Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

FK Partizan 2017/ 2018

• Please log in to reply
8718 replies to this topic

#7381 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,314 posts

Posted 11 January 2018 - 23:07

Dok citam Cooper-a i kendrick-a sve tripujem momci su OK,  parodija je u pitanju.

• 0

#7382 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,265 posts

Posted 12 January 2018 - 08:46

Ilic o Evertonu...

Legenda u ulozi portparola naprdnih lopina. Priprema se i navikava na fotelju i pljacku.

• 0

#7383 kendrick duckworth

kendrick duckworth
  • Members
  • 8,930 posts

Posted 12 January 2018 - 15:22

Vazura je otkrio detalje ugovora Slobodana Uroševića, pristiglog iz Napretka.
„Kruševljanima sleduje 80.000 evra koje plaćemo u ratama.

• 0

#7384 Jakob Aman

Jakob Aman
  • Members
  • 10,620 posts

Posted 12 January 2018 - 16:32

Iliev najavio igrača s kojim ćemo biti bar 50% jači. Novinarka zaboravila da ga pita je li uzimao nešto pre okupljanja.

• 1

#7385 kendrick duckworth

kendrick duckworth
  • Members
  • 8,930 posts

Posted 12 January 2018 - 17:23

Ti si juce (i u vise navrata) kenjuckao po Ilievu - odnosno igracima sa 'livada' koje dovodi.

Kada pogledamo njegov mandat, primetno je da dovodimo igrace daleko veceg renomea nego ikada ranije. Placaju se veca obestecenja, daju se vece plate, jure se, za nase uslove, ozbiljni igraci.

To je, naravno, delom i zbog toga sto se trziste menja pa ni situacija nije istao kao pre 7-8 godina, ali i do toga da popularni Avica radi sve sem onoga sto mu poneki prikenjavaju - dovodi polutance.

Ne tako davno smo imali Eliomare, barely skautirane Brazilce iz 2. liga i jos desetine drugih nedostojnih Partizanovog dresa.

Ovaj sportski sektor uziva poverenje uprave, imaju rezultate iza sebe ali i armiju nerealnih navijaca kojima nikada, nista ne valja. Osim kada to sto ne valja postane bivse. Svasta se pisalo i za Leonarda, svasta za Tawambu i trenutno svasta za Djukica.

Ako je verovati Ilievu da je Evertonu nudjeno 500k godisnje, ako je verovati da ce Stojke nakon poslednjih izjava ostati - sto se tice odlazaka i dolazaka nema im se apsolutno nista prigovoriti. Dead wood je odstranjen kao nikada ranije, postoji plan da se sa perspektivnim, domacim igracima i klincima iz naseg pogona formira siri sastav ekipe - to je i jedini ispravni put.

Cetiri stranca moraju biti game-changeri, ostalo moramo popunjavati nasim igracima, a sve i da imamo vecu finansijsku zaledjinu pitanje je da li bi to moglo da se ucini sa srpskim pool-om igraca tako da Jakobi i ostali budu zadovoljni. Uzevsi u obzir tvoj visemesecni opus - ne postoji ta situacija koja ce promeniti taj tvoj pogresni, defektni pristup, barem kada se radi o FKP. U basketu ti mnogo toga ide u susret.

Secam se letos kada je odlazio Leonardo, pa kada se povukla prica o klubu koji mu to nece dozvoliti. Svako ko barem povrsno prati situaciju na trzistu, transfere igraca i ima barem trunku svesti o tome kako to funkcionise on a day-to-day basis sa praivm ljudima, a ne AI kruzicima kao na menadzeru, shvatice da, pogotovo kada imamo u obzir da je ovo Srbija i ovo je FK Partizan, igraca ne mozemo zadrzati protiv njegove volje sve i da odresimo kesu.

Mene dusa boli sto Everton ide, hvala mu za divne dve godine gde je nosio ovu ekipu kroz razne izazove - zaduzio nas je vise nego bilo koji stranac od Klea. Everton ce za par meseci napuniti 30 godina, zasluzio je da se oproba u nekoj jacoj sredini i/ili finansijski situira u nekom egzoticnom podneblju.

