Jump to content


Photo

Atletika - Rio 2016.


  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#1 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 28 July 2016 - 21:50

Red je da se otvori i topik za Kraljicu Sportova. :)

 

2nimlog.png

 

 

Atletska takmičenja na Olimpijskim Igrama u Rio de Žaneiru počinju 12. Avgusta i trajaće deset dana, zaključno sa 21.08. Pretvoreno u brojke, na borilišta će izaći 2166 takmičara iz 206 zemalja. Svoja prva pojavljivanja u istoriji će imati Južni Sudan i Kosovo, dok ruski atletičari neće imati pravo nastupa pod svojom zastavom zbog kršenja pravila o dopingu.

 

5oxi85.jpg

 

 

Staviću spisak muških disciplina, razlike će biti u zagradama a kvalifikacione norme u nastavku, zbog prostora (kud ne znam da pravim tabele):

 

100m...................................... 10.16 / 11.32

200m...................................... 20.50 / 23.20

400m...................................... 45.40 / 52.20

800m...................................... 1:46.00 / 2:01.50

1.500m................................... 3:36.20 / 4:07.00

5.000m................................... 13:25.00 / 15:24.00

10.000m................................. 28:00.00 / 32:15.00

Maraton.................................. 2:19:45 / 2:45:00

 

110m prepone (100m)........... 13.47 / 13.00

400m prepone....................... 49.40 / 56.20

3.000m stipl........................... 8:30.00 / 9:45.00

 

štafeta 4x100....... najboljih 8 po plasmanu sa poslednjeg Svetskog prvenstva + 8 sa liste

štafeta 4x400....... najboljih 8 po plasmanu sa poslednjeg Svetskog prvenstva + 8 sa liste

 

20km hodanje........................ 1:24.00 / 1:36.00

50km hodanje (-) .................. 4:06.00 / -

 

skok u dalj............................. 8,15 / 6,70

troskok.................................. 16,85 / 14,15

skok u vis.............................. 2,29 / 1,93

skok s motkom..................... 5,70 / 4,50

 

bacanje kugle....................... 20,50 / 17,75

bacanje diska....................... 65,00 / 61,00

bacanje kladiva..................... 77,00 / 71,00

bacanje koplja....................... 83,00 / 62, 00

 

Desetoboj (Sedmoboj)......... 8100 / 6200

 

 

 

Novina je svakako da će se od ovih Igara primenjivati novo pravilo, vezano za učesnike. Svaka će zemlja imati pravo na maksimalno 3 takmičara u jednoj disciplini ako su ispunili kvalifikacionu normu. Takođe, ako neka zemlja - učesnica nema takmičara sa ispunjenom normom, imaće pravo da pošalje jednog, bez obzira na rezultat. Naravno, isto važi i za žensku konkurenciju. Sva takmičenja će se održati na Olimpijskom Stadionu "Žoao Avelanž".

 

fup383.jpg

 

 

 

EDIT: Uvodni topik će najverovatnije biti sukcesivno dopunjen još nekim detaljima.


Edited by barracuda, 29 July 2016 - 13:49.

  • 12

#2 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 01 August 2016 - 12:46

Podsećanja radi, evo najtrofejnijih atletičara u istoriji Kraljice Sportova, respektivno:

 

 

1. Paavo Nurmi (FIN).......................... - 12 medalja, 9 - 3 - 0

2. Carl Lewis (USA)............................ - 10 medalja, 9 - 1 - 0

3. Ray Ewry (USA)................................ -  8 medalja, 8 - 0 - 0

4. Ville Ritola (FIN)................................ - 8 medalja, 5 - 3 - 0

5. Merlene Ottey - Page (JAM)............. - 9 medalja, 0 - 3 - 6

6. Irena Szevinska (POL)..................... - 7 medalja, 3 - 2 - 2

7. Veronica Campbell - Brown (JAM)... - 7 medalja, 3 - 2 - 2

8. Shirley Strickland (AUS)................... - 7 medalja, 3 - 1 - 3

9. Usain Bolt (JAM)................................ - 6 medalja, 6 - 0 - 0

...........


Edited by barracuda, 01 August 2016 - 14:26.

