Jump to content

Photo
- - - - -

Stranger Things

• Please log in to reply
68 replies to this topic

#16 - ö -

- ö -
  • Members
  • 7,409 posts

Posted 29 August 2016 - 18:38

Verovatno si suviše mlad da se sećaš 80-ih :D.

Jesam, ali u prethodnom postu sam mislio na to kako je u seriji prikazan taj period, meni se svidela atmosfera, stil odevanja glumaca i slicno : )

off/ Bila je odlicna emisija na National Geographic pre nekih dve, tri godine pod nazivom '80's: decade that made us' u vise serijala. Pored Regana, Madone i Microsoft-a, prica se o svim major dogadjajima iz te decenije, globalne katastrofe, hladni rat, otkrica, svasta nesto...uz neke zanimljive ali i iritantne goste. Preporuka.

• 0

#17 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 25,048 posts

Posted 30 August 2016 - 08:40

Spoiler

• 0

#18 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,626 posts

Posted 30 August 2016 - 09:33

Spoiler

Spoiler

• 0

#19 DANIEL DRAVOT

DANIEL DRAVOT
  • Members
  • 16,104 posts

Posted 30 August 2016 - 11:05

Ja sam mislio da ce druga sezona, kao kod True Detective, doneti novu pricu i nove likove.

Po meni je prva sezona zaokruzena celina, i mislim da ce druga, nastavljajuci istu pricu, biti mnogo slabija.

• 4

#20 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 25,048 posts

Posted 30 August 2016 - 11:57

Ja sam mislio da ce druga sezona, kao kod True Detective, doneti novu pricu i nove likove.

Po meni je prva sezona zaokruzena celina, i mislim da ce druga, nastavljajuci istu pricu, biti mnogo slabija.

ja nisam tako razumio, moguce da je moj previd.

Meni ne bi smetalo, ali bojim se da ce naici na negodovanje glealaca kakva god da bude druga sezona ... opet bi se ponovilo razocarenje sto nema Rastija El&klinaca

• 0

#21 DANIEL DRAVOT

DANIEL DRAVOT
  • Members
  • 16,104 posts

Posted 30 August 2016 - 12:06

Ne, ne, svakako ce se nastaviti na istu pricu.

Ja sam, nemajuci nikakve informacije, ocekivao da sledeca sezona bude potpuno drugacija, posto, kao sto rekoh, mislim da je ova prica zaokruzena.

Sledeca svakako nece imati ovaj impakt omaza, vec ce vise izgledati kao reciklaza sto prethodne sezone, sto istih motiva.

Edited by DANIEL DRAVOT, 30 August 2016 - 12:07.

• 4

#22 - ö -

- ö -
  • Members
  • 7,409 posts

Posted 30 August 2016 - 13:11

I ja...

...

Spoiler

• 0

#23 DANIEL DRAVOT

DANIEL DRAVOT
  • Members
  • 16,104 posts

Posted 30 August 2016 - 13:22

Ne moze tu da bude dobre razrade, bas zbog toga sto akcenat nije na samoj prici nego na likovima i na odnosu izmedju njih.

Takodje, ako insistiraju na mitologiji 80-ih ne bi smeli to da rade.

Posto nijedan od filmova koje su zeleli da uklope u svoju pricu ne pokusava da objasni osnovnu premisu.

Stvari su takve prosto zato sto jesu.

Bez konkretnog odgovora svaki je smisao tacan, sto i daje dodatnu draz.

Opet cu pomenuti True Detective i njihov sam kraj, koji je sklepan samo da bi nekakav kraj postojao. I takav pokusaj objasnjenja je najslabiji deo serije.

Edited by DANIEL DRAVOT, 30 August 2016 - 13:22.

• 0

#24 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,626 posts

Posted 30 August 2016 - 15:36

Ko zna u kojoj mjeri će se 2. sezona oslanjati na omage fazon.Braća Duffer su jasno dala do znanja da žele da nova sezona bude u fazonu nastavka,kao drugi dio filma...a sequel.Osim gore već navedenih vjerovatnih tema očekujem da ćemo nešto više saznamo o

Spoiler

• 0

#25 DANIEL DRAVOT

DANIEL DRAVOT
  • Members
  • 16,104 posts

Posted 30 August 2016 - 15:47

Ali sve su to sustinski nebitne price, koje samo mozda mogu biti zanimljive.

Nekoliko kratkih webizoda bi zatvorilo sve te loose ends, cela sezona je bespotrebna.

• 0

#26 Ludi Radonja

Ludi Radonja
  • Members
  • 859 posts

Posted 30 August 2016 - 18:23

Dravot s pravom upozorava na nesto do cega moze da dodje. Ne znamo kakvi su dalji planovi ali ne mozemo ni da iskljucimo mogucnost da serija drugom sezonom udje u ponavljanje. I publici apetit raste. Sada smo vec naviknuti na sjajnu glumu, zaraznu muziku i hipnotisucu stmosferu, pa ce se traziti i vise na polju radnje. Na celokupnoj ekipi je sa pronadje dovoljno zanimljivu potku za nastavak koji je nagovesten poslednjim scenama prvog serijala. A u prvom serijalu su pokazali da znaju svoj posao. Ja prvu celinu vidim tek kao uvod, sledecu kao razradu a eventualnu trecu kao rasplet. Sa optimizmom cekam nastavak.
  • 0

#27 jowanitza997

jowanitza997
  • Members
  • 3,533 posts

Posted 31 August 2016 - 00:03

Vrlo moguce da si u pravu, ali ja se ne bih bunio da gledam jos sezonu ovoga. Delim skepticizam, ali ne podrzavam avansno pljuvanje

• 3

#28 DANIEL DRAVOT

DANIEL DRAVOT
  • Members
  • 16,104 posts

Posted 31 August 2016 - 10:06

ne podrzavam avansno pljuvanje

Ni ja isto.

Zato to nikad ne radim.

• 1

#29 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,626 posts

Posted 31 August 2016 - 15:15

Netflix je i zvanično najavio 2.sezonu koja se očekuje 2017., a uz najavu ide i kriptični teaser

Spoiler

Za razliku od 1.sezone koja je imala 8 epizoda,druga bi trebala imati jednu epizodu više.

Još nekoliko novih detalja u vezi 2.sezone(u principu nisu spoileri ali ću ih ja svejedno ostaviti kao takve):

Spoiler

Edited by Wiggum, 31 August 2016 - 20:42.

• 1

#30 therion

therion
  • Members
  • 1,792 posts

Posted 31 August 2016 - 21:15

Odgledao u dahu, sve ok, super serija ali nepotrebno se toliko hvali i ocena je blago receno preterana. Neretko je bilo klisea (ali mogu da razumem, negde su sa tom namerom i isli), predvidljivosti, gluma onako, najvise me nerviralo sto se sva ta paranormalnost nekako uzima zdravo za gotovo tj. odsustvo tog nekog shoka medju junacima. Duh '80ih prenesen skroz, muzika pokidala...kazem fina serija skroz, dao bih joj izmedju 7,5 i 8...sad me razapnite :D

Edited by therion, 31 August 2016 - 21:20.

• 5