Jump to content


Photo
- - - - -

VN Austrije 2017


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#106 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 July 2017 - 23:03

Izgleda da nisam ništa propustio...


  • 0

#107 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 09 July 2017 - 23:10

Izgleda da nisam ništa propustio...

 

Zadnjih 10-tak krugova je bilo zanimljivo, sto blize kraju to zanimljivije. To i start - Kvjat se igrao bilijara sa Alonsom i Maksom. Ostalo uspavanka.

 

No vredi pogledati snimak ako imas vremena, nije bilo ono bas grozno dosadno kao neke druge trke ove godine, ono ipak prelazna ocena ali jedva...


  • 0

#108 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 July 2017 - 23:20

Zadnjih 10-tak krugova je bilo zanimljivo, sto blize kraju to zanimljivije. To i start - Kvjat se igrao bilijara sa Alonsom i Maksom. Ostalo uspavanka.

 

No vredi pogledati snimak ako imas vremena, nije bilo ono bas grozno dosadno kao neke druge trke ove godine, ono ipak prelazna ocena ali jedva...

 

 

Putujem, i za Silverstone ću biti u autu. Videću kad se vratim kući.

 

Nešto mislim da je ova sezona dernijera u F1 za Rusa i Kimeta...


  • 0

#109 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 10 July 2017 - 11:10

Mislim da je sasvim izvesno da je botas najbolji finski vozac u f1 trenutno. Da u mercedesu nije hamilton postavljen za neprikosnovenog prvog vozaca, mislim da bi botas bio vise nego ozbiljan championship contender.
  • 0

#110 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 11 July 2017 - 14:33

Charlie Whiting says there is nothing wrong with F1's jump start system.

Video evidence showed Valtteri Bottas' front wheels were moving before the five lights went out in Austria, and Sebastian Vettel and Daniel Ricciardo were convinced that the Mercedes driver indeed jumped the start.

But F1 steward Mika Salo said there is some tolerance in the system, explaining to the Finnish press that the decision to not penalise Bottas was based solely on "the data".

"If it had been a jump start, the sensor would have gone off. But it did not, so it's pointless to discuss it," said Mercedes team chairman Niki Lauda.

F1 race director Charlie Whiting also defended the FIA's system.

"We have been using it for 20 years and it has not failed a single time in either direction," he told Auto Motor und Sport.


  • 0

#111 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 11 July 2017 - 15:40

Ovo miriše na drek. JBT stavite više neku jbnu kontrlolu na prerane startove i ivice staze i neka sve bude ko pod konac kao na OI. Pređeš sa sva četri točka van bele linije, kazna 5 sekundi + 1 kazneni poen, ako 0.001 sekunde prerano startaš dobijaš drajv tru i tri kaznena poena pa neka se više jednom za svagda zna red i mir. Vozači će biti disciplinovani i tačka.

Ono srnj* u Baku se svrstava u jedno od najvećih drekova u istoriji F1, skoro svi prošli nekažnjeno, e jbt i disciplinu i sve. Mrš..


  • 0

#112 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 11 July 2017 - 17:04

Kontrola postoji i na snazi je jos od kraja 90-tih (pogledaj neke startove pre toga i sta se sve tolerisalo, pojedinci su ladno startivali i po 2-3 metra ispred svoje startne pozicije).

 

Pazi - oduvek postoji odredjena tolerancija za pomeraj pre nego sto se da signal za start.  Bolid se trzne unapred sam od sebe kad se ubaci u brzinu, i to se tolerise. Ono sto se ne tolerise je pritisak na papucicu gasa unutar 0.19 sekunde nakon signala za start (racunica je da je bioloski maksimum za ljudske reflekse reakcija za 0.2 s - brze od toga ne moze). Prema telemetriji (koju mi nismo videli, ali FIA tvrdi da je to tako, e sad do svakog od nas pojedinacno je hoce li verovati FIA na rec ili ne) Botas je gas pritisnuo 0.201 s nakon signala za start. Onaj super-slo-mo snimak (usporen nekoliko stotina puta) pokazuje inicijalni pomeraj prakticno u istom trenutku kada se ugasilo crveno svetlo (to je verovatno kad je Botas saltao u prvu) nakon cega je verovatno usledilo pritiskanje papucice gasa (sto se ne vidi na snimku) i nastavak kretanja. Jedino sto je bitno u celoj prici je trenutak kad je pritisnut gas.

 

Sa ovakvim vremenom reakcije ocigledno je da je Botas rizikovao i da je sot sprinteri kazu "uleteo u pucanj" ali nije prekrsio pravila. Za poredjenje, procitah negde da je Fetelova reakcija na start u Austriji bila 0.389 s, stoga nije ni cudo da se buni i da mu se cini da je Botas prerano krenuo.


  • 0

#113 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 12 July 2017 - 10:25

Mislim, da je tolerancija 0,2sec, i kod sprinta na 100m.


Edited by staneC, 12 July 2017 - 10:25.

  • 0