Jump to content


Photo
- - - - -

Westworld(2016-)


  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#16 Mai Val

Mai Val
  • Members
  • 133 posts

Posted 03 October 2016 - 19:35

Prilicno zanimljiva prva epizoda, posebno me interesuje kako ce osnovnu ideju da vode, a da ne zapadnu u vec vidjeno.

GoT je svakako nesto posebno  :) 


  • 0

#17 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 03 October 2016 - 21:09

Kakva prva epizoda !   :hail:


  • 0

#18 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 03 October 2016 - 22:31

Odlicna prva epizoda. Ce da bindzujemo Westworld sve u sesnaes' :)
  • 0

#19 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 03 October 2016 - 23:57

Sjajna, originalna spica. Veze nema sa: "House MD", "Black Sails", a jos po manje sa "Elementary" 


  • 0

#20 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 04 October 2016 - 00:00

Prilično zanimljiva prva epizoda. Biće ovo vrh sezona.

 

Ali posle toga... Nisam siguran da postoji dovoljno materijala za neko duže prikazivanje.


  • 0

#21 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 04 October 2016 - 06:06

Pohvale i od mene iz Rumunije
  • 0

#22 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 October 2016 - 11:53

Sjajna prva epizoda. Entoni Hopkins i Ed Haris  :thumbs:  :thumbs:  :thumbs: .

 

 

Ne bih previše da dižem seriju u nebesa, pa posle da bude razočaranje, ali prva epizoda je odlična.


  • 0

#23 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 04 October 2016 - 17:36

Cudna prva epizoda. Mozda ovaj zanr nije moja solja caja, ali cu dati sansu seriji zbog glumaca.


  • 0

#24 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 04 October 2016 - 18:01

Cudna prva epizoda. Mozda ovaj zanr nije moja solja caja, ali cu dati sansu seriji zbog glumaca.


Mislim da nikada nisam odgledao bolju prvu epizodu neke serije. Posle onih par trejlera i opštih nagađanja šta i kako dobili smo sve što smo mogli da poželimo - izuzetno opširno iz više uglova, a opet toliko prostora za nagađanja, dosta misterije i nejasnoća.

Poslednjih 10ak minuta epizode je briljantan - a još briljantnije od toga je glumac koji je bukvalno 'oteo slavu' velikom Entoni Hopkinsu sedeći prekoputa njega onom fenomenalnom glumom, facijalnim ekspresijama i 'jezivošću' nakon onih reči.

Muzika je takođe predobra, Ramin Djawadi (GoT, još negde ali sam zaboravio) je majstor svog zanata. Paint in black u orchestra fazonu je odlično legao na aktuelni scenu, Džoni Keš na kraju...

Verovatno sam ja preoduševljen pa stoga i ovakav upis :D ali ova tema tj. barem ono što nam je prikazano šta je Westworld je nešto slično što mi je par puta padalo na pamet u trenucima, forumski rečeno mango ekstaze prilikom dubokih misli i nakon gledanja 'Ex - machina'.
  • 2

#25 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 04 October 2016 - 18:15

Sve ok samo je jos rano za neki hype i poredjenje sa top serijama. Tako je krenulo i sa Mr Robotom, pa sam seriju batalio nakon prve sezone.

 

Tematika mi je malo cudna, vidjecemo kako ce se dalje razvijati.


  • 0

#26 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 October 2016 - 11:39

 

Tematika mi je malo cudna

Westwood je klasičan sci-fi, i tematika je prikladna tom žanru.


Edited by DonJuan, 05 October 2016 - 11:40.

  • 1

#27 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 05 October 2016 - 14:40

Jul Briner, kad smo bili deca...svake godine za novaka...


  • 1

#28 riviera

riviera
  • Members
  • 4,746 posts

Posted 05 October 2016 - 17:58

nek ne cita post ko nije gledao epizodu

daleko od toga da sam ljubitelj sf-a (zato obozavam vestern:D) ali svidja mi se premisa serije i sama pitanja kojom ce se serija baviti.
jedan od boljih pilota koja sam pogledao s obzirom da prva a nekada i par prvih epizoda sluze za upoznavanje sa likovima i mestom ovde su prilicno brzo presli na razvoj radnje.
sa tehnicke strane epizoda izgleda odlicno, kamera (posebno siroki kadrovi samog predela), muzika  i scenografija za tv standarde na visokom nivou.
gluma isto dobra posebno tata android sto kaze kendrik na kraju sa hopkinsom onaj dijalog najezio sam se. o sir-u ne treba trositi reci, direktorka parka isto dobra, ed jedan od omiljenih glumaca nije imao puno scena. tesko je oceniti glumu androida kad u sustini oni treba da izgledaju kao (ne)savrseni ljudi sa falinkama ali glitcevi uverljivo odglumljeni.
jaka epizoda i sa strane scenarija. dovoljno objasnjena dato da se ustanove likovi i mesto koje nastanjuju a opet i isto toliko pitanja koja cekaju da se kasnije kroz seriju resavaju ali nije da nece postojati problem da se publika zakaci za likove koji su u sustini nezivi. zato su mi vrlo zanimljivi odnosi i dijalozi u samoj upravi parka. odlican preokret na pocetku sa lepuskastim likom koji stize vozom mada ne bi valjalo da se sa tim preterano igraju kroz seriju citavo vreme, ko je covek a ko android. moja prva prerana teorija ide ka tome da je park na drugoj planeti i kada androidi pokusaju da pobegnu  iz parka napolju ce ih sacekati pustos.

 

 

ako neko nije pogledao englesku seriju black mirror ima odlicna epizoda be right back sa slicnom tematikom o androidima.


  • 0

#29 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 October 2016 - 19:23

Prva epizoda obećava. Posebno to što od posmatrača zahteva mentalni angažman a i od glumaca se očekuje netipično za serije veće unošenje u karakter likova. Jedina zamerka je što se previše sadržaja želelo ubaciti u prvu epizodu. A porediti GoT sa WW je ispod svakog nivoa. To je kao očekivati od bubuljičavog / infantilnog fana fantazija da razume, recimo, film Inception.

Edited by melankolic, 05 October 2016 - 19:25.

  • 1

#30 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 05 October 2016 - 19:53

Vrlo ste me zaintrigirali za seriju,odmah se bacam na gledanje.  :D 
(utiske pisem posle)

 

 

Prva epizoda obećava. Posebno to što od posmatrača zahteva mentalni angažman a i od glumaca se očekuje netipično za serije veće unošenje u karakter likova. Jedina zamerka je što se previše sadržaja želelo ubaciti u prvu epizodu. A porediti GoT sa WW je ispod svakog nivoa. To je kao očekivati od bubuljičavog / infantilnog fana fantazija da razume, recimo, film Inception.

Jeste malo veci off,ali - kakvo misljenje imas o Inception-u?


  • 0