Jump to content

Photo
- - - - -

„Код Тилкеа“

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#61 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,714 posts

Posted 29 June 2017 - 18:49

I kod mene u selu poceli da grade stazu, bice za dve nedelje trka! :thumbs:

http://www.metronews...-racetrack.html

• 0

#62 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 July 2017 - 12:36

Šta koji k****  :frust:

#YasAnnouncement coming your way! Thought we'd try something new for the #AbuDhabiGP. #NewRules, new colour scheme

DDjlyfSWAAQ4O23.jpg

DDpEc7UWAAA5qCv.jpg

DDt-7_5XcAAcTpI.jpg

• 0

#63 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 25,676 posts

Posted 02 July 2017 - 14:56

I kod mene u selu poceli da grade stazu, bice za dve nedelje trka! :thumbs:

http://www.metronews...-racetrack.html

Jebote, kad pročitaš naslov, 10 miliona funti betona, rekao bi ovo je Abu Simbel novi, a ono je to samo 5000t ili 2000m3 betona, što je potrošnja materijala za jedan dan na rekonstrukciji autoputa D1 ovde kod mene... (betonski kolovoz u jednom smeru, debljina 0,27m, širine 12m i dužine 600m, to je dnevna porcija posla za finišer).

Što se tiče prefabrikacije, to je mesečni kapacitet jedne fabrike ovde kod nas, pretpostavljam da su u slučaju Kanade ili USA u stanju da to proizvedu za nedelju dana, te city blokove mislim. Jedna forma i samo cepaj Miško...

Metro, isto djubre svuda u svetu...

Edited by alberto.ascari, 02 July 2017 - 15:03.

• 1

#64 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,714 posts

Posted 02 July 2017 - 19:25

Ma ima toga na lageru, ne treba se proizvoditi, to su jedni te isti blokovi svake godine, staza se samo rasklopi preko noci i pred sledecu trku sastavi. Znam tacno i gde drze sve to, i beton i zicane ograde i montazne tribine i kucice za naplacivanje karata (ispod obliznjeg uzdignutog autoputa):

https://www.google.c...12!8i6656?hl=en

Ovaj prostor je inace sajmiste, pored svoje osnovne namene tu se nalazi fudbalski stadion (BMO Field), hala za hokej (RICOH Colosseum), kazino i novoizgradjeni hotel, ovo su sve javni putevi ali slabo ko tuda vozi tokom godine a svakako je cesto zatvoreno za saobracaj zbog kojekakvih dogadjanja. Jedino najduzi pravac na stazi (Lakeshore blvd) je ono bas prometna ulica i zatvaranje toga (tojest - jedne polovine, trake u zapadnom smeru) pravi komplikaciju. Ono sto mene fascinira mnogo vise od ovog betona i gvozdja je sva elektronika koja tu biva sprovedena, koliko signalizacije, senzora, sistema za komunikaciju, kamera, kablova za sve to biva postavljeno i to na takav nacin da se prakticno ne vidi - sprovesti toliku kablazu a da to bude 100% sigurno da se neki trapavac ne saplete i ne iskljuci, na jednom toliko malom i nabijenom prostoru prepunom ljudi, je prava majstorija.

I onda kako se zadnja trka zavrsi, nisu posteno ni podijumsku ceremoniju obavili vec pocinje rasturanje i pakovanje, i sutra ujutro kao da nista nije ni bilo, samo tragovi gume na asfaltu ostanu.

• 1

#65 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 July 2017 - 22:25

Šta koji k****  :frust:
.

.

.

Izgledaće blesavo u akciji

• 0

#66 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 04 July 2017 - 22:25

Brooklands racetrack finishing straight reopened

A section of racetrack which had not seen action since 1940 has been restored to how it looked when the circuit was in its heyday.

The world's first purpose-built motor-racing circuit opened at Brooklands, in Surrey, 110 years ago on 17 June.

The Earl of March officially re-opened the finishing straight, which was followed by a parade of historic cars.

The project was carried out with the help of a £4.7m Heritage Lottery Fund grant, a £1m government grant and funds raised by supporters and donors.

0BFityS.jpg

• 2

#67 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 05 July 2017 - 12:48

Harama slavi jubilej, 50 godina postojanja!

DD7BDOXXgAYeNjw.jpg

• 0

#68 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 17,714 posts

Posted 12 July 2017 - 15:57

copenhagen-graphic.jpg

http://www.f1fanatic...ish-grand-prix/

• 2