Jump to content


Photo
- - - - -

Saintslau Basara ili ko je taj covek...


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#31 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 July 2017 - 18:52

Nemoj ni na trenutak pomisliti da se ne vidi od kakvih likova si pokupio 'znanje'.

 

Samo uzivaj.

 

LM, ne znas coeka, dobar je bio za ono vreme - kako bi tebi bilo da ti kazem da si znanje "pokupio" znanje:mutija, hodza, imama, dervisa;;;;;PS. Lik je od `92 napustio skolu "iz licnih razloga" - nije hteo da predaje Slobinoj i Seseljevoj rulji  filozofiju: koja je vajda od isprdaka iz diplomatskih predstavnistva u zadnjih 50 godina? Ni Skole, ni znanja, ni upotrebne vrednosti. :D

...

 

 

Ne budalesaj.

Ja sam ti lepo rekao - samo sam ja sebi 'omiljeni'.

 

 

Tacno je.

Uvek cu prekopirati nesto sto je visevekovna tradicija, cista estetika i skoro umetnost, a ne da kacim neko kafansko zderilo.

Srecom i izborom - za te splacine nisam 'poznavalac'.

:yucky:

A za 'bento' - nema problema. Riba (a ima je), pirinac, zacini, prezentacija.

I uzivanje. 

 

...

dE27RWr.gif :rotflmao:


Edited by kronostime, 06 July 2017 - 18:56.

  • 0

#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2017 - 19:02

... LM, ne znas coeka, dobar je bio za ono vreme - kako bi tebi bilo da ti kazem da si znanje "pokupio" znanje:mutija, hodza, imama, dervisa;;;;;PS. Lik je od `92 napustio skolu "iz licnih razloga" - nije hteo da predaje Slobinoj i Seseljevoj rulji  filozofiju: koja je vajda od isprdaka iz diplomatskih predstavnistva u zadnjih 50 godina? ...

 

 

Ja sam uvek mislio da je studiranje filozofije nacin da se nauci da se razmislja / misli.

 

Ili postoji filozofija za isprdke i za one koji nisu.

Taj tvoj profa je tipicna balkanska umisljena seljacina. Pune su kafane takvih nesretnih 'filozofa'.

:lol+:

 

...


  • 0

#33 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 06 July 2017 - 20:02

evo me, srce vase malo je opet tu :)

 

 

...nastavak zapocetog od danas a sa prethodne str. (znate bilo je ono o cistoj i neiskvarenoj sendvicima,

platonskoj ljubavi izmedju opozi botova i opozicije)

 

Dvojajčani blizanci

..............

Pa ne možeš ti, Bas - obraćaju mi se onako burazerski, "na ti", kao da su sa mnom vekovima čuvali ovce - tek tako napisati da su "svi isti i time - šireći defetizam i rezignaciju - navraćati vodu na vodenicu Jego Sijatelnog Predsedatelstva, Vučića.

 

U cilju pravovremenog i objektivnog obaveštavanja javnosti, spreman da, ako zatreba, odem i na detektor laži, "odgovorno" izjavljujem da u svojim pisanijama nikada nisam rekao da su sve personae dramatis našeg političkog života "iste", ali jesam višekratno pisao da su i srpska vlast i srpska opozicija participanti (i korisnici) "istog" pijačarskog političkog sistema čije je misterije - doduše drugim povodom - rasvetlio rani Hegel u poučnoj priči o "Aferi pokvarena jaja".

 

Došla, kaže Hegel, neka gospoja na pijac da kupi jaja, zastala kod jedne tezge, pogledala robu, ustanovila da je sumnjivog kvaliteta, pa se ovako obratila prodavači - ju, bako, ova su vam jaja kvarna. Ta je izjava je baku - koja je zdravo držala do dostojanstva svojih jaja - momentalno bacilo u stanje teškog amoka. Ti da kažeš da su moja jaja kvarna - planula je baka - ti, čiji je deda pijan teturao po Tibingenu i psovao kralja, ti, čiji otac zbog tuberkuloze nije služio vojsku, čija je majka bila sipljiva, ti, za koju svi znaju da si imala predbračne odnose, a verovatno i triper.

