Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

FK Partizan 2017/ 2018


  • This topic is locked This topic is locked
9149 replies to this topic

#1471 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 25 July 2017 - 23:14

Dvojac sa arene je katastrofalan, ma da je finale LS oni bi ti ubili zelju za gledanjem utakmice, jednostavno ljudi nemaju slifa ni osecaja za fudbal, a u kombinaciji sa iritatantnim glasom i priglupim komentarima prosto paraju usi, katastrofa.

Sto se tice utakmice, nosioci, tj igraci od kojih se ocekivalo da povuku kriminalno losi, Everton je bio najgori, a tu je negde i Leonardo. Mislim da je uprava Partizana napravila veliku gresku sa njim, on ocito nije odavno u Partizanu, mozda fizicki jeste, psihicki je na instagramu u nekom novom kliubu..., on jednostavno nije fokusiran na klub i to se jednostavno vidi u kvalitetu njegove igre, veceras je bio bas slab. Kada je on slab povlaci sa sobom i Djurdjevica koji je igrac koji dosta zavisi od veznog reda i asistencija. Nije odigrao Olimpijakos nista specijalno, ali je Partizan kada god je trebalo gresio i poklanjao im golove, da bi se prosao ovakav tim, mora se dosta cvrsce i hrabrije odigrati, narocito u fazi odbrane. Ogromnu vecinu duela su dobili igraci Olimpijakosa, davili su vezni red Partizana i generalno mi se cini da je njihov trener sasvim solidno skautirao Partizan.
Ono sto bode oci je odbrana PArtizana, cini mi se da ste ponovili proslogodisnju gresku Zvezde i da niste oformili dobar stoperski tandem, Ostojic je kriv za drugi gol, povlaci se svo vreme i dozvoljava da Ben skoro neoometan sutne iz sesnaesterca, kriminalno losa reakcija, ziheraska. Posle tog momenta Olimpijakos je rutinski priveo mec kraju. Jednostavno neiskustvo, PArtizan nije bio losiji toliko, ali mu je trebao neko da prelomi mec, instagram zvezda sigurno nije taj igrac, a neiskustvo je drugi bitan faktor koji je za nase ekipe koje svake godine prodaju veliki broj igraca nenadoknadiv resurs.


Ovaj što stalno prenosi Partizan je uvreda za komentatora čak i u domaćoj konkurenciji. Ovaj drugi poznaje grčki fudbal i imao je dosta korisnih informacija, ali je zapeo s pričom kako je Oly očajan i ništa ne igra.

Everton jeste bio najgori, a Leo je bio dobar u prvom poluvremenu, ali kako je gubio snagu i dobijao batine postajao je sve gori, tako da je i zbog toga konačan utisak negativan, a realno je morao da bude zamenjen najkasnije do 70. minuta.

Đurđević je odigrao možda i najfudbalskiji potez večeras, kada je podigao glavu i lepo prebacio loptu na drugu stranu potpuno samom Jankoviću kod prvog gola. Imao je još jednu dobru asistenciju, kada je Janković za par centimetara zakasnio sa utrčavanjem.

Što se odbrane tiče, Ćirković je bio najbolji, što dovoljno govori o tome kakvi su bili ostali. Mada je podjednaka krivica i na Evertonu i Kosoviću, koji su bili daleko od bilo kakve podrške poslednjoj liniji.
  • 2

#1472 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 25 July 2017 - 23:16

 

"Ali u Evropi se ne praštaju greške ovakve individualne, oni su ja mislim šutnuli tri puta na gol i dali nam ta tri gola. Mislim da smo jako dobro odigrali današnju utakmicu, imali smo dosta šansi, napadali smo celu utakmicu, ali oni su dosta dobra ekipa i znaju da iskoriste svaku grešku", kaže Đurđević.

 

i to rezignirano konstatuje nas - centarfor :lol+:

 

 

"Ja se nadam da ćemo ući ponovo isto u utakmicu bez obzira na to što igramo tamo bez naših navijača i podrške. Ali ako uđemo kao danas mislim da imamo šanse", rekao je napadač crno-belih.

 

nemoj, molim te ... jer ako isto udjete u utakmicu kao sto ste veceras ili protiv paok-a, tamo ce vam se gace napuniti od tribina i u sestom minutu ce biti ne 0:1 vec 0:3


Edited by Plikuscht, 25 July 2017 - 23:17.

