Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna liga ex-YU 2017.? Da ili ne?


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#61 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 07 December 2016 - 13:11

 

Ideja o uspostavljanju regionalne omladinske lige, inicirana sastankom sedam komšijskih saveza – sa prostora bivše Jugoslavije plus Mađarskom, naišla je na pozitivan odjek kod Ivice Ilieva, sportskog direktora Partizana.

 

Čuo sam i oduševio se! Dižem obe ruke za to – euforično veli mladi funkcioner Parnog valjka u intervjuu za Žurnal.

 

Iliev otkriva da su ga povodom zanimljive teme već kontaktirali i mediji iz Zagreba i elaborira:

 

Partizan nije zauzeo zvaničan stav, nismo na nivou kluba još ni pričali o tome. Lično, sve moje želje usmerene su u tom pravcu. To je jedini put da se podigne nivo kvaliteta fudbala kod nas i u regionu, da se vrati publika na stadione i unese neizvesnost u takmičenje. Ni finansijski aspekt nije zanemarljiv.

 

Uz napomenu da „ga ispunjava pozitivna energija kad priča o regionalnoj ligi”, Iliev nastavlja:

 

Ne bi prošlo mnogo vremena kada bi na red došli i seniori. Sve bi to išlo brzo, uveren sam. Najvažniji sportski brendovi bi „eksplodirali”, dobili na važnosti, o kvalitetu da i ne govorimo, igrači bi radije ostajali u zemlji. Žao mi je što nisam igrao takvu ligu, siguran sam, predstavlja pun pogodak!

 


  • 0

#62 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 07 December 2016 - 13:12

Bolje Surdulica nego Poljud.

Bolje Ivanjica nego Kosevo.

 

Nema sumnje da ce se oko ovog pitanja svi relevantni cinioci domaceg fudbala saglasiti sa pogresnim odgovorom.


  • 0

#63 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 07 December 2016 - 13:14

btw ja mislim da bi Niš i bio u toj regionalnoj ligi, sve zavisi koliko klubova bi brojala ali recimo da naši dobiju 4 mesta Zvezda, Partizan, Vojvodina i Niš mislim da bi to bilo najpravednije.


  • 0

#64 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 07 December 2016 - 13:47

Nema nista od toga...


  • 0

#65 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 07 December 2016 - 13:54

Baš će da napreduju naši centri ako ne bude regionalne lige. Predsednik briljira kao i uvek.


  • 0

#66 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 3,044 posts

Posted 07 December 2016 - 15:02

Baš će da napreduju naši centri ako ne bude regionalne lige. Predsednik briljira kao i uvek.

Nije poenta da li ce napredovati, nece sigurno. Ali nece propasti.
  • 0

#67 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 07 December 2016 - 15:11

Pa nije nepostojanje regionalne lige razlog za propadanje nasih centara. Nego nelikvidnost, nedostatak investicija i investitora u klubove (pravih), netransparentno poslovanje, nepostojanje klime za ulaganja, netransparentnost u ulaganjima, nedostatak casha, politika koju vodi FSS (a i uopsteno) itd. Sve bi to moglo da bude mnogo mnogo bolje i bez regionalne lige....


Edited by mozzer, 07 December 2016 - 15:11.

  • 0

#68 heineken

heineken
  • Members
  • 842 posts

Posted 07 December 2016 - 15:47

mogli bi za pocetak ovi iz Hajduka da izglancaju pehar marsala i da se odigra neki kup najbolje plasiranih 16 timova po listi uefa iz bivse juge

trenutno bi to bili

 

Dinamo Zagreb Cro

NK Maribor Slo

Partizan Belgrade Srb

NK Rijeka Cro

Hajduk Split Cro

Vojvodina Novi Sad Srb

RNK Split Cro

Red Star Belgrade Srb

FK Sarajevo Bos

Zeljeznicar Sarajevo Bos

Lokomotiva Zagreb Cro

Slaven Koprivnica Cro

NK Varazdin Cro

NK Osijek Cro

Rabotnicki Skopje Mac

Olimpija Ljubljana Slo

 

to su jebena cetiri termina koja bi mogla da se uglave nekako u kalendar. 

klubovi bi dobijali najveci deo od TV prava,

igrala bi se po jedna utakmica na terenu bolje plasirane ekipe iz para koji je zreban za to kolo,

bezgostujucihnavijaca, 


Edited by heineken, 07 December 2016 - 15:48.

