Jump to content


Photo
- - - - -

Zima dolazi?


  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#1 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 24 July 2017 - 22:43

Hteo bih da podelim ovaj video da ga sto vise ljudi vidi i razmisli (a i podeli), ujedno da otvorim mesto gde se moze diskutovati o ovoj vaznoj temi:

 

 

Narocito bih stavio akcenat na cinjenicu koja mi nikada nije pala na pamet, a koja predstavlja jedan od najjacih argumenata za smanjenje nuklearnog naoruzanja: da je veca sansa da do nuklearnog rata dodje slucajno - ljudskim, softverskim, tehnoloskim bagom - nego kao svesna politicka odluka i "nastavak rata drugim sredstvima".


  • 2

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 July 2017 - 05:41

Pa obzirom na broj incidenata koji su objavljeni (plus jos N onih koji se i dalje drze u tajnosti), ja odavno smatram da je to sto smo uopste preziveli do danas izraz ciste srece. 

 

Koja se, naravno, moze promeniti koliko sutra.

 

 

P.S. Posebno ako imamo u vidu moronsko ponasanje svetskih lidera, na celu sa Donaldom Trampom, koji se otvoreno zalazu za proliferaciju nuklearnog oruzja ("J. Koreja treba sama da se naoruza na isti nacin." itd.), kao i za ukidanje fondova medjunarodnim regulatornim telima tipa Agencije za atomsku energiju. 


  • 3

#3 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 25 July 2017 - 05:56

A na koji nacin Schrodinger mozes braniti pravo jedne zemlje da poseduje nuklearno oruzje a negirati to drugoj? Proliferacija se ne moze ni spreciti dugorocno. Cak i zemlje koje su potpuno bile pod sankcijama UN uz dovoljno para razvile su upotrebljivo nuklearno oruzje, poput Juzne Afrike, ili sad Severne Koreje.


  • 0

#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 July 2017 - 06:02

A na koji nacin Schrodinger mozes braniti pravo jedne zemlje da poseduje nuklearno oruzje a negirati to drugoj? Proliferacija se ne moze ni spreciti dugorocno. Cak i zemlje koje su potpuno bile pod sankcijama UN uz dovoljno para razvile su upotrebljivo nuklearno oruzje, poput Juzne Afrike, ili sad Severne Koreje.

Naravno da mogu, jer ne postoji nikakvo "pravo zemalja" koje se suprotstavlja najelementarnijem razumu. Juznoj Africi treba odati priznanje da je ne samo rasformirala svoj nuklearni program, nego objavila imenom i prezimenom sve ljude, sve institucije, sve detalje o njemu, da bi se sprecilo da ikad iko to ponovo pokusa. 

 

A protiv S. Koreje sam apsolutno za vojnu akciju upravo zbog toga. Kao sto bih, da nije sklopljen Obamin sporazum, bio i za vojnu akciju protiv Irana. 


  • 3

#5 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 25 July 2017 - 06:08

...................................

P.S. Posebno ako imamo u vidu moronsko ponasanje svetskih lidera, na celu sa Donaldom Trampom, koji se otvoreno zalazu za proliferaciju nuklearnog oruzja ("J. Koreja treba sama da se naoruza na isti nacin." itd.), kao i za ukidanje fondova medjunarodnim regulatornim telima tipa Agencije za atomsku energiju. 

 

Pitaj otvaraca teme, Bohumila, kako bi on to resio. Sudeci prema njegovom dosadasnjem opusu - resenje je ukidanje bilo kakvih normi, drzava, institucija, medjunarodnih organizacija...

Sve ce resiti slobodno trziste!

:lol+:


  • 2

#6 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 25 July 2017 - 06:52

Nego Schrodinger, sta bi moglo da se pobrine za 50-100km u precniku veliki asteroid koji ce da udari sa nekih desetak km/s u Zemlju ako ne atomsko oruzje (ili mozda antimaterija), kako bi bio rasparcan dovoljno da se delovi istope pri ulasku u atmosferu? U sustini mozda nam za to treba i vise oruzja, sigurno na jacim nosacima, mozda i u orbiti, ali kako ces onda spreciti toga ko komanduje da se ne ustolici kao diktator ili car?


  • 0

#7 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 July 2017 - 06:55

...

