Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

FK Crvena Zvezda 2017/2018


  • This topic is locked This topic is locked
20899 replies to this topic

#11041 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 20 October 2017 - 17:41

Dr Zvezdan Terzić o utakmici...

 

 

 

Genijalno.

 

http://www.sportskac...sto-je-francuz/

 

Šta je "genijalno"? 

 

edit: Obrisano je više postova - odgovora na "genijalnost" ali, hajde da sačekamo objašnjenje.


Edited by barracuda, 20 October 2017 - 20:55.

  • 0

#11042 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 20 October 2017 - 18:44

Cavrica smo mogli dobiti za dz, ali Bozovic ga nije hteo. Letos smo se raspitivali, ali decko igra u Slovanu, uz to ima ozbiljan ugovor i nece da ga puste. On i Radonjic bi bili strasan tandem na krilnim pozicijama, bukvalno bi bili penicilin u Evropi jer su momci verovatno najbrzi krilni fudbaleri sa nasim pasosom (uz Kostica i Markeca). 

 

Ivanovic je dobra opcija, dosta je dobar tehnicar, sposoban da igra licem, uz to i snazan. Mana mu je sto ume da petlja i sto nije nesto brz, ali treba uzeti u obzir da on sad u Spartaku igra spica (on i Nikolic u 4-4-2). Ali Radonjic i on kao tandem je sasvim dobro, tu negde da bude Adzic, i Milic takticki nek ostane. Naravno, i ja sam za Cavrica, ali bas bas tesko, ne ide nam u korist ni sto je odlicno otvorio ovu sezonu tamo.

 

Katai nece u Srbiju nazad. Za Grujica bi mozda nesto i moglo. 

 

Koliko ja znam, i Donald i Kanga imaju ponude za produzetak ugovora. Sa Le Talekom i Srnicem se pricalo, ali mislim da idu ili sad na zimu ili na leto kao slobodni. 

Bold 1: Prošlo leto?

 

Bold 2: Pa da ne igra dobro ne bih ga pominjali kao pojačanje. Mogli bi jednom da dovedemo igrača u formi, a ne samo da služimo za rehabilitaciju i opraštanje od fudbala, Bata Radulović nema momenat za predah.


  • 0

#11043 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 20 October 2017 - 18:46

Krsticic igra atomski fudbal. Znao sam da je dobar, ali ovoliko nisam.

Jos malo pa stize  MIlica na toj poziciji.


  • 0

#11044 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 20 October 2017 - 21:22

Jos malo pa stize  MIlica na toj poziciji.


I dalje stoji poenta da kada Krsticic izadje, bolje da udje Milic nego Račić.
  • 0

#11045 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 20 October 2017 - 21:35

Stojkovic je za Srnica avion na beku, uozbiljite se ljudi. Ne kapiram generalno to sto ljudi misle da ce Srnic biti dobar bek, valjda jer u glavi smatraju da je za beka bitno samo da trci i otprilike da tu staje sve ono sto bek radi. Ne znam ni u kom univerzumu je Srnic dobar takticki kad covek pleni neinteligencijom po svemu onome sto radi na terenu.

 

 

Govorio sam ti ovo jos kad smo ga dovodili. Srnic je low class igrac, odlican za slabije ekipe koje pice tranziciju 90 minuta ali kad se nadje u dobro organizovanoj ekipi koja igra zahtevniji fudbal sve njegove mane dolaze do izrazaja. On cak igra bolje nego sto sam ocekivao ali i to bolje je nedovoljno da se zamaskiraju sve slabosti koje ima kao igrac. Srna je dobar momak i daje sve od sebe ali krilo koje je takticki nepismeno, tehnicki skromno i fizicki slabasno je preveliki luksuz za tim koji ima odredjene ambicije na evropskom nivou. Jednostavno u njegovom igrackom portfoliu ne postoji argument da moze iz pozicije na bilo koji nacin da dobije direktan duel, snagu nema jer je sitan, dribling nema jer je tehicki slab, brzinu ima ali nema eksplozivnost u startu pa mu ta brzina u prostoru nista ne znaci. Bukvalno je covek manje na terenu u svakoj jacoj utakmici i pored par golova i asistencija koje je ubelezio.