  • 1

#3 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 01 August 2016 - 13:45

Lista svetskih rekorda u muškoj konkurenciji:

 

 

100m - Usain Bolt (JAM)......................................9.58

200m - Usain Bolt (JAM)....................................19.19

400m - Michael Johnson (USA)........................43.18

800m - David Rudisha (KEN).........................1:40.91

1.500m - Hicham El Gurroudj (MAR).............3:26.00

5.000m  - Kenenisa Bekele (ETH)...............12:37.35

10.000m - Kenenisa Bekele (ETH)..............26:17.53

110m p. - Aries Merritt (USA)............................12.80

400m p. - Kevin Young (USA)...........................46.78

3.000m p. - Saaif Saaeed Shaheen (QAT)....7:53.63

Skok u vis  - Javier Sotomayor (CUB)................2,45

Skok u dalj - Mike Powell (USA)..........................8,95

Troskok - Jonathan Edwards (GBR).................18,29

Sk. s motkom - Renaud Lavillenie (FRA)..........6,16

Bac. kugle - Randy Barnes (USA).....................23,12

Bac. diska - Jurgen Schult (DDR)....................74,08

Bac. kladiva - Jurij Sedykh (USSR)..................86,74

Bac. koplja  - Jan Železny (CZE).......................98,48

Desetoboj - Ashton Eaton (USA)....................9045 p.

Hodanje 20km - Yusuke Suzuki (JPN)...........1:16.36

Hodanje 50km - Yohann Diniz (FRA).............3:32.33

Štafeta 4x100m - Jamajka..................................36.84

Štafeta 4x400m - Sj. Am. Države...................2:54.29

Maraton - Dennis Kimetto (KEN)...................2:02:57


Edited by barracuda, 01 August 2016 - 14:17.

  • 4

#4 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 01 August 2016 - 14:17

Lista svetskih rekorda u ženskoj konkurenciji:

 

100m - Florence Griffith Joyner (USA).....................10.49

200m - Florence Griffith Joyner (USA).....................21.34

400m - Marita Koch (DDR).........................................47.60

800m - Jarmila Kratochvilova (CZE)......................1:53.28

1.500m - Genzebe Dibaba (ETH)............................3:50.07

5.000m - Tirunesh Dibaba (ETH)...........................14:11.15

10.000m - Wang Junxia (CHN)...............................29:31.78

100m p. - Kendra Harrison (USA)..............................12.20

400m p - Julija Pechonkina (RUS).............................52.34

3.000m p. Gulnara Samitova - Galkina (RUS)........8:58.81

Skok u vis - Stefka Kostadinova (BUL)........................2,09

Skok u dalj - Galina Chistyakova (USSR)....................7,52

Troskok - Inessa Kravets (UKR).................................15.50

Sk. s motkom - Jelena Isinbajeva (RUS).....................5.09

Bac. kugle - Nataliya Lissovskaya (USSR).................22,63

Bac. diska - Gabriele Reinsch (DDR)........................76,80

Bac. kladiva - Anita Wlodarczyk (POL).......................81,08

Bac. koplja - Barbora Špotakova (CZE).....................72,28

Sedmoboj - Jackie Joyner - Kersee (USA)..............7291p.

Hodanje 20km - Liu Hong (CHN)..............................1:24.38

Štafeta 4x100m - Sj. Am. Države................................40,82

Štafeta 4x400m - USSR............................................3:15.17

Maraton - Paula Redcliff (GBR)...............................2:17:42


  • 4

#5 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 05 August 2016 - 14:01

Raspored takmičenja, po našem vremenu:

 

 

Petak, 12.08.                                                                 Subota, 13.08.

 

Bacanje diska (m) - kvalifikacije, 14:40                         1500m (ž) - 1. kolo, 01:30

Sedmoboj (ž), 110m p., 14:45                                       Sedmoboj (ž), bacanje kugle, 01:35

Bacanje kugle (ž) - kvalifikacije, 15:05                           Bacanje kladiva (ž) - kvalifikacije, 01:40

800m (m) - kvalifikacije, 15:10                                       400m (m) - 1. kolo, 02:05

Sedmoboj (ž) skok u vis, 15:50                                     Skok u dalj (m) - kvalifikacije, 02:20

Bacanje diska (m) - kvalifikacije, 15:55                         Bacanje kugle (ž) - finale, 03:00

10.000m (ž) - finale, 16:10                                            Sedmoboj (ž) 200m, 03:05

100m (ž) - preliminarne faze, 16:55                             100m (ž) - 1. kolo, 03:40

Hodanje 20km (m) - finale, 19:30                                 100m (m) - preliminarne faze, 14:30

                                                                                      Troskok (ž) - kvalifikacije, 14:40

                                                                                      3.000m stipl (ž) - 1. kolo, 15:05

                                                                                      Bacanje diska (m) - finale, 15:50

                                                                                      400m (ž) - 1. kolo, 16:00

                                                                                      Sedmoboj (ž), skok u dalj, 16:45

                                                                                      100m (m) - 1. kolo, 17:00


Edited by barracuda, 07 August 2016 - 16:15.

