Jump to content

Photo
- - - - -

Monopol u 21. veku

• Please log in to reply
98 replies to this topic

#1 babyW

babyW
  • Members
  • 4,029 posts

Posted 12 April 2017 - 02:49

https://nyti.ms/2okM9HU

Trazili su volentera, kada ga nisu nasli oni su odlucili ko ce to biti. 

• 0

#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 36,387 posts

Posted 12 April 2017 - 05:31

...

Taj 'volonter/i' - pa nudjeno im je prvo 400, pa 800 $ za kompanijin hotel, no lik sa ocigledno iskrivljenom 'licnom vasiJonom' bas resio da ga, uz skicanje, iznese obezbedjenje.

:lol+:

...

• 0

#3 babyW

babyW
  • Members
  • 4,029 posts

Posted 12 April 2017 - 06:09

...

Taj 'volonter/i' - pa nudjeno im je prvo 400, pa 800 $ za kompanijin hotel, no lik sa ocigledno iskrivljenom 'licnom vasiJonom' bas resio da ga, uz skicanje, iznese obezbedjenje.

...

Pretpostavljam da je tebi ovo normalno, a i bas je budala nema pojma da se u Srbiji prodaju za sendvic

• 0

#4 Kinik

Kinik
  • Members
  • 36,387 posts

Posted 12 April 2017 - 06:23

...

... pretpostavljam da je tebi ovo normalno, a i bas je budala nema pojma da se u Srbiji prodaju za sendvic

Ne budalesaj i ne podmeci!

:wicked:

Ti si gledala / brojala 'sendvice'?

Btw, lazovska 'opoziciJa' slobodno neka zahvali takvim nekontrolisanim likinjama / likovima sto im nikada necu dati glas!

Jeste, meni je normalno da 'prebukiranom' ponude smestaj u hotelu, i normalno mi je da su ga izneli, a nije mi normalno sto neki vukojebinci, demokraturski otpaci, misle da je njihova umisljena bol - sveCka bol.

Zaista me za takve zabole ... uvo.

...

Edited by Kinik, 12 April 2017 - 06:26.

• 0

#5 angelia

angelia
  • Members
  • 13,476 posts

Posted 12 April 2017 - 15:21

...

...

Nije to tako jednostavno. Ali to ce sve trziste ispraviti.

United je upravo plati par stoina miliona u vrednosti, kampanja bojkotovanja letova, a verujem i da ce neku neobjavljenu sumu u poravnjanju sa doticnim. Sve to zato sto nemaju pristojnu politiku pri overbooking.

• 0

#6 Kinik

Kinik
  • Members
  • 36,387 posts

Posted 12 April 2017 - 21:47

...

... nije to tako jednostavno ... ali to ce sve trziste ispraviti ... 

Ti znas kako to ide u USofA.

Kupi neka dama auto sa onom zezalicom za odlaganje kafe.

Prolije joj se nepaznjom kafa po nogama, a ona tuzi proizvodjaca automobila!

:ajme:

Btw, kome ce 'Unided' da plati? Drzavi?

A doticni moze da se sudi do beskraja - koliko para ima. I uvek ce da mu prezrivo bace par dolara.

Doduse, mozda su trebali da izbace citav avion, i ponovo bukiraju.

;)

Btw, mogao je avion slucajno i da padne - opet bi rodbina dobila neku nadoknadu! I potrosila.

'merry-go-round'

:lol:

...

Edited by Kinik, 12 April 2017 - 21:48.

• 0

#7 angelia

angelia
  • Members
  • 13,476 posts

Posted 12 April 2017 - 22:15

...

Ti znas kako to ide u USofA.

Kupi neka dama auto sa onom zezalicom za odlaganje kafe.

Prolije joj se nepaznjom kafa po nogama, a ona tuzi proizvodjaca automobila!

:ajme:

Btw, kome ce 'Unided' da plati? Drzavi?

A doticni moze da se sudi do beskraja - koliko para ima. I uvek ce da mu prezrivo bace par dolara.

Doduse, mozda su trebali da izbace citav avion, i ponovo bukiraju.

;)

Btw, mogao je avion slucajno i da padne - opet bi rodbina dobila neku nadoknadu! I potrosila.

'merry-go-round'

:lol:

...

Ma naravno, i oni imaju zakonsko pravo da skinu sa leta koga god hoce.

Medjutim ne tako sto mu polome zube. Za to ce ih sigurno tuziti - i njih i policiju.

Ono sto je fakat je da je za njih ovo velika PR katastrofa.

Rasprava o bahatosti americkih avio kompanija se vodi vec par godina. United nije cak ni najgori, iako je los.

Ono sto ce se verovatno desiti je da ce revidirati svoje polise o overbookingu - sto mi je drago.

• 1

#8 Kinik

Kinik
  • Members
  • 36,387 posts

Posted 12 April 2017 - 22:50

...

somebody help me!

...

Edited by Kinik, 12 April 2017 - 23:07.