Sto se tice Tawambe, zna se da ljudi iz kluba gledaju da ga utope ako je moguce za pristojnu cenu, a po meni ako bi ista iznosila ~2m jura - odlicno. Tawamba, iako je prakticno sam nosio navalu celu polusezonu je ipak igrac koji se nimalo ne uklapa u Djukicev sistem i ono sto zeli da nametne. U nekom drugom sistemu, verujem da bi bio jos bolji nego sto je bio do skora, ali obzirom da trener ima druge ideje, obzirom da je Tawamba pomalo cudan, atipican igrac, koji u drugom sistemu nema toliko uticaja na igru - bolje da se fino zaradi na njegovom odlasku, da se ojaca rotacija i da se skroji ekipa u skladu sa njenom filozofijom igre.

Ne znam koliko je verovati Vazuri za ova dva igraca ofanzivnih karakteristika i jednog srednjaka, nama realno, ukoliko odu Everton i Tawamba samo do kraja meseca treba jedan kapitalac na sredini, jos jedan igrac koji ce Jevtovica vratiti na klupu gde mu je realno i mesto i jedan rasan napadac. Ostatak rupa popuniti igracima iz JSL / povratnicima manjeg renomea.

Moze ovo sve lepo da ispadne, samo treba pogoditi na trzistu. Jako bitan period je ispred nas.

Napred Partizan!

• 0

#7386 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,314 posts

Posted 12 January 2018 - 18:46

@Jakob Aman

Hm...ni to nije 100%, reče SNS botina da ako ne dovedu sad, dovesće na leto.
Pretpostavljam da svi znaju koja će priča ići jula. :-)
Jedina dobra stvar je razigravanje dece (ako i to ne lazu), umesto metiljavaca tipa Djuričković.

Slobodan Urosević iliti ozbiljnost kluba kroz jedan pilićarski style.
Zato kvalitetni stranci posle i hrle u FKP.
Nadam se da će kroz 5 god. isplatiti Napredak.
Impozantna cifra je u pitanju.

Edited by T.L.T.I, 12 January 2018 - 18:47.

• 0

#7387 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 14,715 posts

Posted 12 January 2018 - 21:53

...
Ne tako davno smo imali Eliomare, barely skautirane Brazilce iz 2. liga i jos desetine drugih nedostojnih Partizanovog dresa.

Ovaj sportski sektor uziva poverenje uprave, ...

... Dead wood je odstranjen kao nikada ranije, postoji plan da se sa perspektivnim, domacim igracima i klincima iz naseg pogona formira siri sastav ekipe - to je i jedini ispravni put.

je l' ti nas zajebavas!?

a ko je doveo taj dead wood u klub, cijim ledjima se sada radujes i hvalis ilieva sto ih se resio? ko je bio sportski direktor kada su dolazili marjanovic, djurickovic, miletic (bek), solomon, stevanovic (golman), el munir, antonov?

• 0

#7388 Jakob Aman

Jakob Aman
  • Members
  • 10,620 posts

Posted 12 January 2018 - 22:30

Plik ogoljava do koske :D

• 0

#7389 kendrick duckworth

kendrick duckworth
  • Members
  • 8,930 posts

Posted 12 January 2018 - 23:17

je l' ti nas zajebavas!?

a ko je doveo taj dead wood u klub, cijim ledjima se sada radujes i hvalis ilieva sto ih se resio? ko je bio sportski direktor kada su dolazili marjanovic, djurickovic, miletic (bek), solomon, stevanovic (golman), el munir, antonov?

Sta ti nije jasno?

Obzirom da si citirao onako kako si i zeleo - pominjani Eliomari, Andersoni i ostali su dovodjeni i projektovani kao prvotimci i vise - nosioci ekipe.

Marjanovic, Djurickovic, Solomon, Stevanovic, El Monir su dovedeni kao bekapovi jer, gle cuda, jedan profesionalni FK sa ambicijama na vise frontova mora da ima vise od 11 igraca.

Antonov i dalje nije resen / raskinuta pozajmica, tako da ga nema smisla ubrajati.