  • 3

#6 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 30,332 posts

Posted 06 August 2016 - 09:20

Uh, baš sam se smorio kad sam skontao da Duška neće biti za prenos atletike :(
  • 5

#7 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 07 August 2016 - 16:39

Raspored takmičenja, po našem vremenu:

 

 

Nedelja, 14.08.                                                                                       Ponedeljak, 15.08.

 

Sedmoboj (ž) - bacanje koplja, 01:00                                                     Skok u vis (m) - kvalifikacije, 01:30

Skok s motkom (m) - kvalifikacije, 01:20                                                400m (ž) - 1. polufinale, 01:35

400m (m) - 1. polufinale, 01:30                                                               400m (ž) - 2. polufinale, 01:40

400m (m) - 2. polufinale, 01:35                                                               400m (ž) - 3. polufinale, 01:45

400m (m) - 3. polufinale, 01:40                                                               Troskok (ž) - finale, 01:55

Skok u dalj (m) - finale, 01:53                                                                 100m (m) - 1. polufinale, 02:00

100m (ž) - 1. polufinale, 02:00                                                                100m (m) - 2. polufinale, 02:05

100m (ž) - 2. polufinale, 02:07                                                                100m (m) - 3. polufinale, 02:10

100m (ž) - 3. polufinale, 02:14                                                                1.500m (ž) - 1. polufinale, 02:30

10.000m (m) - finale, 02:27                                                                     1.500m (ž) - 2. polufinale, 02:37

800m (m) - 1. polufinale, 03:08                                                               400m (m) - finale, 03:00

800m (m) - 2. polufinale, 03:17                                                               100m (m) - finale, 03:25

800m (m) - 3. polufinale, 03:26                                                               Troskok (m) - kvalifikacije, 14:30

100m (ž) - finale, 03:37                                                                           200m (ž) - 1. kolo, 14:35

Sedmoboj (ž) - 800m, 03:50                                                                   3.000m stipl (m) - 1. kolo, 15:25

Maraton (ž) - finale, 14:30                                                                       Bacanje kladiva (ž) - finale, 15:40

                                                                                                                3.000m stipl (ž) - finale, 16:15

                                                                                                                400m prep. (m) - 1. kolo, 16:35


  • 3

#8 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 08 August 2016 - 21:26

Raspored takmičenja, po našem vremenu:

 

 

Utorak, 16.08.                                                                                                            Sreda, 17.08.

 

Bacanje diska (ž) - kvalifikacije, 01:30                                                                       Skok u vis (m) - finale, 01:30

Skok s motkom (m) - finale, 01:35                                                                             Bacanje koplja (ž) - kvalifikacije, 01:35

110m prep. (m) - 1. kolo, 01:40                                                                                  110m prep. (m) - 1. polufinale, 01:40

400m prep. (ž) - 1. kolo, 02:30                                                                                   110m prep. (m) - 2. polufinale, 01:46

800m (m) - finale, 03:25                                                                                             110m prep. (m) - 3. polufinale, 01:52

400m (ž) - finale, 03:45                                                                                              Skok u dalj (ž) - kvalifikacije, 02:05

5.000m (ž) - 1. kolo, 14:30                                                                                         400m prep. (ž) - 1. polufinale, 02:10

Skok s motkom (ž) - kvalifikacije, 14:45                                                                    400m prep. (ž) - 2. polufinale, 02:15

Troskok (m) - finale, 14:50                                                                                         400m prep. (ž) - 3. polufinale, 02:20

1.500m (m) - 1. kolo, 15:30                                                                                       400m prep. (m) - 1. polufinale, 02:35

100m prep. (ž) -  1. kolo, 16:05                                                                                 400m prep. (m) - 2. polufinale, 02:40

Bacanje diska (ž) - finale, 16:20                                                                                400m prep. (m) - 3. polufinale, 02:45

200m (m) - 1. kolo, 16:50                                                                                          200m (ž) - 1. polufinale, 03:00

                                                                                                                                   200m (ž) - 2. polufinale, 03:05

                                                                                                                                   200m (ž) - 3. polufinale, 03:10

                                                                                                                                   Desetoboj (m), 100m. 14:30

                                                                                                                                   Bacanje kladiva (m) - kvalifikacije,14:40

                                                                                                                                   5.000m (m) - 1. kolo, 15:05

                                                                                                                                   Desetoboj (m), skok u dalj, 15:35

                                                                                                                                   800m (ž) - 1. kolo, 15:55

                                                                                                                                   3.000m stipl (m) - finale, 16:50

                                                                                                                                   Desetoboj (m), bacanje kugle, 17:15

                                                                                                                                   Desetoboj (m), skok u vis, 22:45

                                                                                                                                   Skok u vis (m) - finale, 02:00

                                                                                                                                   1.500m (ž) - finale, 03:30

                                                                                                                                   110m prep. (m) - finale, 03:45


Edited by barracuda, 17 August 2016 - 02:17.

