Jump to content


Photo
- - - - -

VN Italije 2016, Monca


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 August 2016 - 19:36

italian-grand-prix-2016-09-02_post747.pn

monza.jpg

 

Mozda po poslednji put, VN Italije na Monci.

 

Donedavno najbrza staza na kalendaru, ona i dalje nosi taj naziv u kategoriji prosecne brzine po krugu ali ne vise i po apsolutnoj maksimalnoj brzini - tu cast je odnedavno preuzeo Baku. Mozda poslednji put F1 na Monci, verovatno poslednji put na ovoj sadasnjoj konfiguraciji - za potrebe moto sampionata, uklonice se prva sikana posle pravca start-cilj i izmestiti tamo gde je sada Kurvagrande. No, o tome cemo brinuti kada dodje na red, ako ikada dodje.

 

Ono sto je vazno u ovom momentu je da je nakon kazne u Belgiji zbog dvostruke izmene motora Hamilton sacuvao minimalnu prednost na tabeli. Ironicno, on ce u nastavku sezone biti u prednosti, jer sada nakon ubacivanja jos dva motora u ciklus i odradjenih kazni, on do kraja sezone ima na raspolaganju jedan motor vise u odnosu na Rozberga! Red Bul je sada vec ocigledno u znacajnoj prednosti u odnosu na Ferari i dzabe Markione peni, samo cudo im moze doneti rezultat u ovom trenutku. Mada, ne bi bilo prvi put da na Monci vidimo cudo u crvenom.

 

Monza-1988-copie.jpg

 

Iza njih zestok duel vode Fors Indija i Vilijams, a konce im moze pomrsiti Meklaren koji se konacno, tako izgleda, sastavio sa Hondom. Kasno je da se tim iz Vokinga umesa u borbu za cetvrto mesto, ali moze itekako da utice na konacki ishod duela Forsa i Vilijamsa. Monca je najverovatnije staza koja najmanje odgovara Meklarenu ali barem vise ne bi trebali da deluju kao GP2 ekipa ovde.

 

Evo kako su vozaci birali gume:

 

290973.jpg

 

 

 


  • 5

#2 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 30 August 2016 - 17:42

Satnica: http://www.f1fanatic...-prix-tv-times/


  • 0

#3 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 30 August 2016 - 19:36

Kad vidim kako hulkenberg bira gume, moram da primetim da je jednostavno unikatan lik u danasnjoj formuli, bas bi bila steta da ne dodje do nekog veceg uspeha u karijeri.
  • 0

#4 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 30 August 2016 - 20:21

Renault says that Kevin Magnussen will be fit to race in Monza this weekend following further medical checks since his big crash in the Belgian GP.

However the final call will be made by the FIA in Italy on Thursday.

A statement from the team said: “After initial checks at the circuit’s medical centre, Kevin was referred to a local hospital in Verviers for further routine examinations.

“Kevin had heavily bruised his left ankle but the tests showed no fracture or serious injury and he was released from hospital the same day and returned home to Denmark. He has since undergone further checks in Denmark that indicate he is able to race at the Italian Grand Prix in six days. The FIA will confirm Kevin is fit to compete following a final assessment on Thursday in Monza.”

“I’m feeling much better, which is very good news,” said the Dane. “I’ve had several checks that show I am fit to race in Monza and I am sure I will be in the car this weekend. We were running in the top ten in Belgium and I’m very motivated to repeat this again in Italy.”


  • 0

#5 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 31 August 2016 - 10:30

Meni je ovo pravilo o novom motoru sranje, tj kazna je sranje i nije oravedna... Covek uzme dva motora, dobije 60 mesta kaznu a to ispuca u jednoj trci... Krenuo sa kraja i zbog uslova staze dosao do podijuma... Mozda bi isto mesto zauzeo i da je bio na pocetku grida...

Ja bih te velike kazne prenosio i na sl trku, tako da bi ga ovih 60 mesta kazne pratilo i na naredne dve trke... Dodati jos jedan motor za celu sezonu cisto da ovo sto je hamilton uradio ima smisla... Hoces nove motore, moze, al trpi posledice. Ovako nista nije izgubio, cak je i profitirao jer ima motor vise od rosberga, a sem monce ne znam gde bi rosberg mogao odraditi istu foru
  • 3

#6 MrIncredible

MrIncredible
  • Members
  • 499 posts

Posted 31 August 2016 - 11:15

Procitao sam negde da je pravilo u pocetku bilo takvo, da se broj kaznenih pozicija prenosi na narednu trku/trke, a da je onda promenjeno. Navodno je Toto tražio da se to ne radi i ukazivao na ovu rupu u pravilu, ali nisu prihvatili.


  • 0

#7 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 31 August 2016 - 12:34

Da, bilo je tako, ono kad se Honda prosle godine raspadala pa su Meklarenovi puleni startovali sa po 150 mesta zaostatka i zbog toga su trebali da budu poslednji na gridu u narednih neznamkoliko trka. Onda su se pojedinci poceli buniti, kao nije fer da nesto sa jedne trke utice na naredne trke, pa je ukinuto. Sad se sve kao resava na jednoj trci, pa imamo opet ovakav problem.

