Jump to content

Photo
- - - - -

Gume bez zraka, gume koje mijenjaju oblik, okrugle gume...

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#16 Kravica

Kravica
  • Members
  • 13,961 posts

Posted 18 December 2016 - 14:47

Slazem se ja sa tobom u jako mnogo stvari, ali  :lol+:, ne mislim da su klimatske promene 100% stvar ruku coveka.

To mi je nekako isuvise nadbudno / antropocentricno.

Mislim da je u najmanje 50% (pa i vise) ispoljavanja doprinela Mother Nature f'n Bitch koja nam opet priredjuje jednu 'mini klimatsku promenu', a toga je bilo u ljudskoj istoriji. Ima i nekih podataka oko 'mini ledenog doba' u srednjem veku i sl.

Kada procitas dramaticnu tvrdnju 'najtoplije godine od kada se meri temperatura' i potrazis pronalazace termometra - pa to ima samo tristotinak godina, sto je u istoriji ove planete zanemarljivo.

Na kraju krajeva, ljudi su na ovoj planeti samo prolaznici.

Ako si gledao one SF poludokumentarne filmove sta ce se dogoditi 10, 50, 100, 1000 godina posle nestanka coveka - pa to je fascinantno.

Ima takvih antiutopija.

;)

...

sounds fun, linkovi?

• 0

#17 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,208 posts

Posted 18 December 2016 - 16:13

...

Pun je Net toga, proguglaj malo

>> ... World Without Humans

Aftermath Of Mankind
Leaving This Planet
What Would Happen If Humans Disappeared ... <<

I smesne futuristicke SF antiutopije i nesto da se zamislis.

I nasmejes.

No, niti 'klimatske promene' ni ostalo 'trc-prc' me ne sekira, vec sam kupio grobljansko mesto i platio, da se moja deca ne trose.

0:)  

Samo ponekad pomislim - posto je ionako predvidjen 'kraj' - mozda sam bacio pare?

:D

...

• 0

#18 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,881 posts

Posted 31 October 2017 - 18:36

Taman​ sam htjela pitati za gume Nokian, kad prvi post upravo Nokianke, istina one koje su kod nas zabranjene, ali jel ima netko od vas iskustva s gumama Nokian? 

​Meni stižu sad u petak. Ljetne, jer neću voziti po snijegu. Bila je dilema između Uniroyal Rain Expert i nove Nokian iLine gume za koju još nema ni testova i na kraju je odluka pala na Nokian, guma je rađena specijalno za centralnu Europu gdje je promjenjivo vrijeme i ima puno kiše. Pa ćemo vidjeti :D

http://www.bat.hr/nokian-iline-drugi-novi-model-ovog-proljeca/

https://www.nokianty...s/nokian-iline/

• 0

#19 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,623 posts

Posted 31 October 2017 - 21:01

Taman​ sam htjela pitati za gume Nokian, kad prvi post upravo Nokianke, istina one koje su kod nas zabranjene, ali jel ima netko od vas iskustva s gumama Nokian? 

​Meni stižu sad u petak. Ljetne, jer neću voziti po snijegu. Bila je dilema između Uniroyal Rain Expert i nove Nokian iLine gume za koju još nema ni testova i na kraju je odluka pala na Nokian, guma je rađena specijalno za centralnu Europu gdje je promjenjivo vrijeme i ima puno kiše. Pa ćemo vidjeti :D

http://www.bat.hr/nokian-iline-drugi-novi-model-ovog-proljeca/

https://www.nokianty...s/nokian-iline/

A šta ćemo kad kreneš preko Male Kapele u ZG? Ja treba sutra da zovem u pneu servis da zamenim gume, bojim se da će da me zakažu za 14 dana....

Koliko vidim po recenzijama od "zadovoljavajuće" do "dobre".

• 0

#20 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,881 posts

Posted 01 November 2017 - 14:47

A šta ćemo kad kreneš preko Male Kapele u ZG? 

A pa za Malu Kapelu imamo drugi auto :-)

Ja treba sutra da zovem u pneu servis da zamenim gume, bojim se da će da me zakažu za 14 dana....

Koje, koje ti uzimaš?

• 1

#21 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,641 posts

Posted 01 November 2017 - 15:07

Meni ostale zimske gume od Opela Insignie kad sam je mjenjao prosle godine. 18". Stavicu ih uskoro na Bemwejca. Prosle godine i nisam. Blaga zima bjese. 

• 1

#22 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,623 posts

Posted 01 November 2017 - 19:59

A pa za Malu Kapelu imamo drugi auto :-)

Koje, koje ti uzimaš?

