Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#11491 pump and dump

pump and dump
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 December 2017 - 15:38

Anketa je (a) u sustini u prirodi sugestivna, (b) odnosi se kroz americko posmatranje/drzavljanstvo [drustvo koje se razlikuje dosta od vecine EU drustava] i © neadekvantna u smislu postojecih pitanja, nacin postavljanja- i razvnoteze istih [npr. premalo pitanja o privatizaciji, regulaciji i javne potrosenje; premalo pitanja o porezu]. S tim u vezi, mislim da ne predstavlja mene, kao one-issue voter, u jasnoj poziciji.

 

Subjektivno:

#1 Glavna je klima i kolonizacija suncevog sistema i sire. U te svrhe uloziti ozbiljan novac u IT, high-tech, vojnu i aero industriju (tipicno imperijalisticki/merkantilisticki) - taj novac na stetu naroda.

#2 Keynes-ovi principi makroekonomije.

#3 Izbalansirana ravnoteza moci u medjunarodnoj politici, do daljnjeg.

#3 Bitno ustanoviti u cijim rukama lezi moc i novac i kakva je transparentnost i regulacija na tom polju? U ljudskoj prirodi lezi pohlepa i to je dobro. Liberalizam bez drzavne intervencije zna dovesti do oligopola s ciljem monopola. Divlje korporacije, surov kapitalizaj, je poznat kao corporate fascism. Neke drzave se krecu u tom pravcu, za dobro ili zlo [To su one koje su svoje bogatsvo stvorili pomocu gratis rada u vidu robova i gomilanje resursa u vidu kolonijalizma, tamo je i socijalna dem. slabija: USA, UK, RUS etc.].

#5 Omoguciti velikim broju stanovnika da se kroz rad prikluci ovoj klasi. Svima jednaka mogucnost u drustvu, ali drustvo u kojem postoje razlike u primanjima i bogatsvu.

#6 John Rawls-ova teorija o "veil of ignorance" kao socijalni ugovor.

#7 Mora postojati drzavni autoritet i kontrola stanovnistva jer se inace ne znaju ponasati eticki. Ljudi se bolje ponasaju kad moraju platiti za usluge nego kad je gratis. (Odbijanja bacanje cigarete u kantu za smece iako se stoji 1m od nje, recimo. Sporkoca na javnim ustanovama kontra privatnim)

 

Sve ostalo su manje bitna pitanja, nazalost.

 

https://8values.gith...7&g=58.8&s=69.0


Edited by pump and dump, 20 December 2017 - 15:43.

  • 0

#11492 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 20 December 2017 - 15:39

Bukvalno svaki put to pomislim. Juce bas kazem, nemoguce da je Pavlovic onoliko glup, nemoguce. Medjutim, svakim potezom te jednostavno ubede da nije vrhunska zajebancija u pitanju.

u tome se i ogleda trolovski kvalitet moj enemikse.. Pomeraju granice.
  • 0

#11493 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 20 December 2017 - 15:49

auu jbmti sa kim ja delim virtuelni prostor :\


  • 1

#11494 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 20 December 2017 - 15:58

 Liberalizam bez drzavne intervencije zna dovesti do oligopola s ciljem monopola. Divlje korporacije, surov kapitalizaj, je poznat kao corporate fascism. 

#6 John Rawls-ova teorija o "veil of ignorance" kao socijalni ugovor.

#7 Mora postojati drzavni autoritet i kontrola stanovnistva jer se inace ne znaju ponasati eticki. Ljudi se bolje ponasaju kad moraju platiti za usluge nego kad je gratis. (Odbijanja bacanje cigarete u kantu za smece iako se stoji 1m od nje, recimo. Sporkoca na javnim ustanovama kontra privatnim)

 

Sve ostalo su manje bitna pitanja, nazalost.

 

https://8values.gith...7&g=58.8&s=69.0

liberalizam uvek dovodi do stvaranja oligopola i korporativnog fašizma
to ide ruku pod ruku
zašto bi neko ko se obogatio poštovanjem ekonomskih zakonitosti o maksimizaciji profita odbio da i dalje to vrši kad se polarizacijom i stvaranjem što jače pozicije na tržištu otvara samo još vise prostora da se kontroliše tržište.
potpuno je suludo verovati da će neko odbaciti mogućnost da bude još bogatiiji i još moćniji ako je u prilici, ako se prethodno pokazao kao pragmatični kapitalista.
pogotovo zbog toga što u odredjenom momentu, nije finansijko bogatstvo cilj daljeg jačanja, nego sama moć.
multikompanije nema cilj da jačaju zbog novaca (ne znaju oni već šta će sa tolikim novcem) veći je problem što se oni bogate kako bi drugi bili siromašniji i zavisniji od njih, i kako bi tim bogatstvom mogli da diktiraju pravila igre, imaju uticaj u pravna, zakonska pitanja.
žele da osiguraju svoje pozicije, i žele da budu in charge što se tiče svih stvari vezanih za društvo, nije tu u pitanju samo raspodela finansijskih sredstava...

zato je meni ovo verovanje u zeleni bar naivno. to je verovanje u etičku, višu moralnu i diskrecionu odgovornost bogatih ljudi u skupim odelima sa staklenim kancelarijama u dauntaunu...
mcleod-isti i djolisti :D 
što veruju da su svi bogataši Bil Gejts, koji je stvarno pravilno koristio svoje bogatstvo, tačnije onaj deo koji mu je ostajao posle raznih odricanja i davanja u humanitarne svrhe.
on je ulagao u projekte koji bi stvarno mogli da promene Svet u bolje mesto.