 

Licno mislim da postoji i bolji nacin od ovoga za ogranicavanje timovima da menjaju motore po dva puta za svaki trkacki vikend - umesto da kaznjavas vozace startovima sa zacelja, lupi tim oduzimanjem konstruktorskih poena (-10 za svaki promenjen motor, plus taj bolid na toj trci ne moze da osvoji konstruktorske bodove). Vrlo brzo ce prestati da rade ovakve stvari.


  • 0

#8 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 31 August 2016 - 21:10

Najnovije jos nepotvrdjene glasine kazu da je Monca izgleda ipak spasena, da su Berni i organizatori na korak do potpisivanja novog dugorocnog ugovora (iako je takav isti ugovor ranije vec potpisan sa Imolom, no sta ces).

 

Ali po koju cenu:

 

 

Tobi Grüner ‏@tgruener
Heard some rumors in the Monza paddock today, the Canadian GP is in danger to be scrapped already next season. Would be a shame.

 

:frust:


  • 0

#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 31 August 2016 - 21:17

Najnovije jos nepotvrdjene glasine kazu da je Monca izgleda ipak spasena, da su Berni i organizatori na korak do potpisivanja novog dugorocnog ugovora (iako je takav isti ugovor ranije vec potpisan sa Imolom, no sta ces).

 

Ali po koju cenu:

 

 

:frust:

 

Ma bole te qratz, imaš Baku i Soči... :yucky:


  • 0

#10 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 01 September 2016 - 12:35

- Magnusen zvanicno potvrdjen da vozi u Monci, prosao je lekarski.


  • 0

#11 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 01 September 2016 - 12:50

Lep gest:
 

Felipe Nasr will pay tribute to three greats of Italian motor racing with a special helmet for this weekend’s race at Monza.

Nasr’s helmet incorporates photographs of Michele Alboreto, Elio de Angelis, Alberto Ascari and Tazio Nuvolari.

 

nasr-helmets-monza-2016.jpg


  • 2

#12 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 01 September 2016 - 19:21

 
Filipe Masa: Biram Moncu i Šumaherove stope za pozdrav s Formulom 1

 

pre 5 sati / mozzartsport.com

 

„Pre deset godina u Monci se od Formule 1 oprostio Šumaher, pa ću to učiniti i ja zato što život nudi brojne opcije“, kaže Filipe Masa, vozač Vilijamsa

 

14727379202943.jpeg

 

Vozač Vilijamsa Filipe Masa odlučio je da na kraju ove sezone zauvek okači kacigu o klin. Brazilac će se oprostiti od aktivne takmičarske karijere koju je započeo 2002. godine, a danas je izjavio da trenutno ne razmišlja o učešću u nekom drugom takmičenju.
„Poslednjih nekoliko meseci sam mnogo razmišljao o svojoj budućnosti i odlučio sam da se povučem iz Formule 1. Život nudi mnoge opcije, pa mislim da je vreme za ovaj korak. Imaću dovoljno vremena da razmislim da li ću se takmičiti u nekoj drugoj seriji“, rekao jeMasa koji je do sada učestvovao na 242 trke.

 

Brazilac se veoma emotivno poneo prema svojoj odluci, pa sam kaže kako nije tek tako izabrao Moncu i Veliku nagradu Italije kako bi obelodanio svoju nameru da se povuče iz Formule 1.

 

„Nisam slučajno izabrao Moncu da objavim svoju odluku. Pre deset godina na istom mestu to je učinila i osoba koja je imala najveći uticaj na moju karijeru. To je veliki Mihael Šumaher“, rekao je Filipe Masa i dodao da je incident u Singapuru 2008. presudno uticao da ne uspe u nameri da postane svetski šampion.
Brazilski automobilista je u karijeri ostvario 11 pobeda, a čak 41 put se našao na pobedničkom podijumu. Vozio je za Zauber, Ferari i na kraju za Vilijams.

 

(FOTO: Action Images

 


  • 0

#13 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 02 September 2016 - 09:18

CrR6nB9WEAEoHOg.jpg

 

 

Pukli su 22:10, al bitno je zezanje :)


  • 0

#14 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 02 September 2016 - 09:49

Ovo sa motorima...
Kako vas ja razumem to znaci da neko, lupam, moze da obezbedi za jednu trku 10 novih motora i biva kaznjen (teoretski sa 300 mesta na startu) a praktcno startuje samo u jednij trci kao poslednji na gridu?
  • 0

#15 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 02 September 2016 - 12:37

Da.

 

Samo, onda do kraja sezone mora da vozi bas tih 10 motora, ne bilo kojih drugih, bez unapredjivanja specifikacije. Tako da se ipak ne isplati. A posto motori nisu nazvizdjeni do kraja pa se ni ne trose toliko brzo (jedino zbog kvarova), nije neki veliki dobitak nov motor u odnosu na koristen.


  • 0