Jump to content


Photo

FK Partizan 2016/17


  • Please log in to reply
6152 replies to this topic

#6016 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 29 May 2017 - 10:28

 

 

Marko Nikolić otkrio plan priprema - Partizan igra protiv jakih rivala
 
Crno-beli su sa svojim navijačima tokom protekle nedelje imali mnogo razloga za slavlje, osvojena je dupla kruna, izboren plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali ono najvažnije tek sledi.
beta-b15aomph7v3756405176670201705251418
Foto: Beta/BranislavBožić/Ds
Dok su igrači na zasluženom odmoru, u Humskoj već uveliko rade na formiranju ekipe koja će tokom leta da ''napadne'' plasman u Ligu šampiona.

Juče je predsednik Partizana Milorad Vučelić potvrdio da je Brazilcu Leonardu već ponuđen novi, poboljšani ugovor, da će već danas isto biti učinjeno i sa Evertonom, ali i još nekolicinom ključnih igrača, pa će od ishoda tih pregovora umnogome zavisiti izgled Partizanove ekipe u novoj sezoni.

Za to vreme, trener Marko Nikolić je do tančina isplanirao letnje pripreme, a detalje je otkrio u izjavi ''Novostima''.

''Počinjemo sa obaveznim medicinskim testovima 10. i 11. juna, a prozivka je 12. juna. Dva dana krećemo na sedmodnevne pripreme na Zlatibor gde ćemo odigrati kontrolni meč protiv Mladosti iz Lučana, a 21. juna se vraćamo u Beograd.

Posle dva dana odmora, selimo se u Sloveniju gde ćemo na desetodnevnim pripremama igrati protiv Kopenhagena i CSKA iz Moskve'',
 izjavio je Nikolić.

Naravno, prezadovoljan je učinjenim u minuloj sezoni, u kojoj je uspeo da ispuni obećanje dato ''Grobarima'' po neplanranom završetku svog prvog mandata u Humskoj pre dve godine.

''Jednom sam već otišao iz Partizana, kada je bio prvi na tabeli i pred finalom Kupa. Tada sam obećao da ću da se vratim i da ću sa svojim igračima da završim započeti posao i da ćemo napraviti uspeh za pamćenje'', podseća Nikolić.

Tridesetosmogodišnji stručnjak se takođe osvrnuo i na prozivke iz Zvezde da je u fibalu ''parkirao autobus'' pred golom Nemanje Stevanovića. Naravno, imao je spreman odgovor.

''Finala se ne igraju, ona se osvajaju'', zaključio je Nikolić.

Edited by Starešina, 29 May 2017 - 10:28.

  • 1

#6017 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 29 May 2017 - 10:57

 

Produzena verzija :) 


  • 6

#6018 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 29 May 2017 - 12:38

Zaboravio sam ko je napravio ovaj u 94., onaj kada je Lukovic sutirao je bio na granici, iako rizican potez mogao je da nam osvoji loptu i eventualno otvori kontru, kao sto se desavalo nekoliko puta ranije. 
Ovaj drugi je druga prica, ali ne znam koliko sam pametan da diskutujem kada uzmem u obzir period utakmice, istrosenost, nervozu, a iskreno poprilicno sam ubedjen da ima dosta veze sa Markovim instrukcijama kako braniti kada Zvezda pridje blizu 16. 

Iskreno, ocekivao sam mnogo vise dugih lopti, pogotovo kada su u igri bili i Milic i Vujaklija. Milic je mogao bukvalno da siluje El Monira u duelu i skoku, sreca nasa da su tu stranu iskljucivo po zemlji pokusavali da eksploatisu.

 

 

Oba faula je napravio Jevtović, i oba su za hvatanje za glavu. Kad uklizavaš na ivici svojih 16, mnogo je veća verovatnoća da ćeš da napraviš faul nego da ćeš da otvoriš kontru. Još u finišu meča, kad Zvezda osim iz prekida nije mogla da napravi šansu - nedopustivo. Inače, od kada je ušao Radin, Jevtović je praktično igrao trećeg štopera, malo ispred ove dvojice. Verovatno je i Nikolić očekivao bunarenje na kraju i to je bio sasvim logičan potez.

 

 

Monirov raspad pred kraj nisam bas primetio, osim da je bio nedopustivo lezeran u resavanju nekih situacija, iako je u nekoliko navrata uspesno na atraktivan nacin se oslobadjao igraca ili pokusavao da prebaci loptu na neku vecu daljinu. Siguran sam da takve stvari vecina trenera ne zeli da vidi kod igraca, pogotovo u takvim trenucima utakmice, pa sam uveren da ce mu skrenuti paznju na to. 

