Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

KK FMP


  • Please log in to reply
3944 replies to this topic

#1936 profaarmor

profaarmor
  • Members
  • 4,025 posts

Posted 26 February 2017 - 15:13

Maksimović je svojih 1.200 evra mesečno odradio tako što je FMP sačuvao u ligi u konkurenciji MZT Skoplja, Krke, Zadra i Karpoša. Za razliku od angažmana u Slovačkoj, gde je dobio otkaz brzinom lasera.

 

I koliko se bude zadržao u "sistemu", toliko ćemo i čuti za njega. Onda ide "Milivoje Lazić scenario".

 

A Ljubičić u prajmu - sa 30 godina praši 37 minuta. Već se izborio za sledeći ugovor, samo je pitanje da li je Kumanovo ili Feni.

Sta fali Kumanovu? :(  :)


  • 0

#1937 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 26 February 2017 - 15:21

Maksimovic je upgrade u odnosu na Klipu, bar kad je takmicarski segment u pitanju.

Bilo bi super naci nekog izuzetnog trenera koji bi radio u FMP, ali da se ne lazemo rijetki su oni koji kad jednom izadju iz vrtica zele ponovo u njega da se vrate.

Jedini koji mi pada na pamet koji je nakon solidne trenerske karijere pristao da ode u juniore je Vukoicic.
  • 2

#1938 hrkljush boys

hrkljush boys
  • Members
  • 6,128 posts

Posted 26 February 2017 - 15:24

Da mi je neko rekao da će mi faliti Fića u postavi FMP-a, ne bih vjerovao, ali upravo se to dešava gledajući Ljubičića, bez obzira na njegove solidne statse na kraju. Bolje da je radanov izgubio i 10 lopti, nego ovoga da gledam kako 19 sec gnjavi loptu. Šteta za onoliko neiznuđenih grešaka, dobro su se držali u poprilično skraćenoh totaciji, pogotovo na kecu, obzirom i na povredu Davidovca. Bolden ponovo oraspoložio, iako je imao bespotrebnih poteza, ali to je do trenera da mu objasni da nema potrebe da on postavlja napad i izmišlja toplu vodu.

 

Sa druge strane fino je gledati Aleksu Ilića na terenu.


  • 1

#1939 Aucajder

Aucajder
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 26 February 2017 - 15:48

Uopste nije bitno kakav je Ljubicic igrac. Vecina ovde ne gleda nominalni kvalitet vec perspektivu igraca FMP-a, buduci da taj klub postoji i trosi pare kao Zvezdin razvojni klub. U redu je da postoji jedan iskusniji igrac tipa Covica koji je transmisija kluba i trenera (ja bih izabrao drugacijeg igraca ali to je moj problem, sve dok klinci imaju poverenja u Filipa to je OK) ali nagomilavati matore igrace zato sto su nesto bolji igraci od perspektivnih klinaca od 18/19 godina je obesmisljavanje koncepta FMP-a kao kluba. Kako ja to vidim, FMP bi trebalo da ima par iskusnijih igraca na zalasku karijere, recimo jednog na pleju i jednog u reketu, od kojih bi klinci ucili zanatske fore i koji bi svojim autoritetom i iskustvom takmicarski drzali i kontrolisali tim na utakmicama kad klinci krenu u budalesanje i to je sve, nema potrebe da se dupliraju pozicije matorim igracima i tako uzmu minuti klincima od kojih se mnogo ocekuje.

 

Doduse, trenutno FMP u tom smislu bolje izgleda nego sto je izgledao ranije, okosnica tima su igraci godista '95, samo sto, na zalost, upravo ta generacija ne pokazuje ono sto se ocekivalo od njih.

Naravno da je bitno kakav je on igrac jer poenta mog posta nije bila to sto ti pises. Znaci, ja se slazem da bi FMP trebalo pre svega da razvija mlade igrace, ja bih takodje vise voleo da se razigra Radanov nego Ljubicic, ali koga boli uvo sta bih ja voleo? To koliko je iskusnijih dovoljno kako bi se ostvario, pre svega, opstanak u ligi, kako bi ovi mladji (i jos maldji koji budu dosli narednih sezona) jos vise napredovali, a sto bi mnogo teze islo u KLS-u, je duga prica, ali generalno se slazem sa tobom u delu o dva iskusnija igraca, mada je to fakticni i sada slucaj, samo sto obojica igraju na poziciji pleja (slazem se sa tobom, bolje bi bilo da nisu "duplirani matorci"). Znaci ni o kakvom nagomilavanju ne mozemo pricati. Ok, tu je i Kutlesic, ali on uopste ne ulazi u igru.

