uzgred, ako vec govoris o prirodnim hazardima, trebalo bi da znas i da su supervulkanske erupcije znatno veci globalni rizik od sudara sa asteroidima ili kometama... 


  • 1

#32 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 July 2017 - 00:01

Sto se tice nuklearnog oruzja, po meni ni jedna ga drzava ne bi trebala imati. Ali bi ga zato trebalo imati samo za slucaj nekog moguceg udara iz svemira ( asteroida ili komete kao sto kaze red pill ), i takvo nuklearno oruzje bi ja postavio na Antartik. Oruzije bi bilo pod stalnim nadzorom predstavnika nekoliko drzava ( npr USA, Kina, Rusija, Nemacka, J. A. R , Brazil ).

Uzgred, postojao je vrlo ozbiljan plan u godinama nakon WW2 da se UN prepusti puna kontrola nad nuklearnim oruzjem: https://en.wikipedia...iki/Baruch_Plan

 

Naravno, sabotirao ga je idol vecinske Srbije, a i brojnih infantilnih levicara van Srbije, drug Džugašvili.  


  • 2

#33 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 July 2017 - 05:11

I uzgred, ako vec govoris o prirodnim hazardima, trebalo bi da znas i da su supervulkanske erupcije znatno veci globalni rizik od sudara sa asteroidima ili kometama...


Da, znam za supervulkanizam, a i obližnja supernova može da izazove izumiranje.
  • 0

#34 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 July 2017 - 05:35

:lol+:

Znaci, ko prvi do dugmeta ima kontrolu. Malo decacki posmatras problematiku. Nuklearna energija je prilicno zgodna i braniti njenu upotrebu nije bas popularna ideja, ali mora nekako da se sredi kontrola. Sto se svemira tice, neka pucaju, nista nam ne mogu. 

 

Ma, ne ko prvi do dugmeta, vec bi se izvlacila drvcad, pa ko izvuce najduze drvce taj stiska dugme  :lol+:

 

Sto se tice nuklearnog oruzja, to bi zabranio svakoj drzavi na svetu, sem da se koristi u te neke svrhe za spas planete ako bude trebalo, ali da se koristi nuklearna energija kao energija za razne potrebe u nauci i kao sada za proizvodnju elektricne energije, to sam naravno za. 

Npr, ja bih cak isao i toliko daleko da ne bi dozvolio drzavama da imaju ikakvo oruzje. ;)


  • 1

#35 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 July 2017 - 06:00

...

 

... npr, ja bih cak isao i toliko daleko da ne bi dozvolio drzavama da imaju ikakvo oruzje ... 

 

 

Ma treba zabraniti i kuhinjske nozeve ... kao i kancelarijske!

;)

 

...


  • 1

#36 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 July 2017 - 06:09

...

 

 

 

Ma treba zabraniti i kuhinjske nozeve ... kao i kancelarijske!

;)

attachicon.gifvictorinox.jpg attachicon.gif902.jpg

 

...

 

 

 

Da znas da sam mislio na to dok sam pisao post. Naravo i to sve unistiti, a raspisao bih konkurs da se smisle neki nozevi i taj pribor od materijala nekog koji bi se istopio ili ne znam ni ja sta prilikom dodira su ljudskim ili zivotinjskim telom. Ili na primer bi se mogli koristiti samo u prostorijama , cim bi se izneli iz prostorije, nozevi i taj kanc. pribor bi se samounistili. 

Ima nacina da se to izvede, samo treba ici u pravom smeru.


  • 0

#37 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 July 2017 - 06:13

Kako cemo onda da secemo bifteke? Mislim, ako se secivo samounisti u dodiru sa zivotinjskim telom? ;)


Edited by red pill, 26 July 2017 - 06:16.