 

Imao je u finišu, vezano, situacije kad ga je igrač prošao pa je pravio faul za 'skraćeni korner', pa posle toga im je dao loptu u noge na 20 m od našeg gola, pa na kraju onaj sumanuti start koji ludom srećom nije uzrokovao penal. Tako da nam je njegova strana bila bušna kao sir.

 

Inače, Munir je odličan tehničar, jedan od boljih u ekipi. Ali sam se uvek pitao, a on je jedan od brojnih slučajeva, kako do seniorske konkurencije dođe igrač koji svoj osnovni posao na poziciji koju igra obavlja najlošije? 'Ajde što je nešto sporiji, ima i kliker i igračku inteligenciju da svojim postavljanjem i anticipacijom malo sakrije taj problem. Ali što nema odgovornost potrebnu za beka, on igra kao da je na protivničkoj polovini, a ne pred svojim golom. Plus, kod nas su prilično utegnute i uigrane situacije kad bekovi idu napred, u smislu toga da im neko čuva leđa. Munir je par puta iskočio iz šina i ostavio rupu iza, jednom je Nikolić opasno ispizdio u skoro trčao s njim zajedno nazad da mu se izdere do kraja. Nemam pojma šta da mislim. Ja, naravno, obožavam dobre tehničare, imao je i onaj centaršut kad je pogodio Đurđevića u trepavicu, imao je i na prethodnim utakmicama neke dobre poteze napred, ali kažem, osnovni posao ne obavlja dobro.

 

 

 

 

Stevanovic je kompletniji i bolji golman od Kljajica, ali mislim da nama u ovim okvirima, u ovakvoj postavci igre mnogo vise odgovara golman poput Kljajica, laicki receno visoki linijas. 
Voleo bih da ponovo vidim Stojketa kod nas, on je idealan golman za ovakav Partizan i svojim iskustvom bi sigurno uneo veliku sigurnost u zadnju liniju, a i celu ekipu. 
Stojketov jedini minus, kroz celu karijeru su bili prekidi i udarci sa daljine. I dalje pamtim dva identicna gola koja je primio protiv Brage i Sahtjora u gostima u grupnoj fazi LS.

 

Ja moram da priznam da Stevanovića nisam nigde gledao pre nego što se Kljajić povredio, pa je mali uzorak, a na tom uzorku Kljajić mi je neuporedivo bolji golman. Imao je i on neke nesigurnosti prilikom ispucavanja u početku, ali od kada je sastavio par utakmica na golu brani odlično i mislim da nam i sa njim na golu to mesto nije problem. Za Stojketa se sve zna, šampion u 1 na 1 situacijama, a sve ostalo dosta promenljivo i zavisno od toga u kakvoj je formi.


Edited by Arsenije Pesic, 29 May 2017 - 12:53.

  • 2

#6019 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 29 May 2017 - 15:14


Inače, Munir je odličan tehničar, jedan od boljih u ekipi. Ali sam se uvek pitao, a on je jedan od brojnih slučajeva, kako do seniorske konkurencije dođe igrač koji svoj osnovni posao na poziciji koju igra obavlja najlošije? 'Ajde što je nešto sporiji, ima i kliker i igračku inteligenciju da svojim postavljanjem i anticipacijom malo sakrije taj problem. Ali što nema odgovornost potrebnu za beka, on igra kao da je na protivničkoj polovini, a ne pred svojim golom. Plus, kod nas su prilično utegnute i uigrane situacije kad bekovi idu napred, u smislu toga da im neko čuva leđa. Munir je par puta iskočio iz šina i ostavio rupu iza, jednom je Nikolić opasno ispizdio u skoro trčao s njim zajedno nazad da mu se izdere do kraja. Nemam pojma šta da mislim. Ja, naravno, obožavam dobre tehničare, imao je i onaj centaršut kad je pogodio Đurđevića u trepavicu, imao je i na prethodnim utakmicama neke dobre poteze napred, ali kažem, osnovni posao ne obavlja dobro.

 

Munir bi bio savrseno resenje kada bi igrali sa 3 stopera. 