Ove godine neke Bridgestone, ne znam koji model... Auto je od Leaseplana, gume su njihove, kartice za tankiranje su njihove, servis je njihov, ja samo vozim. :)

Inače sam dugo godina koristio Michelin Alpin, izvrsne su.

• 1

#23 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,177 posts

Posted 01 November 2017 - 23:05

Imam ja nove Nokian Line, kupljene ove godine u martu. Vozim Opel Astru H 1.6 benzin a gume su dobre, nisam primetio da nesto ne valja :D Na tyrereviews.com imaju odlicne ocene od strane korisnika i solidne na testovima, dok je za ove iLine malo losija situacija ali verujem da je to sve jako slicno.

Sad prelazim na Continental WinterContact TS860, po svim testovima i utiscima ljudi ubedljivo najbolje zimske gume. Kao da vozim neki namunjen auto, umesto da sam lepo uzeo neke Tigar koje bi verovatno odradile pos'o.

• 1

#24 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,881 posts

Posted 02 November 2017 - 17:28

​Nema još službenih testova za Nokian iLine, a na tyrereviews ima nekoliko recenzija i sve su ok http://www.tyrerevie...okian/iLine.htm

​Nadam se da će mi biti dobre :) 

• 0

#25 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,881 posts

Posted 03 November 2017 - 20:37

Twingo​ dobio nove cipele! :D Sve mi bilo krivo što danas nije padala kiša. Uglavnom, prvi utisci dobri, ali premalo sam vozila za neke ozbiljnije utiske. 

• 1

#26 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,623 posts

Posted 03 November 2017 - 21:21

Twingo​ dobio nove cipele! :D Sve mi bilo krivo što danas nije padala kiša. Uglavnom, prvi utisci dobri, ali premalo sam vozila za neke ozbiljnije utiske. 

U zdravlju da ih podereš!

• 1

#27 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,881 posts

Posted 06 November 2017 - 19:50

Vozila​ po kiši, puuuno kiše. Jako dobro, zadovoljna sam!  :thumbs: 

• 1

#28 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,623 posts

Posted 06 November 2017 - 21:08

Evo ih, Bridgestone Blizzak. Danas prezuo, nemam utisak da su nešto bučnije od letnjih Michelin Primacy. Buka nije problem, videćemo kako se ponašaju na snegu, to čuva glavu a ne dB.

IMG_20171106_1404089.jpg

IMG_20171106_1353339.jpg

IMG_20171106_1353396.jpg

• 1

#29 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,881 posts

Posted 06 November 2017 - 21:41

Izgledaju​ moćno. Sretno! :)

​Baš ću i ja uslikati svoje. 

​Bridgestone Europe je inače većinski vlasnik Nokian Tyres-a otkad je Nokia odlučila prodati svoj većinski udio. Malo njih zna da je Nokia daaavno prije proizvodnje mobitela proizvodila gume, počeli su 1898. Kasnije je nastala zasebna firma "Nokian Tyres" ali i dalje u vlasništvu Nokie sve do 2003. Nokian i dalje ima svoju neovisnost kao firma, a imaju tvornice u Finskoj gdje je i sjedište firme, u Rusiji, a trenutno se gradi i prva tvornica u Americi. Njihove zimske gume su jako popularne u skandinavskim zemljama i Kanadi, to su one s čavlima. Kod nas je Nokian još relativno slabo poznat, neki zbog imena misle i da su Kinezi :D

• 1

#30 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,623 posts

Posted 06 November 2017 - 21:56

Izgledaju​ moćno. Sretno! :)

​Baš ću i ja uslikati svoje. 

​Bridgestone Europe je inače većinski vlasnik Nokian Tyres-a otkad je Nokia odlučila prodati svoj većinski udio. Malo njih zna da je Nokia daaavno prije proizvodnje mobitela proizvodila gume, počeli su 1898. Kasnije je nastala zasebna firma "Nokian Tyres" ali i dalje u vlasništvu Nokie sve do 2003. Nokian i dalje ima svoju neovisnost kao firma, a imaju tvornice u Finskoj gdje je i sjedište firme, u Rusiji, a trenutno se gradi i prva tvornica u Americi. Njihove zimske gume su jako popularne u skandinavskim zemljama i Kanadi, to su one s čavlima. Kod nas je Nokian još relativno slabo poznat, neki zbog imena misle i da su Kinezi :D

Hvala, dobro izgleda dezen a nije nikakava B marka, verujem da će biti dobre.

Hehehe, ja sam imao gumene čizme za gradilište Nokian kad sam radio u Skanska AB :D

• 1