 

Medjutim, ovde ja nisam nigde rekao ni da Ljubicic treba da igra ne znam koliko ili da bih ja pre gledao njega nego Radanova. Svakako bih vise voleo da gledam Radanova kako napreduje nego Ljubicica i naravno da bih voleo da se svi mladi igraci razviju sto vise, ali to nije razlog da se o Ljubicicu govori kao o najvecem krsu. Evo na istoj stranici na kojoj si ti ostavio post stoji post kako ce da igra za Feni ili Kumanovo naredne sezone. Cista nebuloza. 

 

Ljubicic nije kriv sto se neki igrac u kog forumasi polazu nade ne razvija kako su oni to zamislili, a jos manje ga to cini KLS igracem kog treba pljuvati kad god se ukaze prilika. To je kao da ja sad ja pljujem po Voltersu i govorim da je raspala krsina koja ce igrati za Levski naredne sezone jer bih vise voleo da Rakicevic dobije vecu sansu. Ok, Zvezda nije razvojni tim, ali i dalje, smatrati da igrac x treba da igra vise od igraca y =/= konstantno srati po igracu y.


Edited by Aucajder, 26 February 2017 - 16:01.

  • 1

#1940 Nek grmi jako

Nek grmi jako
  • Members
  • 1,021 posts

Posted 26 February 2017 - 16:02

To ćemo da vidimo da li je nebuloza (ne, nego će u Cedevitu, Partizan, Zvezdu ili Budućnost)

 

A dok ne vidimo i dok se ne ispostavi da će igrati za klub upravo takvog ranga, pošto ni po godinama ni po kvalitetu ne zaslužuje bolje i ne bi se ni FMP Železnika dokopao na skoro pola sezone da mu menadžer nije iskamčio tezgu (jer ga niko živ nije hteo) - troskok.


Edited by Nek grmi jako, 26 February 2017 - 16:12.

  • 0

#1941 Aucajder

Aucajder
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 26 February 2017 - 16:14

To ćemo da vidimo da li je nebuloza (ne, nego će u Cedevitu, Partizan, Zvezdu ili Budućnost)

 

A dok ne vidimo i dok se ne ispostavi da će igrati za klub upravo takvog ranga, pošto ni po godinama ni po kvalitetu ne zaslužuje bolje i ne bi se ni FMP Železnika dokopao na skoro pola sezone da mu menadžer nije našao tezgu (jer ga niko živ nije hteo) - troskok.

Jer kosarku igraju FMP, Cedevita, Partizan, Zvezda, Buducnost, Kumanovo i Feni. Ne postoje drugi klubovi i nista izmedju Partizana i Fenija. Ako nije za neku od najboilje 4 ekipe u ABA ligi, onda je za makedonsku ligu.

 

I kakve veze ima gde ce on koje sezone da igra? On je trenutno sasvim solidan ABA igrac. Kakav ce biti naredne ili one tamo sezone je totalno nebitno. A sa ovim seljackim troskok forama se svojim drugarima obracaj.


  • 0

#1942 Nek grmi jako

Nek grmi jako
  • Members
  • 1,021 posts

Posted 26 February 2017 - 16:25

Okej, pošto postove drugih forumaša nazivaš nebulozama, valjda si spreman da to potkrepiš verom u svoje stavove. Jer, šta je čovek koji ne veruje samome sebi?

 

Evo, nudim ti opkladu: ako Ljubičić bude od starta sledeće sezone u rosteru neke abaligaške ekipe, španske, turske, ruske, nemačke, belgijske, poljske, izraelske, litvanske, italijanske ili francuske (najviši rang takmičenja, naravno), ja više neću pisati ovde i nećeš morati da čitaš moje nebuloze, ali ako ne bude - ti više nećeš ovde pisati, a samim tim ni vređati forumaše potencirajući da pišu nebuloze i seljačke fore.

 

Jel imaš obraza za toliko?

