Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

NBA 2016/2017

• Please log in to reply
16498 replies to this topic

Poll: NBA FINALS (100 member(s) have cast votes)

Za koga navijate u velikom finalu?

1. Golden State Warriors (61 votes [61.00%] - View)

Percentage of vote: 61.00%

2. Cleveland Cavaliers (39 votes [39.00%] - View)

Percentage of vote: 39.00%

Ko ce biti MVP finala?

1. Stephen Curry (22 votes [22.00%] - View)

Percentage of vote: 22.00%

2. Kevin Durant (34 votes [34.00%] - View)

Percentage of vote: 34.00%

3. Draymond Green (5 votes [5.00%] - View)

Percentage of vote: 5.00%

4. Klay Thompson (1 votes [1.00%] - View)

Percentage of vote: 1.00%

5. LeBron James (28 votes [28.00%] - View)

Percentage of vote: 28.00%

6. Kyrie Irving (8 votes [8.00%] - View)

Percentage of vote: 8.00%

7. Kevin Love (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

8. neko drugi (2 votes [2.00%] - View)

Percentage of vote: 2.00%

Vote Guests cannot vote

#16486 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 4,092 posts

Posted Today, 11:23

Smith je imao veci AST% od Lonza i Foxa, u ravni sa Fultzom, igrajuci sa najnepokretnijom/najbangavijom grupom saigraca koju sam video poslednjih godina. Ne treba zaboraviti da je imao 4 utakmice sa 10+ asistencija (11,13,15,16). Svako ko ga je gledao mogao je da primeti na svakom mecu bar po jednu, dve izuzetne, tehnicki jako zahtevne asistencije sa jako malom marginom greske.  

Ono poena sto je postizao mora je da izmisli sam, tako da j savrseno logicno sto ima veci broj dugih unassisted dvojki npr (Fultz je takodje igrao u losoj ekipi, ali je imao more than a few dobro pripremljenih catch&shoot kombinacija koje je realizovao).

200.gif#65-grid1

Bacanja sto se tice, vec je bilo reci o tome da su svi ovogodisnji top PG prospekti prilicno losi, tako da Smithovih 71.5% deluje sjajno u poredjenju sa Lonzovim ili Kelleovim procentima.

Dobro Lonzo nije ni sutirao mnogo sto je i logicno, a ovi da....... jos kod Fultza nisam ni provalio FT% dok ti nisi sada napisao :ajme: , jos je i dobar DSJ.

Mindset je vec pitanje koje se moze postaviti. Da li su oni ocigledni izlivi frustracije samo plod guljenja u prilicno losoj ekipi bez perspektive, cije su se takmicarske ambicije i zedj za pobedama potpuno razilazile sa njegovim, ili je u pitanju dublji problem koji ce se preneti i na NBA, tesko je reci ovako rano. To jeste deo hazarda sa njim, pored ove price o ACL-u.

Dobro ovo je u sustini problem sa 90% igraca, a kada uzmes u obzir da ce da ulaze u kaubojske ekipe.....

Mada slazem se da to moze da bude zesci problem ako je pojacano kod njega i jos + ako uleti u NYK koji su trenutno #1 po tim debilizmima.....mada ti ako ne razradis neki sistem tebi ce da izlivaju frustraciju i mnogo manje problematicni prospekti (videti pod Kristaps).

Ali opet dok se u to ne uverim ne verujem nista tim pricama......secam se kada su od Hezonje napravili nekog problematicnog i kurcevitog lika pre drafta sa onim izjavama van konteksta.

• 0

#16487 kosta

kosta
  • Members
  • 2,575 posts

Posted Today, 11:24

Team Hood all the way

Antony-Starr-as-Lucas-Hood-in-Banshee-an

• 1

#16488 riviera

riviera
  • Members
  • 2,527 posts

Posted Today, 12:13

The Casual Fan’s Guide to Learning About the 2017 NBA Draft Class, Part II   Kennedy Meeks, North Carolina

The starting center for national champion North Carolina almost certainly isn’t going to get drafted and will likely never wear an NBA uniform, but he nonetheless deserves a shout-out here for showing up at the combine with 11.5 percent body fat. Sure, that’s not exactly bodybuilder material, but it’s decent enough for a big man, and more importantly, it wasn’t even close to the worst body-fat percentage at the combine. That’s right, folks. The same guy featured in the below photo from four years ago wasn’t among the three prospects with the highest body-fat percentage at the NBA combine and wouldn’t have been one of the top 20 prospects at the 2001 combine.

1*DFj0syduGipiCwvw68chWQ.jpeg

Kennedy Meeks (Getty Images)

North Carolina should hang a “Kennedy Meeks did not have the highest body-fat percentage at the 2017 NBA combine” banner in the Dean Dome. It is a miracle.

The Casual Fan’s Guide to the 2017 NBA Draft Class, Part I

1*fH-6N_Tyr6QipD_TgNPXQA.gif

Edited by riviera, Today, 12:14.