  • 0

#38 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 July 2017 - 06:21

Vidis, da sam dalje napisao, ili da se mogu samo koristiti u prostorijama a cim bi se izneli napolje, samounistili bi se. Kao takvi bi bili pravi nozevi, ne bi se unistili prilikom dodira sa ljudskim ili zivotinjskim telom.


Edited by slavisa063, 26 July 2017 - 06:21.

  • 0

#39 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 July 2017 - 06:24

I mislis da bi to sprecilo ljude da se ubijaju na drugi nacin, recimo tupim oruzjem, i ukinulo potrebu da policija i vojska nose oruzje? Nesto sumnjam, s obzirom na ljudsku prirodu.


  • 0

#40 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 July 2017 - 06:29

Vidis, da sam dalje napisao, ili da se mogu samo koristiti u prostorijama a cim bi se izneli napolje, samounistili bi se. Kao takvi bi bili pravi nozevi, ne bi se unistili prilikom dodira sa ljudskim ili zivotinjskim telom.

Znaci, uteras svinjce ili janje u dnevnu sobu i tu ga koljes pred ukucanima i sitnom decom? 

Nije preporucljivo. :D


  • 2

#41 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 July 2017 - 06:30

Moguce je, jer ako ne bi bilo oruzja, onda mozda ljudi ne bi bili toliko ratoborni kao sada. Vojska ne bi postojala, policija da ali od oruzja bi imali one electro shokove . Narvno drzave ne bi postojale, religija bi verovatno postojala, ali ne bi imali razloga napadati jedne druge, jer ne bi bilo drzava, pa ni ovih kozoje.a.

 

@kronostime  ne mora u dnevnu sobu, moze u kupatilo i naravno zatvoriti vrata za sobom  :lol+:


Edited by slavisa063, 26 July 2017 - 06:32.

  • 0

#42 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 July 2017 - 06:36

Slavisa, ljudi su ratoborni onoliko koliko su bili i u kamenom dobu, kad nisu imali nista sem kamenica i grana kao oruzje, pa je opet bilo nasilja, i to svakodnevno. Popricaj malo sa onima koji su bili u kontaktu sa kriminalcima, poput policajaca ili pravnika koji su imali kriminologiju na fakultetu, pa im to predlozi, da ti se nasmeju u lice.


  • 0

#43 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 July 2017 - 06:36


Vidis, da sam dalje napisao, ili da se mogu samo koristiti u prostorijama a cim bi se izneli napolje, samounistili bi se. Kao takvi bi bili pravi nozevi, ne bi se unistili prilikom dodira sa ljudskim ili zivotinjskim telom.


Znaci, uteras svinjce ili janje u dnevnu sobu i tu ga koljes pred ukucanima i sitnom decom? 
Nije preporucljivo. :D

Bolje je da im držiš politički govor i oni sami umru.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


  • 1

#44 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 July 2017 - 06:42

Bolje je da im držiš politički govor i oni sami umru. Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Pustim mu drugi dnevnik i resen problem.  ;) 

RvdkKZy.gif

:lol+:


  • 1

#45 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 July 2017 - 06:55

Slavisa, ljudi su ratoborni onoliko koliko su bili i u kamenom dobu, kad nisu imali nista sem kamenica i grana kao oruzje, pa je opet bilo nasilja, i to svakodnevno. Popricaj malo sa onima koji su bili u kontaktu sa kriminalcima, poput policajaca ili pravnika koji su imali kriminologiju na fakultetu, pa im to predlozi, da ti se nasmeju u lice.

 

 

Pa valjda je doslo do neke evolucije u svesti coveka od tada do sada. Mozemo mi sad pisati ovde ovako ili onako, mi ne mozemo znati kako bi bilo da nema oruzja, da li bi ljudi bili drugaciji ili ne. Isto kao sto mozemo pisati da bi slobodno trziste bilo bolje bez drzavne birokratije, jer ne znamo kako bi bilo zapravo.


Edited by slavisa063, 26 July 2017 - 06:56.

  • 0