  • 1

#1473 Babinho

Babinho
  • Banned
  • 170 posts

Posted 25 July 2017 - 23:17

Znaci razocaran sam rezultatom kao i vecina navijaca, ali ne mogu da verujem da 99% ljudi koji se predstavljaju kao navijaci Partizana, na poluvremenu hvali igru i trenera, kako bas tako treba da se igra, ma kako se zavrsilo drugo poluvreme i tako dalje... Na kraju utakmice, vecina tih istih ljudi psuje trenera i priziva nekakvog Stolicu umesto njega i psuje srecu sto Marko Nikolic nije ostao trener jer bi on jelte izbacio Olimpijakos rutinski kao sto je tukao Zvezdu... 

 

Samo hrabro Djukicu i igraci, porazeni jesmo, ali igra je bila sasvim solidna, od boljeg tima primili smo 3 gola iz prakticno 4 suteva, da je bilo srece Leonardo bi dao gol za 2-1, ko zna kako bi se utakmica zavrsila. Sudiji ce se kad tad u zivotu vratiti ovakvo sramotno deljenje pravde.


  • 1

#1474 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 25 July 2017 - 23:22

Generalno, bilo je tu volje ali nedostajalo je cvrstine, muda ali i znanja u svim linijama tima da se ovo pobedi.

Najbolje sto mozete u Atini pa da nas sreca pogleda u zrebu za ligu evrope.


Edited by Starešina, 25 July 2017 - 23:25.

  • 0

#1475 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 25 July 2017 - 23:23

Realno se Janković večeras naigrao fudbala. Pored dodavanja za gol i šanse Leonarda i Ostojića, meni se dopalo i kako je izveo većinu kornera, ali džaba. Celo drugo poluvreme se igralo sa njegove strane, pokušavao je probijao, dobijao i gubio duele, retko koju je pomoć imao osim Tavambe, a na drugoj strani su mogli opušteno na burek da odu. Odličan je bio, zaista odličan.

 

Kod prvog gola mi je veća greška Kosovića nego Ćirkovića. U svakom slučaju, lik se opušteno ubacio pored četiri igrača. :ajme: Svi golovi izrazito naivni, kao i ona šansa koju je Kljaja odbranio. A treći gol me je pokopao. Da je bar bila kontra pa da kažeš pretrčali su nas. I za mene je Ćirković uglavnom bio dobar pozadi, mnogo toga je pokupio.

 

Osnovni utisak mi je to koliko su fizički jači od nas. Veliki broj duela su dobili na sredini, i vazdušnih i na zemlji, čak i kad izgleda da se naš igrač bolje postavio. Koliko nam je samo to ograničilo i usporilo razvijanje napada.

 

Uglavnom odličan pristup, bar smo pokušali da igramo fudbal i nije to loše izgledalo. Sve pohvale Đurđeviću za borbu. Mislm da je ponekad carinio loptu jer bukvalno nije imao kome da odigra, a pritiskala su ga po dvojica.

 

Šta je tu je, da odigramo muški dole i da se pomollimo za dobar žreb.


  • 2

#1476 Babinho

Babinho
  • Banned
  • 170 posts

Posted 25 July 2017 - 23:28

Volim bre taj Partizan pa da smo pukli danas kuci 5-0 opet bih verovao da uz neko Bozje cudo mozemo dalje, ko zna mozda tamo neki cudom povedemo 2-1, nabijemo taj treci gol, autogol Olimpijakosa voda u usima i eto nas opet u igri. Ko zna mozda i ti Grcki huligani naprave neki problem pa Partizan prodje 0-3 sluzbenim rezultatom dalje, tako ti je to kad verujes u neki klub, realnost nije jaca strana. Samo jako momci, iz mene govori i malo alkohola, ali ljubav prema klubu ne moze da prestane dok zivim klicacu njemu volim te Partizane 


  • 0

#1477 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 25 July 2017 - 23:31

kratko i jasno

 

 

Albanski strateg je otkrio na koji način je nadmudrio kolegu Miroslava Đukića.

„... Razliku je pravilo to što smo dobro blokirali Partizan, odsekli smo mu zadnju liniju i tu dobili utakmicu“.


