Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

FK Crvena Zvezda 2017/2018


  • This topic is locked This topic is locked
20899 replies to this topic

#11026 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 20 October 2017 - 13:48

Djuricic je dobar igrac u najboljim godinama. Ako dolazi na zimu to je odlicno jer ce se prilagoditi do leta. Ne znam kakvi su uslovi, ali njegova vrednost nije mala.

Nije mogucr prediti ga sa Kangom, ali je definitivno dobra opcija. Takodje mi mozemo da podnesemo i prodaju Donalda ako vec zeli da ide, ali kako cifre nisu velike, nije problem no da ostane do kraja sezone.

Spica kakav je Boaci ekstremno je tesko naci. Ali na njemu najvise mozemo da zaradimo. Iako mi je drag, mislim da smo omanuli sa Pesicem. Cavric je recimo mnogo bolji igrac.
  • 0

#11027 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 20 October 2017 - 13:49

Da ponovim ,Srnic je po meni idealno resenje za mesto desnog spoljnog/desnogbeka (Stojkovic aut). Takticki i trkacki je dobar,imad solidan c.sut i u defanzivi nije rupa kao Stojkovic.

Nama je na njegovom mestu potreban kreativniji i tehnicki bolji igrac.

edit: Milojevic perfektno odradio domaci zadatak (sto se taktike tice )

edit edit : odbrana bi morala, u situacijama kada je lopta u 16st,da bude malo vise agresivnija i pokretljiva .

Edited by FatZadd, 20 October 2017 - 13:51.

  • 0

#11028 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 20 October 2017 - 13:54

Neka me neko demantuje, ali Kanga je overall bolji fudbaler od Đuričića.

 

Srnic se odlicno krece i uvek ulazi u sanse. Realizacija je problem. Kazem opet, samo manja minutaza i on ce biti produktivniji.

Nije bila laka ona situacija za pas Radonjicu. Ali da je sutirao po zemlji velike su sanse da bi bio odbitak.

 

Srnić je to odlično uradio, kao i protiv Sparte, sve 5. Ali osim toga ja ne videh da je jedan jedini put pretrčao onog klinca beka, koji je gotovo svaku loptu izbacivao u aut. Kad u nekoliko minuta vidiš da je to 2x uradio (kasnije još jedno 3x), jasno ti je da se 1) usrao i da mu se brada trese, 2) da treba baš da igraš na njega, ali je jasno i 3) da nema ko da ga prejebe jer je jednostavno brži od Srnića. Pokušavao je i Žule nešto u par navrata a izgledalo mi je pomalo smešno koliko je klinac bio brži i od njega.

 

 

Da ponovim ,Srnic je po meni idealno resenje za mesto desnog spoljnog/desnogbeka (Stojkovic aut). Takticki i trkacki je dobar,imad solidan c.sut i u defanzivi nije rupa kao Stojkovic.

Nama je na njegovom mestu potreban kreativniji i tehnicki bolji igrac.

 

Pretprošle sezone je u nekom trenutku i igrao beka kod Božovića, čini mi se. Pitanje je kakav je u defanzivi, tehnički mi je bolji od Žuleta, ali se slažem da nam napred treba bolji od njega. Još da dodam Rikardinja.... oh wait.


  • 1

#11029 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 20 October 2017 - 14:02

Neka me neko demantuje, ali Kanga je overall bolji fudbaler od Đuričića.

 

Kanga je kompletniji igrač, ali Kanga je nepredvidiv, ili igra sjajno, ili mu se ne igra pa i ne pokušava, i ono što je najgore to faze se smenjuju i na samom meču..

 

Od sjaja do bede i nazad.

 

Nama treba stabilan organizator na sredini, ali ono što je problem takvi igrači su nam manje više nedostupni. U Srbiji ih nema, a u inostranstvu ako ubodemo, što je jako teško sa našim budžetom.


  • 0

#11030 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 20 October 2017 - 14:04

Stojkovic odlicno igra u evropi i dobar je u odbrani 1 na 1. Od pocetka sezone mozda ga je jednom neko namagarcio. Uvek se odbrani, a cesto uzme cistu loptu.

Kanga verovatno nije bolji igrac od Djuricica. Ali Kanga je ono sto mi nikad nismo imali. Samopouzdanje i hrabrost i apsolutno nejebavanje protivnika, sto nekad jeste problem, ali nam je donelo evropu.

Djuricic nikad ne bi pomislio da sutne sa 30 metara. Kangi nikakav problem.
  • 0

#11031 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 20 October 2017 - 14:19

Da ponovim ,Srnic je po meni idealno resenje za mesto desnog spoljnog/desnogbeka (Stojkovic aut). Takticki i trkacki je dobar,imad solidan c.sut i u defanzivi nije rupa kao Stojkovic.