  • 0

#69 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 07 December 2016 - 16:05

@heineken

 

Slazem se, to ne bi bila losa ideja, a po meni je takvo takmicenje/ kalendar koji nije zamena za postojece nacionalno - jedino realno resenje.


  • 0

#70 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 December 2016 - 20:36

 

 

Regionalna liga kreće od 2018. godine!

Direktor makedonske fudbalske lige Vasko Dojinovski kaže za ’Večernji’ da je UEFA odobrila početak regionalne lige za 2018. godinu.

IZVOR: B92  NEDELJA, 11.12.2016. | 18:39
  
1579764008584d8e067cafa378331353_w200.jp
 
Thinkstock

Tu ligu bi navodno trebalo da čine 24 kluba iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, BiH i Makedonije.

„Iskreno, ni meni se ne sviđa ime Balkanska liga, nisam ga ja osmislio, nego je neko na prvom sastanku to ime stavio na sto. Balkanska liga je nezvanično ime i ne verujem da će zaživeti. Verovatno će ime novoga takmičenja biti ‘ispeglano’ u kancelariji iz koje će biti vođena, a on je u Nionu“, kaže Dojćinovski i dodaje: 

„Čelnici svih fudbalskih saveza s naših prostora dali su potporu novom regionalnom takmičenju, uključujući poslednji sastanak u Moskvi. Ipak, najvažnije od svega je da je projekt pao na plodno tlo i u UEFA, gde sam održao 30-minutnu prezentaciju. Prisustvovao joj je direktor takmičenja UEFA Đorđo Marketi, čovek koji je osmislio i budući format Lige šampiona, a svratio je i predsednik UEFA Čeferin. Njihovi utisci apsolutno su pozitivni, a pohvalno su se izrazili i Šveđanin i Danac, s kojima sam zajedno član radne grupe UEFA“. 

Prema tom modelu liga bi počela u jesen 2018. godine nakon što se u kvalifikacijama za evropska takmičenja vidi koje će ekipa igrati grupnu fazu. Svi klubovi iz regiona koji ne prođu u grupu Lige Evrope ili Lige šampiona bi automatski bili prebačeni u grupnu fazu regionalnog takmičenja – šest grupa po četiri tima. 

Ipak, postoje i određeni problemi. 

„U vazduhu su još ostali benefiti za pobednika i finaliste. Mi smo malo neskromni pa za pobednika želimo mjesto u Ligi šampiona, a za drugoplasiranog mesto u Ligi Evrope, što će u UEFA malo teže proći. Takođe, nismo još definisali bi li se u prolećnom delu takmičenje nastavilo sa šesnaestinom ili osminom finala. U finalu bi se igrala jedna utakmica na neutralnom terenu, baš kao u LŠ.“ 

„Brine i sigurnosni aspekt, i te kako se o tome razmišlja. Ali, utakmica visokog rizika ima i Ligi šampiona, zar ne? Složili smo se kako bi za takve utakmice bile primjenjivane posebne mere opreza. Vodimo se interesom fudbala, fudbal mora ići dalje, prema napred, neopterećen politikom.“ 

Tu je naravno i pitanje ko će finansirati ovu ligu. 

„Neslužbeno sam čuo kako je UEFA u svom proračunu novac za tu ligu već pripremila, a radi se o milionskim iznosima.“

Mislim da je ovde bilo mesta i za Mađare a možda i Bugare, ako bi se složili naravno. Video sam da se u poslednjih nekoliko vesti pominjala i Mađarska pa zbog toga.

