Jump to content


Photo
- - - - -

Ima li života posle AV


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#16 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 25 August 2016 - 16:56

Zanimljivo mi je to sa "neposlušnom decom". Deca valjda treba samostalno da donose odluke uz pomoć roditelja a ne da budu bilo čiji poslušnici. Tako se stvaraju misleća bića a ne idioti od kojih se očekuje da slepo prate autoritete. (još jedan u nizu problema koje retko ko detektuje na ovom forumu)

Ja napisah, srećom, deca su neposlušna, dakle imaju šansu da i pored roditelja i ovakve prosvete kakkva je, da se izdignu, da postanu svoji.


  • 0

#17 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 25 August 2016 - 17:31

Razumem i rezignaciju, ne zanima me ni jedna opcija dok se ne pojavi..., i želju za bilo kakvim promenama, daj šta daš, gore ne može biti, malo teže razumem slaganje sa konstatacijom stanja, ali nikako ne dozvoliti kritiku najodgovornijih za stanje.

Nadam se da ne grešim mnogo u proceni da je više mladih koji ne očekuju posao od države, to je uslov za razmišljanje svojom glavom i prihvatanje odgovornosti za sopstveni izbor.

 

Dobio si odgovore od svih dežurnih, mada ne znam što se cimaš sa novim topikom kad botovi već godinama valjaju istu priču.

 

Prošla vlast je loša -> Vučko je isti kao prethodna vlasti-> Vučko je dobar.

 

Ako nije dobar, makar nas vodi u Evropu i NATO -> Ako nas ne vodi, kriv je narod, SANU i DB-> Kritika Vučića je svrstavanje uz SANU i DB.

 

A kad krene da duva u nacionalističku tikvu -> poteže se gadljiva podrška sa Zapada -> što automatski znači da je on jedina brana da Srbijom ne zavladaju klerofašisti i Putin.

 

A kada je očigledno da zabole i za Zapad, i da su mu nacoši i putko prirodno okruženje, onda se prosto podseća kako je prošla vlast bila loša.

 

A Vučić je isti kao prethodna vlast, što znači da je dobar, itd.

 

 

Drugim rečima, branimo liberalizam i zapadne principe tako što ćemo entuzijastično da ćutimo i trpimo nad#kanog iskompleksiranog manijaka i njegove Doktore i batinaše koji po tim principima kenjaju.

 

Ako nešto zucnemo, pomisliće ljudi da smo za prethodnu vlast... Pu, pu, pu, daleko bilo.


  • 5

#18 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 August 2016 - 17:36

...

 

... dobio si odgovore od svih dežurnih, mada ne znam što se cimaš sa novim topikom kad botovi već godinama valjaju istu priču.

... prošla vlast je loša -> Vučko je isti kao prethodna vlasti-> Vučko je dobar.

... ako nije dobar, makar nas vodi u Evropu i NATO -> Ako nas ne vodi, kriv je narod, SANU i DB-> Kritika Vučića je svrstavanje uz SANU i DB.

... a kad krene da duva u nacionalističku tikvu -> poteže se gadljiva podrška sa Zapada -> što automatski znači da je on jedina brana da Srbijom ne zavladaju klerofašisti i Putin.

... a kada je očigledno da zabole i za Zapad, i da su mu nacoši i putko prirodno okruženje, onda se prosto podseća kako je prošla vlast bila loša.

... a Vučić je isti kao prethodna vlast, što znači da je dobar, itd.

... drugim rečima, branimo liberalizam i zapadne principe tako što ćemo entuzijastično da ćutimo i trpimo nad#kanog iskompleksiranog manijaka i njegove Doktore i batinaše koji po tim principima kenjaju.

... ako nešto zucnemo, pomisliće ljudi da smo za prethodnu vlast... Pu, pu, pu, daleko bilo.

 

 

Ovo je esencija isprazne opozicione halabuke i kuknjave.

Jedino sto ti likovi ne mogu da shvate je cinjenica: 

 

PA POBEDITE VEC JEDNOM NA NEKIM IZBORIMA PA ONDA SILJITE ZUTU PATKICU!

 

:rotflmao:

 

...


