Jump to content


Photo
- - - - -

VN Madjarske 2016


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#76 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 24 July 2016 - 16:02

Ali i dalje mislim da mu je Kimi trebao zalepiti jednu vaspitnu odmah posle trke, bas kao Sena Sumaheru ovde. Dobro bi mu doslo.

Ali zasto? Sta je Max uradio da nije dozvoljeno ili je safety u pitanju koji takodje niko ne dovodi u sumnju? Kimi je u 10 krugova imao dva napada. Po meni je napadac taj koji najvise riskira, zar ne. Prvi napad, Max brani na pravcu jednom kao sto je dozvoljeno, ali poslije toga dolazi krivina i mora da ide u lijevo. Kimi ide desno, lijevo, desno i kaci Maxa. Sam se zajebo. Drugi napad ista stvar. Samo jedno pomjeranje i onda krivina. Meni je frapantno koliko brzo jedan vozac od komplimenata zavrsi u hejtu. Tri trke Kimi njemu bulji u mjenjac i sad je Max govno, prljav i treba mu udariti samarcinu.
  • 0

#77 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 24 July 2016 - 16:05

Niko da se javi kad je Kimi Maxa izgurao u toj krivini u 17 krugu. Odmah nakon Maxovog izlaska iz pita. Sto je na kraju isto bio dio trke i sve je ok.
  • 0

#78 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 24 July 2016 - 16:13

Ja se slazem da je Max apsolutno ispravno postupio. Kimi sernja. Poslao ga mali po burek. Mozda bi mali trebao "ledenom" da opali vaspitnu cisto da ga podesti koliko ima godina i kako se ponasa. 


Edited by Dzoni_m, 24 July 2016 - 16:13.

  • 0

#79 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 24 July 2016 - 17:23

Ali zasto? Sta je Max uradio da nije dozvoljeno ili je safety u pitanju koji takodje niko ne dovodi u sumnju? Kimi je u 10 krugova imao dva napada. Po meni je napadac taj koji najvise riskira, zar ne. Prvi napad, Max brani na pravcu jednom kao sto je dozvoljeno, ali poslije toga dolazi krivina i mora da ide u lijevo. Kimi ide desno, lijevo, desno i kaci Maxa. Sam se zajebo. Drugi napad ista stvar. Samo jedno pomjeranje i onda krivina. Meni je frapantno koliko brzo jedan vozac od komplimenata zavrsi u hejtu. Tri trke Kimi njemu bulji u mjenjac i sad je Max govno, prljav i treba mu udariti samarcinu.

 
Problem sa Maksovom voznjom je sto je ona reaktivna - umesto da se postavi da brani poziciju on ceka da onaj iza krene u preticanje i onda cima na istu stranu.
 
Takodje, ovo danas je bilo u zoni kocenja, gde NEMA menjanja putanje i "vracanja za ulazak u krivinu", to pravilo ne vazi u zoni kocenja. A cak i da vazi, nije Maks birao da se vrati na trkacku putanju (da jeste, prvi bi krenuo ulevo) nego je cekao da vidi kuda ce Kimi i reagovao da mu zatvara putanju.
 
Isto je i sa Rozbergom radio na prosloj trci, cekao da vidi kuda ce ovaj pa naglo cimao na istu stranu.
 
Daleko je ovo od hejta, samo ukazujem da mali prilicno prljavo brani poziciju. Ne treba puno talenta da se na takav nacin blokira preticanje, to i Harianto ume. Maks je jako talentovan vozac, sto se vidi u nacinu kako napada (za ovo malo karijere napravio je vise preticanja sa spoljne strane nego mnogi vozaci za ceo zivot), i ne trebaju mu ovakve stvari.
 
Zato bi bilo dobro da mu neko od starijih objasni par stvari, kao sto je Sena Sumaheru objasnio onomad, dobro ce mu doci.
 

3 minuta ga je smarao :) Sena. Legenda.

 

To je samo druga runda. Prva je bila u Brazilu (Sumaher se zalio medijima na Seninu voznju, sto ovaj naravno nije bas najbolje primio, pa ga je zvao telefonom da se objasne), onda ovo u Francuskoj (u pitanju je restart trke, u prvom startu Sumaher je izgurao Senu sa staze) i onda treca runda u Nemackoj tokom FP kada ga je Sena i udario:

 

ss1.jpg

 

Formel-1-Fahrerkoenige-729x486-8c074e4ab

 

ss2.jpg

 

ss3.jpg

 

Sledece godine je i Edi Irvajn dobio po nosu: https://betisesports...eally-happened/


  • 1

#80 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 24 July 2016 - 20:51

I po meni Max je zasluzio kaznu i hajde sto nije kaznjen, to je i manji problem, vec sto covek nije bio ni pod istragom, e taj deo ne razumem nikako. Svi smo videli sta je bilo, mozemo se sporiti da li je dozvoljeno ili ne, ali iz same te cinjenice sto cemo se sporiti i imati neslaganje znaci da nesto u tom potezu nije ok (a imali su i prijavu od Ferarija) te je morala biti istraga u toku trke gde bi sudije utvrdile da li je to po pravilima ili ne, ovako oni su samo zazmirili i zaboravili da se ista desilo, sramno i neprofesionalno.


