Jump to content


Photo
- - - - -

Taze 'leba


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#76 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 May 2017 - 12:45

...

 

 

...

 

Ovo mi je za danas malo previse komplikovano ali jako dobar video. Jos se nisam oporavio od spavanja na zemlji i nemam snage da pravim leba cijeli dan, ne da mi se ni do ducana da kupim leba, pa je ovaj recept dosao ko kec na 11. Imam za koji sat samo da ga malo oblikujem i ispecem. Imam i dutch oven, kupio ga prije par godina da kuham u basti ali evo sad cu tek prvi puta da ga isprobam:

 

Attached File  dutch oven.jpg   94.23KB   0 downloads

 

Fully seasoned and ready to use. Necu stavljati papir, nego cu samo posuti malo mekinja i griza na dno i voila! :)


  • 0

#77 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2017 - 12:47

...

 

 

 

...


Edited by Kinik, 29 May 2017 - 13:18.

  • 0

#78 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 May 2017 - 15:58

Iduci puta cu malo manje da napravim, poklopac je zasmetao da se skroz podigne, 'gladne oci' sindrom. Mozda i manje kvasca da sam stavio, ne bi ovako brzo naraslo. Trebao sam na kraju krajeva poslusati zenu i uraditi kako je rekla ali eto, moram ja nesto po svom. Seljak.

 

Mislim da je eksperimenAt ipak uspio u potpunosti. 

 

Attached File  nkb1.jpg   115.76KB   0 downloads

 

Attached File  nkb2.jpg   110KB   0 downloads

 

Attached File  nkb3.jpg   97.32KB   0 downloads

 

Sad moram sacekati da se ohladi prije nego ga otvorim. Korica ce da bude jako hrkava pa me cekanje sada dovodi do ludila. Moram sada da skontam sta cu uz ovo, pa cu morati do ducana kako god.


Edited by Honey Badger, 29 May 2017 - 16:00.

  • 5

#79 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 May 2017 - 17:39

Gledam slike i samo sto nisam ekran poceo da lizem.


  • 3

#80 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 May 2017 - 19:23

Gledam slike i samo sto nisam ekran poceo da lizem.

 

Blagodarim. :)

 

Nisam ga jos otvorio, pecem neko pile, ustvari, tradicionalni engleski sunday roast with all trimmings. Jest' da nije nedelja ali je danas praznik pa mi se moze. 


  • 0

#81 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2017 - 20:01

...

 

Nego, nesto si me zacudio - ides li ti na pecanje autom, ili pesice?

 

Ja sam isao autom - bogami, volim komfor i sve sam vozio sa sobom.

Sator, krevetic na rasklapanje, dusek za naduvavanje, carsav, jastuk, cebe i perjanu vrecu na rajsferslus.

Plus onaj mrezasti stitnik od komaraca za glavu. Mali plinski sporet na butan, tiganj / kotlic i potrepstine.

 

Svi mi se cudili - no kad legnem, dodju da mojakaju za cebe, ubi ih tanka vreca.

Moja Darling # 2 nije volela pecanje, pa bih joj rekao - posmatraj to kao vikend u prirodi, suncaj se i odmaraj.

 

Obicno oko ponoci dodju ondasnji 'rvacki milicajci u kontrolu - vide da ne lozimo, a nemamo 'malokalibarku'.

Uz izvinjenje odu.

 

A ribe i pecuraka - to se nije moglo odneti!

Ali - komfor pre svega!

 

Setih se.

Jedne godine naletimo na neko odbaceno rogovlje, pa ga odnesemo u njihovo udruzenje (odbaceni jelenski rogovi pripadaju lovackom udruzenju / lovistu i ne mogu se uzimati, samo ga okacis o najnizu granu). Tamo, na licu mesta kupimo neke povoljno neke sitne rogove / koje niko nije hteo - svi bi da prave 'drske za nozeve), a trebali mi da za dugmice za moj 'duffel coat' od 'kamelhara'. Bas sam se lepo nauzivao (fino testerisanje /od nekog lika posudio hirursku testericu za kosti - brrr!), busenje rupica, poliranje, usivanje!). Taj mi je duffel coat (kraci, sa kapuljacom na otkopcavanje - srecom neki lik u Londonu ga unapred porucio ... pa i zbog velicine) bio jedna od najmilijih stvari koju sam pazario tokom jednog londonskog vikenda. Da ne kazem koliko je bio skup! No, to se kupuje jednom u zivotu. Ali, imao neku smesnu dugmad, valjda prirodni rog nije bio 'in'. 