Nama je na njegovom mestu potreban kreativniji i tehnicki bolji igrac.

edit: Milojevic perfektno odradio domaci zadatak (sto se taktike tice )

edit edit : odbrana bi morala, u situacijama kada je lopta u 16st,da bude malo vise agresivnija i pokretljiva .

 

Stojkovic je za Srnica avion na beku, uozbiljite se ljudi. Ne kapiram generalno to sto ljudi misle da ce Srnic biti dobar bek, valjda jer u glavi smatraju da je za beka bitno samo da trci i otprilike da tu staje sve ono sto bek radi. Ne znam ni u kom univerzumu je Srnic dobar takticki kad covek pleni neinteligencijom po svemu onome sto radi na terenu. I ne funkcionise to tako u realnom zivotu, mi smo prosle sezone gomilu golova primili zbog Andjelkovica i Petkovica jer nisu bili u stanju da drze liniju, a igraju beka ceo zivot, stvarno ne znam kako bi to Srnic posle dva treninga postao bek. Mislim ne bi, primili bi jedno tri komada, ne zato sto je Srnic neznalica vec zato sto nije bek. 

 

Nama je odbrana perfektna, tu bas nista ne treba da se dira, nikakav Srnic na beka ili sta god. Imamo odlicnu cetvorku nazad, bekove koji su jako disciplinovani i koji nisu ispali sve ukupno pet puta od pocetka sezone i stopere koji su agresivni i dobri u vazduhu. 

 

Ne znam koga bi Djuricic menjao, u klubu misle da moze da igra po strani, ali decko bas nije glavom u fudbalu i to je problem. Uzima kintu i tacno mu se jebe sto ne igra. Mada decko je bas talentovan, i ako ne bi kod nas progirao ne bi nigde. Terzic bas ceni Kangu i sumnjam da ce dovoditi igraca umesto njega. 

 

Ben iz Olija je opcija, ali to se vec zna. Boaci je stvarno na meti ozbiljnih klubova i onaj gol u Kelnu mu je verovatno za milionce digao cenu. 


  • 1

#11032 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 20 October 2017 - 14:32

Stojkovic ne zna da primi loptu (kada je neometan)

 

Stojkovic ne zna da centrira (kada je neometan)

 

Stojkovic je mnogo "ispada" kod duplog pasa protivnickih igraca ,tj ne zna da israti svog igraca .

 

Stojkovic nije 'dobar u vazduhu' i jako neinteligentan.

 

Tehnika/taktica nula ,duplo golo .

 

Srnic pleni "ne inteligencijom"? Pogledaj kretanje istog,zadatke koje obavlja u def istog .Ne bih se slozio sa tobom .

 

Srnic jednostavno nema tehniku,dribling i zavrsnicu da bi igrao na mestu na kom ga trenutno 'gura' Milojevic.

 

odbrana je dobra ,odlicna ,ali je daleko od perfektne .

 

Krusevac,reakcije kod primljenog gola ,par panicnih reakcija kod prekida Arsenala , na tome bi strucni stab morao da radi .

 

Krsticic igrama zasluzio poziv u reprezentaciju ,Borjan dobar sinoc .Radonjicu malo falilo da postane junak sinocne utakmice .

 

Da se razumemo ,ja sam PREZADOVOLJAN igrom,igracima ,zalaganjem istih ,taktikom i Milojevicem...

 

Jednostavno dijametralno suprotno od svega sto smo gledali pod Bozovicem u prolecnom delu sezone 


  • 0

#11033 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 20 October 2017 - 14:45

Krsticic igra atomski fudbal. Znao sam da je dobar, ali ovoliko nisam.
  • 0

#11034 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 20 October 2017 - 16:08

Koliko jeKrsticic stvarno dobar videcemo kad ode Donald pa kad organizacija spadne samo na njega. Valjda ce na prolece biti i fizicki spreman.


  • 0

#11035 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 20 October 2017 - 16:41

@tsva: u KS-u je Krsticic u IIp zamenio Racica i odlicno se (uzivo) videlo koliko je ubrzao igru ,kako se bolje krece i sigurniji je na lopti (prijem-predaja) .Nadam se da ce umesto donalda dovesti boljeg igraca od Racica,jer me pomenuti,za sada,nije odusevio igrom.


Edited by barracuda, 20 October 2017 - 16:51.

  • 0

#11036 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 20 October 2017 - 16:49

Koliko jeKrsticic stvarno dobar videcemo kad ode Donald pa kad organizacija spadne samo na njega. Valjda ce na prolece biti i fizicki spreman.

 

A vratiće se i Jovičić. Mislim da će to biti 1 dobar duo. ;)

 

edit: Malo smo "zaboravili" koliko je taj dečko dobar jer je Krstičić legao kako treba i uklopio se. Meni je više puta falio, kad pogledaš statistike u svakoj tekmi je imao 100%tnu koju je maltene sam stvarao, i to s naše polovine. Inače volim takve igrače, koje jedino lom noge zaustavlja.


