Jump to content

Photo
- - - - -

Testiranja 2017

• Please log in to reply
295 replies to this topic

#31 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 13:33

Bad news for McLaren. Honda has found an oil systems issue, which requires a full investigation. The team plans to run again today, but "due to the difficult access location, it will take several hours to resolve".Lawrence Barretto

Ne znam vise koji smajli da stavim. Da li ovog koji zeva, koji je tuzan, koji se smeje, koji fejspalmuje.

Tuzno ipak.

Taman su isterali bubice iz onog prethodnog motora nakon dve sezone testiranja na zivo, kad su se odlucili da potpuno odustanu od svog koncepta i prekopiraju Mercedesov (navodno, ovogodisnji motor se sastoji od "90% novih komponenti", rece Hasegava-san nedavno). No, ocekivalo bi se da su naucili lekciju pa da su ga testirali u nekom kombiju ili specijalno budzenom NSX-u na Suzuki pre nego sto je ubacen u F1 bolid po prvi put, ali izgleda da nisu.

Ovaj motor ima kapacitet da bude zver, ali je pitanje da li Meklaren u situaciji u kakvoj je - sponzora ni na vidiku, glavna vozacka zvezda ceka prvi izgovor da pobegne, lomovi u menadzmentu tima - moze da ga saceka.

Na kraju ce Honda poneti gotov motor u svoju buducu fabricku ekipu Zauber, a Meklaren ce da ode put Lotusa, Tirela i Brabama u istoriju...

• 0

#32 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 16,077 posts

Posted 27 February 2017 - 13:50

Opako preterujes. Meklaren ce u istoriju?! Jbt, pa dok je Formule 1 to se nece desiti. Ako ni zbog cega drugog, Denis to nece dozvoliti.

Imas primer Vilijamsa koji je od tima koji osvaja 5 bodova godisnje dosao do toga da dovede Pedija Lou i Mercedesa i verovatno sledece godine Dzejmsa Kija. Trpeli su budalu Maldonada i uzimali od njega 40 miliona godisnje. On im je bio generalni sponzor. Sada im je Strolov cale glavni finansijski oslonac. Uvek, ali uvek ce ime poput Meklarena, mnogo vece ime od Vilijamsa, moci u krajnjem slucaju da uradi tako nesto.

• 0

#33 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 14:05

Denis to nece dozvoliti.

Ko ti je taj? Nema osobe sa takvim prezimenom u Meklaren Rejsing Limitedu.

Nego, rezultati zavrsenog jutrosnjeg testa - Ferari na vrhu, Mercedes ocekivano najvise krugova. Jos samo Fors unutar sekunde, ostali preko 2,5 iza:

Attached File  16998882_765473346942983_3985390945574126451_n.jpg   68.82KB   3 downloads

• 0

#34 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,167 posts

Posted 27 February 2017 - 14:39

Najbolje vreme prošlogodišnjih testova. Missim, jbmliga, gde je tih 5s?

1 Kimi Raikkonen Ferrari SF16-H

1:22.765

• 0

#35 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,421 posts

Posted 27 February 2017 - 17:07

RB i McL prave krugove....  :+1:

• 1

#36 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,554 posts

Posted 27 February 2017 - 17:10

Teško će se to spuštati. Ipak su testiranja, vreće peska se neće skidati do Melburna. Interesuje me da li će Mercedes obaviti ∞ krugova kao lani. No najviše me intersuje potvrda Hulkenbergove priče (na osnovu iskustva iz simulatora) oko flatout prolaska kroz K9 odnosno Kamsu jer sam na F1c pokušao (dobro laik sam ali imam dobro znanje o moddanju) progurati grdosiju od 726 kg (bez goriva) i 2m širine kroz nju ali bez uspeha. Ako sam malo opustim gas pre ulaska onda mogu jer u protivnom šljunak mi ne gine. Hulkenberg je spomenuo priču oko flatout prolaska kroz K3 (ovo sam uspeo bez muke). Vremena krugova mi se vrte oko 1:19.5-1:20.0 odnosno u domenu Markovog rekorda s RB6 iz 2010 (1:19.995).

Album- prvi dan testiranja. LINK

• 1

#37 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 17:22

Najbolje vreme prošlogodišnjih testova. Missim, jbmliga, gde je tih 5s?

1 Kimi Raikkonen Ferrari SF16-H

1:22.765

Dobro de, tek je pola prvog dana a vec smo u rangu sa ukupno najboljim vremenom proslogodisnjeg testa.

A tih 5 sekundi mozda bude negde na nekoj specificnoj stazi, i to pod odredjenim uslovima (kvalifikacije, idealni vremenski uslovi), nece to biti svugde i uvek. Realnije je da ce vremena biti brza u rangu 2-3 sekunde po krugu - toliko cenim i da ce najbrze vreme ovogodisnjih testiranja biti brze od lanjskog.

