Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#12511 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 January 2018 - 16:20

Stani, ovo je zvanično neko pustio iz vladajuće stranke?

Kakvi pacijenti.
Zar se to ne može na sudu rešiti?

Ovde je kazna ja javnu povredu ugleda 12k€
  • 0

#12512 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 18 January 2018 - 16:26

Ja ovih dana baš intezivno razmišljam kako su moji roditelji, vi matoriji malo sa foruma i svi normalni ljudi ostali ovde tokom devedesetih uopšte? Radije bih toalete po EU rukama prao nego ovde bio :D

vrlo jednostavno, nisu svi mogli otici ... nije se tada moglo preko grane tek tako.

 

I jos jedna stvar, dosta ljudi je mislilo kad padne Slobo to je to.


  • 6

#12513 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 January 2018 - 16:29

Ono prvo.
  • 0

#12514 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 18 January 2018 - 16:35

DT1D68aX0AAXDmy.jpg

 

:hail:

 

Opet se crtaju mete, bas lepo.

I onda izadje Vucko i kaze "mi ne napadamo druge, ne vodimo prljavu kampanju kao oni, gledamo samo sebe, oni se bave nama..." a Mali Djokica iz Donjeg Коzjeg Dola potvrdno klima glavom.


  • 6

#12515 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 18 January 2018 - 16:48

vrlo jednostavno, nisu svi mogli otici ... nije se tada moglo preko grane tek tako.

 

I jos jedna stvar, dosta ljudi je mislilo kad padne Slobo to je to.

 

Gledam po mom nekom širem okruženju (danas, drugari, kumovi, prijatelji prijatelja i sl. a pre to isto od matoraca). Prvi talas je bio čim je počeo rat. Buraz mi je otišao tada u Štutgart kod zajedničke tetke, radio par godina, vratio se da završi fax i zaglavio ovde. Opet, on je tada to primarno radio da zapali od mobilizacije (24 godine imao tada). 

 

Onda je to nekako trajalo (po ljudima koje znam) negde do 96e, se odlazilo na "kilo". 

Sledeći talas je bio, pritom jako mali, posle 2003. 

 

Novi talas (opet, ljudi koje znam direktno/indirektno) kreće negde od 2014. i trenutno ima status uragana bukvalno. Samo u 2017 su mi 3 cele porodice (matorci i sitna deca) otisli napolje, plus par drugara solo. Većina njih sa, za naše prilike, sjajnim primanjima ovde. Minhen, Kanbera, Melburn, Prag, Bec, to su neke od destinacija. 

Tako da bih rekao da je vise ovo prvo nego drugo. Ta iluzija da će to biti to kad skotina padne je bila više, barem meni, spiritus movens cele generacije nego realna slika koju niko nije hteo da pogleda, u šta smo se brzo uverili :D


  • 0

#12516 Leonard

Leonard
  • Members
  • 5,150 posts

Posted 18 January 2018 - 16:57

Najgore od svega je sto ce se ovi koji pisu saopstenja, botovi, vlasnik pinka i slicne podguzne muve i ostala bagra, jednog dana kada izgube izbore, bez ikakve odgovornosti presaltati u redove nekih novih pobednika. A pobednici ce ih manje- vise vecinu docekati rasirenih ruku u svoje redove i oprostiti im ruznu proslost, " jer su morali tako". To je ono sto najvise boli!!!

Edited by Leonard, 18 January 2018 - 17:01.

  • 2

#12517 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 18 January 2018 - 17:09

Stani, ovo je zvanično neko pustio iz vladajuće stranke?

Kakvi pacijenti.
Zar se to ne može na sudu rešiti?

Ovde je kazna ja javnu povredu ugleda 12k€

 

Oce malo morgen, nazvali Natasu Jeremic narko dilerom, tuzili ljudi i nista. Niko nije osudjen.


Edited by Zvezdinho, 18 January 2018 - 17:09.

  • 0

#12518 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 18 January 2018 - 17:24

Zar se to ne može na sudu rešiti?

 

Ovo nas malo zajebavaš, priznaj.


  • 6

#12519 Referent

Referent
  • Members
  • 1,486 posts

Posted 18 January 2018 - 17:27

Hoti: Vlasnik vozila iz kojeg je ubijen Ivanović je u Srbiji

http://rs.n1info.com...-u-ubistvu.html
  • 0

#12520 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 18 January 2018 - 17:47

Iskreno, nemam dodira sa situacijom u Srbiji.

Ne sećam se kada sam poslednji put seo u avion za Surčin.

Ne zezam. Ja nemam izgrađenu toleranciju za taj paralelni univerzum. Ne razumem. SMrada sam skapirao za 1/2 sekunde. Tačno se znalo šta treba da se radi i kako. Nije bilo lako, ali je sistem bio ranjiv.

