Jump to content

Photo
- - - - -

Regionalna liga ex-YU 2017.? Da ili ne?

• Please log in to reply
122 replies to this topic

#16 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,015 posts

Posted 14 October 2016 - 19:53

Zabraniti gostujuce navijace kao u Aba ligi i problem resen.

• 0

#17 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,723 posts

Posted 14 October 2016 - 20:09

Kakva je svrha igranja takve lige...sta ta liga donosi, sem picvajza koji bi nastao....

Na papiru, trebalo bi da donese ono što je aba donela u košarci, samo na jednom višem nivou. Jebiga, ciganin kakav jesam, ja sve to prvenstveno posmatram sa aspekta potencijalnog benefita za fkcz - umesto mečeva sa Donjim Sremom, Radnikom i sličnima (uz dužno poštovanje), dobijaš mečeve sa sasvim solidnim regionalnim ekipama. Uz to, gostovanje Hajduka, Dinama, možda čak i neke Steaue, Ludogoreca ili ko bi već tu igrao, neminovno znači pun stadion, a i neuporedivo više para od tv prava. U sportskom smislu, očito, trčiš sa jačima, što bi trebalo jednog dana i tebe da ojača. U principu, ovo isto važi i za FKP i Vošu, pošto kapiram da su to neki glavni kandidati od naših klubova za igranje takve lige. Meni je to sasvim logična ideja, i kapiram da to jedini način da ovdašnji klubovi zaista ojačaju. Srpsko tržište je jednostavno isuviše malo i nerazvijeno, u svakom smislu, da bi tako nešto bilo moguće.

Opet, mislim da nije loše da se u početku organizuje ta neka mini prolećna liga, i da se igra u vreme kada su ionako maltene svi klubovi sa ovih prostora odavno završili svoje evropske epizode. Ako ništa drugo, kapiram da ovi naši u takvoj situaciji ne bi mogli da se zajebavaju kao što su se inače zajebavali, zavarajući se dominacijom na domaćim livadama. Jebiga, ako dođe Dinamo i odvali te na Marakani, logićno je da se nećeš i dalje zajebavati, već da ćeš dovesti tog jebenog štopera ili šta ti već treba da ojačaš tim. 

• 6

#18 berti

berti
  • Members
  • 2,856 posts

Posted 14 October 2016 - 20:30

Zabraniti gostujuce navijace kao u Aba ligi i problem resen.

Mnogi jos uvek nisu svesni koliki uticaj imaju Zvezdini navijaci na klub. Oni se bukvalno pitaju za sve, niko ne zeli i ne sme da se suprotstavi. Klubu je visilo najurivanje iz Evrope zbog politickih transparenata i poruka navijaca. Terza i drustvo su blago zamolili ''najvernije'' da to ne rade, ovi ih odjebali odmah. Epilog znamo.

Parcijalno resiti taj problem je vrlo tesko izvodljivo. Mora se seci u korenu a to znaci raspetljavati klupko u kojem su isprepletane politicke, db-ovske, mafijaske, kontroverzno biznismenske i ostale veze.

• 2

#19 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 2,935 posts

Posted 14 October 2016 - 20:48

Mnogi jos uvek nisu svesni koliki uticaj imaju Zvezdini navijaci na klub. Oni se bukvalno pitaju za sve, niko ne zeli i ne sme da se suprotstavi. Klubu je visilo najurivanje iz Evrope zbog politickih transparenata i poruka navijaca. Terza i drustvo su blago zamolili ''najvernije'' da to ne rade, ovi ih odjebali odmah. Epilog znamo.

Parcijalno resiti taj problem je vrlo tesko izvodljivo. Mora se seci u korenu a to znaci raspetljavati klupko u kojem su isprepletane politicke, db-ovske, mafijaske, kontroverzno biznismenske i ostale veze.

Zato što im to netko iz nekog razloga dozvoljava. Ajde da je to nekakav socios sustav ili nešto slično pa da se navijače pita o nečemu na ovaj ili onaj način. Ovdje se radi o parazitima od kojih netko očito ima neke koristi kao što oni imaju koristi od Zvezde. Ili Partizana, isti vrag. Mislim, tipovi sa šipke skidaju traku s kapetana i onda o tome drže press konferencije nakon utakmice.

Kažem, da država ozbiljno odluči stati tome na kraj, to je rješeno jako brzo.

• 1

#20 tsva

tsva
  • Members
  • 8,392 posts

Posted 14 October 2016 - 21:17

onog momnta kad se to odluci i ozvanici navijaci samo mogu da bojkotuju sto im od srca zelim

• 0

#21 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,723 posts

Posted 14 October 2016 - 21:29

Zato što im to netko iz nekog razloga dozvoljava. 

