Jump to content


Photo

Tenis - Rio 2016


  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#1 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 27 July 2016 - 23:12

Teniski teren na Olimpijadi u Rio-u se nalazi u jugo-istočnom delu grada. Taj Olimpijski kampus (ima ih nekoliko) se zove Barra Cluster. Tu se nalazi niz terena (npr. vodeni, dvoranski sportovi...) kao i rezidencijalni deo.
Koordinate:
https://www.google.c...&hl=en&t=m&z=15

Istorija tenisa na Olimipijadama:
Tenis je bio olimpijski sport od osnivanja igara 1986, pa do 1924. Potom nestaje iz programa sve do 1988. U tom periodu je dva puta bio zastupljen kao demonstracijski sport - 1968 i 1984.

Podloge na igrama su bile ovakve:
1896 Athens - šljaka
1900 Paris - šljaka
1904 St. Louis - šljaka
1908 London - trava
1912 Stockholm - šljaka
1920 Antwerp - trava
1924 Paris - šljaka
1988 Seoul - tvrda
1992 Barcelona - šljaka
1996 Atlanta - tvrda
2000 Sydney - tvrda
2004 Athens - tvrda
2008 Beijing - tvrda
2012 London - trava
2016 Rio de Janeiro - tvrda

Najuspešnije nacije su:
Velika Britanija - 42 medalje
SAD - 36 medalja
Francuska - 19 medalja

Najviše medalja osvojio je Reginald Doherty (4).
Najviše medalja osvojila je Kathleen McKane Godfree (5).
Od aktivnih igrača sestre Vilijams imaju najviše medalja (po 4), od muškaraca su to Federer i braća Brajani po dve medalje.


Mi i region na Olimpijadama u tenisu:

1896 - na prvim igrama je učestvovao "mađar" Momčilo Tapavica i osvojio bronzu. Čovek je rodom iz Bačke. On se takmičio u više sportskih disciplina na toj Olimpijadi. Inače je bio arhitekta po zanimanju. Isprojektovao je zdanje Matice Srpske u Novom Sadu.

1924 - je učestvovao prvi naš takmičar, takođe Vojvođanin Đorđe Dunđerski, iz čuvene familije. Nije zabeležio veći uspeh.

1984 - na prvim igrama od kada se tenis redovno pojavljuje Sabrina Goleš je osvojila srebro.

1988 - na prvim takmičarskim igrama po obnavljanju su učestvovali Slobodan Živojinović, Goran Ivanišević i Sabrina Goleš. Ivanišević inače ima 4 nastupa na olimpijadama.

1992 - Goran Ivanišević osvojio bronzu u singl takmičenju i isto odličje sa Prpićem u dublu.
Naši sportisti su tada bili pod sankcijama, a bilo je dopušteno da se nastupaju u individualnim sportovima. Tada je Nastupio Srđan Muškatirovič, bez većeg uspeha.
Takođe, nije naš, ali nam je dobro poznat - Marijan Vajda je iste godine zabeležio jedini nastup na Olimpijadi.

1996 - je nastupila Monika Seleš pod zastavom SAD, i stigla do četvrtfinala.

2000 - Amerikanka Monica Seleš i Australijanka Jelena Dokić su se borile za bronzanu medalju u direktnom duelu. Pobedila je Monika.

2004 - Hrvati Mario Ančić i Ivan Ljubičić osvojili bronzu u dublu.

2008 - Novak nam je doneo bronzu. Nastupile su i naše dve devojke, ali bez većeg uspeha.

2012 - Novak je osvojio četvrto mesto. Tipsarević i Zimonjić su ušli u četvrtfinale. Tipsarević je u singlu stigao do trećeg kola.


Na kraju - korisni linkovi.
- Odao bih počast kolegi forumašu koji je otvorio temu pre četiri godine:
http://forum.b92.net...teniski-turnir/

- wiki - osnovna strana, sa sidrom na schedule:
https://en.wikipedia...ympics#Schedule

- wiki - strana vezana za kvalifikacije:
https://en.wikipedia...Men.27s_singles

Edited by DelPiero, 29 July 2016 - 17:06.

  • 6

#2 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 27 July 2016 - 23:22

Bio sam sve do sada ubeđen da je Monika Seleš nastupila pod "Olimpijskom" zastavom 1992. Nama su tada uveli sankcije i bio je zabranjen nastup svim našim sportistima. U jednom trenutku su dopustili nastup u pojedinačnim sportovima pod nekom Olimpijskom zastavom, bez državnih obeležja.

Ja sam bio siguran da je Monika nastupala i dobro prošla tom prilikom, ali izgleda da sam je pomešao sa streljačicama.

Da li se neko seća razloga zbog kojeg Monika ipak ije nastupila?

To je bilo posle njenog jedinog Wimbledonskog finala koje je glatko izgubila nakon što je opomenuta zbog buke koju je stvarala tokom udaraca, pa je "prećutala" to finale, ako se dobro sećam.


Edited by diplodok, 27 July 2016 - 23:22.

  • 0

#3 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 28 July 2016 - 04:50

Nije igrala FED Kup.


