Jump to content


Photo
- - - - -

Униформе у школама, бацање пара или до


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Хусар

Хусар
  • Banned
  • 6 posts

Posted 05 November 2016 - 00:25

OBAVEZNE UNIFORME ZA OSNOVCE Ministarstvo priprema novine u školama

U školske klupe od sledećeg septembra đaci svih škola u Srbiji mogli bi da idu u uniformama. Ministarstvo obrazovanja naložilo je da se anketiraju svi nastavnici, đaci i njihovi roditelji u vezi sa tom idejom.

 

Немам ништа против школских униформи али с обзиром на то какво је стање у земљи зар стварно држава или родитељи треба да бацају паре још и на униформе. У неким школама по Београду купатила су страва и ужас а о неким мањим местима не би хтео ни да размишљам. Ово је само врх леденог брега проблема са којима се суочава образовање  у Србији и зато чему ова манија за униформама?

Мени изгледа као да нису способни да било шта корисно  ураде поводом стања у просвети па сад хоће да ставе шминку на то.


  • 0

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 November 2016 - 05:47

Глупoсt нa kвaдрat. Дa им урeжу и kokaрду нa чeлo. :ajme: Sent from space! 🚀
  • 0

#3 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 06 November 2016 - 22:40

Ja u potpunosti podrzavam ovu akciju. Nema veze sa kokardom. Lepo su rekli da ce prihvatiti bilo kakvo dizajnersko resenje ako skola prepusti. 


  • 0

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 November 2016 - 00:44

Zašto? Šta će uniforme u školama da poprave? Sent from space! 🚀
  • 1

#5 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 November 2016 - 08:18

Lažni moralisti. Sada će uniforme da sakriju nečiju skupu odeću. Da neće možda da propišu i koje patike će se nositi? Umesto da se bave odnosom učenika, nastavnika i njihovih roditelja (gde postoje raznorazne "intervencije") oni se bave kozmetikom.
  • 0

#6 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 November 2016 - 02:37

Zašto? Šta će uniforme u školama da poprave? Sent from space!

Ljudi, vi ne kapirate koliko je stanje po skolama tragicno i koliko su nastavnici obespravljeni i ponizeni. Ja ovu meru podrzavam samo zbog toga sto sad postoji de iure razlog da se nedolicno odeveni ucenici vrate kuci da se presvuku. Inace je to do sad bilo totalno i potpuno nemoguce, jer kad bi nastavnik i pokusao to da uradi, bio bi pod rizikom da ili dobije batine, ili dobije zalbu histericnih roditelja direktoru i savetu skole, ili izgubi pola casa na preganjanje sa ucenikom/ucenicom (zapravo su devojcice daleko gore po tom pitanju). Vi ne kapirate da to nije kao kada smo mi isli u skolu, takoreci ni kvark slicnosti nema...


  • 4

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 November 2016 - 06:44

Ljudi, vi ne kapirate koliko je stanje po skolama tragicno i koliko su nastavnici obespravljeni i ponizeni. Ja ovu meru podrzavam samo zbog toga sto sad postoji de iure razlog da se nedolicno odeveni ucenici vrate kuci da se presvuku. Inace je to do sad bilo totalno i potpuno nemoguce, jer kad bi nastavnik i pokusao to da uradi, bio bi pod rizikom da ili dobije batine, ili dobije zalbu histericnih roditelja direktoru i savetu skole, ili izgubi pola casa na preganjanje sa ucenikom/ucenicom (zapravo su devojcice daleko gore po tom pitanju). Vi ne kapirate da to nije kao kada smo mi isli u skolu, takoreci ni kvark slicnosti nema...

Mi ovde imamo trenerke, koje sluze upravo da se deca odenu, ako dodju gola. :lol+: Ne saljemo ih kuci vec ceo dan idu u starim krpama. 

Ja nemam taj problem, posto leti stavim AC na 69F pa su svi odeveni.


  • 0

#8 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 November 2016 - 13:43

Mi ovde imamo trenerke, koje sluze upravo da se deca odenu, ako dodju gola. :lol+:

Hebiga, ovdasnje skole nemaju budzeta ni za to. A nastavnici ne smeju da pisnu. Ovako ce pored nastavnika, postojati i peer pressure usmeren protiv egzibicionista.