 

Ideja da bi on bio bolji na beku od Stojkovica je jedna od najsmesnijih stvari koje sam procitao u zivotu. Poznato je da ne cenim previse Zuleta ali on je na toj poziciji igracina za Srnica.


  • 3

#11046 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 21 October 2017 - 10:27

Jovicic se vraca u novembru?
  • 0

#11047 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 21 October 2017 - 10:29

Mislim da bi od odlaska nosioca najlakse podneli odlazak Donalda.

 

Krsticic i Jovicic su u teoriji paklen tandem dok za Kangu i Boacija ne vidim alternativu.


  • 1

#11048 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 21 October 2017 - 10:41

Pre bi resili problem Kange nego Donalda... al ajde.. Jovicic-Krsticic - Donald trio na sredini... u napadu moze da igra ko god pozeli, posto ce ta trojka lagano zaustaviti svaki napad, a dovoljno su kreativni da stvore sanse za gol. Umesto Kange neko odlicno krilo ili Djuricic ili tako neki igrac... i uz Radonjica i Boacija mi smo bombona ekipa.

 

naravno fali nam 5 igraca da budu rezerve, ali ne moze sve preko noci


  • 0

#11049 Podmladak

Podmladak
  • Members
  • 322 posts

Posted 21 October 2017 - 12:34

Govorio sam ti ovo jos kad smo ga dovodili. Srnic je low class igrac, odlican za slabije ekipe koje pice tranziciju 90 minuta ali kad se nadje u dobro organizovanoj ekipi koja igra zahtevniji fudbal sve njegove mane dolaze do izrazaja. On cak igra bolje nego sto sam ocekivao ali i to bolje je nedovoljno da se zamaskiraju sve slabosti koje ima kao igrac. Srna je dobar momak i daje sve od sebe ali krilo koje je takticki nepismeno, tehnicki skromno i fizicki slabasno je preveliki luksuz za tim koji ima odredjene ambicije na evropskom nivou. Jednostavno u njegovom igrackom portfoliu ne postoji argument da moze iz pozicije na bilo koji nacin da dobije direktan duel, snagu nema jer je sitan, dribling nema jer je tehicki slab, brzinu ima ali nema eksplozivnost u startu pa mu ta brzina u prostoru nista ne znaci. Bukvalno je covek manje na terenu u svakoj jacoj utakmici i pored par golova i asistencija koje je ubelezio.

 

Ideja da bi on bio bolji na beku od Stojkovica je jedna od najsmesnijih stvari koje sam procitao u zivotu. Poznato je da ne cenim previse Zuleta ali on je na toj poziciji igracina za Srnica.

 

Добро, али треба бити реалан и рећи да су наше европске амбиције на почетку сезоне биле да стигнемо до трећег кола квалификација. Да нам је неко рекао да ћемо бити у игри за пролаз групе, сумњам да би и овде на форуму пропустили да споменемо да је појачање на Срнићевој позицији потребно.

 

Сад, шта је ту је. Треба да се снађемо са оним што поседујемо, ионако ако имамо иоле неке амбиције да направимо следеће сезоне бар исти успех или искорак у Европи, потребно је више појачања, а не само на крилу.


  • 0

#11050 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 21 October 2017 - 13:10

Добро, али треба бити реалан и рећи да су наше европске амбиције на почетку сезоне биле да стигнемо до трећег кола квалификација. Да нам је неко рекао да ћемо бити у игри за пролаз групе, сумњам да би и овде на форуму пропустили да споменемо да је појачање на Срнићевој позицији потребно.

 

Сад, шта је ту је. Треба да се снађемо са оним што поседујемо, ионако ако имамо иоле неке амбиције да направимо следеће сезоне бар исти успех или искорак у Европи, потребно је више појачања, а не само на крилу.