Edited by barracuda, 20 October 2017 - 17:06.

  • 0

#11037 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 20 October 2017 - 17:09

Inace, prvi pik za zimu i to vise nije ni tajna je Filip Djuricic. 

 

Ikac, Milic nema sanse da bi usao ni u jednu od onih prilika u koje ulazi Srnic, sad sto sinoc nismo imali nista od toga je jbg, ali nekad i imamo. Obojica imaju falinke, iskreno bih voleo da uzmemo Ivanovica iz Spartaka, a da se jedan od ove dvojice proda sad na zimu. Verovatno Srnic jer ima vecu vrednost i mislim da bi mogli uzeti i milion. 

Đuričić je najbolja moguća domaća zamena za Kangu, čak Srbija generalno nema puno boljih igrača na toj poziciji od njega. Klasičan AMC, kojeg su gurali na stranu i u špic čak bez ikakvog smisla i razloga.

 

Milić/Srnić sam pričao čisto o tim takozvanim defanzivnim zadacima, gde mi je Milić bolji. Srnić je brži i startniji, pa ga više ima u kadru, ali to mu ne pomaže mnogo. Tehnički su tu negde. Srnić jeste generalno malo bolji, ali on barem to igra ceo život, Milić je nedavno prekomandovan sa špica. Mislim da je milion za Srnića vlažan san, čak iako produži ugovor.

 

O Ivanoviću smo pisali posle Krasnodara, ocenili ga broj 1 igrača koji treba da se prati ako se dobro sećam i za sad je to opravdano. Ja bih voleo i Srnić i Milić da zabodu fine ugovore na istoku, Poljskoj, Skandinaviji ili gde god, a da na krilo dovedemo Ivanović/Čavrić.

 

Takođe, verujem da LeTalek ide na zimu, a možda i još neki stranac. Rikardinja ne možemo uvaliti nikom, jedino možda da ga vratimo/pozajmimo u Šerif. Kad bude ravno 4 stranca dati mu još koju šansu na proleće, ako se ne trgne, razlaz na kraju sezone ne gine.

 

 

 

Neka me neko demantuje, ali Kanga je overall bolji fudbaler od Đuričića.

 

 

Srnić je to odlično uradio, kao i protiv Sparte, sve 5. Ali osim toga ja ne videh da je jedan jedini put pretrčao onog klinca beka, koji je gotovo svaku loptu izbacivao u aut. Kad u nekoliko minuta vidiš da je to 2x uradio (kasnije još jedno 3x), jasno ti je da se 1) usrao i da mu se brada trese, 2) da treba baš da igraš na njega, ali je jasno i 3) da nema ko da ga prejebe jer je jednostavno brži od Srnića. Pokušavao je i Žule nešto u par navrata a izgledalo mi je pomalo smešno koliko je klinac bio brži i od njega.

Trenutno su tu negde, ali Đuričić ima bolje sezone u boljim ligama, a 2 godine je mlađi. Jednostavno, Benfika nije bila dobar izbor i od tada često menja klubove. Posle polusezone na pozajmici Sampdorija ga je potpisala, ugovor ističe na kraju sezone, ako mu isplate raskid u januaru verujem da je naš jer naša liga može da mu rehabilituje karijeru kao što je Boaćiju.

 

Meitlend-Najls nije čak ni bek, on dečko igra krilo i to desno, jeste bio uzentan malo, ali Srnić ne može da iskoristi i druge, još lakše stvari. Ne znam zašto naši treneri generalno izbegavaju da tokom utakmice krila ponekad zamene strane.

 

Najlsa u januaru da dovedemo da igra desno krilo  :kece:


  • 0

#11038 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 20 October 2017 - 17:15

Ako u klubu smatraju da Kanga treba da ostane duže, ja se slažem. Prodati ga za 2M i nije neka cifra, a ako on zeli da ostane isplati se povecati mu platu.

Nama je bitan kontinuitet i za nas bi bilo izuzetno pozitivno da za sledece kvalifikacije zadrzimo sistem igre.

Mislite li da je nemoguce da ukrademo Grujica i Kataija na pozajmicu?
  • 0

#11039 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 20 October 2017 - 17:17

Đuričić je najbolja moguća domaća zamena za Kangu, čak Srbija generalno nema puno boljih igrača na toj poziciji od njega. Klasičan AMC, kojeg su gurali na stranu i u špic čak bez ikakvog smisla i razloga.

 

Milić/Srnić sam pričao čisto o tim takozvanim defanzivnim zadacima, gde mi je Milić bolji. Srnić je brži i startniji, pa ga više ima u kadru, ali to mu ne pomaže mnogo. Tehnički su tu negde. Srnić jeste generalno malo bolji, ali on barem to igra ceo život, Milić je nedavno prekomandovan sa špica. Mislim da je milion za Srnića vlažan san, čak iako produži ugovor.