 

Ipak ovo prvo mesto LŠ a drugo LE ni ja neverujem da može da prođe u UEFA. Voleo bih da vidim detaljno kako bi se osmislila ova liga.


  • 0

#71 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 11 December 2016 - 21:05

Ne vidim zašto države ne bi i svoje pozicije unele u ligu.

Npr, regionalna liga sa 4 mesta u kv za LŠ, 7,8 za LE, ostatak ispada.
  • 0

#72 vlado75

vlado75
  • Members
  • 633 posts

Posted 11 December 2016 - 21:46

Baš će da napreduju naši centri ako ne bude regionalne lige. Predsednik briljira kao i uvek.

A i ovako su mnogo napredovali.....Klubski fudbal skoro da nepostoji,svi nas pobedjuju .

Reprezentacija isto tako.

Klubovi su u golemim dugovima.Samo kod nas moze kao Zvezda da duguje 38 miliona...ako i toliko duguje i da nesmetano pravi jos veci gubitak.

Mislim da ova nasa liga vise nikog i neinteresuje...vidi se i po posetama.

ovo nam je zadnja sansa.


  • 0

#73 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 December 2016 - 10:15

Mnoge stvari su sada jasnije. Prvo neće biti povlašćenih timova, tj. klubovi koji izbore Evropu će automatski izboriti takmičenje u Balkanskoj lgii. Ekipe koje prođu u grupe LŠ ili LE, će biti zamenjene sa prvim timom ispod crte u matičnoj ligi.

 

Sve u svemu sistem je dobar, pre svega zbog toga što će u prvom planu biti rezultat, a ne subjektivni osećaj ko je bolji i ko treba da igra ligu.

 

Dakle 6 liga daje 4 kluba, koji će formirati 6 grupa i ostalo je pitanje da li će se igrati osmina ili šesnaestina finala.


Edited by DonJuan, 12 December 2016 - 10:16.

  • 0

#74 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 13 December 2016 - 08:54

Uefa za regionalnu ligu sa 24 kluba: Svakome po 800.000 evra

 

 

 

Slamka spasa za srpski fudbal, kad već ne možemo da probamo sa tom privatizacijom, pošto se o zakonima koji bi trebalo da predstavljaju temlje za promenu vlasničke strukture priča samo uoči izbora. Regionalna liga stoga je jedini mogući odgovor fudbalske Srbije. Ako već za 20 godina ne da nema pomaka na bolje, nego samo klizimo unazad, onda je jasno da nešto mora da se menja. Shvatili su to i u drugim ex-Yu zemljama, pa je osnivnaje zajedničke lige bivše nam zemlje u 2018. nikad bliže realizaciji, pre svega jer se za nju zalaže i Evropska fudbalska federacija.

Prema saznanjima Večernjih novosti, naime, Uefa će i konkretno stati iza tzv. "Balkanske lige" sa 24 kluba tako što će obezbediti budžet od 19.200.000 evra, odnosno oko 800.000 po klubu samo za učešće. Svaki klub će biti dodatno nagrađen prema plasmanu.

Pritom, ne treba smetnuti s uma da bi takva liga dala osnov za prodaju ulaznica i pre svega unosnih TV prava, za pronalaženje sponzora... Taj zadatak bi Uefa prepustila samim klubovima.

Kaze mozzartsport.

 


  • 0

#75 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 13 December 2016 - 09:02

Ako je ovako kako je napisao DonJuan - dakle da ova Liga pocinje nakon zavrsenih regularnih kvalifikacija za Evropu i da se kroz Ligu dobijaju DODATNA mesta za Evropu u odnosu na ona koja se izbore regularnim putem (a tih je malo i sve manje za ceo region - ove godine samo Dinamo Z a prosle samo Dinamo Z i Partizan itd), plus ova KINTA - onda ima smisla Liga.


  • 0