  • 1

#9 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 09 August 2016 - 17:01

Raspored takmičenja, po našem vremenu:

 

 

Četvrtak, 18.08.                                                                                                 Petak, 19.08.

 

Bacanje koplja (m) - kvalifikacije, 01:30                                                              Bacanje kugle (m) - finale, 01:30

100m prep. (ž) - 1. polufinale, 01:45                                                                   1.500m (m) - 1. polufinale, 01:45

100m prep. (ž) - 2. polufinale, 01:51                                                                   1.500m (m) - 2. polufinale, 01:52

100m prep. (ž) - 3. polufinale, 01:57                                                                   Bacanje koplja (ž) - finale, 02:10

Skok u dalj (ž) - finale, 02:15                                                                               800m (ž) - 1. polufinale, 02:15

Desetoboj (m), 400m, 02:20                                                                               800m (ž) - 2. polufinale, 02:21

200m (m) - 1. polufinale, 03:00                                                                           800m (ž) - 3. polufinale, 02:27

200m (m) - 2. polufinale, 03:05                                                                           Desetoboj (m), 1.500m - finale, 02:45**

200m (m) - 3. polufinale, 03:10                                                                           400m prep. (ž) - finale, 03:15

200m (ž) - finale, 03:30                                                                                       200m (m) - finale, 03:20

100m prep. - finale, 03:55                                                                                   Hodanje 50km (m) - finale, 13:00

Desetoboj (m), 110m prep., 14:30                                                                      Hodanje 20km (ž) - finale, 19:30

Bacanje kugle (m) - kvalifikacije, 14:55

Skok u vis (ž) - kvalifikacije, 15:00

Desetoboj (m), bacanje diska, 15:25

Štafeta 4x100 (ž) - 1. polufinale, 16:20

Štafeta 4x100 (ž) - 2. polufinale, 16:40

400m prep. (m) - finale, 17:00

Desetoboj (m), skok s motkom, 18:25

Desetoboj (m), bacanje koplja, 23:35

 

 

**poslednja disciplina desetoboja.


  • 1

#10 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 11 August 2016 - 17:28

Raspored takmičenja, po našem vremenu:

 

 

Subota, 20.08.

 

Bacanje koplja (ž) - finale, 01:30

Štafeta 4x400 (ž)  - 1.kolo, 01:40

Bacanje kladiva (m) - finale, 02:05

Štafeta 4x400 (m)  - 1.kolo, 02:10

5.000m (ž) - finale, 02:40

Štafeta 4x100 (ž) - finale, 03:15

Štafeta 4x100 (m) - finale, 03:35

 

 

Nedelja, 21.08.

 

Skok u vis (ž) - finale, 01:30

Bacanje koplja (m) - finale, 01:55

1.500m (m) - finale, 02:00

800m (ž) - finale, 02:15

5.000m (m) - finale, 02:30

Štafeta 4x400m (ž) - finale, 03:00

Štafeta 4x400m (m) - finale, 03:35

Maraton (m) - finale, 14:30


  • 1

#11 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 11 August 2016 - 17:32

Podsećanja radi, atletska takmičenja kreću od sutra, u 14:40 sati po našem vremenu. Predstoje zanimljivi dani za sve ljubitelje Kraljice Sportova a ja se nadam da nam užitak neće pokvariti tzv. Javni Servis, koji nam je do sada priredio nezaboravne trenutke sa nepraćenjem takmičenja i puštanjem snimaka sa Olimpijskih Igara iz Rija, u pauzama cirkusa Kolorado emitovanja skupštinskih raspri u kafAnsko - domatjInskoj atmosferi. 


Edited by barracuda, 11 August 2016 - 18:16.

  • 2

#12 DelPiero

DelPiero
  • Members
  • 11,573 posts

Posted 11 August 2016 - 18:09

Prenosice to jer moraju, nemaju nista bolje u 2 ujutru, kao za plivanje.


  • 1

#13 wolfenstein

wolfenstein
  • Members
  • 4,366 posts

Posted 11 August 2016 - 19:12

CpmMVNwXYAMQYsY.jpg

 

:wicked:


  • 1

#14 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,932 posts

Posted 11 August 2016 - 19:17

#TrčiZaDuška :(

 


  • 6

#15 barracuda

barracuda
  • Members
  • 6,154 posts

Posted 12 August 2016 - 13:15

koliko vidim po programskoj šemi, počastiće nas sa jedno dva i po sata atletike od kompletnog današnjeg programa.

 

keep up the good work.


Edited by barracuda, 12 August 2016 - 13:22.

  • 0