______________________________

VOE kao socijalni ugovor? na šta misliš pod "socijalni ugovor"

______________________________

državni autoritet naravno da mora da postoji, ne verujem da je iko za totalnu anarhiju, u najmanju ruku zbog sistema sankcionisanja i postojanja te neke pravne države (in my case, planeta bi bila jedna velika država, tj bez odvajanja :D )
mislim da su pogrešno koncipiranja pitanja na ovom testu, što se tiče toga

 


Edited by Nigel Hayes, 20 December 2017 - 16:03.

  • 0

#11495 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 20 December 2017 - 16:14

BB je i commie i libertarijanac, seems legit.

 

Konfliktna licnost :P


  • 0

#11496 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 20 December 2017 - 16:22

pa u tih 15.8% je ta državna regulativa da se regulišu ova 3 preostala bar-a
i da se punish-uju multikompanije : )))))


  • 0

#11497 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 20 December 2017 - 16:25

Dosta ste se zajebavali sa tim igricama, tu su vazda ova dva mrtva bilmeza da vam se useru u dan:

 

"Odgovoriću ono što mogu i što smem kao predsednik Srbije. Posao Srbije je da ne naškodi Rusiji. Srbija ne glasa na način koji bi štetio interesima Rusije. To se nikad nije desilo ni u jednom međunardnom forumu", rekao je Vučić. 

 

 

Šef srpske diplomatije Ivica Dačić kaže da je Srbija na glasanju u GS UN štitila svoj suverenitet i da zbog odnosa sa Rusijom nije mogla da postupi drugačije.

 


  • 0

#11498 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 20 December 2017 - 17:35

Evo da se igrate deco.

 

https://8values.github.io/

Ovo sam ja

 

1jXbRRs.png

 

Zanimaju me Slavovi koji ce da ispadnu tradicionalisti na ovom testu :P

 

Inace nije ni ovaj test bas sjajan ali mislim da je najbolji od onih koje sam uspeo da nadjem...

 

Pokusao, video da nigde kraja pitanjima i to tipa, da li opravdavate da se vasa zemlja vojno angazuje u svetu u svetu i odustao.

 

Kada bi zamislili hipoteticku situaciju da se zicim u USA ili zapadnu Evropu, mislim da ni tad ne bih popunjavao test jer ima previse pitanja.


Edited by Helenius, 20 December 2017 - 17:35.

  • 0

#11499 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 20 December 2017 - 18:36

 

Posao Srbije je da ne naškodi Rusiji.

 

wtf!?


  • 0

#11500 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 20 December 2017 - 18:54

Jedno pitanje za drugove BB-a i Threep-a. Ne zamerite, al kroz pisanje na forumu sam skapirao da obojica radite neke remote poslove od kuce, pa me zanima da li prijavljujete zaradu i placate porez?
  • 2

#11501 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 20 December 2017 - 19:24

Pokusao, video da nigde kraja pitanjima i to tipa, da li opravdavate da se vasa zemlja vojno angazuje u svetu u svetu i odustao.

 

Kada bi zamislili hipoteticku situaciju da se zicim u USA ili zapadnu Evropu, mislim da ni tad ne bih popunjavao test jer ima previse pitanja.

 

Jeste test americki realno, kao sto rece lik gore, ali sta znam, interesantan je. Ima skakljivih pitanja koji dosta tacno mogu da odrede gde si.


  • 0

#11502 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 20 December 2017 - 19:39

...21.3%

78.7%

Edited by A sad, 20 December 2017 - 19:40.

  • 0

#11503 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 20 December 2017 - 19:54

Što kriješ ostalo? Da te ne sprdamo što si za nacionalizam? :D 


  • 0

#11504 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 20 December 2017 - 19:57

Što kriješ ostalo? Da te ne sprdamo što si za nacionalizam? :D

 

Ne, nesto nece da mi prikaze celu sliku, izlazi mi da nije dopusteno da je postujem, a ovo je intresantnije. Nisam nacionalista vec patriota.  :lol+:

 

63.3%
36.7%

 

Ali i moderejt.

 

53.1%
46.9%

 

i umereni tradicionalista, iaoko oni kazu da sam neutralan.

58.4%
41.6%

 

Sve zajedno neoliberal. Nisam bas siguran da se slazem sa tom ocenom. 


Edited by A sad, 20 December 2017 - 20:00.

  • 0

#11505 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 20 December 2017 - 19:57

Jedno pitanje za drugove BB-a i Threep-a. Ne zamerite, al kroz pisanje na forumu sam skapirao da obojica radite neke remote poslove od kuce, pa me zanima da li prijavljujete zaradu i placate porez?

ja ne više.
plaćao bih da mi je neko uplaćivao staž, doprinos itd...


inače, osećam pravo da kradem ovu državu ne samo ja, nego i moje buduće generacije.

moji su privatnici već 25 godina, i dok su moji plaćali doprinose, takse, poreze etc svaki mesec za svakog radnika (a bilo ih je u jednom momentu i preko 10) ova država je vodila politiku takvu da uništava nas privatnike, dovodila Kineze da rade bez ikakvih dažbina, stimulisala crnu ekonomiju zarad jeftinih pol poena, i na kraju bogatila te neke privatnike koji su radili na crno uz političku pozadinu.

i tako svaka jebena vlast.

prema ovoj državi ne osećam nikakvu obavezu, ništa od nje ja i moja porodica nismo dobili a mnogo smo joj dali...

 


Edited by Nigel Hayes, 20 December 2017 - 19:59.

  • 0