 

Evo, ja ću da odradim sve, i sejv i printskrin.

 

Idemo?


Edited by Nek grmi jako, 26 February 2017 - 16:35.

  • 0

#1943 Aucajder

Aucajder
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 26 February 2017 - 16:39

Okej, pošto postove drugih forumaša nazivaš nebulozama, valjda si spreman da to potkrepiš verom u svoje stavove. Jer, šta je čovek koji ne veruje samome sebi?

 

Evo, nudim ti opkladu: ako Ljubičić bude od starta sledeće sezone u rosteru neke abaligaške ekipe, španske, turske, ruske, nemačke, belgijske, poljske, izraelske, litvanske, italijanske ili francuske - svejedno, ja više neću pisati ovde i nećeš morati da čitaš moje nebuloze, ali ako ne bude - ti više nećeš ovde pisati, a samim tim ni vređati forumaše potencirajući da pišu nebuloze i seljačke fore.

 

Jel imaš obraza za toliko?

 

Evo, ja ću da odradim sve, i sejv i printskrin.

 

Idemo?

Dragi kolega forumasu, vec sam proslom postu rekao da me ne zanima gde ce Ljubicic igrati naredne sezone. 

 

Sa druge strane, najiskrenije ne bih voleo ni ti da prestanes da pises ako se ispotavi da Ljubicic zabode neki dobar angazman. Imao si ti neke jako kvalitetne upise ovde.

 

Ja se samo izrazito ne slazem sa tim sto ti i jos par forumasa ulazite djonom svaki put kada komentarisete Ljubicica za kog smatram da je sasvim solidan igrac za nivo ABA lige. Cak i da je gori igrac od onoga kakvim ga ti predstavljas i dalje ne shvatam potrebu da konstantno serete po njemu.

 

A to sto sam rekao da je nebulza, to i jeste, jer ti ocigledno imas neki jak animozitet prema njemu i svaki put pises sve najgore o njemu, a takodje umes da budes nepotrebno ostar u svojim postovima. Ponavljam, to ne znaci da bih ja zeleo da ti prestanes da pises, ti si ovom forumu doprineo i vise nego ja i bilo mi je drago kada si opet poceo da pises. Cak mi se cini da mi je prva zesca diskusija ovde bila nadovezivanje na tvoju raspravu sa nekim pre par godina. Ali opet, to ne znaci da neko drugi nema prava da ti kaze misljenje o necemu sto napises ovde, makar mu to bio prvi post na forumu.

 

Razgranici te dve stvari, i ne shvataj forum toliko licno. Ja te pozdravljam i potrudicu se da zaobilazim tvoje postove ako te vec toliko nerviram da bi zeleo da prestanem da pisem. 


Edited by Aucajder, 26 February 2017 - 16:43.

  • 1

#1944 Nek grmi jako

Nek grmi jako
  • Members
  • 1,021 posts

Posted 26 February 2017 - 16:48

Dragi kolega forumasu, vec sam proslom postu rekao da me ne zanima gde ce Ljubicic igrati naredne sezone. 

 

Sa druge strane, najiskrenije ne bih voleo ni ti da prestanes da pises ako se ispotavi da Ljubicic zabode neki dobar angazman. Imao si ti neke jako kvalitetne upise ovde.

 

Ja se samo izrazito ne slazem sa tim sto ti i jos par forumasa ulazite djonom svaki put kada komentarisete Ljubicica za kog smatram da je sasvim solidan igrac za nivo ABA lige. Cak i da je gori igrac od onoga kakvim ga ti predstavljas i dalje ne shvatam potrebu da konstantno serete po njemu.

 

A to sto sam rekao da je nebulza, to i jeste, jer ti ocigledno imas neki jak animozitet prema njemu i svaki put pises sve najgore o njemu, a takodje umes da budes nepotrebno ostar u svojim postovima. Ponavljam, to ne znaci da bih ja zeleo da ti prestanes da pises, ti si ovom forumu doprineo i vise nego ja i bilo mi je drago kada si opet poceo da pises. Cak mi se cini da mi je prva zesca diskusija ovde bila nadovezivanje na tvoju raspravu sa nekim pre par godina. Ali opet, to ne znaci da neko drugi nema prava da ti kaze misljenje o necemu sto napises ovde, makar mu to bio prvi post na forumu.

