Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

FK Partizan 2017/ 2018

• Please log in to reply
9120 replies to this topic

#16 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 12,669 posts

Posted 01 June 2017 - 09:10

Marko je dao odgovor na pitanje u vezi novog ugovora, na pitanje da li je na 4 godine i mesecno 50k, odgovorio je da je ugovor na 2 i da je plata nije tolika.

Bukvalno je pobegao iz naseg fudbala.

• 2

#17 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 01 June 2017 - 09:33

pa to je divno ... odskocna daska mladim trenerima koji se tek dokazuju. sjajno.

zar treneri ne potpisuju ugovore? a onda tamo pise - od kada, do kada, za koje pare, job description, objectives, bonusi, uskovi raskida ... po ovome ispada da smo klub koji bas voli da potpisuje otvorene ugovore, samo ne za sebe, vec drugu stranu. sjajno 2.

Pa nismo mi bas dovodili Nikolica u uobicajenoj situaciji. Sezona uveliko pocela, ekipa potpuno potonula. Nama je brzo trebao neki slobodan trener sa iskustvom koji je u stanju da podigne ekipu. Nikolic je bio jedna od retkih opcija i svakako da mu je to dalo prednost u pregovorima. 

• 0

#18 34Barkley

34Barkley
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 01 June 2017 - 10:04

Negde je provučena vest da u ugovoru uopšte nije pomenuto šta se dešava u slučaju da trener želi da napusti klub. Valjda su računali sa tim da nijedan trener od nas nije otišao po svojoj volji na pola ugovora na bolje mesto. Bitno je da se frljamo latinskim kao maternjim.

Opet, svoj deo posla je i Marko do sada uradio kako treba. Ne mogu ni da se ljutim na njega što je otišao niti previše na ove što su ga pustili. Kada pričamo o interesu kluba, teško je pronaći tu liniju kako treba postupiti u svim slučajevima. Možda će nam ovo nezatezanje sada koristiti jednom kada nam se ponovo poklope kockice.

• 0

#19 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Members
  • 9,084 posts

Posted 01 June 2017 - 10:23

Izmedju trenera kome je muka srpskog fudbala, koji je zasicen, koji nema volje za nove napore, snage za novi pokusaj cerecenja koji sledi, koji bi mozda imao problem da motivise sebe, a mozda i ekipu... i trenera koji je motivisan, fokusiran, zeljan svake pobede i da njegov tim osvoji svaki deo terena... verovatno da je bolje drugo.
Da se razumemo, Nikolic je veliki profesionalac, ali retko kad je drzanje trenera protiv njegove volje uspelo bilo kojem timu. 

Stolica, Ivic, ko god da dodje a da ispunjava drugi uslov - imace maksimalnu podrsku od mene.

Partizan mora da bude gladan uspeha, gladan titule, svake pobede... tako da ako je vec tako sa Maretove strane, mi idemo dalje u nove izazove a njemu zelimo sve najbolje u sredini gde ce moci i da se finansijski obezbedi, i da sprovede neke svoje zamisli bez ogromnog pritiska.

A mi.. pominje se shortlist od 15ak igraca koji konkurisu kao pojacanja i eventualno zamene ukoliko neko od nosioca ode... bilo bi sjajno da do pocetka priprema dovedemo stopera ili igraca na sredini koji nece biti zamene, da ustalimo dve bitne pozicije, da se stoperi uigraju... pa da krenemo sa kalkulacijama i onim fenomenalnim osecajem kada se zreba Partizan i ima priliku da nastupa u LS.

Ja verujem!

Napred Partizan!

Edited by - ö -, 01 June 2017 - 10:24.

• 2

#20 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,403 posts

Posted 01 June 2017 - 10:27

Sa profesionalne strane - odradio je fenomelan posao i svaka čast na tome.

