Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#46 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 09 March 2017 - 23:44

Je l i Paspalj omražen?
  • 3

#47 MilenkoTepic<3

MilenkoTepic<3
  • Members
  • 4,932 posts

Posted 10 March 2017 - 01:14

Videh Palja pre neki dan(a đe drugo nego ispred Moskve?), sjajan tip. Odelo od somota, blago pogrbljen, zen master.


  • 1

#48 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 10 March 2017 - 08:18

Je l i Paspalj omražen?

E Paljinu stranu bih uvek drzao... I to energicnije nego kontra Duletovu. 

Ima Jankela jos sanse kod mene, samo Palja da ga podrzi :)


  • 0

#49 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 10 March 2017 - 09:06

Isto kao što u CG ne znam nikog ko glasa za Milaša.

Ali desila se jedna odlična stvar na opštinskim izborima u Nikšiću, s obzirom da svi bojkotuju izbore bez vlast.

Sad će napokon moći da se vidi ko glasa za njih.

U CG je dostignut nivo koji je, barem koliko ja znam, u Srbiji još uvek van domašaja. Imam rođake u određenim malim mestima i većina radi u opštinskim organima. Za celo mesto se već godinama tačno zna (sa preciznošću 1) ko je za koga glasao.

 

Elem, polako se povlači linija u pesku, a košarkaši izgleda drže štap u ruci.


  • 1

#50 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 10 March 2017 - 09:10

C6fWA9NXQAIrYIT.jpg


  • 2

#51 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 10 March 2017 - 09:22

Bolje glas Vucicu nego Duletu? 

Odavno zelim da upoznam jednog takvog mudonju koji ce glasno da kaze tj. napise da je uz ovu vlast. Posto za Vucica kad pitas ljude u ovoj zemlji nikad nije ni glasao, isto kao i za Zlobodana devedesetih.

Nemaš realan pogled kao ni većina nas. Evo ti dva primera koji će glasati za vođu iz sličnih razloga iz kojih drugi glasaju za druge kandidate (a nisu botovi).

- Čitao sam onaj članak o Juri u Leskovcu pa mi je ostala urezana izjava neke žene kako je njoj sve dobro jer je pre toga radila kod Kineza za 10 hiljada. Koliko je takvih ljudi i kako da im bilo ko onako ljudski zameri što su srećni jer su makar malo smanjili svoju bedu? Naravno da će glasati za one koji su im to omogućili. Neće to trajati večno, uskoro će i ona shvatiti da joj ni to nije rešenje, ali u ovom trenutku jeste.

 

- Svi oni koji su lično osetili probleme od prethodnih vlasti. Pogledaj npr. ljude u Smederevskoj Palanci. Njih je Kena godinama rasturao, čak je i Saša Janković ukazivao koliko problema ima sa tom ekipom. A on je i dalje neko mudo u DS-u i treba da vodi kampanju za Jankovića. Koliko znam, nije ni sns tamo bolji, ali vođa ipak deluje magično u odnosu na sve ostale.

 

Imaš takvih primera koliko hoćeš.


  • 0

#52 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 10 March 2017 - 09:48

Nemaš realan pogled kao ni većina nas. Evo ti dva primera koji će glasati za vođu iz sličnih razloga iz kojih drugi glasaju za druge kandidate (a nisu botovi).

- Čitao sam onaj članak o Juri u Leskovcu pa mi je ostala urezana izjava neke žene kako je njoj sve dobro jer je pre toga radila kod Kineza za 10 hiljada. Koliko je takvih ljudi i kako da im bilo ko onako ljudski zameri što su srećni jer su makar malo smanjili svoju bedu? Naravno da će glasati za one koji su im to omogućili. Neće to trajati večno, uskoro će i ona shvatiti da joj ni to nije rešenje, ali u ovom trenutku jeste.