Trenutak kada je Iliev dosao u klub je glasio - nekoliko kvalitetnih prvotimaca, par upitnih stranaca, nekoliko prosecnih igraca i NIKAKVA klupa. Jos onda sam pravdao taj prelazni rok gde su dosli i Marjanovic i Djurickovic, ovaj drugi na kraju nije ni imao losu rolu obzirom na kvalitet / projektovanu ulogu. Taj prelazni rok je, inace, na papiru, bio jedan od najboljih koje smo odradili. Nekada se u fudbalu ne posloze kockice, iako je na kraju epilog bio fenomenalan.

Nije ni korektno da ovako seciras moj upis i odgovoras drcno, jer ispada kao da u talasu pohvala Avici nabrajam Eliomare, odstranjivanje deadwood-a i slicno. Deo gde pominjem dead wood se tice iskljucivo & samo ovog prelaznog roka (koji btw. jos nije ni poceo) jer se, barem za sada i u nekim realnim naznakama cini da je vizija da pored dvojice - trojice za prvi tim, ostatak popune perspektivni igraci iz nase lige i momci iz omladinske skole, sto je ispravan pristup.

Naravno, ti mozes da vratis pricu sa 'a ko ih je doveo' aka zasto bekapovi i prosecni igraci koji sluze da rotiraju ekipu nisu postali mamojebi / zasto ih se tera a doveo ih je isti lik, ali da bi razumeo funkcionisanje kluba sa preko 20 igraca koji imaju ulogu moras da zastanes i porazmislis. Ovi impulsivni i otresiti odgovori, koji ti postaju tm nemaju nikakvog smisla.

Edited by kendrick duckworth, 12 January 2018 - 23:17.

• 0

#7390 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 14,715 posts

Posted 13 January 2018 - 10:50

Sta ti nije jasno?

tvoj post, jer je nelogican i netacan.

...

Obzirom da si citirao onako kako si i zeleo - pominjani Eliomari, Andersoni i ostali su dovodjeni i projektovani kao prvotimci i vise - nosioci ekipe.

Marjanovic, Djurickovic, Solomon, Stevanovic, El Monir su dovedeni kao bekapovi jer, gle cuda, jedan profesionalni FK sa ambicijama na vise frontova mora da ima vise od 11 igraca.

Antonov i dalje nije resen / raskinuta pozajmica, tako da ga nema smisla ubrajati.

...

da, pa? gde sam napisao drugacije od toga? dovodjeni su i jedni i drugi, svako u svojim rolama, svi su se pokazali kao neuspesi.

evo ti ga nosioc zvani suma u ivicinoj eri.

...

Nekada se u fudbalu ne posloze kockice...

tacno, ali onda se kaze: nekada se u fudbalu ne posloze kockice, umesto hvalospeva sportskom sektoru na gradjenju tima.

mi smo i dalje klub koji ne moze da prodje prelazni rok bez 10+ dolazaka/odlazaka, a to je sve sem olicenje jasne strategije koja se uspesno sprovodi.

...

Nije ni korektno da ovako seciras moj upis i odgovoras drcno, jer ispada kao da u talasu pohvala Avici nabrajam Eliomare, odstranjivanje deadwood-a i slicno. Deo gde pominjem dead wood se tice iskljucivo & samo ovog prelaznog roka (koji btw. jos nije ni poceo) jer se, barem za sada i u nekim realnim naznakama cini da je vizija da pored dvojice - trojice za prvi tim, ostatak popune perspektivni igraci iz nase lige i momci iz omladinske skole, sto je ispravan pristup.

...

pa upravo to i jesi uradio postom. hvalis ivicu navodeci kako i koliko je sve bilo lose ne tako davno, pre njega, jedino sto to maskiras pod 'sportski sektor' kao da smo svi glupi i nista ne kapiramo.

antonov je namerno pridodat spisku jer, iako jos nije vracen odakle je dosao, cinjenica da ne moze ni da omirise travu pored jednog miletica dosta govori o uspesnosti njegovog dovodjenja.

...