Zasto je odlicno pitanje.

Recimo, uzmi Beograd,veliki grad kao i svaki drugi, puno kriminala, sitnog i krupnog, i naravno tu i tamo neko ubistvo. Pre neki dan ubijen jedan od vidjenijih vodja navijaca i to je dovoljno da ministar drzi vandrenu konferenciju za stampu i da najavljuje ratove protiv kriminala (mada nije bas jasno protiv koga treba da se borimo). E sada, ako se postavi pitanje zasto je ministar toliko uzbudjen zbog ovog ubistva, mozda se i dobije odgovor zasto klubovi ne mogu nista navijackim grupama. A mozda u sustini pricamo o istim ljudima, i mozda je tu drzava malo dublje upletena nego sto se i sumnja.

Mada je verovatno o tome najbolje i ne pricati.

• 1

#22 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,606 posts

Posted 14 October 2016 - 23:11

Ja bih podržao takvu ligu isključivo samo ako bi se igrala umesto nacionalnih šampionata. Znači napraviš ljudsku ligu sa 20-ak klubova iz tog regiona koja UEFA odredi i igra se po ligašskom sistemu. Inače ovo letnje lige i sve to ostalo to je kao kad bi se igrale neke prijateljske utakmice ili tako nešto. Meni iskreno bezveze i nije to to. Ovo kao prava liga, gde se igra svako sa svakim gost/domaćin i naravno da UEFA odredi koliko bi bilo mesta iz te lige za evrospka takmičenja bi bilo verovatno dobro. Rešenje probelma sa huliganima se podrazumeva takođe.

• 0

#23 stripi

stripi
  • Members
  • 2,410 posts

Posted 15 October 2016 - 01:23

Ljudi, okanite se regionalne lige.Sport u ovim nasim krajevima jos uvek nije samo sport.Pre koji mesec su klinci iz Srbije,prebijenu u sred Zagreba.I dan danas,sirom Hrvatske na prijateljskim utakmicama se cuje Srbe na vrbe.Okanite se te ideje,to bi donelo samo probleme.Na kraju krajeva,mislite da bi se Dinamo,Ludogorec,Steaua,odrekli svog mesta u LS...A igrati ligu, koja nema takmicarski znacaj je besmisleno,pa makar protivnici bili Mancester,Barsa,Real...

• 0

#24 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 2,935 posts

Posted 15 October 2016 - 01:38

Ljudi, okanite se regionalne lige.Sport u ovim nasim krajevima jos uvek nije samo sport.Pre koji mesec su klinci iz Srbije,prebijenu u sred Zagreba.I dan danas,sirom Hrvatske na prijateljskim utakmicama se cuje Srbe na vrbe.Okanite se te ideje,to bi donelo samo probleme.Na kraju krajeva,mislite da bi se Dinamo,Ludogorec,Steaua,odrekli svog mesta u LS...A igrati ligu, koja nema takmicarski znacaj je besmisleno,pa makar protivnici bili Mancester,Barsa,Real...

Pa dobro, kad bi se nekako rjesio hrvatski primitivizam i sovinizam, kad bi se publika u Hr priblizila nekim civilizacijskim minimumima, mogla bi se liga igrat za neki trofej i novcanu nagradu. Ionako 90% ex yu klubova euro sezonu zavrsava u 7. eventualno 8. mjesecu. Naravno da se ne bi igralo za ulazak u CL.
  • 0

#25 taliesin

taliesin
  • Members
  • 18,316 posts

Posted 15 October 2016 - 01:54

Dovoljno je videti koji su argumenti za i protiv pa zakljuciti sve sto je potrebno zakljuciti, ne treba biti mnogo mudar. Argumenti za su sportski, jaca liga, veca frekvencija boljih klubova, atraktivnije utakmice, vece trziste i slicno. Argumenti protiv nemaju veze sa sportom i uglavnom su vezani za strah od ispoljavanja primitivizma, potencijalnih sovinistickih ispada i od toga sta ce na sve to reci gomila besprizornih budaletina i sljama koja sebe naziva navijackim grupama. Kad se te dve stvari stave jedna pored druge postaje savrseno jasno zasto je fudbal u regionu otisao u kurac, a takodje je i savrseno jasno da problemi zbog kojih je fudbal otisao u kurac uopste nisu u fudbalu.

