Jump to content


Photo

Adam I Eva – Incest


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Tobijas

Tobijas
  • Members
  • 5 posts

Posted 29 June 2017 - 15:19

Čini se da je problem komplikovaniji neg što to na prvi pogled izgleda. Dakle, Adam je stvoren od prašine i vode (ovaj drugi element se u opisu stvaranja Adama ne pominje), Eva od njegovog rebarceta. Prvi odnos su imali pošto su pojeli jabuku )moje tumačenje. Prilikom isterivanja iz Raja Gospod im je naredio da se množe, tj. da se sexaju. Dobijaju dva sina od kojih jedan gine od bratovljeve ruke. Motiv ubistva – ljubomora. Bog voli Aveljovu žrtvu od  mesa, a ne voli Kainove poljoprivredne proizvede. Zbog toga Kain ubija Avelja.  

 

Sada bi trebalo odgovoriti na pitanje sa kojom zenom se Kain ozenio i dobio potomke? Ako su Adam i Eva imali još dece, onda je to morala biti njegova rođena sestra, zar ne? Ali se i načekao da ona odreste. Znači da je počinio incest A, možda i pedofiliju?

 

Pitanje drugo. Veliki potop. Noje i njegova porodica jedini prežvljavaju tu kataklizmu svetskih razmera. Da li su odnosi izmedju dece njegovih sinova i potomaka počinila incest ili ne? Ili šta drugo?

 

Zabrana incesta je preventiva rađanju bolesnog i faličnog poroda. Istovremeno i etičko (versko) pitanaje? Kako je izbegnuta ta opasnost u oba gore navedena slučaja?


  • 0

#2 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 30 June 2017 - 20:08

Zanima me odakle ti ovi podaci:

Adam je stvoren od prašine i vode (ovaj drugi element se u opisu stvaranja Adama ne pominje)

Prilikom isterivanja iz Raja Gospod im je naredio da se množe

Bog voli Aveljovu žrtvu od mesa, a ne voli Kainove poljoprivredne proizvede. Zbog toga Kain ubija Avelja.

Iteresuju me interpretacije, zato pitam. :)
  • 0

#3 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 June 2017 - 20:15

Deponija.


  • 4