Naravno, ti mozes da vratis pricu sa 'a ko ih je doveo' aka zasto bekapovi i prosecni igraci koji sluze da rotiraju ekipu nisu postali mamojebi / zasto ih se tera a doveo ih je isti lik, ali da bi razumeo funkcionisanje kluba sa preko 20 igraca koji imaju ulogu moras da zastanes i porazmislis. Ovi impulsivni i otresiti odgovori, koji ti postaju tm nemaju nikakvog smisla.

ne glupiraj se. nigde nisam zamerio sto igraci sa klupe nisu postali mesi i ronaldo, i smanji tu nadobudnost teatralno objasnjavajuci opsta mesta.

stvar je jednostavna - dovedeni su da budu u rotaciji, a ispostavilo se da nisu dovoljno dobri ni za rotaciju (i sam djukic je govorio da nemamo ekipu za ovoliko utakmica, a i cinjenica da ih liferuju govori nesto), bez da bezis u filozofiranje o razumevanju funkcionisanja fudbalskog kluba u danasnje vreme.

mozda moji postovi i nemaju smisla, ali ne zivi u zabludi da ga tvoji filtrirani i iskrivljeni satro imaju.

Edited by Plikuscht, 13 January 2018 - 10:53.

• 0

#7391 kendrick duckworth

kendrick duckworth
  • Members
  • 8,930 posts

Posted 13 January 2018 - 11:46

da, pa? gde sam napisao drugacije od toga? dovodjeni su i jedni i drugi, svako u svojim rolama, svi su se pokazali kao neuspesi.

evo ti ga nosioc zvani suma u ivicinoj eri.

Djurdjic i Suma su jedini 'nosioci' koji nakon 6 meseci nisu pokazali nista. Prvi je nakon isto toliko i zavaljan dalje, data je sansa Djurdjevicu.

Suma ni blizu nije zavredio status 'nosilac' a kamoli opravdao finansijska sredstva izdvojena. On je verovatno jedini igrac za kojeg se moze reci da je bio fail Ilieva, ali treba mu dati sansu, dosao je nespreman, bez priprema, imao je cetiri povrede otkako je potpisao. To su sve stvari koje se mogu prebaciti Ilievu, naravno, ali jos uvek ima prostora da ovo ispadne ok prica.

Djurdjic je enigma.

tacno, ali onda se kaze: nekada se u fudbalu ne posloze kockice, umesto hvalospeva sportskom sektoru na gradjenju tima.

mi smo i dalje klub koji ne moze da prodje prelazni rok bez 10+ dolazaka/odlazaka, a to je sve sem olicenje jasne strategije koja se uspesno sprovodi.

Ne zajebavaj, kakvi hvalospevi. "Deadwood se odstranio kao nikada ranije (gledajuci ovaj prelazni rok/najave dopune ekipe)" je hvalospev, jel? Ili mozda to sto sam naveo samo neke od fejlova, a treba se setiti svih od bivsih sportskih direktora. 

Marjanovic je obecavao, imao je nekih odlicnih partija na pocetku mandata, posle je platio ceh Nikolicevom stilu igre i Kosovicem u odlicnoj formi. Mislim da smo njega mogli da zadrzimo, ali pitanje je koliko se njemu ostajalo da odigra poneku u kupu i nekada da udje u 80+ minutu SL utakmice.

ne glupiraj se. nigde nisam zamerio sto igraci sa klupe nisu postali mesi i ronaldo, i smanji tu nadobudnost teatralno objasnjavajuci opsta mesta.

stvar je jednostavna - dovedeni su da budu u rotaciji, a ispostavilo se da nisu dovoljno dobri ni za rotaciju (i sam djukic je govorio da nemamo ekipu za ovoliko utakmica, a i cinjenica da ih liferuju govori nesto), bez da bezis u filozofiranje o razumevanju funkcionisanja fudbalskog kluba u danasnje vreme.

Solomon definitivno nije -  ostali su imali neke svetle epizode i imali nekakav doprinos, pogotovo Djurickovic. 

Tesko da moze da se napravi siri roster sa vremesnim igracima - oni gledaju da zabodu neki poslednjitm ugovor ili barem digraju fudbala, imajuci to u obzir, izmedju ostalog, smatram da je neophodno dovesti mladje igrace iz domacice koji imaju potencijala da se u dogledno vreme posibaju za 11.

