Jump to content

Photo
- - - - -

MotoGP 2017

• Please log in to reply
304 replies to this topic

#301 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,507 posts

Posted 16 October 2017 - 13:14

Jamahe imaju ozbiljnih problema po kisi tokom cele sezone i u takvim uslovima to je verovatno najlosiji motocikl na stazi, bar Jamahe 2017, ove satelitske jos i idu.

Sto se trke tice, pravi klasik! Steta za Markezovu gresku u poslednjem krugu, al svaka cast Doviju, muski ga je pritisnuo i jasno je da je Mark morao da vozi na limitu poslednjih par krugova, a u takvim uslovima se greske i desavaju, al mu posebno skidam kapu sto je tu gresku isoristio, definitivno je konacno unapredio i duel voznju (sto nesretni Luti nikad nece, i veliki je greh njemu dati Moto GP masinu, al to je druga tema). Ja nisam ubedjen u Markezovu titulu, jasno je da je najbolji na gridu, ali jedan pad do kraja bi sve preokrenuo, a on se precesto vozi na ivici zileta...

Petruci ovde nije imao ritam za pobedu, mislim da je zato i birao meksu gumu, svesno se kockao, nije se isplatilo, a mozda i jeste, pitanje je da li bi bio i na podijumu da je uzeo istu gumu kao ostali, zato je ovog puta i bio srecan ostvarenim rezultatom, za razliku od Mizana, gde je bio na stepeniku vise.

Lorenco mi je mistrija, odlican start, a onda prosto propao kroz plasman dozvolivsi cak i Vinjalesu da ga obidje!? da bi u poslednjih 4-5 krugova prosto povratio ritam i da je malo duza trka bila pripretio bi i Suzukijima. Nisam citao cime je obrazlozio ovo propadanje u sredisnjem delu trke.

Pedrose nigde nije bilo, tako da nismo ni primetili kad je odustao, totalni podbacaj, kao i Kraclou, koji se vratio starim navikama plivanja u sljunku.

Sve u svemu drama se nastavlja, sreca je sto sledeca doza stize vec ovog vikenda i to sa jedne od dve najlepse staze u sampionatu, uzivanje garantovano, uprkos obavezi da se navije sat :)

Jorge Lorenzo (Ducati Team #99) – 6th

“I can’t be happy with my race, because we had the potential to try and win if there hadn’t been so much water on the track. We weren’t able to find the right setting to be quick in these conditions and without rear grip it was impossible for me to do anything more. I gradually succeeded in getting a better feeling with the bike, and I improved my pace and was able to pass Viñales, Zarco and Aleix Espargaro. In the end we were missing almost a second per lap today, and that’s a pity because this weekend we were always fast. I want to congratulate Andrea, because he’s proving to be a really strong rider, mentally as well, and he is able to take advantage of every chance of fighting for the world title. Hats off, and congratulations to him and all the team!”

• 1

#302 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,222 posts

Posted 16 October 2017 - 15:36

Lorenco mi je mistrija...

mistrija-ovalna-160mm-beorol.jpg

:rotflmao:

• 1

#303 alpiner

alpiner
  • Members
  • 10,925 posts

Posted 16 October 2017 - 18:17

Sjajan duel! Tako se vozi za titulu

• 0

#304 mitarmitar

mitarmitar
  • Members
  • 117 posts

Posted 16 October 2017 - 21:52

Nisam ni gledao. Prespavao. 

Kakvi su tvoji utisci bili osim sto Dovi treba do titule?  

Odlicna trka po kisi i borba u poslednjim krugovima kakva se samo pozeleti moze.Ocekivao sam konacno pobedu Petrucija ali preracunao se u izboru zadnje gume...Markez paklen vozac ,Doviciozo jos pakleniji ,eto ti mojih utisaka  ;)

• 1

#305 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 35,334 posts

Posted 17 October 2017 - 08:00

Hmm, cini mi se da je pre trke rekao da ce mu odgovarati ako ima vise vode na stazi a da je sad zasmetalo... 

A treba dodati da je na njegovo propadanje kroz poredak dobrano uticao i prvi duel sa Zarkom i verovatno kontakt

• 0