  • 1

#6020 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 29 May 2017 - 15:21

Produzena verzija :)

 

Jel mu ovo šveca na 6:00? Slatkica. :blush:


  • 0

#6021 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 29 May 2017 - 16:17

 

 

Kadeti Partizana šampioni države

 

Poput svojih starijih kolega, i kadeti Partizana su uspeli da proslave titulu šampiona države.   Kolo pre kraja ekipa Partizana je imala dva boda prednosti u odnosu na svog najvećeg rivala Crvenu zvezdu, a u poslednjem kolu su izabranici Žarka Lazetića i Dražena Bolića uspeli da slave sa 3:2 u Nišu protiv Reala i da tako proslave novu titulu prvaka kadetske lige Srbije.

Partizan je na kraju završio sa 77 bodova, pa ekipa Crvene zvezde nije imala šanse da ga stigne.

Edited by Starešina, 29 May 2017 - 16:17.

  • 4

#6022 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 29 May 2017 - 19:26

e8134e9c981228dc4c335283cfedce2f.jpg




Plačem... :D

Edited by Son_of_a_gun, 29 May 2017 - 19:27.

  • 4

#6023 darkopfc

darkopfc
  • Members
  • 5,453 posts

Posted 30 May 2017 - 07:52

uh, mnogo mi je drago zbog kadeta i njihove dominacije... to je bas bas važno, jer klincima mora da se usađuje pobednički mentalitet i da se formiraju kao pobednici. to je ono što se u Partizanu traži!

 

bravo, bravo... bravo!


  • 7

#6024 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 30 May 2017 - 08:19

Neki size kratkih informacija koje mogu da se pokupe u ovim danima lepog, zasluzenog i avangardnog slavlja:

 

- Skuletic vec bio u karantinu sa ekipom, dosta ozbiljno se spominje njegov povratak, takoreci pred vratima je - potpuno podrzavam

- Mali Uros danas rekao da zeli da ostane barem za kvalifikacije

- Rukavina ne dolazi, Stojke i Mare Jovanovic se ne oglasavaju; Sto se mene tice Mare moze da dodje imao je dobru sezonu u Bnei Jehudi, a golmane vec imamo osim ako ne ode Kljaja

- Leonardo je izgleda otputovao u Brazil sa novom ponudom, Everton iako nemam informacija sve mi se cini da ce ostati; Ako bih od svih morao da biram - ciljao bih Evija da ostane, on je motor ekipe

- Treba videti ko ce od domacih igraca dobiti ponudu - Jevtovic, Mihajlovic, Kosovic, ostali

- Zakazali smo, to je vec okaceno, dve probe kakve nismo imali u poslednje vreme - CSKA i Kopenhagen. Bas ozbiljna prica.

 

To je to za sada, imam utisak da ce ova nedelja biti mirna pa od Ponedeljka krece prelazni. Danas je, ako sam dobro ispratio, mec Dacia-Serif, da vidimo da li ce i Zilina biti medju nepovlascenima. U Poljskoj Jagelonia mislim da nece uzeti titulu.

 

I - pa da se otvara nova tema, ovih dana... ja predlazem Xperta ili KJP-a....


  • 4

#6025 darkopfc

darkopfc
  • Members
  • 5,453 posts

Posted 30 May 2017 - 08:52

ma kakav Toni Rukavina... on se spominjao u nekim kombinacijama i kao pojačnje Barse.

 

to bi bilo prelepo, ali ipak je on trenutno van našeg domašaja.


  • 1

#6026 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 30 May 2017 - 09:40

 

 

Ekipa se pravi od odbrane: Tri nova ugovora u Partizanu, plus bolji uslovi za vezistu

pre 27 minuta | mozzartsport

 

Sportski sektor u Humskoj 1 uveliko radi na prelaznom roku, čekaju se odgovori Leonarda i Evertona

 
14961316888078.JPG
Veličina slova A A A

Najbolja odbrana u Srbiji. Nijedan klub Superlige u tek završenoj sezoni nije imao takav učinak u defanzivi kao Partizan. Najmanje primljenih golova (22), najviše utakmica sa „nulom“ (19), te nije ni čudo što su u Humskoj 1 odlučili da arhitekte tog uspeha „vežu“ novim ugovorima. Čak trojici fudbalera iz poslednje linije biće ponuđen nastavak saradnje.