 

Ako vas je počem scena sa Tibingenške pijace podsetila na našu političku scenu, to je znak da ste svakim danom sve više napredovali i da ste stasali da saslušate i lokalni dodatak Hegelovoj priči koji glasi ovako: politička jaja svih baba na našoj vladarskoj pijaci jesu kvarna da do neba smrde, pa je zato svake pohvale dostojan napor naših opozicionih gospoja da raskrinkaju podvalu, nevolja je, međutim, u tome što su - u političkom smislu, naravno, honni soit qui mal y pense - dede naših gospoja vaistinu pijani teturali po varoši, što su im očevi doista bili tuberkulozni, a majke sipljive i što je sušta istina da su se karale po komšiluku.

 

Još veća nevolja nastaje kada gospoja - načelno vrlo antiprotivna prodaji robe sumnjivog kvaliteta - uz pomoć pobunjene pijačne javnosti zbaci pokvarenu babu sa tezge i zauzme njeno mesto, pa uvidevši da pokvarena jaja donose lep profit, nastavi da prodaje mućkove i da - svakom ko se drzne da joj to saspe u lice - spočitne dedina, očeva i majčina moralna nepočinstva. Zbog toga, međutim, ne treba padati u moralnu paniku, ljudska je priroda - kako videsmo - takva, ista i u Tibingenu i u Donjem Pičkovcu, samo što su u Tibingenu, za razliku od našeg prestonog Pičkovca, smislili sistem koji sprečava iznošenje mučkova na pijacu.

 

 

 

(ne samo vi vec sam i sama onako pijacarski prepodobno sablaznjena izvesnim recima u ovom tekstu

i ne mogu da verujem da je bas meni zapalo da to postavljam pored toliko razumevaoca ovog bota tj. autora)

 

 

edit/bold jer je naslov pa da bude uocljivo


Edited by Mama_mia, 06 July 2017 - 20:03.

  • 1

#34 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 July 2017 - 20:03

Izvini, McLeod, ali cime je tacno moguce opisati ovog sto je ostavio post tacno iznad tvog? Svega ti, pa ako to nije udzbenicki prikaz i primer D-K efekta, ja ne znam sta je, kao i ogromna vecina njegovih postova. Ali se nesto ne secam da ti je to negde zasmetalo.

 

A vidis, ta vrsta ciste nedoslednosti je ono sto smeta i upada u oci. 

 

Pa vrlo je jednostavno, nisam primetio ni da tebi smetaju neke stvari kod nekih drugih ovde. Iako bih po tvom cestom cutanju mogao da pretpostavim da se ne slazes uvek i sasvim - ni ja se ne slazem uvek i sasvim, govorim u svoje ime.

 

Niti smo uvek bili na istim stranama mi, koje tako zgodno pojedini ubace u tor, niti treba da bude tako, svako govori za sebe - ocigledno se ni oko Basare ne slazemo.

 

No, posto problema ocito ima ihaj haj, niko nema vremena da se dotakne bas svega.


  • 2

#35 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 07 July 2017 - 03:23

Ali zapravo citava ova tema pokazuje tu potrebu da neko od "elite" stane na "pravu" stranu, i to je vidljiv karakter ove vlasti, a mozda i najbolje se to vidi po kupovini diploma prvaka vlasti. To je tacno ta zelja da djaci ponavljaci iz magarecih klupa budu nekako dio "elite", kao kad ona pevajka sa Ibarske magistrale kaze za sebe da je "estradna umjetnica", tacno to cini citavu ovu temu, to, da bi ova vlast da bude "umjetnicka", ali ne moze,.. fali joj to malo sto nikako ne moze da ima, dzaba i pare i kupovina diploma i Basara i Miki Manojlovic i Lukovic i Krstic i nedodjeljivanje nagrada na Sterijinom pozorju, i nedodjeljivanje nagrade Narodne biblioteke, dzba joj sve,.. i dalje ce to ostati jedna primitivna, nazadna, prosta, kriminalna vlast sa Ibarske magistrale.

 

I ovo zavrijedjuje da prokomentarisem:
 

Ipak se i dalje neki ljudi, u svojim komentarima, danas citam, cude i pitaju ko je taj covek, taj Basara?
Zar je i on postao to? Bot.