 

O Ivanoviću smo pisali posle Krasnodara, ocenili ga broj 1 igrača koji treba da se prati ako se dobro sećam i za sad je to opravdano. Ja bih voleo i Srnić i Milić da zabodu fine ugovore na istoku, Poljskoj, Skandinaviji ili gde god, a da na krilo dovedemo Ivanović/Čavrić.

 

Takođe, verujem da LeTalek ide na zimu, a možda i još neki stranac. Rikardinja ne možemo uvaliti nikom, jedino možda da ga vratimo/pozajmimo u Šerif. Kad bude ravno 4 stranca dati mu još koju šansu na proleće, ako se ne trgne, razlaz na kraju sezone ne gine.

 

 

Cavrica smo mogli dobiti za dz, ali Bozovic ga nije hteo. Letos smo se raspitivali, ali decko igra u Slovanu, uz to ima ozbiljan ugovor i nece da ga puste. On i Radonjic bi bili strasan tandem na krilnim pozicijama, bukvalno bi bili penicilin u Evropi jer su momci verovatno najbrzi krilni fudbaleri sa nasim pasosom (uz Kostica i Markeca). 

 

Ivanovic je dobra opcija, dosta je dobar tehnicar, sposoban da igra licem, uz to i snazan. Mana mu je sto ume da petlja i sto nije nesto brz, ali treba uzeti u obzir da on sad u Spartaku igra spica (on i Nikolic u 4-4-2). Ali Radonjic i on kao tandem je sasvim dobro, tu negde da bude Adzic, i Milic takticki nek ostane. Naravno, i ja sam za Cavrica, ali bas bas tesko, ne ide nam u korist ni sto je odlicno otvorio ovu sezonu tamo.

 

Katai nece u Srbiju nazad. Za Grujica bi mozda nesto i moglo. 

 

Koliko ja znam, i Donald i Kanga imaju ponude za produzetak ugovora. Sa Le Talekom i Srnicem se pricalo, ali mislim da idu ili sad na zimu ili na leto kao slobodni. 


Edited by Markoss, 20 October 2017 - 17:19.

  • 0

#11040 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 20 October 2017 - 17:34

Dr Zvezdan Terzić o utakmici...

 

 

Posle prospavane noći nakon poraza od Arsenala oglasio se i generalni direktor Crvene zvezde, Zvezdan Terzić.

Iako nije želeo da mnogo govori o arbitraži francuskog sudije Benoe Bastijena, Terzić je izjavio da je popustio pod pritiskom Arsena Vengera.

 

- Baš sam jutros pričao sa menadžerom Gelora Kange, rekao mi je da ga je sramota što je Francuz. Nećemo da tražimo izgovor u arbitraži, ali je kritrijum značajno promenjen u poslednjih 15 minuta. Ovi što su gledali TV prenos su mi rekli da je posle duela sa Rodićem, Kokelanu odmah iskočio podliv. Međutim, to je bio faul nad našim igračem, tek posle skoka ga je Rodić zakačio. Usledio je pritisak Arsena Vengera na francuskom, i tek onda je arbitar Rodiću pokazao crveni karton, rekao je Terzić za Mozzartsport.

Prema njegovim rečima niko nije verovao da crveno-beli mogu da budu ravnopravni sa Arsenalom.

– Niko nije verovao da možemo da budemo ravnopravni i da se pobijemo sa Arsenalom. Muški smo se potukli. U mnogim segmentima igre smo bili ravnopravni, a možda i bolji. Govorim tu o posedu lopte, šutevima na gol, broju kornera. Baš su sitnice odlučili. Pre meča sam tako nešto nagovestio sportskom direktoru Mitru Mrkeli. Rekao sam mu, pogledaj koliko je naroda, sitnice će odlučiti o tome da li će se srećni vratiti kući, dodao je Terzić.

Trener Milojević je sjajno odradio posao.

– Trener Milojević je odradio fenomenalan posao. Video se plan u igri, ideja. Ostaje žal zbog njega i ove ekipe koja je pokazala da može da se sudari sa Arsenalom. Mnogo mi je žao. Zamislite da smo pobedili Arsenal – a mogli smo. Taj trijumf bi odjeknuo širom sveta. Svi bi o tome pričali. E, zbog toga mi je krivo. Bila bi to sjajna odskočna daska. Svi smo videli koliko i šta nam nedostaje. Na meni, kao prvom operativcu kluba, ja da pokušam da nadogradim ovaj tim, kao i klub. Pokazali smo da rastemo, ali sigurno da možemo više, zaključio je Terzić.

 

 

Genijalno.

 

http://www.sportskac...sto-je-francuz/


  • 0