 

- Svi oni koji su lično osetili probleme od prethodnih vlasti. Pogledaj npr. ljude u Smederevskoj Palanci. Njih je Kena godinama rasturao, čak je i Saša Janković ukazivao koliko problema ima sa tom ekipom. A on je i dalje neko mudo u DS-u i treba da vodi kampanju za Jankovića. Koliko znam, nije ni sns tamo bolji, ali vođa ipak deluje magično u odnosu na sve ostale.

 

Imaš takvih primera koliko hoćeš.

Sve si u pravu, ali ja uopste ne kritikujem to, nego se cudim situaciji gdje lik ima milion i po glasova (ne znam tacno koliko, ali je to neki red velicine sa prethodnih parlamentarnih izbora), a niko da kaze da je glasao za njega (da ni ne ulazimo u razloge zasto).

Jasno mi je da je gomila ljudi 2012. glasala prvo za Grobu, a onda i za Sajkoa, iz cistog protesta prema lopovluku DS-a i iz panike zato sto ekonomska kriza nikako da prodje, i da su neki shvatili da su se debelo zajebali, pa bas i nece time da se hvale (evo recimo i ja sam ispao majmun pred samim sobom sto na tim izborima nisam glasao).

Megjutoa, cudi me da, kad je vec uzeo tolike glasove na prethodnim izborima, niko ne kaze jasno i glasno da je glasao za Vucica. Ja iz takvog ponasanja izvodim zakljucak da je najveci dio njegovih glasova ili iz prisile, ili iz koristi - u oba slucaja ljudi nisu bas voljni da se tim stvarima hvale.


  • 0

#53 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 10 March 2017 - 10:01

Nije baš niko nego niko iz tvog okruženja. :) Prošetaj nekim buvljakom pa ćeš da vidiš.

 

Ima malo i straha od osude jer je kod nas uvek popularno biti opozicija u javnosti i pljuvati vlast pa neće neki ni da se zameraju svom okruženju.


  • 0

#54 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 10 March 2017 - 10:06

Sve si u pravu, ali ja uopste ne kritikujem to, nego se cudim situaciji gdje lik ima milion i po glasova (ne znam tacno koliko, ali je to neki red velicine sa prethodnih parlamentarnih izbora), a niko da kaze da je glasao za njega (da ni ne ulazimo u razloge zasto).

 Ja iz takvog ponasanja izvodim zakljucak da je najveci dio njegovih glasova ili iz prisile, ili iz koristi - u oba slucaja ljudi nisu bas voljni da se tim stvarima hvale.

Izvinjavam se što se ovako ubacujem u ovu prepisku, ali ovo isto sam se i sam pitao. I, kada sam pogledao oko sebe, shvatio sam da sam okružen, uglavnom, ljudima koje znam sa fakulteta i posla, a koji su, opet, mladi ljudi značajno usmereni na zapad i USA (jer nam je takva priroda posla) i da, kao vrednosti društva pretpostavljaju upravo vrednosti koje postoje u sređenijim zemljama od naše. Iz tog razloga, niko od njih ne podržava aktuelna dešavanja i uglavnom im se ne dopada trenutna situacija (i ne samo trenutna, već višegodišnja na ovim prostorima), te zato ne biraju aktuelne opcije. Lako je u takvom okruženju - ili bolje rečeno izolovanosti  - osetiti se ušuškanim i stvoriti percepciju sredine u kojoj, većinom, vladaju zdrava razmišljanja i stavovi, osetiti da si okružen ljudima koji probleme žele da reše a ne da se okoriste i zloupotrebe.

E, onda, povremeno, izađeš iz svoje komfor zone, sretneš se sa ljudima upadljivo različitijeg nivoa obrazovanja i kulture, upoznaš se s jednom prilično primitivnom i pojednostavljenom percepcijom sveta i shvatiš ko glasa za određene opcije. A takvih ljudi nije malo. Poražavajuća je statistika sa poslednjeg popisa stanovništva (ako je tačna) da ~20% ljudi nema završenu srednju školu a ~15% ljudi osnovnu. (Plastično rečeno, ako se nas sedmoro sa foruma nađe na pićencetu u gradu, visoka je verovatnoća da bar neko među nama nema završenu osnovnu školu.)