 

Jeste. Bot najgori.


Edited by Atreid, 07 July 2017 - 03:24.

  • 0

#36 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 07 July 2017 - 08:59

Ali zapravo citava ova tema pokazuje tu potrebu da neko od "elite" stane na "pravu" stranu, i to je vidljiv karakter ove vlasti,

 

promasaj...

 

Nikome nije potreban NEKO bilo tko iz elite. Cak nije bitno ni ime i prezime. Nije bitno ni ono sta kaze.

A bitno je KAKO to kaze, jer nacin na koji neko nesto kaze je ono sto ga deli od otrcanih, vec vidjenih i drugih ponavljaca.

 

...nije tesko uvideti da je podela srb na dve, zapravo podela po parametru koji doslovno svi zaobilaze kako ne bi povredili drugu stranu,

taj parametar je zdrav razum i iq - nema veze sa zubima nema veze sa elitom nema veze sa dodeljenim nagradama za ovo i ono...

 

...licno mi je zdravorazumni pametnjakovic daleko razumljiviji od budalasha koji nista ne kapira iz prve, koji konstanto ponavlja ISTE greske i nikad mu nije dosta packi, a kad vec nije razumeo iz prve, pocinje da se pretvara kako razume sasvim nesto drugo i drzi se toga kao pijan plota

 

na primer ovo:

 

i dalje ce to ostati jedna primitivna, nazadna, prosta, kriminalna vlast sa Ibarske magistrale.

 

 

zar to ima neko znacenje osim - drzim se svoje mantre kao pijan plota?

 

pitanje je koliko ima smisla tako nesto ponavljati i otici na kafu

i da li je neko mozda izjavio da je ova vlast nesto najbolje, najnaprednije, posteno stiglo sa Champs-Elysées?

 

naravno da to niko nije izjavio ali se ljudi prepiru oko toga kao da jeste,

 

po meni jedino malo vise smisla od ponavljanja da je ovo najgora vlast od kad je sveta, imaju pitanja -

 

kako se to srbiji dogodilo?

i kako prevazici najgoru vlast i postaviti bolju ako ne sednes na kicmu opoziciji i primoras je da vise ne kandiduje tupavost

vec poltiku i licnosti koji ce uspeti da pregaze najgore a ne da ih ojacavaju?


  • 0

#37 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 07 July 2017 - 09:17

A kako stati na kicmu opoziciji, kako to obican covek moze da uradi, kako bi se kandidovali bolji ljudi, i da li bi ti bolji ljudi ucinili ista u zemlji u kojoj je bitnija licna harizma od konkretnog programa neke stranke? Ali je to mozda pitanje za drugu temu, a ne ovu o Basari. Dobro pise, ali nema licnog stava iz njegovog pisanja jer mu nisu po meri ni vlast ni opozicija. Mislim da bi bio najsrecniji kada bi se preselio u Berlin ili Pariz pa da ne mora uopste ni da pise za Danas, a ne mogu da komentarisem nista sem te kolumne u listu Danas jer nisam citao, niti imam vremena, nazalost.


  • 0

#38 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 July 2017 - 09:43

...

 

... dzaba i pare i kupovina diploma i Basara i Miki Manojlovic i Lukovic i Krstic i nedodjeljivanje nagrada na Sterijinom pozorju ... 

 

... jeste ... bot najgori...

 

 

Kao i obicno neinteligentno si svasta udrobio i samo napiskarao jos jedan letak.
 
Ta tvoja 'kreposna' elita, pa kud je navrla kao seoska udavaca na priznanja i nagrade, koje ipak idu iz kase 'vlasti' ako je bas toliko ne voli?
 
To nije 'elita', to su opozicijoni hovnari koji su vec dosadili i bogu i ocu svojom kuknjavom.
Kakve veze ima sto je neko do te 'opoziciJone elite' stekao original diplomu sa BU, kad je elementarna budala?
;)
 
Pre neki dan letimicno pogledao 'tribinu' u Medija centru - stalno isti likovi 'profesorke na nesto', i stalno ista razudjena palamudjevina - sve poznati 'doktori za opsta mesta'.
 