Druga je stvar što ja volim da vidim i emotivnu povezanost sa klubom, u smislu da je spreman da ostane i završi posao (a u mojim očima bi upravo naredna sezona i neka lepa evropska pričica bile završetak posla), čak i kada dobije povoljniju ponudu. Ne ljutim se na Nikolića, naprotiv, apsolutno razumem njegovu odluku, ali da mi je krivo što je otišao, krivo mi je.

• 9

#21 34Barkley

34Barkley
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 01 June 2017 - 10:39

Da, celo vreme pokušavam da sažmem smešane emocije i misli u jedan izraz i možda je to baš onaj pravi - krivo mi je. 

Najgore je što je sve češće prisutan taj osećaj. Koliko mi je puta bilo krivo samo u vezi FKP što nije onako kako bi moglo da bude.

• 0

#22 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,415 posts

Posted 01 June 2017 - 10:46

@Pilk

Jos jednom samo da pojasnim - ja raspolazem i koristim podatke koje javno iznesu predstavnici Kluba - u ovom slucaju Vazura i Pantic u Partizanovom Vesniku.

Dakle receno je da je sadasnji ukupan dug 15M (zbog izgubljenog spora sa Zivkovicem), a da pare od malog Milenkovica pocinju da pristizu od 1.Jula. Te pare iznose 5M i one su dovoljne da pokriju cele kvalifikacije i polusezonu, upravo polovina ove cifre budzeta (10M) o kojoj pricas. Za dalje, ocito, nismo pokriveni. Na sta se racuna - prva opcija je Evropa. Iako te pare stizu tek iduce godine, na njih se moze racunati. Postoji racunica za svaki plasman koliko se dobija (LS 14M, LE iz PO mislim 5M, LE 3M - bez svih ostalih prihoda od osvojenih bodova u Grupi, karata, TV prava i ostalo) i jasno je da bi nam to obezbedilo drugu polovinu budzeta.

Osim toga mislim da ce eventualno za prodaju biti Jevtovic, Mihajlovic i Miletic. Da li od njih 3 moze da se dobije 3M - ja se nadam da moze, videcemo. 3M je sasvim ok cifra da se popuni budzet. Tu je i Vlahovic koji je verovatno na prodaju.

Od vecih cifara ako budu morali da se prodaju - Leonardo 2.5M, Djurdjevic 3m (pisem minimalne iznose).

Tako da racunica je jasna - ako udjemo u Evropu/ Grupe imamo pokriven i drugi deo godine, ako ne - moraju 1 ili 2 vece prodaje. Pa se onda stvaraju opet mladi igraci za koje se nadas da ce 1 biti prodat za 4+ miliona.

Sponzori/ Sponzorstva... ne znam. Stadion, karte, TV prava... ne znam. Tu zaista puno zavisimo i od stanja u drzavi. Uredjivanje odnosa, FSS, Privatizacija... ne znam.

Jos jednom napominjem - ja uzimam podatke koje iznesu celnici kluba, za preciznije analize jedino ako se objavi finansijski izvestaj, plus ako je moguce nakon izvrsene revizije. Rok za objavljivanje fin.izvestaja je 30.06.2017. za proslu godinu. Plus da li je konsolidovan ili ne itd itd itd

Druga tema: Trener, kaze Vazura sada da pricamo sa 5 trenera hm hm hm

Edited by mozzer, 01 June 2017 - 10:58.

• 0

#23 34Barkley

34Barkley
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 01 June 2017 - 10:56

U ovoj zemlji ukupno nema pet trenera.  :D

• 1

#24 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 6,444 posts

Posted 01 June 2017 - 12:39

Jedino gore od trenera početnika sa povremenim lucida intervala momentima je da dovedu neko ispušeno once been polupoznato ime ili drugog trenera početnika sa boljom igračkom karijerom. A to je upravo ono što će da se desi jer smo tako u mogućnosti.
  • 0

#25 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 01 June 2017 - 12:42

Evo ovaj trener pocetnik sa Kuperovog avatara ima priliku da postane prvi trener koji dve sezone za redom uzima LS...