  • 0

#4 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 30 July 2016 - 01:31

@diplodok

 

1 ispravka: Olimpijada nije isto sto i Olimpijske igre, vec period iliti ciklus izmedju dvaju igara...tako bar kazu Stari Grci :D


  • 3

#5 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 30 July 2016 - 09:03

@diplodok

 

1 ispravka: Olimpijada nije isto sto i Olimpijske igre, vec period iliti ciklus izmedju dvaju igara...tako bar kazu Stari Grci :D

 

Jeste tako je. Reč Olimpijada ima neki smisao kao kada kažemo decenija.

Nije to baš jedina greška u tekstu, ali moje zanimanje je baš daleko od lingviste/novinara tako da šta da radimo :D .


  • 1

#6 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 31 July 2016 - 15:21

CosslDJUkAAkLLe.jpg

 

http://www.itftennis...ews/232270.aspx


Edited by wwww, 31 July 2016 - 15:26.

  • 0

#7 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 August 2016 - 12:44

Ja ne mogu da verujem da sajt jedne ozbiljne orgnizacije kao ITF dozvoljava sebi onakav nečitak spisak.  Ako se čita kako su postavili, Srbiju će predstavljati Andrey Kuznetsov, Evgeny Donskoy, Teymuraz Gabashvili, a Uzbekistan Jack Sock, Steve Johnson, Denis Kudla, Brian Baker. 

 

Malo samo da obrate pažnju, ništa drugo,


  • 0

#8 Kosjan Willavić

Kosjan Willavić
  • Members
  • 4,451 posts

Posted 01 August 2016 - 13:59

Njegova stvar,ali mislim da Đokoviću nije trebao i dubl sa Nenadom.Bolje da ga igra Troicki koji ionako najverovatnije neće dalje od nekog drugog kola u singlu.Niti je Novak dobar dubl igrač,niti je Ziki na vrhuncu,pa da se tu može ostvariti neki bitan rezultat.Biće zgusnut raspored,te mu se ovo može odraziti na performanse u pojedinačnoj konkurenciji.


  • 0

#9 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 01 August 2016 - 14:03

Njegova stvar,ali mislim da Đokoviću nije trebao i dubl sa Nenadom.Bolje da ga igra Troicki koji ionako najverovatnije neće dalje od nekog drugog kola u singlu.Niti je Novak dobar dubl igrač,niti je Ziki na vrhuncu,pa da se tu može ostvariti neki bitan rezultat.Biće zgusnut raspored,te mu se ovo može odraziti na performanse u pojedinačnoj konkurenciji.

Slažem se.

 

A imamo li prijavljen mix dubl? Čini mi se da smo ranije imali.


  • 0

#10 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 August 2016 - 14:10

Slažem se.

 

A imamo li prijavljen mix dubl? Čini mi se da smo ranije imali.

Prijave su na licu mesta, tako da još nije poznato koji će mix dublovi učestvovati. 

 

Imali smo u Londonu, ali kao da nismo. Tada je po meni napravljena greška što nije mix dubl igrala Jelena, a igrala je iz nekog razloga Ana, a njoj dubl je mnogo slabiji nego Jeleni.


Edited by DonJuan, 01 August 2016 - 14:12.

  • 2

#11 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 01 August 2016 - 18:30

4z7fhyd.jpgU2BR5gJ.jpg

 

F9Kzj1D.jpg9hVOcZA.jpg

 

ooHAGc3.jpgTBKcB6e.jpg

 

 

Cenim da je ovo najkompatabilnije kad se sve kombinacije uzmu u obzir, sto se tice mixa.

Samo sto me me forum nije ispostovao da slika bude do slike, vec jedna ispod druge, al dobro ...


Edited by hungry wolf, 01 August 2016 - 18:42.

  • 1

#12 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 August 2016 - 18:56

José Morgado @josemorgado 3h3 hours ago

Countries with 3/4 players in singles will have a player per quarter;

Countries with 2 players with one player in each half.

 

No Ivanovic-Jankovic before the final :D

No Venus-Serena before the SFs

 

 

I no Viktor - Novak pre F :D

 

Inace, deluje mi da su sve ove slike gore u stvari nakalemljene/fotosopirane osim Jelenine. Mislim da su uzeli neku Aninu sliku od pre 5-6 godina, Novak takodje ne deluje "ovogodisnji", Nenad je neostar...

CozBFRxWEAARNzm.jpg

Nenad, Novak i Viktor su nakalemljeni na isto telo (pogledati prst u donjem desnom uglu)


Edited by wwww, 01 August 2016 - 21:14.

  • 0

#13 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 01 August 2016 - 19:19

:rotflmao:


  • 0

#14 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 August 2016 - 20:56

ZNa neko zasto Dodig ne igra dubl za Hrvatsku?


  • 0

#15 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 01 August 2016 - 21:09

ZNa neko zasto Dodig ne igra dubl za Hrvatsku?

Nažalost, kako s Brazilcem Marcelom Melom nije uspio obraniti naslov u Roland Garrosu, Dodig je na ključnoj rang listi igrača parova pao na 15. mjesto i izgubio pravo nastupa na OI-u

 


  • 0