  • 0

#81 Sam633

Sam633
  • Members
  • 453 posts

Posted 25 July 2016 - 12:07

Ali zasto? Sta je Max uradio da nije dozvoljeno ili je safety u pitanju koji takodje niko ne dovodi u sumnju? Kimi je u 10 krugova imao dva napada. Po meni je napadac taj koji najvise riskira, zar ne. Prvi napad, Max brani na pravcu jednom kao sto je dozvoljeno, ali poslije toga dolazi krivina i mora da ide u lijevo. Kimi ide desno, lijevo, desno i kaci Maxa. Sam se zajebo. Drugi napad ista stvar. Samo jedno pomjeranje i onda krivina. Meni je frapantno koliko brzo jedan vozac od komplimenata zavrsi u hejtu. Tri trke Kimi njemu bulji u mjenjac i sad je Max govno, prljav i treba mu udariti samarcinu.


 

;)


  • 0

#82 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 25 July 2016 - 12:30

13769379_1104237222976477_79852049734935


  • 1

#83 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 25 July 2016 - 18:06

Team principals Maurizio Arrivabene and Christian Horner have called for a rethink of Formula 1's rules after they caused controversy during the Hungarian Grand Prix weekend.

A lengthy debate took place on Saturday night over the application of the 107% rule that could have impacted 11 drivers. There was also a delay in the launching of a probe into whether Nico Rosberg breached a rule regarding double-yellow flags, with the Mercedes driver exonerated several hours after qualifying.

Arrivabene believes Formula 1 needs to simplify its rulebook, echoing comments made by Ferrari's president Sergio Marchionne late last year.

"My president raised that topic one year ago, more or less," said Ferrari chief Arrivabene. "He said clearly we have too many complications. Clear and simple rules could help. We need to clean up all the grey areas in the rules.

"When you have grey areas you never know where you are going. You start to look left, right, up, down."

Red Bull boss Horner agreed, adding that common sense was required and rules, such as the restrictions on radio communication, were confusing for fans.

"We need a common sense rule, but probably in Formula 1 that doesn't exist," he said. "It's like the radio situation with Jenson Button [who received a penalty for being assisted by McLaren with a problem during the race].

"I haven't seen what was said or recorded but we're over-regulating and making it too complicated for the fans. You need to keep it simple that a casual viewer can tune in and pick up what's going on without over-regulating."

Ferrari's Kimi Raikkonen was frustrated with the way the rules were interpreted concerning Max Verstappen's defence of position in their battle in Hungary and took aim at the rulebook as a whole.

"It's a joke with the rules," he said. "A good example is in the qualifying on Saturday. "You have the 107% rule and the people who didn't go through from first qualifying they applied it to but not on the rest. So how can you suddenly have the same rule and apply it in the same qualifying two different ways?

"Can somebody explain how that works? It seems to be a part of this place and something must change. It just looks bad to people outside and it's not fair. There's a rule and it should apply exactly the same way every time."


  • 0

#84 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 26 July 2016 - 15:21

Sebastian Vettel believes the stewards' decision to allow Nico Rosberg's pole position lap to stand at the Hungarian Grand Prix sets a bad example for junior categories.

Rosberg was investigated after setting the fastest middle sector of the session while double-waved yellow flags were being displayed at Turn 8. The investigation found Rosberg lifted 30 metres earlier than on his previous lap and was going 20km/h slower through the corner, losing 0.1s of lap time in the corner before getting back on the throttle at the apex as the caution flags cleared.

The incident has sparked debate among drivers, many of whom went through the same yellow flags and had to abandon their laps, with Vettel saying it sets a bad example for the rest of motor sport.

"The worst thing about this is we are an example," he said. "Next week there will be a go karting race somewhere and there will be a double waved yellow somewhere because somebody went off and marshals will go out and help. The way the kids think is that 'I don't need to lift much because in F1 it is okay, that is the pinnacle and that is okay so that is how we can behave'.

"That is what I don't like about it. "In the past we didn't have the technology to time the different sectors around the track and only had sectors one, two and three so the rule of thumb was you are not allowed to improve in a yellow sector. Double yellow in the rule book says be prepared to stop.

"Arguably if you go 2km/h or 4km/h slower or brake earlier and you drop half a tenth I don't think you are preparing to stop. It is one of those things that we are trying improve and make it fair to give us drivers a chance to finish our lap even if unfortunate with the yellow flag in qualifying or practice."

Vettel says the issue has been allowed to slide for too long.

"In my opinion it has gotten worse. We have had a lot of discussions and in the past it was clear not to improve under yellow but now we can. We need to debate how much is considered a lift and how much is not.

"One thing is for the people who are trying to rescue and recover the car and get the track green again and the other is the example we are giving. I am not a big fan of penalising every single one. We didn't set a good example yesterday."


  • 0

#85 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 26 July 2016 - 19:52

Apsolutno covek u pravu. Ovo je i Hamilton pricao. Nema tu "sporije za 0,X" KOCI i brzinom puza kroz taj deo gde je problem. Dupla zuta zna se sta znaci i nema razmisljanja i tumacenja kako kome odgovara.


  • 0

#86 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 03 August 2016 - 20:42

Radio - transkript: http://www.f1fanatic...dio-transcript/


  • 0