  • 0

#9 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 08 November 2016 - 14:37

Ako ništa drugo, bar će se znati ujutro da li su krenuli u školu ili se vraćaju sa splava, što kaže Šredinger, naročito devojčice. Meni je to skroz ok.

 

A što se tiče dodatnog izdatka, nadoknadiće se smanjenom kupovinom dopupčanih i nadbubrežnih majičica.


  • 0

#10 Profesor Medenica

Profesor Medenica
  • Members
  • 7 posts

Posted 23 January 2017 - 11:35

Dobar dan,citao sam razne ankete i forume a i profesor srpskog jezika sam u jednoj srednjoj skoli i ova tema me posebno interesuje.U nastavnickim krugovima je uglavnom prihvacena dok kod dece izaziva bes i odredjene frustracije da se oblace kako mi je jedan ucenik rekao kao u Severnoj Koreji,sve u svemu iskren da budem nismo sigurni da ce ovo uopste zaziveti.


  • 0

#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 January 2017 - 11:53

Dobar dan,citao sam razne ankete i forume a i profesor srpskog jezika sam u jednoj srednjoj skoli i ova tema me posebno interesuje.U nastavnickim krugovima je uglavnom prihvacena dok kod dece izaziva bes i odredjene frustracije da se oblace kako mi je jedan ucenik rekao kao u Severnoj Koreji,sve u svemu iskren da budem nismo sigurni da ce ovo uopste zaziveti.

 

 

Teško deci s tobom.

 

Šta su naučili u osnovnoj školi, naučili su.


  • 1

#12 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 29 January 2017 - 18:14

Teško deci s tobom.

 

Šta su naučili u osnovnoj školi, naučili su.

Šta tu nije dobro? Titula i zanimanje se uvek piše malim slovom, srpski jezik se piše malim slovom osim ako ne stoji u dnevniku ili nekom svedočanstvu. Forum nije ni jedno ni drugo :D


Edited by Nicklord, 29 January 2017 - 18:15.

  • 0

#13 Stojke1234

Stojke1234
  • Banned
  • 5,254 posts

Posted 29 January 2017 - 18:56

Samo mu fali par zareza.


  • 0

#14 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 January 2017 - 21:56

Šta tu nije dobro? Titula i zanimanje se uvek piše malim slovom, srpski jezik se piše malim slovom osim ako ne stoji u dnevniku ili nekom svedočanstvu. Forum nije ni jedno ni drugo :D

 

Profesor sam boldovao zbog profesora, ne zato što je napisano malim slovom, to je u redu. Isto kao i srpski jezik.

 

Pogledaj mu rečenice, pogledaj mu pravopis, pogledaj mu interpunkciju. A ja nisam profesor srpskog jezika, već samo prosečno obrazovan čovek tehničke struke.

 

Ako je ovo nivo profesora srpskog jezika danas, za par godina će u Srbiji izumreti pismeni a ostaće samo ovakvi nedovršeni. Znači, nije kriza, nego stalno stanje. Doduše, već više od 30 godina.


  • 4

#15 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 31 January 2017 - 16:23

Profesor sam boldovao zbog profesora, ne zato što je napisano malim slovom, to je u redu. Isto kao i srpski jezik.

 

Pogledaj mu rečenice, pogledaj mu pravopis, pogledaj mu interpunkciju. A ja nisam profesor srpskog jezika, već samo prosečno obrazovan čovek tehničke struke.

 

Ako je ovo nivo profesora srpskog jezika danas, za par godina će u Srbiji izumreti pismeni a ostaće samo ovakvi nedovršeni. Znači, nije kriza, nego stalno stanje. Doduše, već više od 30 godina.

Nisam ni pročitao ostatak posta. Slučajno sam i kliknuo na poslednji post u ovoj temi i video bold  :blush:

 

Meni se više čini da čovek ne ume da koristi kompjuter nego da ne zna pravila ali dobro, nebitno je sad pošto je čovek banovan (?) koliko vidim. 


  • 0