  • 0

#1478 bomwollen

bomwollen
  • Members
  • 162 posts

Posted 25 July 2017 - 23:32

Rezultat mozda malo ne bas realan ali realan pokazatelj gde smo u odnosu na Evropu. Utisak da ovaj Olimpijakos koje god takmicenje igrao ove sezone u Evropi nece se naigrati. Neko je pohvalio Cirkovica. Mozda je i imao po koju intervenciju ali to je njemu i osnovno zaduzenje. Ako je on bio bolji od Ostoje onda imate vrlo jasnu sliku sta i kako sa nasom odbranom. Miletic (DL) je retko jeziv lik koji svaki duel izgubi i u odbrani i u sredini i u odbrani. Everton od starta nije mogao da se sastavi i slazem se, jako losa podrska odbrani Kosovica i njega. Suma sumarum da imamo cvrscu odbranu pa da se nadamo necemo ali previse tanko i za LE je ovo pozadi sto mi imamo. Sleduje verovatno opet ispadanje u sezoni kupanja i onda malo rasprodaja da pocne i da se zadovoljavamo iskljucivo tituli u ovoj nasoj sapunici od lige. Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1

#1479 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 25 July 2017 - 23:54

jankovic je veceras bio nas najbolji igrac na terenu, da si ti meni ziv i zdrav ...

+1000000

 

Decko razbio do 70 i nekog minuta do kada sam gledao, bio bi to Leo Leni ali osim par fenomenalnih individualnih poteza nije toliko doprinosio igri kao Jankovic.

 

Ne gledam vas cesto osim u derbijima ali ako su ovakve partija Jankovica ceste onda je on fenomenalan igrac (za nase uslove).


  • 1

#1480 koponen

koponen
  • Members
  • 61 posts

Posted 26 July 2017 - 00:07

1. a kako su bilo klub, bilo djukic, bilo igraci reagovali kada je izvucen olimpijakos!?

2. a na osnovu cega zakljucujes da fkp veceras nije isao na pobedu!? druga je stvar gde smo znanjem i iskustvom u odnosu na protivnika, ali odakle ti pomisao da se veceras izaslo na teren sa idejom da se ne ide na pobedu!?

 

Najiskrenije, nisam pratio.

Govorio sam u kontekstu tezine protivnika.

 

Pobogu, pa i mnogo slabiji timovi od Partizana idu na pobedu protiv mnogo jaceg protivnika od Olimpijakosa. Niko ne izlazi na teren da izgubi utakmicu. Moja prica je bila u kontekstu, kao sto si i sam lepo primetio da uprava kluba radi lose i tako iz godine u godinu. Situacija Leonardo - Suma je jedna od tih.

Partizan je pre desetak godina igrao egal i bio pokraden protiv mnogo boljeg tima, a sad se ispada od Borisova, Ludogoreca, Olimpijakosa, nije ni bitno. Cim je malo bolji protivnik, tu je neuspeh. Izuzetak je godina sa Milinkovicem, a znas kako kazu o izuzecima i pravilu.


  • 0

#1481 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 26 July 2017 - 07:14

Okej. Dan posle.

 

Pre svega - ovo je nasa Realnost. Ni Zvezda ni Partizan trenutno nemaju organizaciju, logistiku, finansije da izbace klubove kao sto su Ludogorets ili Olimpijakos. To je nasa Realnost. LE je neki maksimum i tome se sada treba u potpunosti okrenuti. Na Djukicu i strucnom stabu je sada da jako pametno i vredno rade sa igracima na psiholoskom planu i motivaciji i spreme ih za to 4.kolo kvalifikacija za LE. Ne zna se da li cemo biti povlasceni, praticemo, ali svejedno. To je nas cilj.

Za sve dalje - puno puta je pisano na ovoj i Zvezdinoj temi, sve znamo sta treba da se uradi. Do tada - LE je maksimum kome se nadamo.

 

Pohvala za organizaciju utakmice i publiku - nije bilo prevelikih incidenata niti uvredljivih transparenata - dobra poruka i super vest.

 

Nemam sta da zamerim ni treneru ni igracima. Da li bi bilo bolje da je ostao Marko Nikolic ili da smo igrali defanzivno sa Jevtovicem. Mislim da ne bi. Ne. Svaka cast Djukicu i ekipi na prvom poluvremenu. Jedina zamerka koju uopste imam je 3.primljen gol. Greska cele ekipe i Trenera. Ono ne sme da se dogadja.

 

Pojedinacno - isto idemo dalje. Evertonu kako neko rece nema sta da se prigovori, jednostavno los dan. Jedini igrac za koga moram da istaknem da je ocigledno da nije za Partizan ili onaj nivo fudbala koji mi zelimo je, nazalost, Miletic. Ovo vec nije slucajno. Vreme je za sansu El Moniru.