• 0

#9 angelia

angelia
  • Members
  • 13,476 posts

Posted 12 April 2017 - 23:42

...

somebody help me!

...

Postoji razlika, ovaj samo nije hteo da izadje.

Ima slucajeva i kao njegov ali se zavrsava nadoknadom sa dosta nula. 

Realno ni on nije imao pravo a i oni su prekrsili procedure. Lepo ako koriste overbooking da umanje svoje gubitke, onda neka upozore one koji kupuju karte nakon sto je avion bukiran, tako da se zna ko rizikuje da ne leti. Drugo neka ponude nadoknadu u keshu a ne voucher za let koji posle ne znas kako da iskoristis, i podignu standard hotela u koje smestaju ljude koje su skinuli.

Ovako svi znaju sta znaci 'volontirati'.

Inace ja mislim da Pepsi treba da mu plati nesto - posto ih je skinuo sa prvih strana  :lol+:

• 0

#10 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,579 posts

Posted 13 April 2017 - 20:20

Nije to tako jednostavno. Ali to ce sve trziste ispraviti.

United je upravo plati par stoina miliona u vrednosti, kampanja bojkotovanja letova, a verujem i da ce neku neobjavljenu sumu u poravnjanju sa doticnim. Sve to zato sto nemaju pristojnu politiku pri overbooking.

Napisala si prilično "proročanski" tekst.

Upravo čitam da su se deonice United Airlinesa strmoglavle i vec izgubile preko milijardu dolara na vrednosti...

I putnici ih naveliko bojkotuju.

Ipak je to USA... zašto da kupiš kartu kod ovakve firme, ako na istoj liniji i za iste pare možes da biraš izmedju toliko drugih prevoznika...

Avion, zapravo, nije ni bio prebukiran, već je kompaniji zatrebao hitan prevoz za svoje osoblje.

Kada se desi da je avion prebukiran, to se putnicima saopšti već na aerodromskom šalteru za check-in, pa niti dobiju kartu za ukrcavanje, niti dobiju broj sedista. Prebukirani putnici u ovom dobu kompjuterske administracije čak ni ne vide avion, već ostanu na aerodromu i kompanija ih pošalje na šalter za žalbe.

Ako kompaniji "pod hitno" zatrebaju sedišta da preveze svoje pilote ili stjuardese na destinaciju, onda preko razglasa  ponude novac i kartu za sledeći let "dobrovoljcima".
Kada su već  zabrljali, pokušaju da nekoga podmite/potkupe ne bi li ustupio svoje sedište. Skoro uvek se i nadju neki studenti ili backpackeri koji to prihvate. Em im se ne žuri, em im tih nekoliko stotina dolara, koje im firma ponudi za "saradnju" itekako lepo "legne" u budžet.

Kao što rekoh, to se obično radi na check-in šalteru ili na gejtu... a ne kada su svi putnici već u avionu i svako na svom rezervisanom sedištu...

• 0

#11 Quad

Quad
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 13 April 2017 - 21:00

Nesto nisam ispratio, covek je kupio kartu usao u avion a oni ga izbacili zbog nekog svog?
Kako su bas njega izabrali, mogao je bilo ko da bude?
  • 0

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 15,827 posts

Posted 13 April 2017 - 21:10

Nesto nisam ispratio, covek je kupio kartu usao u avion a oni ga izbacili zbog nekog svog?

Ne bih rekao da ovo ima veze sa USA, ali link ti je postavljen odavno.

• 0

#13 babyW

babyW
  • Members
  • 4,029 posts

Posted 13 April 2017 - 21:14

Pa da, mogao je ali niko nije pristao da izadje za ponudjenu sumu onda su oni kompjuterski izabrali. On je odbio da bude volonter pa su ga izvukli. 

Kompjuter bira ali eliminisu one koji putuju u grupi od 2+ ili imaju konekciju za dalji put...

• 1

#14 Quad

Quad
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 13 April 2017 - 21:19

I nema pravo zalbe.
Tako je kako je?

Nisam znao,stvarno,jel to vazi za sve kompanije i u evropi?
  • 0

#15 babyW

babyW
  • Members
  • 4,029 posts

Posted 13 April 2017 - 21:22

I nema pravo zalbe.
Tako je kako je?

Nisam znao,stvarno,jel to vazi za sve kompanije i u evropi?

Ima naravno, advokati vec trljaju ruke, a akcije United-a pale za preko milijardu. Pandure izgleda isprovocirao kada je rekao da nece napolje i da ce morati da ga izvuku i pre bi isao u zatvor nego izasao dobrovoljno. Mislim da su i panduri odsvirali svoju radnu karijeru... 

Ne znam kako stoji sa aviokompanijama, ovo sam procitala dok sam citala o ovom slucaju. Mislim da je @yossarin objasnio dobro da ne mogu da te izbace iz aviona i prisile da budes "dobrovoljac" ako si vec usao, ali mogu da te zaustave da udjes. 

• 0