• 2

#16489 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,074 posts

Posted Today, 12:28

Baja je true to the fat, cak nosi i mcdonald's majicu (:
  • 4

#16490 Gary Moore

Gary Moore
  • Members
  • 358 posts

Posted Today, 12:35

Koji sutevi sa 10 metara u 6. sekundi, odakle se pojavila sad ta prica? Covek to radi samo u situaciji kad igraju 2 za 1.

Nemo' me zaEbavas leba ti.
  • 0

#16491 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 195 posts

Posted Today, 12:49

Nemo' me zaEbavas leba ti.

Mrtav sam ozbiljan, ne znam stvarno koju si tekmu gledao gde je uzimao takve suteve, mora da sam propustio nesto. Naravno da na svakoj tekmi uzme bar neki "los" sut, mada to za njega uopste nije los sut, sve unutar 9 metara je skroz racionalno za takvog sutera. 

A i to da nije revolucionar, lol, pa ko jos igra kosarku na nacin na koji je Stef igra, a da je uz to top3 igrac na planeti, ne mora samo u ovom trenutku, bilo kad?

• 0

#16492 uini

uini
  • Members
  • 31,118 posts

Posted Today, 13:09

.....secam se kada su od Hezonje napravili nekog problematicnog i kurcevitog lika pre drafta sa onim izjavama van konteksta.

secam se da sam ja bio all bout hezonja da ga nyk draftuju, tako da je bolje da cutim
  • 0

#16493 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,074 posts

Posted Today, 13:40

sreca pa imate phila koji znae (:
  • 0

#16494 kosta

kosta
  • Members
  • 2,575 posts

Posted Today, 13:48

sreca pa imate phila koji znae (:

Samo Kosta znae, ostali nagadjaju. ;)

I dalje mi nije jasno opterecivanje draftom, apsolutno svi pickovi su macke u dzaku. Kad ih vidimo na godinu dana kako igraju sa big boiz, tek onda mozemo da pocnemo sa procjenama.

• 0

#16495 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 4,092 posts

Posted Today, 13:50

secam se da sam ja bio all bout hezonja da ga nyk draftuju, tako da je bolje da cutim

Ja se nisam cimao tada oko Porzingisa kada su draftovali, mada je i meni negde Hezonja bio favorit.

S'tim sto ja i dalje smatram da je on bio solidan pik, ali ce ovaj Orlando retardirani da ga unisti.

• 0

#16496 Radalek

Radalek
  • Members
  • 540 posts

Posted Today, 13:53

Kekekeke
Njega treba pratiti samo uz kokice

Baš dilema za Philu...Fox sve više izgleda kao best player available (ako Fultz i Ball odu kao prva dva picka) a njima jako treba šuter što Fox nije. Ti bi radije da Fox padne vama naravno?

• 0

#16497 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 10,964 posts

Posted Today, 14:51

Ti bi radije da Fox padne vama naravno?

Nije stvar u tome, nego u nebulozi da ga mnogi vide kao najboljeg PG-a u klasi. Sto se tice mojih preferencija, sig govori sve.

• 0

#16498 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 2,909 posts

Posted Today, 15:01

Samo Kosta znae, ostali nagadjaju. ;)

I dalje mi nije jasno opterecivanje draftom, apsolutno svi pickovi su macke u dzaku. Kad ih vidimo na godinu dana kako igraju sa big boiz, tek onda mozemo da pocnemo sa procjenama.

To je zato sto je navijacka frakcija nas ciji timovi nisu u PO glasnija od one ciji timovi igraju PO.Nadamo se boljoj buducnosti i tako to. :kece:

• 1

#16499 Gary Moore

Gary Moore
  • Members
  • 358 posts

Posted Today, 15:04

A i to da nije revolucionar, lol, pa ko jos igra kosarku na nacin na koji je Stef igra, a da je uz to top3 igrac na planeti, ne mora samo u ovom trenutku, bilo kad?

Isto pitanje mozes da postavis za izuzetno veliki broj vrhunskih kosarkasa.

Ako je to sto sutne 10-12 trojki i sto ih pogađa sa 40% uspesnosti revolucija u kosarci onda priznajem da sam pogresio sto ga nisam stavio u košarkaške "Čeove". A ako razmislis, poenta bilo kakve revolucije je da taj nacin igranja/razmisljanja/itd bude opsteprihvacen. Ne vidim nesto puno kosarkasa ni u NCAA ni u NBA, a tek ne u Evropi da igraju tako.

Edit: sa druge strane, sad imamo trend igraca koji mogu da brane i delimicno igraju od 1 do 5. Nakon Medzika, za to mislim da je Lebron najzasluzniji, pa se sad pojavljuju neki Grin, Antetokumbo itd, itd.

Edited by Gary Moore, Today, 15:07.

• 0