Ovo je metastaziralo. Toliko prostakluka i bezličnosti na dnevnoj bazi. Mene je blam da gledam duže od 30 sekundi te spodobe. Sada svi zvuče kao Šešelj.

Te nebuloze tipa “to nije Srbin, a i ako je...”. One pythonovske konferencije za štampu. Neki izliv kretenizma u glavu, šta li je?

Pa onda ona opozicija koja ne može da smogne snagu da izađe sa jednim jedinim kandidatom i programom da se klika razmontira i raspišu novi izbori za godinu dana ili tako nešto razumno, racionalno.

Što kaže onaj drugi - klonju da perem rukama, samo od tog polusveta da pobegnem.

Neki generalni štrajk protiv i pozicije i opozicije.
Pod parolom “Neću da me jebeš u mozak”!
  • 0

#12521 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 18 January 2018 - 20:57

Ja ovih dana baš intezivno razmišljam kako su moji roditelji, vi matoriji malo sa foruma i svi normalni ljudi ostali ovde tokom devedesetih uopšte? Radije bih toalete po EU rukama prao nego ovde bio :D

 

a zamisli koliko tek ja razmisljam ... otisao pocetkom 90ih da zavrsim fax preko. i jedini sam od 150ak 15ak nasih koji su bili na istom faksu da se vratio. ostali kopali i rukama i nogama da ostanu, a ja podjednako kopao da se vratim cim dobijem diplomu. nije mi tada bilo jasno zasto bih ostao ... porodica mi je ovde, drustvo, izlasci, zezanje, jeftin alkohol, pljeske na slaviji ... sve. tamo sam imao neki cumez od rentirane garsonjere i dva kofera u kojima se nalazio ceo moj dotadasnji zivot (olicen uglavnom u donjem vesu i ostaloj odeci). uz sve setnje, ulicne demonstracije, probleme zbog politickog izbora moje porodice, dolaske na vrata, pretnje telefonima, lupanja automobila, tada u tim godinama je sve to izgledalo kao nesto cemu se treba suprotstaviti, a ne bezati od toga. pride, otvorio sam svoju firmu sa 20 godina (koja je sve vreme radila dok sam studirao), pa nikada nisam bio egzistencionalno u frci sa lovom. imao sam dovoljno da budem srecan i okruzen dragim ljudima, a po povratku sa stranom diplomom sam odmah poceo da peglam po stranim kompanijama za super kintu.

 

fast forward nekih 20+ godina i shvatim koliko bi bilo bolje da sam sve kontra :lol+:

drustvo, izlasci, zezanje, pljeske, alkohol ... vrlo svedena prica u danasnjem zivotu, koju su zamenili deca, supruga i sve ono sta je zapravo bitno. posledicno, prioriteti i zelje su se u zivotu promenile, i sada od sospstvenog prkosa i energije nije ostalo nista do razmisljanja kako da klince dislociram u neko normalno okruzenje koje ih nece jebati na svakodnevnom nivou na nacin na koji ova stoka to radi nama.

 

ono sta znam je da otici negde i tamo ostati - nije lako. narocito ribam klonje / perem case scenario. ja sam prvo redovne, a posle nekog vremena postdiplomske u drugoj turi i to je najlagodnija pozicija - student ... pare lezu, rentira se gajba, kada se uci - uci se krvnicki, kada se izlazi - izlazi se i samounistava prilicno nehumano, okruzen si mladim, lepim, wannabe pametnim ljudima, ti si mlad, jak, hoces i mozes sve ... raj. i opet te nesto u glavi nagriza jer si svaki sekund svestan da to gde si nije tvoje, nisi ti, nema tvojih. e sad, tada sam sve gledao iz te egocentricne solo perspektive, dok verujem da bih danas to prilicno drugacije racionalizovao sam sebi.


Edited by Plikuscht, 18 January 2018 - 22:12.

  • 18

#12522 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 18 January 2018 - 22:02

a zamisli koliko tek ja razmisljam ... otisao pocetkom 90ih da zavrsim fax preko. i jedini sam od 150ak nasih koji su bili na istom faksu da se vratio. ostali kopali i rukama i nogama da ostanu, a ja podjednako kopao da se vratim cim dobijem diplomu. nije mi tada bilo jasno zasto bih ostao ... porodica mi je ovde, drustvo, izlasci, zezanje, jeftin alkohol, pljeske na slaviji ... sve. tamo sam imao neki cumez od rentirane garsonjere i dva kofera u kojima se nalazio ceo moj dotadasnji zivot (olicen uglavnom u donjem vesu i ostaloj odeci). uz sve setnje, ulicne demonstracije, probleme zbog politickog izbora moje porodice, dolaske na vrata, pretnje telefonima, lupanja automobila, tada u tim godinama je sve to izgledalo kao nesto cemu se treba suprotstaviti, a ne bezati od toga. pride, otvorio sam svoju firmu sa 20 godina (koja je sve vreme radila dok sam studirao), pa nikada nisam bio egzistencionalno u frci sa lovom. imao sam dovoljno da budem srecan i okruzen dragim ljudima, a po povratku sa stranom diplomom sam odmah poceo da peglam po stranim kompanijama za super kintu.