I nesto sto mi delovalo kao tragikomedija, ubise se ko sirocici od vapaja - 'zasto vlast ne dozvoljava komediju o AV' (?). I tako nekoliko puta. Ispada da je sustina teatra u 'komediji o AV'? Nista sam teatar, nista umetnost, nista sirenje nekog teatarskog prostora - daj im 'komad sa pevanjem i pucanjem'! E, to je 'ibarska u kulturi'.
Opozicijona 'elitna' gomnarija. 
 
A ova floskula o eliti - tek to je glupost nevidjena.
Normalno da moja noga ne zalazi u 'elitno pozoriste' gde bi neki klokanski drndos da me primitivno i politikantski agituje, jer vidite li, on ima problem u glavi i taj problem se zove AV. 'Ebe mi se. Neka to resi kako zna i ume, a ne da mi potura neke parateatarske agitacione vodvilje kao da jos uvek vlada Agitprop i mora da se zauzme 'pravilan stav'.
 
A za ovo botovanje - ne sudi po sebi, botino.
;)
 
...

  • 0

#39 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 07 July 2017 - 09:58

Razvukoste Basaru na sve strane. 

Tako sam saznao (na topiku 'kuda ide Srbija) da je gotivio Kostunicu i uredno mu se slihtao, iako je radio sve suprotno od toga. Toliko ga je hvalio da ga je prekrstio u 'Citluk Sahibiju' :) i nije odustajao od nadimka kad god bi ga spomenuo.

Evo jedan primjer

 

...

Tokom petogodišnje vladavine i serije nezamislivih lupetanja, puzećih državnih udara, basnoslovne otimačine i pljačke u režiji njegove posluge, Srbija je još uvek kontaminirana Koštuničinom mentalnom radijacijom, nekrofilijom i psihopatologijom. Pri tom, „kampanja“ koja se (razložno) vodi protiv Čitluk Sahibije nije ni približno otrovna i zloslutna kao ona koju su seizi iz njegovog kabineta vodili protiv pokojnog Đinđića. Niko ga čak i ne optužuje da je izdao naredbu „pali“, ali njegovo neurotično izbegavanje neprijatne teme i pojavljivanje pred istražnim organima, ostavlja utisak da Legalista nešto taji. I da ga nešto tišti.

...

 

 

Opet, 'druga polovina' foruma zaboravlja da je glasao za Jankovica i pored smislenih kritika na njegov (Prangijin :)  ) racun.

 

 

...

"Nije baš da se ništa ne radi, reče Borka, radi se još kako, a zašto - upita me - ja ne radim ništa i zašto ne podignem dupe, pa da u kameru kažem nekoliko lepih reči o Saši Jankoviću, za koga ću inače glasati, već sam to obznanio.

A sad ću da objasnim i zašto ću glasati, uz napomenu da ću uspeti da 'ubedim' samo one koji su već odlučili da glasaju za Sašu Jankovića

....

 


Edited by Ne sam Safete, 07 July 2017 - 10:01.

  • 3

#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 July 2017 - 12:52

Razvukoste Basaru na sve strane. 

Tako sam saznao (na topiku 'kuda ide Srbija) da je gotivio Kostunicu i uredno mu se slihtao, iako je radio sve suprotno od toga. Toliko ga je hvalio da ga je prekrstio u 'Citluk Sahibiju' :) i nije odustajao od nadimka kad god bi ga spomenuo.

Evo jedan primjer

 

 

Opet, 'druga polovina' foruma zaboravlja da je glasao za Jankovica i pored smislenih kritika na njegov (Prangijin :)  ) racun.

Potpuno si u pravu. Covek moze i da pogresi, ali je pre svega veliki intelektualac i pisac, dosledno na strani gradjanskih i evropskih vrednosti, sto ukljucuje i tu podrsku Jankovicu, kakvih ovakva bedno mala kultura nema mnogo i zato je potpuna sramota (koja pak odslikava verno citav srpski cyber-svemir koji je gori od RL, ako je to moguce) da ga forumski staljinisti i slicne nistarije ovde pljuju i nazivaju botom, trollom i slicno. To je kao ona scena iz South Parka kad lokalni duduci "imaju misljenje" o Hawkingovoj teoriji crnih rupa... 