  • 0

#19 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 25 August 2016 - 23:22

Ustvari, možda bi bolje pitanje bilo postoji li uopšte "posle Vučića" ili je Vučić večan

 

 

vechan je, pa zar moze drugacije?

 

 

i za svaki slucaj, parafraziracu srdju popovica koji je rekao da prvo moramo da se suocimo sa svojim glupilom, pa tek onda da pocnemo da nesto menjamo...sto znaci prvo cu to da primenim na sebi,

 

evo upravo se suocavam...krece ubrzani proces...i vec uvidjam svoje glupilo iz prve recenice, menjam se i kazem

- Vucic je vecan....

 

ne vredi, stalno ponavljavam istu gresku...izgleda da se nisam iskreno suocila

 

ko hoce neka pocne sopstveno suocavanje sa glupilom, nemoj posle da kuka i zamislja zivot posle AVa,

 

po meni zivot posle AVa, oh ....pa to je kao zivot posle gasenja Sunca...oba Tela daju svetlost i tako lepo greju

...zar se bez tih tela uopste moze dalje...

 

 

bas si me bacio u bedak nocas...samo da svane to sunce sjutra

 

 

 

 

edit/lj


Edited by Mama_mia, 25 August 2016 - 23:23.

  • 2

#20 Torbarko

Torbarko
  • Banned
  • 11 posts

Posted 09 October 2018 - 11:43

Primecujem da SNS postaje sve vise pokret, nesto kao SSRN nekada - jedna lekarka prica da joj je neformalo saopsteno da je uslov za specijalizaciju clanstvo u SNS.

Da li je popularnost ove prakse u srpskom narodu neka vrsta nostalgije za komunizmom?


  • 0

#21 Bely Gorod

Bely Gorod
  • Members
  • 10 posts

Posted 10 October 2018 - 09:01

Primecujem da SNS postaje sve vise pokret, nesto kao SSRN nekada - jedna lekarka prica da joj je neformalo saopsteno da je uslov za specijalizaciju clanstvo u SNS.

Da li je popularnost ove prakse u srpskom narodu neka vrsta nostalgije za komunizmom?

 Zapravo postojanje Vučića ali i njemu sličnih je posledica mentaliteta ljudi u manjim mestima

Ja sam iz BG ali moj deda je Iz Kraljeva. Kad sam jednom pričao sa njim i njegovim sestrićem oni su mi rekli ono što bih ja nazvao životnom filozofijom ogromnog dela ljudi u ovoj državi a to je "Ne pišaj uz vetar". Savetovali su me da se učlanim u SNS ili neku drugu stranku koja je na vlasti a kad se vlast promeni da pređem u tu koja je došla na vlast.

Po njima se vlast i opozicija ne razlikuju i glavno im je da budu dobri sa onima koji su na vlasti da bi iz toga uspeli da nešto izvuku. Mada su manje više i upravu, ova država je tako uređena da ako si protiv vlasti mogu da se nad tobom izdrkavaju. Ako neka opština glasa za opoziciju vlast na republičkom nivou može da odluči da manje novca iz budžeta dodeli toj opštini ili tako nešto.  

Razlog zašto je u BG ovo manje zastupljeno je čista masa ljudi koja ovde živi pa je za vlast nemoguće da ih sve podmiri ali je u manjim mestima mnogo lakše to uraditi.

Sad da li je ovaj način razmišljanja posledica decenijske vlasti komunista koji su svoje političke protivnike i neistomišljenike slali na goli otok ili streljali, to je diskutabilno.


Edited by Bely Gorod, 10 October 2018 - 09:01.

  • 0

#22 Torbarko

Torbarko
  • Banned
  • 11 posts

Posted 10 October 2018 - 13:48


Razlog zašto je u BG ovo manje zastupljeno je čista masa ljudi koja ovde živi pa je za vlast nemoguće da ih sve podmiri ali je u manjim mestima mnogo lakše to uraditi.

Sad da li je ovaj način razmišljanja posledica decenijske vlasti komunista koji su svoje političke protivnike i neistomišljenike slali na goli otok ili streljali, to je diskutabilno.

 

 

pa mi smo narod robova


  • 0

#23 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 10 October 2018 - 14:30

...

 

 

 

Ovo je esencija isprazne opozicione halabuke i kuknjave.