 

Mi objektivno uopste nemamo los tim da ne bismo imali neke evropske ambicije. Naravno, lako se moglo desiti da ne prodjemo Krasnodar, kao sto se uvek lako moze desiti da nas ekipe tog kvaliteta zaustave, ali ovaj nas tim nimalo nije za potcenjivanje. Rodic je kao ozbiljan talenat otisao u Rusiju, Krsticic je dosao i do A tima kod Mihajlovica, kod Radonjica veliki talenat nikada nije bio upitan, ostali su nam najbolji stranci iz prosle sezone i sva cetvorica igraju odlicno, Borjan je reprezentativac Kanade i znali smo da je dobar golman i kada je dolazio. To je vec osam igraca koji ili imaju ozbiljan CV ili su ozbiljni talenti, plus je Jovicic prijatno iznenadio iako cak ni on nije neki anonimus. Na tu bazu lepo su se uklopili Zule i Vujadin koji igraju iznad ocekivanja jer su okruzeni dobrim igracima, cak su se i Milic i Gobeljic fino snasli i daju ono sto je na gornjoj granici njihovih mogucnosti. Ocekujem i od Babica da igra sve bolje, on je mnogo bolji igrac od onoga sto trenutno pokazuje.

 

Poenta je da mi u ovom trenutku imamo prvi tim i par korisnih all-round alternativa i da je od igraca koji nisu u stanju da se igracki transformisu u sve varijante igranja fudbala i pozicija za bilo kakvu promenu strategije na terenu ostala samo pozicija desnog krila kao problematicna. Da tu imamo Lazovica, na primer, ta bi ekipa bila ozbiljna koska od ekipe. Ovaj tim Zvezde inace najbolje dokazuje koliko je velika stvar u fudbalu imati kvalitet u manevru. Mi tu imamo cetiri odlicna igraca i steta je sto je onaj dripac povredio Jovicica, jer da je i on u kombinaciji otvorio bi nam se niz novih kombinacija da reagujemo na status protivnika i promenu tempa igre. Krsticic i Donald vidno padaju negde oko 70. minuta jer se mnogo trose a kad oni padnu ne licimo na ekipu kakva je dok njih dvojica jos uvek imaju snage, uvodjenjem Jovicica u rotaciju ocekujem da i taj problem bude resen.

 

Generalno i Zvezda i Partizan ove godine imaju dosta ozbiljne timove sa po jednom ili dve nepopunjene rupe na pojedinim pozicijama. Mi kad bismo uspeli da sacuvamo ovaj tim i osvezimo ga jos jednim ili dvojicom kvalitetnih igraca (desno krilo i desni stoper) imali bismo do jaja gotivan tim sledece godine. Naravno, svi znamo da se to nece desiti ali to je vec druga prica i kljucni problem nasih ekipa.

 

Kad sam vec tu s dugackim postom jos samo da dodam da me Adzic razocara kad god se pojavi na terenu. Njemu je vreme da shvati da vise ne igra juniorski fudbal i da kad dobije priliku treba da rilja a ne da pokusava da se dopadne navijacima i igra privatni detinji fudbal. U ovako poslozenom timu njegovih pola sata su dobra prilika da se nametne na pravi nacin, dokaze da vise nije klinac koji se igra fudbala i preporuci Milojevicu za startera kad Radonjic treba da se odmori. Adzic nema problem s kvalitetom i zeljom ali ima problem sa zreloscu i koncentracijom, to se najlakse resava ako igrac ukljuci mozak kad igra. Adzic je prva alternativa na levom krilu, nije tamo neki klinac koji dobija sansu zato sto je klinac pa hajde da ga vidimo, vreme mu je da to shvati i da se tako ponasa.


  • 1

#11051 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 22 October 2017 - 13:09

Je l moguce da 24h niko nije napisao post?
  • 0

#11052 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 22 October 2017 - 17:28

Luka i Jovelja na klupi. 

 

Aman vise sa Srnicem u 11 na svakoj bogovetnoj utakmici, automatski mi se za 30 posto manje gleda utakmica u prvenstvu kad vidim da on igra, jer otprilike napamet znam kako ce odigrati. I Milijas pocinje, ni to nije bas moralo. 


  • 1

#11053 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 22 October 2017 - 17:30

Je l moguce da 24h niko nije napisao post?

O cemu da pisemo ? :-)

 

Jedino je mogo da se baci pljuc na trenera koji se lazno plasirao na SP.


  • 0

#11054 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 22 October 2017 - 17:38

Na stadionu mozda 1500 ljudi
  • 0

#11055 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 22 October 2017 - 17:53

Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Račić, Krstičić, Milijaš, Srnić, Adžić, Pešić

 

Miloje cedulja


  • 0