  • 2

#41 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 July 2017 - 13:44



Jok, bre, isto ko bento: prekopiras sta drugi sprema i mislis da si poznavalac. :lol+:


Samo se ti drži Bećkovićeve i Smrduljka iz "Vremena" kojeg čovek kada vidi, što bi se reklo, ne bi mu ni orah iz ruke uzeo.
  • 0

#42 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 07 July 2017 - 13:46

Opet, 'druga polovina' foruma zaboravlja da je glasao za Jankovica i pored smislenih kritika na njegov (Prangijin :) ) racun.


Pa kakve veze ima za koga je on glasao? Ti nikako da shvatish da je "druga polovina foruma" samo "ekipa" za derat.... desVrBizaciju. Izmedju ostalog toj virtualnoj grupi koja i nije nikakva grupa osim u sVrBovskim glavicama pripadaju i oni koji glasaju za jankovica, sa jedinim motivom "aj' malo da promeshamo karte", a ne shto veruju da je chovek iz "bezbednosnih struktura" sve ono shto on nije i nikada nece biti ..... Jer je samo udbinsko seljache kao i njegov stariji dvojnik koshtunije preusmrdjeni. Ajde shto to ovi koji se "ne secaju" koju su Basarinu knjigu, kamoli esej, prochitali pa uzeli za pravo da se iseru - ne mogu i nece nikad shvatiti, ali ti mi delujesh pristojno.

Edited by Denis Jasharevic, 07 July 2017 - 13:52.

  • 0

#43 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 07 July 2017 - 22:35

Dakle da rezimiramo, Basara je prvo botovao za Kostunicu kad se to jos uvijek nije zvalo botovanje, pa se ogradjivao od istog, zatim za Tadica zbog cega se posvadjao sa Lukovicem, pa se opet posipao pepelom zbog Tadica nakon cega se pomirio sa Lukovicem, pa je glasao za Prangiju, pa sad konacno uvidijeo gdje je spasenje i krenuo da botuje za Vucica, zbog cega smo svi happy jer konacno imamo nekog na "nasoj" strani a da nije kupovao doktorat. :lol:


Edited by Atreid, 07 July 2017 - 22:37.

  • 0

#44 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 07 July 2017 - 22:40

Dakle da rezimiramo, Basara je prvo botovao za Kostunicu kad se to jos uvijek nije zvalo botovanje, pa se ogradjivao od istog, zatim za Tadica zbog cega se posvadjao sa Lukovicem, pa se opet posipao pepelom zbog Tadica nakon cega se pomirio sa Lukovicem, pa je glasao za Prangiju, pa sad konacno uvidijeo gdje je spasenje i krenuo da botuje za Vucica, zbog cega smo svi happy jer konacno imamo nekog na "nasoj" strani a da nije kupovao doktorat. :lol:

 

Eto vidish, samo nije botovao za propale komujare, protiv banaka i MMF-a ........ inache bi bio na tvojoj strani, mada imash ti drugaricu miru markovic, nije da si sirak tuzni bez idje ikoga. Plus je profesor beogradskog univerziteta, mala li je stvar?


  • 0

#45 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 07 July 2017 - 22:44

Eto vidish, samo nije botovao za propale komujare, protiv banaka i MMF-a ........ inache bi bio na tvojoj strani, mada imash ti drugaricu miru markovic, nije da si sirak tuzni bez idje ikoga. Plus je profesor beogradskog univerziteta, mala li je stvar?

 

Ti imas Voolina, a ja nemam Miru Markovic, ima je Putin, pa to vidi sa njim, njegovom ambasadoru Brnabicka nosi transkripte, pa mogla bi da odnese i interpolovu potjernicu za istom, pa da je konacno vidimo ovdije. Iza resetaka.

 

Inace botovat ce 100% Basara i za moje, kad ih prvo organizujemo, pa kad budu uzeli apsolutnu vlast, doce i on, ne se brigas, a kad krenu da padaju sa vlasti, tad ce se opet posipati pepelom uz jednu ili vise ljutih sa Lukovicem. Bar nas iskustvo tome uci.


Edited by Atreid, 07 July 2017 - 22:46.

  • 0