Jedino sto ti likovi ne mogu da shvate je cinjenica: 

 

PA POBEDITE VEC JEDNOM NA NEKIM IZBORIMA PA ONDA SILJITE ZUTU PATKICU!

 

:rotflmao:

 

...

 

Da bi uopste nesto uradili moraju da se menjaju, Vucic je to uradio ali oni nikako to da shvate. Eno Djilas pre neki dan opet hvali genijalnu ideju "ulaz izlaz" i zabranu alkohola posle 22h.


  • 0

#24 Bely Gorod

Bely Gorod
  • Members
  • 10 posts

Posted 10 October 2018 - 19:01

pa mi smo narod robova

 

Donekle da, mi smo robovi sistema koji svu moć daje centralnoj vlasti. 

Samo kad se pogleda kako se skuplja porez vidi se sumanutost svega. Porez koji se prikupi na teritoriji neke opštine ide prvo u državni budžet odakle ga onda raspodeljuju na opštine dajući tako centralnoj vlasti da ako je neka opština opoziciona ne daju deo novca.

O državnoj administraciji i brojnim javnim i državnim preduzećima u kojima radi na stotine hiljada ljudi da i ne govorimo ljudi koji tamo rade hteli to ili ne moraju da glasaju za vlast jer im porodice od toga zavise, nema SNS pola miliona članova jer su ti ljudi posvećeni ideologiji te partije, niko ni nezna koja je to ideologija.

Evo sad imamo u BG da se penzioneri voze za 400 din. godišnje, na nivou cele države im daju kao neke bonuse... to je ništa drugo nego kupovina lojalnosti starih i u dobrom procentu senilnih ljudi.

Komunistička partija nikada nije nestala samo se podelila na SPS, DS, SRS,LSV... a baš je u vremenu socijalizma masovna učlanjenost u stranku postala aktuelna i tamo se nisu učlanjivali ljudi koji veruju u komunizam već oni koji su videli da ako budu u stranci onda će nešto dobiti, evo ti primer iz moje familije pradeda četnik tokom II sv. rata a moj deda se učlanio u KP i dobio da radi u vodovodu pa živeo ko bubreg u loju. Takvo stanje je ostalo samo je stranka iscepkana.

Dok god se država ne decentralizuje a njena administracija i obim delovanja u životima ljudi ne minimizuju ostaće ovako kako je a ni sadašnja vlast ni opozicija to ne žele da urade jer znaju da bi tako uništili poluge moći koje imaju nad društvom.


  • 0

#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 October 2018 - 20:10

...

 

... 

 

... 

:twak:
 
Bas bih voleo da znam u cemu se sastoji to 'ako si protiv vlasti'? Beskonacnom smaranju / patkometriji / piskaranju po 'socijalnim mrezama' i selfijima?. Pljuvanju sudija kad zgubi omiljeni klub krimosa i krivonigih / krivorukih bolida?
:s_w:
 
To 'protiv' je kao kad u prodavnici sa police biras neki drugi proizvod. Za istu cenu.
Who cares?
 
Koliko ja znam nista sVrBovi nisu novo izmislili. Samo jadnije & tuznije ponavljaju iskustva drugih civilizacijskih luzercina.
 
Da, da, i ta 'opstinska vlast' je bas za primer. Kao da nije standard da se tzv. mentalitet oduvek gajio od samog vrha 'drzave' pa do poslednjeg opstinskog cate. Svako hoce da bude 'knjaz'.
 
Attached File  opstinska matrjoska 1.jpg   26.68KB   3 downloads
 
Ne znam kako su 'decenijski' (za samo 50 godina) komunjare uticale na politicku scenu sVrBije - jel to i za vreme raznih 'ciklusa o svetom kocobskom kupusnom kamenu' cemu su doprinos dali - samo da pomenem neke - onaj kaludjer I. Ruvarac, pa nesretni J. Skerlic, zloreki R. Domanovic, saljivdzija B. Nusic, N. Pasic sa cuvenom politickom idejom - 'ili mi na vladi, ili sa puskom u sumi' (sreca da je 'musolini' sVrBskog seljackog fasizma pandrknuo na vreme), pa i D. Tucovic, i na kraju R. Konstantinovic. Mnoge sam preskocio. 
 