• 1

#26 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 6,444 posts

Posted 01 June 2017 - 12:57

Krizo Milinković bi to mnogo lakše uradio sa Realom.
  • 1

#27 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,415 posts

Posted 01 June 2017 - 13:08

Okej, covek je elinisao Dila Gori, onda eliminisao jednog regionalnog velikana kakav je Steaua, onda je ispao od Bate-a jer mali Zile nije pogodio jednu od dve mrtve sanse u gostima protiv boljih i kvalitetnijih Belorusa, onda je pobedio holandski AZ Alkmar kuci, onda je pobedio, po prvi put u istoriji FK Partizan, jedan Nemacki tim u gostima... i onda je smenjen zbog losih rezultata u domacem prvenstvu, a sve vreme cela novinarska masinerija protiv njega iz sve snage i pare upumpane u najveceg rivala i jako losa atmosfera unutar kluba sa nerazjasnjenim upravljanjem. On licno, sa pomocnicima (Stolica) i sastavom koji je selektiran (incl. Babovic, mali Zile, Abou, Fabricio, Zivko macka, Vulich i svi ostali), je zaradio 8 MILKI za FK Partizan.

Kakvo domace prvenstvo kakav poraz od Zvezde i Novi Pazari... kad neko kaze da je los trener :krsta:

On je osvojio NAJVISE bodova za FK Partizan jos od sezone kada je Vermezovic prezimio u Evropi. A bodovi su Pare i mogucnost za zaradjivanje jos Para, a bez Para nema Partizana i uspeha i to vazi za bilo koji klub u Evropi. Eto, ako neko i dalje misli da je Milinkovic los trener... Kiza Madjija... Umetnost, Avangarda...

Edited by mozzer, 01 June 2017 - 13:09.

• 1

#28 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 01 June 2017 - 13:08

Krizo Milinković bi to mnogo lakše uradio sa Realom.

Ne bi bila zanimljiva LS vise, svake godine bi Real uzimao...

• 1

#29 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 01 June 2017 - 13:12

Okej, covek je elinisao Dila Gori, onda eliminisao jednog regionalnog velikana kakav je Steaua, onda je ispao od Bate-a jer mali Zile nije pogodio jednu od dve mrtve sanse u gostima protiv boljih i kvalitetnijih Belorusa, onda je pobedio holandski AZ Alkmar kuci, onda je pobedio, po prvi put u istoriji FK Partizan, jedan Nemacki tim u gostima... i onda je smenjen zbog losih rezultata u domacem prvenstvu, a sve vreme cela novinarska masinerija protiv njega iz sve snage i pare upumpane u najveceg rivala i jako losa atmosfera unutar kluba sa nerazjasnjenim upravljanjem. On licno, sa pomocnicima (Stolica) i sastavom koji je selektiran (incl. Babovic, mali Zile, Abou, Fabricio, Zivko macka, Vulich i svi ostali), je zaradio 8 MILKI za FK Partizan.

Kakvo domace prvenstvo kakav poraz od Zvezde i Novi Pazari... kad neko kaze da je los trener :krsta:

On je osvojio NAJVISE bodova za FK Partizan jos od sezone kada je Vermezovic prezimio u Evropi. A bodovi su Pare i mogucnost za zaradjivanje jos Para, a bez Para nema Partizana i uspeha i to vazi za bilo koji klub u Evropi. Eto, ako neko i dalje misli da je Milinkovic los trener... Kiza Madjija... Umetnost, Avangarda...

Milinkovic je dosao kad je klub bio u katastrofalnom stanju. Mi nismo imali sportskog direktora (koliko bi mu samo lakse bilo da je imao Ivicu pored sebe). Vazura, Nedici, Popovic, Vucelic i svi koji su se borili za poziciju unutar te pozicije + opozicija za Bikom.

• 1

#30 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 6,444 posts

Posted 01 June 2017 - 13:12

Evo da se složimo da je Krizo isto toliko dobar trener koliko i Čika Crni. Toliko mogu da uradim za tebe.
  • 1