 

fast forward nekih 20+ godina i shvatim koliko bi bilo bolje da sam sve kontra :lol+:

drustvo, izlasci, zezanje, pljeske, alkohol ... vrlo svedena prica u danasnjem zivotu, koju su zamenili deca, supruga i sve ono sta je zapravo bitno. posledicno, prioriteti i zelje su se u zivotu promenile, i sada od sospstvenog prkosa i energije nije ostalo nista do razmisljanja kako da klince dislociram u neko normalno okruzenje koje ih nece jebati na svakodnevnom nivou na nacin na koji ova stoka to radi nama.

 

ono sta znam je da otici negde i tamo ostati - nije lako. narocito ribam klonje / perem case scenario. ja sam prvo redovne, a posle nekog vremena postdiplomske u drugoj turi i to je najlagodnija pozicija - student ... pare lezu, rentira se gajba, kada se uci - uci se krvnicki, kada se izlazi - izlazi se i samounistava prilicno nehumano, okruzen si mladim, lepim, wannabe pametnim ljudima, ti si mlad, jak, hoces i mozes sve ... raj. i opet te nesto u glavi nagriza jer si svaki sekund svestan da to gde si nije tvoje, nisi ti, nema tvojih. e sad, tada sam sve gledao iz te egocentricne solo perspektive, dok verujem da bih danas to prilicno drugacije racionalizovao sam sebi.

 

Da se štampa i da se deli po osnovnim i srednjim školama. Vrlo si me dodirnuo.


  • 1

#12523 Kosjan Willavić

Kosjan Willavić
  • Members
  • 4,451 posts

Posted 18 January 2018 - 22:13

a zamisli koliko tek ja razmisljam ... otisao pocetkom 90ih da zavrsim fax preko. i jedini sam od 150ak 15ak nasih koji su bili na istom faksu da se vratio. ostali kopali i rukama i nogama da ostanu, a ja podjednako kopao da se vratim cim dobijem diplomu. nije mi tada bilo jasno zasto bih ostao ... porodica mi je ovde, drustvo, izlasci, zezanje, jeftin alkohol, pljeske na slaviji ... sve. tamo sam imao neki cumez od rentirane garsonjere i dva kofera u kojima se nalazio ceo moj dotadasnji zivot (olicen uglavnom u donjem vesu i ostaloj odeci). uz sve setnje, ulicne demonstracije, probleme zbog politickog izbora moje porodice, dolaske na vrata, pretnje telefonima, lupanja automobila, tada u tim godinama je sve to izgledalo kao nesto cemu se treba suprotstaviti, a ne bezati od toga. pride, otvorio sam svoju firmu sa 20 godina (koja je sve vreme radila dok sam studirao), pa nikada nisam bio egzistencionalno u frci sa lovom. imao sam dovoljno da budem srecan i okruzen dragim ljudima, a po povratku sa stranom diplomom sam odmah poceo da peglam po stranim kompanijama za super kintu.

 

fast forward nekih 20+ godina i shvatim koliko bi bilo bolje da sam sve kontra :lol+:

drustvo, izlasci, zezanje, pljeske, alkohol ... vrlo svedena prica u danasnjem zivotu, koju su zamenili deca, supruga i sve ono sta je zapravo bitno. posledicno, prioriteti i zelje su se u zivotu promenile, i sada od sospstvenog prkosa i energije nije ostalo nista do razmisljanja kako da klince dislociram u neko normalno okruzenje koje ih nece jebati na svakodnevnom nivou na nacin na koji ova stoka to radi nama.

 

ono sta znam je da otici negde i tamo ostati - nije lako. narocito ribam klonje / perem case scenario. ja sam prvo redovne, a posle nekog vremena postdiplomske u drugoj turi i to je najlagodnija pozicija - student ... pare lezu, rentira se gajba, kada se uci - uci se krvnicki, kada se izlazi - izlazi se i samounistava prilicno nehumano, okruzen si mladim, lepim, wannabe pametnim ljudima, ti si mlad, jak, hoces i mozes sve ... raj. i opet te nesto u glavi nagriza jer si svaki sekund svestan da to gde si nije tvoje, nisi ti, nema tvojih. e sad, tada sam sve gledao iz te egocentricne solo perspektive, dok verujem da bih danas to prilicno drugacije racionalizovao sam sebi.