Attached File  RK korice_m.jpg   48.26KB   3 downloads Attached File  RK - sadrzaj_m2.jpg   214.31KB   3 downloads
 
No, za sve su krive komunjare - jos od 'kocobskog boja', trafikanta Carnojevica i one kocobske djeve-denserke sto se uvijala oko sipke, dok su 'unproforci' placali ture pica.
:lol:
 
Sve mi se cini da su se 'komunjare' samo naslonile na postojece po principu - 'sjasi kurta da uzjase murta'.
A i ovo za 'decentralizaciju', da svaka opstina ubira svoje pare - i to je dobar stos. Opet hoce svaki seljober da bude skeledzija na svom potoku, pa da on ubira novce. Samo da mi je znati - a sto ih je knj. Milos potamanio? Zar bi tamo neka 'pambukovica' bila u stanju da izgradi skolu/ bolnicu / put / most? Plati za obrazovanje / zdravstvo? Pa oni ne mogu da srede ni svoju infrastrukturu / urede vodotokove. Sve zapusteno, pa kad dodje poplava - drzavo, spasavaj!
 
Dzibrovi.
To se kroz istoriju vecito kurobecalo, klimalo supljom glavom, deralo opanke po sumetinama, a ispostavilo se, na kraju, da im je i posao u vodovodu banja. 
 
No, za sve su krivi 'komunisti'. 
Jos od biblijskih vremena.
:frust:
 
...

  • 0

#26 Bely Gorod

Bely Gorod
  • Members
  • 10 posts

Posted 11 October 2018 - 13:34

...

 

 

Ne kažem da su komunisti krivi za sve u ovoj državi samo za masovnost članstva u strankama i buljuk državnih preduzeća

Što se tiče da svako hoće da bude knez to jeste istina ali ja mislim da treba dopustiti da tako i bude. Nek svi biraju svoje lokalne knezove i nek im ostane većina para pa ako stalno biraju lopova koji će ih pljačkati i pare trošiti na gluposti umesto na zaštitu od poplava... nek se podave kad su glupi.


Edited by Bely Gorod, 11 October 2018 - 13:35.

  • 0

#27 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 11 October 2018 - 17:45

nema zivota u Srbiji posle AV-a .... kad zavrse svoj " posao "  u Srbiji nece ostati kamen na kamenu  :lol+:


  • 0

#28 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 October 2018 - 18:15

...

 

 

Mani se te jadne sVrBovske eshatologije.

:frust:

 

Nije sa AV-om pocelo, nece sa AV-om ni zavrsiti.

 

Po takvom katastroficarskom rezonu - ovde odavno niko ne bi ziveo.

Samoubili bi se posle 'svetog kocoba', pa redom po spisku - sve do 'šestića' u Parizu.

:D

No, koliko vidim, uprkos tome - zivot se nastavlja!

 

A to, sto vukojebinci nisu u stanju da vide / prihvate sustinu problema, da rade nad sobom - tim gore po njih.

 

Attached File  sudbina_m.jpg   182.76KB   3 downloads

 

...


Edited by Kinik, 11 October 2018 - 18:18.

  • 0

#29 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 11 October 2018 - 19:49

 

nema zivota u Srbiji posle AV-a .... kad zavrse svoj " posao "  u Srbiji nece ostati kamen na kamenu   :lol+:

Ostace, ostace, ama bice civilizovano, onoliko koliko se to moze medju srbadijom, samo sto tada tu nece vecinu stanovnista ciniti  "pravi srbi". Na primer, eno ih takvi, pre par dana, deru se kao pomahnitali, zato sto zli AV hoce "silom da im nametne" da se deca ne vaspitavaju batinama, ha ha ha... Kakvi pacijenti. Nema ih nigde kad je neka normalna tema, ali na toj temi zapenili kao besni, ha ha ha... 