 

... pitaj otvaraca teme, Bohumila, kako bi on to resio. Sudeci prema njegovom dosadasnjem opusu - resenje je ukidanje bilo kakvih normi, drzava, institucija, medjunarodnih organizacija...

Sve ce resiti slobodno trziste! ...

 

 

A mozda ponovo uvedemo 'bratstvo-jebinstvo'?

Tu i tamo - poneku 'radnu akciju'?

:D

Jer, pokazalo se, ma koliko bilo invektiva protiv slobodnog trzista, u njegovim plodovima se itekako uziva!

 

A sto se tice atomskog oruzja - sta je, tu je.

Stvorili su ga, sad neka ga ljuljaju.

 

Btw, raznorazne nadnacionalne birokratske agencije - samo izazivaju sumnju.

 

...


  • 0

#8 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 July 2017 - 07:12

A na koji nacin Schrodinger mozes braniti pravo jedne zemlje da poseduje nuklearno oruzje a negirati to drugoj? Proliferacija se ne moze ni spreciti dugorocno. Cak i zemlje koje su potpuno bile pod sankcijama UN uz dovoljno para razvile su upotrebljivo nuklearno oruzje, poput Juzne Afrike, ili sad Severne Koreje.

 

Ne znam koliko treba biti inteligentan pa zakljuchiti da treba zaustaviti proces da svaki retard ima svoju nuklearnu bombu - a sve u cilju "srBske ravnopravnosti" i novog Pravoslavnog Pravednog Poretka. Valjda treba stati na tih 7-8 zemalja koje ih vec imaju, a ne podsticati neku Severnnu Koreju, Somaliju i Srbiju da i one imaju svoje "pravo" na nuklearnu bombu. To samo kad smo na slovo S. A tu su i Albanija, Alzir, Avganistan, Azerbejdzan ,,,, kad smo kod sloiva A.

 

A i ove shto imaju valjda treba naterati da ih "pretope" u nuklearnim elektranama, a ne da prave neke sumanute brojke od 30 hiljada takvih komada.

 

Kad vec pitash shto svi ne mogu da imaju "pravo" na A-bomb ....... jel se ti to neshto brinesh da su Rusija i Kina nedovolje da pariraju USA? Pa imaju vishe od njih, chak i kad doadash Evropu. Zastupljeni su znachi i primitivni oblici zivota na zemlji. Ravnopravno. Nema nikakve potrebe da se ta bolest shiri.

 

Mozda je reshenje u globalizaciji, Da takvi ne postoje?!?

 

Ili je reshenje kada se onaj religiozni vodja debila u Iranu probudi nervozan i uzme pogreshne lekove pritisne dugme? Ko ce da mu se suprotstavi? A sve u ime prava da smo svi isti debili. 

 

Nekima (mnogima) ne treba dati pravo na atomku, njima treba baciti atomku.

 

Vidish kako je to na primeru Japana, a i Hitlerove Nemachke da je bila spremna - bilo izuzetno genijalno reshenje ........ em se zaustavilo divljanje, em su to danas zemlje za svaki primer.


Edited by Denis Jasharevic, 25 July 2017 - 07:13.

  • 2

#9 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 25 July 2017 - 07:19

Denise, ne radi se o tome sta treba vec sta je izvodivo. Ja sam siguran da Nemacka ili Japan za 6 meseci imaju upotrebljivo nuklearno oruzje, ako krenu u to, to je samo stvar para jer je tehnologija iz cetrdesetih proslog veka. Dalje, mrzeo ti nuklearno oruzje ili ne, to je prakticno jedini nacin da se spreci moguce izumiranje ljudske vrste ukoliko dodje do velikog asteroidnog ili kometnog udara (mada to nisu jedini uzroci zbog kojih mozemo da zavrsimo kao dinosaurusi).


  • 0

#10 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 25 July 2017 - 07:21

.......................

Btw, raznorazne nadnacionalne birokratske agencije - samo izazivaju sumnju.

 

Da, dok "nacionalne" - recimo neki severnokorejski institut ili kako ga vec zovu - ne izaziva nikakvu sumnju, njima treba verovati... :D


  • 1

#11 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 25 July 2017 - 07:25

.....

