Jump to content

Photo
- - - - -

VN Australije 2017, Albert Park, Melburn

• Please log in to reply
260 replies to this topic

#1 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,869 posts

Posted 19 March 2017 - 18:06

F1_AGP_2017_Logo.jpg

Australian-grand-prix.png

Duzina staze: 5027 m

Duzina trke: 58 krugova, 307,574 km

Broj krivina: 16

Rekord staze: 1:24.125, Mihael Sumaher, Ferari, 2004.

Nova sezona, nova pravila, novi bolidi, novi vlasnici - dobrodosli u vrli novi svet F1!

Kao sto je vec uobicajeno zadnjih godina, sezonu otvaramo u Australiji, na ulicnoj stazi u Melburnu. Sezona zimskih testova je zavrsena, vreme za igre i igrarije je proslo i sada cemo po prvi put imati prilike da vidimo sta su nam donela nova pravila, da li je doslo do toliko cekanog mesanja karata ili ce Mercedesi i dalje surovo da dominiraju. Takodje, videcemo kakav stil trkanja ce nam doneti povratak zavisnosti od masivnog aeroprianjanja i navodno 3-5 sekundi po krugu brzih bolida - hocemo li se vratiti u vreme "vozica" i preticanja iskljucivo uz pomoc taktike?

Sto se tice odnosa snaga, sve je neizvesno - jedino se zna da je Ferari dobar (koliko tacno, pitanje je), da RBR krije svoje stvarne performanse kao zmija noge, da je Zauber najsporiji, a da je Honda Meklarenu opet isporucila neupotrebljiv motor. Mercedesi su i dalje favoriti na papiru, a nama ostaje da vidimo koliko ce novajlija u timu Botas biti u stanju da parira Hamiltonu, ultramotivisanom nakon izgubljene titule prosle sezone, i da li ce njihov medjusobni odnos doziveti toliko brz i totalan raspad kao u slucaju Rozberga prethodnih godina.

Takodje, puno se prica i o lomovima na relaciji Meklaren - Honda, spominju se cak i mogucnosti da dodje do prekita saradnje jos u toku ove sezone, mada ako do toga i dodje ipak je realnije ocekivati da ce ovu godinu da vec nekako izguraju zajedno. Naravno, tu je i faktor Alonso, uvek temperamentan i nepredvidljiv.

U svakom slucaju, vreme za pricu i pametovanje je gotovo - na redu je akcija!

• 8

#2 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 2,651 posts

Posted 19 March 2017 - 18:47

Zar nije Hamilton isao ispod 84sek prosle godine? Sent from my LG-H850 using Tapatalk
  • 0

#3 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,217 posts

Posted 19 March 2017 - 19:56

Zar nije Hamilton isao ispod 84sek prosle godine? Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Za rekord staze uzimaju se vremena postignuta tokom trke, apsolutni rekord drži Sebastijan Fetel s 1:23.529 iz 2011.

• 0

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 25,907 posts

Posted 19 March 2017 - 20:09

XAXAXA Radoje, ti imaš da čekaš 9 sati duže od mene na trku. Ja već idem da brojim koliko puta ću da spavam dok ne počne FP1. :-D
  • 0

#5 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,869 posts

Posted 19 March 2017 - 21:15

Kakvo crno spavanje, nema spavanja! :D

• 1

#6 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,181 posts

Posted 19 March 2017 - 22:09

Ja sam na moru, do 25-og, internet ocajan tako da propustam i kvalifilacije. Tek se u nedelju dopingujem formulom
  • 0

#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 25,907 posts

Posted 19 March 2017 - 22:35

Ja sam na moru, do 25-og, internet ocajan tako da propustam i kvalifilacije. Tek se u nedelju dopingujem formulom

Šta radiš na moru u martu?? :blink:

Ja se vratio malopre sa planine...

• 0

#8 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,869 posts

Posted 19 March 2017 - 23:45

Herc je ako me secanje ne vara tu negde u mojim krajevima, ovo je jos malo pa kraj sezone za more. Ovde ljudi beze od zime na Karibe, a tamo je leto kisna sezona, zima je glavni turisticki udar...

• 0

#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 25,907 posts

Posted 19 March 2017 - 23:51

Herc je ako me secanje ne vara tu negde u mojim krajevima, ovo je jos malo pa kraj sezone za more. Ovde ljudi beze od zime na Karibe, a tamo je leto kisna sezona, zima je glavni turisticki udar...

Sve naopako... <_<

:D

• 0

#10 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,217 posts

Posted 20 March 2017 - 03:31

Ja te ovakog zamišljam u vremenskoj trci s startom trke

Spojler: nije za one koji nisu gledali najnoviji XXX

Snimak mojih ruku delo :)

Edit: Skinuli mi video, Vimeo ogledalo

Edited by /13/Ален Шмит/, 20 March 2017 - 15:32.

• 0

#11 romantik

romantik
  • Members
  • 6,656 posts

Posted 20 March 2017 - 07:30

Kad sam ugledao naslov teme prodje me blaga jeza, konacno se priblizilo, kao sto rekoste, moze da pocne pravo odbrojavanje :).

Moje zelje za ovu sezonu su da konacno imamo pravu bitku, dakle da se Ferari ravnopravno umesa u borbu za titulu, da ista ne zavrsi u Hamiltonovom regalu, da Reno uzme 4 mesto u konstruktorima, Hulk bar jedan podijum, Honda napravi motor do Avgusta i naravno da svi uzivamo u sto vise akcije!

• 2

#12 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,181 posts

Posted 20 March 2017 - 07:51

Radoje nisam u tvojim krajevima, na balkanu sam :)
Dete mi ima hronicni bronhitis pa dosli na more 15 dana
  • 0

#13 staneC

staneC
  • Members
  • 781 posts

Posted 20 March 2017 - 12:06

Hebi ga, kako vreme leti. Ono, prošle sedmice Rosberg šampion, ovu nedelju prva utrka nove sezone.  :huh:

Samo da bude zanimljiva, ali za prva mesta. 

• 0

#14 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,869 posts

Posted 20 March 2017 - 12:19

Radoje nisam u tvojim krajevima, na balkanu sam :)
Dete mi ima hronicni bronhitis pa dosli na more 15 dana

Hm zasto sam onda mislio da si ovde? :blink:

• 0

#15 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,869 posts

Posted 20 March 2017 - 18:54

https://www.formula1..._Australia.html

• 0