 

Razgranici te dve stvari, i ne shvataj forum toliko licno. Ja te pozdravljam i potrudicu se da zaobilazim tvoje postove ako te vec toliko nerviram da bi zeleo da prestanem da pisem. Pozdrav.

 

Baš onako kako sam i mislio... Kad treba da se stane iza svoga stava - frula. Jer, lakše je tuđe stavove nazivati nebulozama bez ikakvog pokrića.

 

Nadam se da to što sam napisao da si frula nećeš shvatiti lično...

 

Inače, Ljubičiću u junu ističe lizing kod Raškovića, tako da je, s druge strane, mudro to što nisi prihvatio opkladu. Eto, dobio si i kompliment jer je mudrost - vrlina.

 

Pozdrav i sve najbolje.


Edited by Nek grmi jako, 26 February 2017 - 16:50.

  • 0

#1945 Aucajder

Aucajder
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 26 February 2017 - 16:59

Baš onako kako sam i mislio... Kad treba da se stane iza svoga stava - frula. Jer, lakše je tuđe stavove nazivati nebulozama bez ikakvog pokrića.

 

Nadam se da to što sam napisao da si frula nećeš shvatiti lično...

 

Inače, Ljubičiću u junu ističe lizing, tako da je, s druge strane, mudro to što nisi prihvatio opkladu.

 

Pozdrav.

Pokrice za moj stvar su Ljubiciceve partije koje je pokazao kroz karijeru, kao sto napisah u prvom postu na ovu temu, pre svega u MZT-u, pa mi je zato drago da barem deo tavkih partija pokazuje sada. Da si govorio o pojedinacnim aspektima njegove igre, tipa sut ili pregled igre, mogli smo i o tome. Pokrice za moje stavove sigurno nije neka detinja opklada.   :)


Edited by Aucajder, 26 February 2017 - 17:00.

  • 1

#1946 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 26 February 2017 - 17:03

Uvijek je isti problem kada se povede prica o FMP. Nesklad zelja forumasa i ciljeva samog tima.
Jasno je da je prvi cilj promocija igraca iz vlastitog pogona, ali i to je sirok pojam.
Drugi, veoma vazan cilj je opstanak u ABA jer je prvi cilj neuporedivo lakse ostvariv ako igras ABA.
Trenutno je u timu sedam osam mladjih igraca koji pokusavaju da dodju do velike scene. Vjerujem da bi svako od njih mogao kada bi bio stavljen u prvi plan da se razvije i da zaigra za Zvezdu sa solidnom ulogom. Problem je sto ne mogu svi istovremeno. Zato i jeste dilema kome dati carte blanche priliku. Ako bi recimo Radanov i Bolden (mogu i bilo koja druga dvojica) bili ti koji ce nositi petorku Zvezde za dvije godine u stilu Jovica i Milera od prosle, ne bi mi smetalo da ostatak ekipe cine igraci davno proslog zenita, sta znam neke Brace Milosevici, Cvetkovici i slicni. Ali je zajebano to sto malo ko zna ko ce kakav igrac na kraju postati. Mozda je bolje dobiti novog Branka Lazica u vidu Lazarevica nego neke nove Tice, Sase Bratice i slicne.

Ali u svakom slucaju promovisati vise igraca u jednoj sezoni, 7-8 je sci-fi, je izuzetno tesko.
Svi se dive Megi za rezultat prosle godine, kada su uspjeli da ispromovisu 5-6 igraca, ali evo maltene svi koji su ostali (mozda jedino Zagorac igra kao lani) ove sezone igraju slabije.
  • 0

#1947 Born Ready

Born Ready
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 05 March 2017 - 22:29

Dobro se drzimo, falio nam je FC3 za potpuni egal, steta.


  • 4

#1948 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 05 March 2017 - 22:30

Cestitke na dobroj partiji :)


  • 0

#1949 abizolirni

abizolirni
  • Members
  • 2,194 posts

Posted 05 March 2017 - 22:32

Ostin sve bolji i bolji kako vrijeme odmice.


  • 2

#1950 Born Ready

Born Ready
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 05 March 2017 - 22:41

Cestitke na dobroj partiji :)

 

Hvala komso. :)


  • 2