... mrzeo ti nuklearno oruzje ili ne, to je prakticno jedini nacin da se spreci moguce izumiranje ljudske vrste ukoliko dodje do velikog asteroidnog ili kometnog udara (mada to nisu jedini uzroci zbog kojih mozemo da zavrsimo kao dinosaurusi).

 

Pa, za vreme  trajanja jednog prosecnog ljudskog zivota, prema dosadasnjem iskustvu, manje je verovatno da ce nas sjebati asteroid nego nuklearni incident...

 

Pri cemu svejedno verujem da je nuklearna energija dobra stvar, ali svakako treba napredovati po pitanjima bezbednosti, otpada i slicno.


  • 0

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 July 2017 - 07:57

...

 

... da, dok "nacionalne" - recimo neki severnokorejski institut ili kako ga vec zovu - ne izaziva nikakvu sumnju, njima treba verovati... 

 

Nema potrebe da mi podmeces.

 

Sto se mene tice ta S. Koreja je odavno trebala da bue 'pejzaz sa Marsa'.

 

Btw, ne znam samo zasto si potezao 'slobodno trziste'.

 

Pogledaj J. Koreju i pogledaj onu s.korejsku septicku jamu (koja se navadila na neki komunjizam / kolektivizam / masovne akcije / pesme omiljenom vodji) i bice ti, valjda, jasno o cemu se radi.

 

Kod njih moze da se dogodi akcident jer im je, jednostavno, pregoreo neki fusherski 'prekidac'.

I kao drugo - jer je to taloznik civilizacijskih ideoloskih idiJota (ima takvih, reklo bi se 'bezazlenih' i na drugim mestima, no to je samo zabluda) koji ne zasluzuju ni travu da pasu.

 

 

Btw, mnogo mi je interesantnije da citam Bohumila nego ogromnu vecinu drugih, povrsnih, 4umasa.

 

...


Edited by Kinik, 25 July 2017 - 08:14.

  • 1

#13 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 25 July 2017 - 07:59

Pitaj otvaraca teme, Bohumila, kako bi on to resio. Sudeci prema njegovom dosadasnjem opusu - resenje je ukidanje bilo kakvih normi, drzava, institucija, medjunarodnih organizacija...
Sve ce resiti slobodno trziste!
:lol+:


Pitaj me sam, nema potrebe za dziberskim ponasanjem, tim pre sto se ne secam da nekada nisam bio otvoren da cujem i posteno razmotrim sve protivargumente.

Da, ne samo sto je postojanje drzava - moze li biti ociglednije? - odgovorno za nuklearnu proliferaciju i ratove (a dirljivo je religijsko obozavanje ovog zlogukog entiteta CAK i u ovoj situaciji), i ne samo da je nesposobno da zaustavi njegovo sirenje preko svake razumne i potrebne mere, nego tvrdim i da bi slobodno trziste i u industriji bezbednosti i osiguranja daleko bolje hendlovalo i ovaj problem. Ali nema potrebe da tebi dalje ekspliciram ove argumente, buduci da za njih nisi ni zainteresovan, vec ti je seosko opanjkavanje mnogo blize.

Edited by bohumilo, 25 July 2017 - 07:59.

  • 0

#14 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 25 July 2017 - 08:05

Bohumilo, otkud ti da bi "bratstvo-jedinstvo" izmedju Indusa i muslimana, ili Kineza i Japanaca proslo ikako drugacije od balkanskog? To sam i Denisu odgovorio, nemojmo SBB KBB vec realno sta je izvodivo, a ukidanje drzava (i kulturnih razlika na kojima su utemeljene) to svakako nije.


  • 0

#15 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 25 July 2017 - 08:12

Bohumilo, otkud ti da bi "bratstvo-jedinstvo" izmedju Indusa i muslimana, ili Kineza i Japanaca proslo ikako drugacije od balkanskog? To sam i Denisu odgovorio, nemojmo SBB KBB vec realno sta je izvodivo, a ukidanje drzava (i kulturnih razlika na kojima su utemeljene) to svakako nije.


Nisam zainteresovan ni za kakvo "bratstvo" a jos manje "jedinstvo" medju "narodima i narodnostima", niti verujem u te pojmove, jos manje sam zainteresovan za ukidanje kulturnih razlika.

Edited by bohumilo, 25 July 2017 - 08:13.

  • 2