Da li je bila greska dovodjenje pomenutih? Jebem li ga, ono sto je definitivno je da nismo imali apsolutno NIKAKVU klupu i da je moralo da se reaguje. Kada se sve sabere i oduzme, Marjanovic nije ispunio ocekivanja, Solomon je ispao fail, Stevanovic (golman) jedna partija u derbiju i ostalo ispod proseka... Ne znam koliko se moze ocekivati od igraca sa onakvim projektovanim ulogama.

Deadwood ima svaka ekipa, pitanje je samo kada klub zeli da napravi rez i zarad vece konkurencije ojaca rotaciju ekipe. Cinjenica je da mi to ranije nismo radili na vreme, nego cekali da ugovor po ugovor isteknu i onda nanovo.

pa upravo to i jesi uradio postom. hvalis ivicu navodeci kako i koliko je sve bilo lose ne tako davno, pre njega, jedino sto to maskiras pod 'sportski sektor' kao da smo svi glupi i nista ne kapiramo.

antonov je namerno pridodat spisku jer, iako jos nije vracen odakle je dosao, cinjenica da ne moze ni da omirise travu pored jednog miletica dosta govori o uspesnosti njegovog dovodjenja.

Eliomari su navedeni s razlogom - one-liner-show je u najnovijoj epizodi pricao kako 'odlaze nosioci/najbolji, a menjaju ih polutanci sa livade' sto je apsolutno netacno. Niti je pohvala Ilievu sto nije Eliomare, niti je to neki plus u njegovoj karijeri SD-a, sto nije imao takve kikseve. Ne mora sve bas da bude pohvala ili kritika, nekada se situacije i stvari analiziraju sa distance sa pokusajem doze objektivnosti.

Antonov je apsolutno rezonski potpis bio - na struci je da skontaju zasto & kako nije bio u stanju da doprinosi vise od Miletica koji je defanzivna rupa. Ilievu se svakako ne moze zameriti sto je doveo zlatnog orlica, jednog od nosioca, sa ozbiljnim fudbalom u nogama do sada u karijeri i dobrim potencijalom. Jos jedan od igraca koji nije prosao pripreme, ostalo mu se moze i mora zameriti.

Ide se iz krajnosti u krajnost, a zapravo situacija niti je jakubovski crna, niti tako zrela za kritiku kako ti to radis, a ni mozzer-ovski sjajna. Ja se trudim da analiziram uradjeno i vidjeno sasvim objektivno, sto ne mora da znaci da sam u pravu. 

Mislim da ti imas nerealna ocekivanja za ovo podneblje i FK Partizan; samo po sebi ne znaci da gresis, jer naravno da kao klub treba da tezimo ozbiljnosti, cuvanju ekipe na okupu, svasta nesto sto oslikava jedan ozbiljan klub. Realnost je ipak malo drugacija, gde je man management na minimumu i dosta drugih faktora utice na vodjenje / selektiranje ekipe.

• 0

#7392 Jakob Aman

Jakob Aman
  • Members
  • 10,620 posts

Posted 13 January 2018 - 14:02

1 Eliomar projektovan kao nosilac ekipe :lol+:

svašta forum trpi

• 0

#7393 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 14,715 posts

Posted 13 January 2018 - 14:19

... i onda dolazimo do toga da niti su neki nosioci odradili sta je trebalo (suma, djurdjic svojevremeno), niti su rotacionisti (posto se trener zali da nije imao dovoljno dobar tim).

Djurdjic i Suma su jedini 'nosioci' koji nakon 6 meseci nisu pokazali nista. Prvi je nakon isto toliko i zavaljan dalje, data je sansa Djurdjevicu.

koliko treba da ih bude neuspesnih da bi se stavio prst na celo. nije bas da svaki tim ima 11 nosioca, zar ne?

Ne zajebavaj, kakvi hvalospevi. "Deadwood se odstranio kao nikada ranije (gledajuci ovaj prelazni rok/najave dopune ekipe)" je hvalospev, jel? Ili mozda to sto sam naveo samo neke od fejlova, a treba se setiti svih od bivsih sportskih direktora.

deadwood nije doveden da bude deadwood. doveden je da doprinosi kada zatreba, a cinjenica da im je receno da nisu za partizan i da klub ocekuje od njih da idu dovoljno govori o tome da li su uradili sta se ocekivalo ili nisu.