 

Ovaj nije moj, zhemski je - no vidi tu arhitektonsku / skulpturnu lepotu!

Savrsenstvo!

 

 

...


  • 2

#82 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 May 2017 - 21:06

...

 

Another fairy tale

 

...

b7880fd64e6034b7e49ff7cf08371e5f.jpg

:D


Edited by kronostime, 29 May 2017 - 21:08.

  • 1

#83 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 May 2017 - 21:15

...

 

Nego, nesto si me zacudio - ides li ti na pecanje autom, ili pesice?

 

Autom, ne idem sam.

 

Jednom davno, ima dvajs godina, sam spakovao stapove i ranac sa mamcima, sjeo na bus i odvezao se da pecam. U povratku sam se razbio u busu, sa stapovima i ne idem vise tako. Naucio.

 

Evo leba, da ne duljim, odvalio sam se. Fantazija, vjerovali ili ne...

 

Attached File  nkb4.jpg   112.09KB   0 downloads

 

Ne vjerujem da cu ikad vise zamijesiti, stvarno nema potrebe. Tekstura fenomenalna, kupi pileci sos, upija... Odoh da se onesvijestim. :)


  • 5

#84 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 May 2017 - 21:21

:lol+:


  • 0

#85 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 May 2017 - 21:30

 

:lol+:

 

Tebe bi najbolje bilo na permanentni MOP, nema druge.

 

K'o proljev si.


  • 1

#86 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 30 May 2017 - 16:20

 

:D

 

:lol+:

 

 Forum nije chat, pa se shodno tome potrudite da pišete sadržajno i pregledno

  • 2

#87 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 30 May 2017 - 18:27

Napravio sam starter. Od 100g wholemeal brasna i 100ml vode. Ostavicu ga do sutra otvorenog, mozda ga pokrijem papirnim ubrusom da bas ne ulijecu musice, pa cu dalje da vidim sta cu. 

 

Attached File  starter.jpg   110.04KB   0 downloads

 

Iz prijasnjeg iskustva, ovome treba 15ak dana da sazri da se moze koristiti, a onda moze da traje vjecno ako se odrzava kako treba. Jedina kvaka kod ovoga je sto treba tijesto napraviti dan ranije i to cekanje cesto nije bas za svaki dan ali ponekad mozda i ne bude lose. Rezultat je svakako superiorniji od bilo kojeg drugog tijesta. 

 

Vidjecemo na sta ce ovo izaci ako i na sta i izadje. :)


  • 0

#88 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 May 2017 - 18:44

Blagodarim. :)

 

Nisam ga jos otvorio, pecem neko pile, ustvari, tradicionalni engleski sunday roast with all trimmings. Jest' da nije nedelja ali je danas praznik pa mi se moze. 

 

Sa takim 'lebom ne treba mi meso... samo da se umoci u nesto...


  • 1

#89 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 30 May 2017 - 18:50

Sa takim 'lebom ne treba mi meso... samo da se umoci u nesto...

 

Napravi ga jedan dan, uopste nije tesko. Stvarno nema vise od 5 minuta posla, ne mijesi se, samo se pomijesa i malo saceka. Ne moras imati ni dutch oven, moze u obicnoj tepsiji. Prije, kad nisam imao sva ova cuda, napravim 'kapu' od alu folije da drzi paru i super je sve izlazilo. 

 

Meni je ovoga ostalo vise od pola, a jedemo ga vec drugi dan. Danas nije nista losiji nego juce, stvarno ekstra hljeb. 


  • 0

#90 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 May 2017 - 18:56

Dobro, prvo otvorite diskusiju na dijeti, a onda pocnete da mesite lebac, da bi ga celog oanko odjednom prezvakao.

Ovo izgleda superb. Voleo bih da imam vremena da mesim, ali i ovako valja.

Fala ljudi na ovakom odmoru za oci. Actually HB fala tebi, ovi samo dobacuju za stolom.

:)


  • 3