Za Jankovica - pre svega taj decko je meni jako simpatican - pre 2 meseca videh njega i Kosovica u Delta Sitiju, smeju se sale se, oni su jos skoro deca. Decko se nedvosmisleno trudi, i dao je sve od sebe. Pitanje je da li je to dovoljno za LE. Za LS nije. Za LE - videcemo, Nazalost imam dosta bojazni u tom pogledu. Isto se odnosi na Djurdjevica kada pricamo o Evropi. Naravno, idemo dalje.

Leonardo. Bio je dobar, ali vidi se da zeli da ode. Ako zaista postoji ponuda - mislim da nema razmisljanja - prodati ga i dovesti 2 dobra, solidna pojacanja o kojima smo pricali jos na kraju prosle sezone. Obavezno. Bez toga ne mozemo da razmisljamo ni o tituli a kamoli Evropi.

 

Za kraj - Olimpijakos je dosta jaci od mojih ocekivanja. Znao sam pre utakmice da nam je jedina sanse njihova neuigranost i neka opsta slabost ali oni su odigrali jako tvrdo i kvalitetno. nemamo mi sta da trazimo protiv njih ovakvih. Prejaki su i to za vise od 1 nivoa.

 

Odlicno prvo poluvreme, nismo se obrukali, idemo dalje. Iskoristiti naredni period za podizanje forme, sredjivanje ekipe (Leonardo, Suma, pojacanja) i potpunu koncentraciju na 4.kolo kvalifikacija za LE.

 

Kako bi bilo dobro da jedne godine 2 nasa kluba igraju LE....


  • 1

#1482 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 26 July 2017 - 07:26

@koponen

 

Nisi meni odgovarao, ali hoću da se umešam u priču. Ćelavi brbljivac:D

 

Borisov od pre par godina je jak tim, koliko god ga mi potcenjivali. Jesmo mi bili pokradeni pre deset godina, ali smo se zato umuvali u LŠ preko Anderlehta na Kleovo ludilo i poništen gol njima, a u grupama imali opuštenih 0-0-6. Onda pogledaš da smo 2003. godine igrali egal sa zverima od ekipa - a mogli smo da ispadnemo od Đurgardena. Prokleto je to kada ti sve zavisi od jedne utakmice, nikad nećemo saznati kako bismo igrali u nastavku kvalifikacija da smo prošli Poljake prošle godine. Sinoć nismo bili u podređenom položaju, možda bismo opušteno prošli nekog slabijeg, o čemu je Arsenije pisao. A onda je tu već obezbeđena jesen u Evropi, milioni, ludilo.

 

Nisam ljubitelj naše uprave, ali njihov sadašnji rad ne mogu da ocenim kao loš, više nedorečen. S jedne strane, tu su očigledne greške sa kasnim dovođenjem nespremnih igrača koji treba da prave razliku i nepopunjavanje velikih rupa i neuigrana i ne sasvim kvalitetna odbrana, bez čega nema Evrope. Opet, zadržan je skoro ceo tim, što nije tako često kod nas. Imam utisak da ne bismo pravili onakve greške kod golova da smo uspeli da odigramo tih desetak evropskih utakmica prošle sezone. 

 

Ko zna, uz pamet, spretnost i sreću imamo šanse za grupe LE pa se ispostavi da sezona od pre dve godine nije izuzetak. Drugačije će i tebi tada sve izgledati.


Edited by 34Barkley, 26 July 2017 - 07:26.

  • 1

#1483 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 26 July 2017 - 07:32

Realno se Janković večeras naigrao fudbala. Pored dodavanja za gol i šanse Leonarda i Ostojića, meni se dopalo i kako je izveo većinu kornera, ali džaba. Celo drugo poluvreme se igralo sa njegove strane, pokušavao je probijao, dobijao i gubio duele, retko koju je pomoć imao osim Tavambe, a na drugoj strani su mogli opušteno na burek da odu. Odličan je bio, zaista odličan.

 

Kod prvog gola mi je veća greška Kosovića nego Ćirkovića. U svakom slučaju, lik se opušteno ubacio pored četiri igrača. :ajme: Svi golovi izrazito naivni, kao i ona šansa koju je Kljaja odbranio. A treći gol me je pokopao. Da je bar bila kontra pa da kažeš pretrčali su nas. I za mene je Ćirković uglavnom bio dobar pozadi, mnogo toga je pokupio.

 

Osnovni utisak mi je to koliko su fizički jači od nas. Veliki broj duela su dobili na sredini, i vazdušnih i na zemlji, čak i kad izgleda da se naš igrač bolje postavio. Koliko nam je samo to ograničilo i usporilo razvijanje napada.