Takvi ljudi su ucenjeni, uslovljeni, manipulisani. To su generacije neobrazovanih koji se već godinama bore za puko preživljavanje. Oni malo veštiji će prepoznati trenutak pa će pokušati da se okoriste o sistem koji je trom i ne sankcioniše. Poenta je da mnogi od njih se nisu ni dotakli mnogih civilizacijskih dobara (osim najnovijeg Samsung S Nešto / iPhone S Nešto modela telefona). Navikli su da hustle-uju i time su zadovoljni. Ne žele više, a mnogi se i plaše da traže više. Mnogi i ne mogu zbog svog položaja. Kako, onda, očekivati odlučivanje za bilo koju vrstu građanske opcije, kada je tim ljudima to strašno daleko i maglovito, nešto što, eventualno, čuju na tv-u, ali ne razumeju i, ukratko, nemaju ništa s tim?


Edited by Jasikevičius, 10 March 2017 - 10:11.

  • 7

#55 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 10 March 2017 - 10:33

Dobar post, samo sto ja mislim da vecinu takvih uopste ne treba ucjenjivati i uslovljavati, oni glasaju iz ubjedjenja.


  • 0

#56 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 10 March 2017 - 10:34

Slažem se sa dosta toga ali nije sve ni u obrazovanju i kulturi. Koliki broj obrazovanih, šatro kulturnih i kao građanski orijentisanih je izneverio očekivanja? Ne može sve ni tako pojednostavljeno da se posmatra.

 

Upropastismo temu.  :blush:


  • 1

#57 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 10 March 2017 - 10:40

Upropastismo temu.  :blush:

P9FcTYU.gif


  • 0

#58 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 10 March 2017 - 10:41

Jasikevicius, ovo je sjajan post, ali ne odgovara potpuno na moje pitanje. Mislis da ti everidzi otvoreno i bez problema pricaju o podrsci Vucicu? To me najvise zanima. Jer se ja ne smatram nikakvom elitom i u BG se krecem medju jako razlicitim ljudima, ali svi podjednako pljuju vlast (cak i, sto bi rekli Hrvati, uhljebi iz birokracije). Zapravo, valjda jedina osoba koja je otvoreno za Vucica je moja strina, koja nikako nije everidz; zena je primarijus, nacelnik odjeljenja na jednoj od klinika u KCS i najbolji dio svog svjesnog zivota je provela u Sloveniji (mada je ona stvarno cudo od zene, u smislu da su joj politicki izbori uvijek bili nepogresivo retardirani)


  • 0

#59 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 10 March 2017 - 10:47

 Zapravo, valjda jedina osoba koja je otvoreno za Vucica je moja strina, koja nikako nije everidz; zena je primarijus, nacelnik odjeljenja na jednoj od klinika u KCS i najbolji dio svog svjesnog zivota je provela u Sloveniji (mada je ona stvarno cudo od zene, u smislu da su joj politicki izbori uvijek bili nepogresivo retardirani)

 

juce komsija-matorac, prilicno bistar covek liberalnih nazora (ili makar liberalnih za srbijicu), provede trecinu godine u londonu btw, kaze mojoj zeni kako ce glasati za vucica zato sto je on jedini sposoban  : I

 

sto kazu, didn't see that one comin'

 

mislim lik koristi internet i sve, nije onaj el klasiko penzos


  • 3

#60 D. Clash

D. Clash
  • Banned
  • 2,431 posts

Posted 10 March 2017 - 10:58

Treba otvoriti temu Sport i politika, da se ne preliva po svim temama. A takodje i kao oazu slobodnog misljenja u odnosu na politicki pdf na gornjim spratovima.

Ali sta ja znam, ja bih i tatu otvorio ponovo. ;)  


Edited by D. Clash, 10 March 2017 - 11:00.

  • 0