Solomon definitivno nije -  ostali su imali neke svetle epizode i imali nekakav doprinos, pogotovo Djurickovic.

toliko su svetle da im je receno da idu i oproste dugovanja.

Da li je bila greska dovodjenje pomenutih? Jebem li ga, ono sto je definitivno je da nismo imali apsolutno NIKAKVU klupu i da je moralo da se reaguje. Kada se sve sabere i oduzme, Marjanovic nije ispunio ocekivanja, Solomon je ispao fail, Stevanovic (golman) jedna partija u derbiju i ostalo ispod proseka... Ne znam koliko se moze ocekivati od igraca sa onakvim projektovanim ulogama.

lepo si to objasnio i racionalizovao ... i hoce li neko da pita ilieva koliko se moglo od njih ocekivati in the first place?

Deadwood ima svaka ekipa, pitanje je samo kada klub zeli da napravi rez i zarad vece konkurencije ojaca rotaciju ekipe. Cinjenica je da mi to ranije nismo radili na vreme, nego cekali da ugovor po ugovor isteknu i onda nanovo.

citajuci ovo covek bi pomislio da je iliev juce dosao i da je odmah krenuo da rasciscava, a ne da je tu od 2015. i da mu je trenutno peti prelazni rok u kom je sportski direktor.

Antonov je apsolutno rezonski potpis bio - na struci je da skontaju zasto & kako nije bio u stanju da doprinosi vise od Miletica koji je defanzivna rupa. Ilievu se svakako ne moze zameriti sto je doveo zlatnog orlica, jednog od nosioca, sa ozbiljnim fudbalom u nogama do sada u karijeri i dobrim potencijalom. Jos jedan od igraca koji nije prosao pripreme, ostalo mu se moze i mora zameriti.

pusti ti zlatni orlic i ostale opise koji lepo zvuce ... covek ispao iz rotacije u jednom grashopersu, a mi smo ocekivali - sta tacno!? oceigledno ni to nije uspeo, posto je miletic i dalje ispred njega.

nije fail visa sila ili nesrecna okolnost ili bozija volja ili harp ili nesto peto uzviseno & beyond control ... ili se iliev opasno zajebao ili djukic ne zna sa njim. stagod, ali nesto i neko jeste odgovoran za procenu. daleko od toga da treba da lete glave, ali nemojmo se zajebavati i jos maltene hvaliti taj potez.

itd. itd. mrzi me vise da kuckam i nabrajam.

za dosta stvari se moze naci vrlo objektivna zamerka ucinjenom. najlakse je ispucavati opravdanja iz oba rukava, ali jebes tu sarenu lazu. da nam je tim sjajan - nije, da su se slozili u tim gde se zna ko/sta/kako - nisu, da jasno idemo uzlaznom putanjom sto se klupske strategije tice - ne bas, nema na osnovu cega da se to kaze.

s druge strane, rezultati jesu iznenadjujuce (delimicno) dobri i za ono sta jeste postignuto se svima njima ima cestitati uz duzno postovanje. no, to ne znaci da ne treba uocavati i signalizirati sve sta se lose radi ... a nije da toga nema.

mozda ja imam naivna ocekivanja, mozda zelim vise od moguceg, mozda mi mozak fercera tako sto uvek prvo uoci lose, a ne dobro, pa sam posledicno tome laksi na obaracu tastaturi kada je to tema ... zapravo, pre ide verovatno, nego mozda ... ali to ne znaci da treba stalno traziti alibije ili ugao gledanja u kom nije sve to bas tako crno i praviti se da nesto nije moglo i moralo bolje.

• 1

#7394 kendrick duckworth

kendrick duckworth
  • Members
  • 8,930 posts

Posted 13 January 2018 - 15:11

1 Eliomar projektovan kao nosilac ekipe :lol+:

svašta forum trpi

Opa, two liner :D

Eliomar je doveden da igra na krilu i sredini kao 10-ka u prvih 11.

Sramotne partije su krive zašto je odigrao samo 7 mečeva. Svima je bilo jasno da je fail.
  • 0

#7395 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 14,715 posts

Posted 14 January 2018 - 10:58

Miloš Ostojić se vratio u srpski fudbal

:ph34r:

• 0