Mi necemo regionalnu ligu jer smo svesni da smo primitivci i sovinisticke budale sa srednjevekovnim majndsetom a takvi bismo i da ostanemo. Nemoj regionalnu ligu, naljutice se Delije, Grobari, Torcida, BBB ili ne znam koja vec grupa imbecila. Pa, ako nam je plan da ostanemo primitivci do kraja sveta onda nam regionalna liga zaista i ne treba a argumenti su valjani. Samo se bojim da je to onda malo veci problem od toga da li ce se igrati nekakva regionalna liga u nekakvom fudbalu ili nece. Problem je onda u tome da smo se mi kao drustvo lepo povukli pred svakojakim olosem i igramo kako nam oni sviraju, umesto da im damo po picki i oteramo u cosak da tamo smrde. Kad ovde budu ozbiljne drzave lako ce se ljudi koji se bave fudbalom dogovoriti oko toga da li im je ta regionalna liga potrebna ili nije. A to uopste ne mora dugo da se ceka, cak i ove nase mucene drzavice bukvalno preko noci mogu da se obracunaju sa svojim huliganima. Ionako su im njihove vodje na platnom spisku svejedno.

• 5

#26 stripi

stripi
  • Members
  • 2,410 posts

Posted 15 October 2016 - 02:22

Dovoljno je videti koji su argumenti za i protiv pa zakljuciti sve sto je potrebno zakljuciti, ne treba biti mnogo mudar. Argumenti za su sportski, jaca liga, veca frekvencija boljih klubova, atraktivnije utakmice, vece trziste i slicno. Argumenti protiv nemaju veze sa sportom i uglavnom su vezani za strah od ispoljavanja primitivizma, potencijalnih sovinistickih ispada i od toga sta ce na sve to reci gomila besprizornih budaletina i sljama koja sebe naziva navijackim grupama. Kad se te dve stvari stave jedna pored druge postaje savrseno jasno zasto je fudbal u regionu otisao u kurac, a takodje je i savrseno jasno da problemi zbog kojih je fudbal otisao u kurac uopste nisu u fudbalu.

Mi necemo regionalnu ligu jer smo svesni da smo primitivci i sovinisticke budale sa srednjevekovnim majndsetom a takvi bismo i da ostanemo. Nemoj regionalnu ligu, naljutice se Delije, Grobari, Torcida, BBB ili ne znam koja vec grupa imbecila. Pa, ako nam je plan da ostanemo primitivci do kraja sveta onda nam regionalna liga zaista i ne treba a argumenti su valjani. Samo se bojim da je to onda malo veci problem od toga da li ce se igrati nekakva regionalna liga u nekakvom fudbalu ili nece. Problem je onda u tome da smo se mi kao drustvo lepo povukli pred svakojakim olosem i igramo kako nam oni sviraju, umesto da im damo po picki i oteramo u cosak da tamo smrde. Kad ovde budu ozbiljne drzave lako ce se ljudi koji se bave fudbalom dogovoriti oko toga da li im je ta regionalna liga potrebna ili nije. A to uopste ne mora dugo da se ceka, cak i ove nase mucene drzavice bukvalno preko noci mogu da se obracunaju sa svojim huliganima. Ionako su im njihove vodje na platnom spisku svejedno.

Abrahame,nije problem samo u huliganima,njih je barem lako smiriti,das im kes i problem resen.Problem je mnogo siri,pogledaj samo odnose izmedju Srbije i Hrvatske.Ovaj nas diktator ,onomad jedva zivu glavu iz Srebrenice izvuce.Kosovo da ne spominjem.Drustvo nije zrelo za takav projekat,koji po meni ako je revijalnog tipa i nema nekog smisla...

• 0

#27 taliesin

taliesin
  • Members
  • 18,316 posts

Posted 15 October 2016 - 02:53

Abrahame,nije problem samo u huliganima,njih je barem lako smiriti,das im kes i problem resen.Problem je mnogo siri,pogledaj samo odnose izmedju Srbije i Hrvatske.Ovaj nas diktator ,onomad jedva zivu glavu iz Srebrenice izvuce.Kosovo da ne spominjem.Drustvo nije zrelo za takav projekat,koji po meni ako je revijalnog tipa i nema nekog smisla...

I sad ti ja kazem da je ABA liga dokaz da se to moze uraditi, ti meni kazes da fudbal nije isto sto i kosarka i zavrsicemo tako sto cemo se vrteti u krug.