:tired: Duboko sam se zamislio nekih tridesetak sekundi... Pre 5,6 godina nisam ni pomišljao na odlazak, već sada vidim koliko je to bilo infantilno i mladalački naivno, sutra treba zasnovati porodicu i odgajiti ih u iole zdravoj sredini sa nekim šansama da imaju pristojan život ako to zasluže radom i trudom.


Edited by Kosjan Willavić, 18 January 2018 - 22:19.

  • 0

#12524 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 18 January 2018 - 22:54

 

Direktna banka i Medi grupa napravili parking na privatnom posedu betonskog krova izmedju zgrada na Dorcolu. Postoji resenja da to nije legalno ali su oni to ipak zavrsili i sada koriste.

 

 

Ali najbolji mi je komentar ovog lika iz obezbedjenja. Pitaju ga kao Kako biste se vi osecali kada bi vama tako nesto izgradili ispod prozora? a on odgovara A jel znate vi sta je pre bilo ovde (samo sto nije rekao narkomani, pacovi zmije) Znaci bukvalno se zapatila ona retardirana Vuciceva logika.


  • 1

#12525 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 18 January 2018 - 23:23

Iskreno, nemam dodira sa situacijom u Srbiji.

Ne sećam se kada sam poslednji put seo u avion za Surčin.


Ne zezam. Ja nemam izgrađenu toleranciju za taj paralelni univerzum. Ne razumem. SMrada sam skapirao za 1/2 sekunde. Tačno se znalo šta treba da se radi i kako. Nije bilo lako, ali je sistem bio ranjiv.

Ovo je metastaziralo. Toliko prostakluka i bezličnosti na dnevnoj bazi. Mene je blam da gledam duže od 30 sekundi te spodobe. Sada svi zvuče kao Šešelj.

Te nebuloze tipa “to nije Srbin, a i ako je...”. One pythonovske konferencije za štampu. Neki izliv kretenizma u glavu, šta li je?

Pa onda ona opozicija koja ne može da smogne snagu da izađe sa jednim jedinim kandidatom i programom da se klika razmontira i raspišu novi izbori za godinu dana ili tako nešto razumno, racionalno.

Što kaže onaj drugi - klonju da perem rukama, samo od tog polusveta da pobegnem.

Neki generalni štrajk protiv i pozicije i opozicije.
Pod parolom “Neću da me jebeš u mozak”!

 

Prvo bold objasnjava dosta toga, ukljucujuci i pricu da bi se sve resilo priznanjem Kosova.

 

Osnovni problem je sto ovde nista ne bi funkcionisalo cak i ako bi na vlast dosla partija koja bi se iz petnih zila trudila da napravi sistem i red. Drugim recima, nije ovde takvo stanje zato sto oni malo malo pa masu Kosovom i nacionalizmom, nego masu nacionalizmom i Kosovom da ljudi ne bi mislili na takvo stanje i da je to kao najvaznije.

 

Da dodje LDP, imao bi Cedu Fidelinku koji krade, imao bi neke koalicione partnere koji se ugradjuju. Ne bi imao Kosovo i ne bi mozda imao unutrasnje neprijatelje, ali bi taj tvoj Ceda trajao godinu dana jer ne bi imao sta da kaze ni na koga da usmeri nezadovoljstvo glasaca.

 

U vezi sa drugim boldom: DS je opstajao, Tadic je bio predsednik jer je bilo on ili SRS. A, necete valjda SRS da vlada?

 

Sad je mnogo gore i mracnije. Nema opozicije jer znaju da treba da sacekaju da se Vucic skloni i da dodje to vreme, nema medija osim Pinka i Informera koji opozicione politicare pita Kako vas nije sramota, nemas lopove oko predsednika nego i lopove i nesposobnjakovice i poslusnike. Skupstina je pretvorena u cirkus, a cela politika u Nusicevog "Narodnog poslanika" u kojoj na kraju vlast izigrava opoziciju. I dobija izbore prilicno ubedljivo.

 

Ne moze i ne zeli opozicija tu nista. Njihova je briga da dobiju veci broj glasova od onih drugih i da proglase pobedu, kao Jankovic na predsednickim izborima. Da su sad pametni, da lepo iskoriste to sto je SNS optuzio Jeremicku za dilovanje drogom i uzvrate da je SNS odgovoran za ubistvo Ivanovica.

 

A da pobegne ne moze, pa i ne zeli svako. Moze on da pere klozete i sta onda, ceo zivot da pere klozete? Nije svako pametan i trazen na trzistu rada. Vecina stanovnistva ove zemlje inostranstvu ne treba, osim za opisane poslove.

 

Ne radi se tu uopste o odlasku u nepoznati svet.


  • 0