 

Uglavnom odličan pristup, bar smo pokušali da igramo fudbal i nije to loše izgledalo. Sve pohvale Đurđeviću za borbu. Mislm da je ponekad carinio loptu jer bukvalno nije imao kome da odigra, a pritiskala su ga po dvojica.

 

Šta je tu je, da odigramo muški dole i da se pomollimo za dobar žreb.

 

E da, to sam zaboravio da dodam, uz brzinu, eksplozivnost i taktičku obučenost, fizička snaga je još jedna bitna razlika između naših i njihovih igrača.

 

Što se gola tiče, takođe se slažem, imamo grešku Evertona koji gubi loptu, dopušta da čovek protrči pored njega i ne uspeva da ga stigne do gola. Pa imamo Kosovića koji ne pokriva dobro prostor i nema pojma šta mu se dešava iza leđa, pa na kraju i grešku Ćirkovića koji nije pokušao da priđe bliže igraču, ukliza i proba da spreči šut. Praktično, sva tri gola su dobar primer koliko dekoncentracija i taktičke finese prave razliku na ovom nivou. Uz sporost kao primarni problem. Pa u prvim sekundama utakmice, Tavamba gubi loptu na njihovoj polovini i oni razvijaju kontru i ulaze u 16 i tek tada Ćirković uspeva da raščisti to. Ili ono kad je Seba ili kako se zove imao 1 na 1 sa Kljajićem, čovek je bez driblinga prošao s loptom kroz sredinu naše odbrane, znači jednostavno je gurnuo loptu i pretrčao Kosovića i Ostojića. A treći gol je posebna priča. Pazi ovu sliku:

 

 

Spoiler

 

 

Situacija posle slobodnog udarca za nas. Golman hvata loptu, bez velike žurbe šalje je slobodnom igraču pored aut linije i imamo ovo: Ostojić ne vidi igrača iza leđa, Kosović ne vidi igrača iza leđa, Vulićević je predaleko. U trenutku kad Ostojić vidi šta se događa, pokušava da pravi ofsajd, Vulićević drži liniju, ali pogledaj Miletića (beka)...okrenut leđima, gleda u korner zastavicu valjda i blage veze nema šta se dešava na 90% terena. I tako, niti je neko ispratio igrača, iako su četvorica naših bili dovoljno blizu, niti je mogao da se pravi ofsajd.

 

Stvar je u tome što su nam se slične stvari dešavale i protiv Budućnosti, samo oni nisu imali kvaliteta da to kazne. Ne može sve ovo čarobnim štapićem da se ispravi, i svi igrači imaju neke svoje limite, ali mora da se makar radi na tome i da se broj ovakvih situacija postepeno smanjuje.

 

Kažem, osnovni problem je nedostatak jakih utakmica i protivnika. I Nikolićev Partizan, sa Blekijem, je primio dva gola u prva dva napada Paoka u onoj prijateljskoj. Zato mi je krivo što nam je tako brzo naleteli na ekipu kvaliteta Olimpijakosa, ali zato mora da se iskoristi ovo iskustvo u dvomeču za ulazak u grupe LE.


Edited by Arsenije Pesic, 26 July 2017 - 07:33.

  • 4

#1484 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 July 2017 - 07:39

Slažem se sa Arsenijem da je najveći problem današnjeg Partizana nedostatak jakih utakmica i barem približno jakih protivnika. Igrači odbrane Partizana imaju koliko toliko kvaliteta( sem Miletića) ali nisu navikli da protivnik direktno napada i da je u dobrom delu jači fizički i brzinski i to je stvaralo probleme protiv Pirejaca. Treba pošteno odraditi revanš i već u toj utakmici spremati se za nareednu rundu kvalifikacija za LE. 


  • 0

#1485 jogibear

jogibear
  • Members
  • 288 posts

Posted 26 July 2017 - 07:48

Pohvala za organizaciju utakmice i publiku - nije bilo prevelikih incidenata niti uvredljivih transparenata - dobra poruka i super vest.


pao je topovski udar pored igrača prilikom izvodjenja kornera, utakmica prekinuta na kratko; zatim na poluvremenu leti sve i svašta ka igračima a plastična flaša pogadja jednog od gostujućih

ukoliko je delegat bar malo detaljnije opisao sve ovo u izvestaju tesko da sledecu igrate sa publikom
  • 1