Problem jeste u huliganima, vecina normalnog sveta se krece u rasponu od indiferentnosti do podrske. Naravno, i iz te vecine ce se probrati gomila onih koji bi verbalno da jebu majku srpsku, hrvatsku, bosansku ali to spada u rok sluzbe i po igrace ne proizvodi vece probleme od jebanja majke sudijske, trenerske ili igracke. Moja poenta je da ne mozemo stalno ziveti u strahu od najgorih od nas jer to nije zivot vec provizorijum u kojem se stalno traze neki izgovori zasto nesto korisno ne bi moglo biti uradjeno. Da se posluzim tvojim primerom, da je tog naseg diktatora napala vecina onih koji su bili prisutni tog dana u Potocarima on zivu glavu ne bi izvukao ili bi doslo do krvoprolica. Njega je, zapravo, napalo par ili nekoliko ljudi, protivno volji organizatora skupa. Cak i njega koji ima itekakve zasluge zasto je do toga tamo i doslo, Tadica koji je bio pre njega niko nije ni pipnuo. To nesto govori.

Drugo, ja ne znam kako ljudi misle da dodje do boljih odnosa izmedju ovih nasih drzava. Da sedimo, pravimo se ludi i pustimo politicare da nas po svom nahodjenju uteruju nekad u ljubav a nekad u mrznju, kako im zatreba pred koje izbore. Nama za poboljsanje tih odnosa trebaju institucije kao sto bi bila ta regionalna liga, trebaju nam putovanja, letovanja, pozorisne predstave i koncerti, privredna saradnja, sve veca i sadrzajnija frekvencija kretanja ljudi preko granica. Mnogo toga se vec uredno i redovno desava godinama i niko ne obraca paznju na to. Ne mozemo mi da sedimo i cekamo da nam bolje odnose donese Savet Evrope u kofercetu a da se nadamo da ce jednog dana, ne znamo kad i ne znamo da li uopste, doci do zrelosti da mozemo da odgledamo utakmicu kao ljudi a da nam ne vise nad glavom razni musavi fasisti koji ne znaju nos da obrisu a satro imaju neku ideologiju.

Dakle, problem jesu huligani i samo huligani. Ko intimno ima problem sa hrvatskim klubovima jednostavno ce da sedi kuci, kao sto je verovatno sedeo kuci kad su bili koncerti Arsena Dedica, Tereze Kesovije, pozorisne predstave HNK, promocije knjige Miljenka Jergovica ili sta vec sve ne. Taj ne mora da dolazi na utakmice, nije obavezno. Ako mu nije problem da kupuje u Idei koja ima more marketa po Beogradu i da daje pare mrskim Hrvatima koji su vecinski vlasnici ne vidim zasto bi mu bio problem da primi k znanju da tog dana Hajduk igra u Beogradu i da sedi kuci.

• 2

#28 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Members
  • 9,098 posts

Posted 15 October 2016 - 07:53

Veliko 'da'.

• 0

#29 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,415 posts

Posted 15 October 2016 - 08:23

Uvazavajuci sve sto je izneto i za i protiv - ja sam ZA. Preduslov su navijaci - a ovo bi bila dobra prilika, ukoliko postoji odlicna saradnja bezbedonosnih sluzbi - da se oni rese kroz ovu ligu. A to bi povuklo i prociscavanje klubova. Ne znam koliko je to realno.

Glavni dobitak iz ove lige za mene bi trebao da bude prihod za klubove - dizanje cena igracima, popularnost lige i dizanje ugleda klupskog fudbala u regionu na jedan visi nivo.

Bez ove dve stvari - da se igra liga pa da se igra sa Osijekom i Rijekom umesto sa Vozdovcem bez ovih efekata- ne znam koliko ima smisla.

• 0

#30 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,641 posts

Posted 15 October 2016 - 13:12

Regionalna liga Da,ali ako ne ugrozava domace prvenstvo.

Pre svega mi moramo da reorganizujemo nasu ligu.

Kako ?

Pa smanjiti ligu sa 16 na 10 klubova i igrati dvokruzni sistem.
Tako bi Zvezda igrala 4 puta sa Partizanom,Vosom,Cukom,Radnickim itd.

Imali bi vise kvalitetnih tekmi.
Zamislite 4 derbija u sezoni (bez kupa) .

Pa Bugari,Austrijanci,Svajcarci su veci od nas,a imaju 10 klubova u ligi.

Da li je Partizanu bolje da 4 puta igra sa Zvezdom,Vosom ili po ovom sistemu da ide po raznim Surdulicama,Lucanima,Backa itd

Liga sa 16 klubova je razvodnjala kvalitet,a u ligi od 10 bi se skoncentrisao kvalitet.

Jake utakmice,veca TV prava.
Mi po klubu dobijamo oko 65 hiljada € za tv prava,dok svaki klub u Madjarskoj dobije milion € ,a u Rumuniji 2 miliona €.

+ bilo bi vece interesovanje gledalaca za takvu ligu.
  • 0