 

I sta to govori o njima? Pa da nikad ni oni nisu odrasli, nego su i oni jos uvek deca, koja padaju u tantrume kad nije po njihovom. Pravi palancani, koji bi samo  da kopiraju nacin njihovih roditelja, koji je jos onomad bio zauman. Po njima, porodica nije mesto gde ljudi jedni drugima pruzaju podrsku i razumevanje, i to narocito kad se neko ne slaze sa njima, nego je po njima porodica nekakav režim, ili nešto, gde se zna ko je otac, ko je majka, a ko su deca, i kad ostareli babo tresne šakom o sto, ima svi da slušaju, ili ih neće biti, u principu ovo sto je Bely Gorod pisao o dedi i sve, ha ha ha... I sad kad im neko drma taj kavez, bune se, logicno, ha ha ha... 

 

I sta se desava, "javlja im se" zli AV kao arhineprijatelj. Taj zlikovac razara tradicionalnu palanacku porodicu. Hoce da im nametne da ne mozes vise ni decu da bijes, nego taj hoce as ti gospe zakon da usvoji po kome ni svoju decu u svojoj kuci ne smes da bijes. Tezak narkoman, ha ha ha... Drogiro se deset minuta s ovolikom iglom, ha ha ha... Pa cekaj, ako si baja, sto si se usro od "zakona" pa se deres kao lud? Pa to je samo hartija. Ti si bre 'ajduk. Pa ko ce videti sta radis među tvoja 4 zida. JunacinE more, ha ha ha...  

 

Poenta je, što se vise srbende i patrijote deru protiv toga sto AV radi, to vise dokazuje da nesto dobro radi :-)

 

BTW, mozda je Bely Gorod neko iz novih generacija, neko ko se konacno otrgao od svega toga, pa samo smatra da je ovde na ovom forumu nasao (konacno) istomisljenike u toj zemlji :-) Mozda ne treba tek tako odbacivati njegova pisanija kao vec vidjena, pre vise decenija. Mislim jesu, kako od koga, ali ako je covek neko iz nove generacije, to je pohvalno sto je uvideo da je palanački mentalitet uzrok svemu sto se tu desava, pa je onda pokusao da tu nadje istomisljenike, koje ocigledno u RL ne moze da nadje tu gde je, i mozda nije lose podrzati ga :-)

 

Edited by Milenko Puzigaca, 11 October 2018 - 20:23.

  • 0

#30 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 11 October 2018 - 19:54

Mozda nije odgovarajuca tema, ali evo, da ponovim nesto sto je davno covek pisao, ali ima veze sa situacijom sada:

 

QUOTE (Hill Bill @ 31 Oct 2004, 17:50) 
...
Ali, problemi postoje. Vec sam naveo jedan da se politickim marketingom dolazi do situacije da partije ne sprovode svoj primarni zadatak - promovisanje ideja, vec redefinišu svoj cilj u puko osvajanje vlasti. Vlast tako prestaje da bude sredstvo i postaje cilj sam po sebi. Korupcija sledi logicno, ako vec nije uzrok pojave. Elita prestaje da vodi narod i pocinje da ga sledi. Dolazi do povratne sprege, mikrofonije, nacionalizma i/ili demagoškog populizma. Mane demokratije rastu logaritamski: povecava se apstinencija. U svim demokratijama danas to je rak rana koju ne leci ni pretvaranje politike u estradu. Najcešce takvo "rešavanje" proizvodi još gore posledice. I sami smo svedoci. Politicari postaju estradne zvezde a gadenje vecine (dakle apstinencija) raste. Novi paradoks. Odlucivanje prelazi u ruke manjine, ovog puta cak ta manjina i nije elita, naprotiv.
 
Neko ce reci "šta je loše u skladu naroda i vlasti"? Pa evo. Da se malo vratim na samoupravljanje, isti konflikt interesa postoji i u demokratiji. Ako društvo ude u blokadu, potrebu za reformom sistema, vecinski interes nije reformski. Izmedu investicija i potrošnje (komfora) vecina po pravilu bira komfor. Logicno, komfor postaje sve manji, manji ... do bede. Autodestrukcija demokratije. Rešenje koje nudi demokratija je paradoksalno: suspenzija demokratije! Odnosno, u manjoj ili vecoj meri - diktatura i apsolutizam koji se tada nazivaju reformatorstvom.  Dakle, ono što se cini da je zloupotreba demokratije je zapravo njena srž. E, sad: neuspešni reformatori postaju izdajnici, a uspešni dobijaju oreol i kult. 

  • 0