• 0

#38 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 17:52

Christian Horner on the 2017 cars: "Apart from the McLaren colour scheme everything else looks great. Ron must be going mad!"

:piggy:

• 0

#39 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,029 posts

Posted 27 February 2017 - 17:55

Spoiler

Edited by Ripper, 27 February 2017 - 17:56.

• 1

#40 Xpert

Xpert
  • Members
  • 19,071 posts

Posted 27 February 2017 - 18:09

Kraj prvog dana.

C5r_PqxXQAUod6f.jpg

• 0

#41 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 18:17

Gotovo za danas (Xpert me preduhitrio), Hamilton vec sad za sekund brzi od najboljeg vremena proslogodisnjih testova. Ferari cini se drzi prikljucak, a ni Vilijams nije predaleko.

Ovde ima i maksimalne brzine - Ferari najbrzi, Meklaren najsporiji (vrednost za Zauber je ocigledno greska)... :(

Edited by Rad-oh-yeah?, 27 February 2017 - 19:33.

• 0

#42 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,192 posts

Posted 27 February 2017 - 19:08

Na ovoj slici stoji da je Vet vozio na M a Hamilton na S gumama. Je li ti znaci da je na tim gumama postignut najbrzi krug?

Mene je ohrabrilo sto smo tu sa brojem krugova kao Mercedes. Vremena manje vise, testiranja, pogotovo prva nista ne pokazuju, pa cak ni to da drzimo prikljucak. Ne zelim da se previse radujem, zadnjih godina se nije pokazalo dobrim
  • 0

#43 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 19:33

Na ovoj slici stoji da je Vet vozio na M a Hamilton na S gumama. Je li ti znaci da je na tim gumama postignut najbrzi krug?

Da.

Summary
  • Hamilton drives the afternoon session to deliver the fastest lap time on the soft tyre.
  • Vettel narrowly behind on the medium-compound tyre.
  • Mercedes, Ferrari and Williams all hit 100 laps.
  • Ricciardo & Alonso have problems in morning session. They spent most of the afternoon recovering mileage.
  • Magnussen crashed at turn ten in the morning session.
  • Exhaust issues for Sergio Perez in the afternoon session.

•  

• 1

#44 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,167 posts

Posted 27 February 2017 - 19:43

Jebote, ja sam se napalio k'o magarac!!!

Samo da opet ne sjebemo sezonu....

• 0

#45 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 18,047 posts

Posted 27 February 2017 - 21:49

Lewis Hamilton set the pace on the first day of testing in 2017 with 51 laps in the afternoon session in his Mercedes, with a best lap of 1m21.765s. Pole position last year was a 1m22.000s so it is clear that the new cars are going to be significantly quicker when they start to do serious times. Hamilton’s best was more than two-tenths clear of the Ferrari of Sebastian Vettel, which completed 100 laps with a best of 1m 21.878s. The third fastest time went to the Williams-Mercedes of Felipe Massa, who did a total of 86 laps with a best of 1m 22.076s, which was 0.311s off the pace of the Mercedes. Fourth fastest was Kevin Magnussen in the Haas-Ferrari. He had a spin and hit the wall but still managed 51 laps, but set a best of 1m22.894s. He was ahead of Red Bull of Daniel Ricciardo, although the Australia did 50 laps. His best was a 1m22.926s. Next up was Valtteri Bottas had his first lap in the Mercedes in the morning, completing 79 laps and a best lap of 1m23.169s. Sergio Perez was next with a 1m 23.709s, although he did only 39 laps in his Force India-Mercedes, while Carlos Sainz was seventh overall in the Toro Rosso with a best lap of 1m24.494s, after only 51 laps, with what the team called “first day glitches”. Nico Hulkenberg was next with 57 laps with a best of 1m24.784s, while Fernando Alonso finished the day with his  McLaren-Honda, having done just 29 laps and a best lap of 1m24.852s. At the back was Marcus Ericsson’s  Sauber-Ferrari did 72 laps with a best of 1m 26.841s.

Nama nek je dragi bog (jedan, vise njih ili nijedan) na pomoci, nadam se da nam ne predstoji jos jedna sezona in vivo eksperimentisanja i da ce nova Honda biti upotrebljiva. Izgleda da je Alonso svoja vremena postavio sa "prelaznom" verzijom motora (budzeni proslogodisnji) jer motor pune ovogodisnje specifikacije nisu uspeli da osposobe do kraja dana.

Zauber moze da se suta u dupe od srece sto je Manor bankrotirao, jer bi ih 'ladno oprali ove sezone. Ovo danas je sramotno lose.

Has mi je prijatno iznenadjenje.

• 0