MOZZART Sport saznaje da su, osim Bojanu Ostojiću, o čijem ostanku smo pisali prošle sedmice, novi ugovori spremni i za zamenika kapitena Miroslava Vulićevića, ali i za golmana Filipa Kljajića. Oni bi trebalo, kako se čuje, već u narednih dva dana da odgovore na ponuđene uslove ostanka na Topčiderskom brdu i ako sve budu u redu ostanu deo ekipe koja će pokušati da se kroz kvalifikacije domogne Lige šampiona. Na njihovom ostanku posebno je insistirao sportski sektor i samo se čeka da se dobra volja obe strane prenese na papir.

--->>> Hajde da razgovaramo o Partizanovoj odbrani
--->>> Vulićević za MOZZART Sport: Partizan igra evropski fudbal! Možemo do grupne faze
--->>> Đurđević igrač sezone, Nikolić najbolji trener! U idealnom timu petorica iz Partizana, Voše više nego Zvezde

Procedura je, doduše, usporena zbog privođenja Miloša Vazure, međutim, kako se očekuje da se generalni direktor vrati na posao, golman, desni bek i štoper bi trebalo do kraja ove nedelje da ozvaniče ostanak u Partizanu.

14961317049713.JPGSvi bi trebalo da potpišu ugovore na po dve godine. Podsetimo, Vulićeviću je ostalo još šest meseci saradnje, na osnovu sporazuma sklopljenog u zimu 2014. kad je dolazio iz Vojvodine.
Partizan uvek ima i uvek će imati prioritet u ovakvim situacijama. Pogotovo što nisam u godinama kad mogu da biram klub ili ligu u inostranstvu. Plus, ne smem i neću da zaboravim podršku kakvom su me crno-beli obasipali u teškim trenucima karijere, posle povrede kolena i višemesečnog odustva, kao i bodrenja navijača u trenucima kad nisam igrao. To moram da vratim. Što se mene tiče, lako ćemo se dogovoriti oko novog ugovora“, rekao je Vulićević za naš portal.

14961317204307.JPGKad je u pitanju Filip Kljajić, minulu sezonu počeo je kao drugi izbor struke, sedeo je na klupi dok je branio Bojan Šaranov, čak se pre 11 meseci govorilo da ima poziv iz Druge lige Španije, ali... Promenom trenera i dolaskom Marka Nikolića vratio se na „mapu“, dobio priznanje za najboljeg golmana Superlige u jesenjem delu prvenstva, branio sve do finiša plej-ofa kad je povredio šaku i sportski sektor je procenio da i zaslužuje novi ugovor.

Pogotovo što mu aktuelni, kao i Vulićeviću, ističe poslednjeg dana 2017. i teoretski bi mogao da napusti Humsku bez obeštećenja.

14961317373450.JPGBojan Ostojić je posebna priča. Došao je stidljivo, bilo je onih koji nisu verovali šta može nekadašnji štoper Čukarički, ali kad ga je Nikolić upario sa Nikolom MilenkovićemPartizan je „zategao“ odbranu, počeo da liči na stabilan tim i novi ugovor, otkucan za naredne dve godine, prava je potvrda kvaliteta iskusnog defanzivca.

Problema oko Ostojićevog ostanka neće biti, iako su se, znajući da mu ističe ugovor, javljali klubovi iz inostranstva nudeći bolje uslove od crno-belih. Liga šampiona je, ipak, izazov više.

14961317692503.JPGNa izričit zahtev struke, novim ugovorom biće nagrađen i Nebojša Kosović. Povremeni reprezentativac Crne Gore dugo je tražio sebe, da bi posle dobro odrađenih zimskih priprema krenuo da kuca na vrata prvog tima, obezbedio mesto startera, kako je vreme odmicalo delovao sve sigurnije i u Partizanu su rešili da ga „vežu“ produžetkom saradnje.

Kosoviću trenutni ugovor istče 2019, međutim, potpisaće novi do 2021, uz bolje finansijske uslove.

Uz zimus ozvaničen ostanak Saše Ilića do juna 2018,, na taj način biće završen deo poslova koji se tču  „obnove iznutra“. Ne i kompletan, jer se tek čekaju odgovori Brazilaca, Leonarda da Silve Soze i Evertona Luiza. Pregovori sa Leonardom počeli su još prošle sedmice, strelac 24 prvenstvena gola zatražio je malo vremena da razmisli, slična priča je i sa borbenim vezistom. Obojica imaju dugoročene ugovore (Everton do juna 2018, Leonardo godinu duže), ali i pozive da ovog leta napuste Beograd, posle najuspešnjih sezona u karijerama. Partizan bi povišicom da ih zadrži. Makar do kraja evropskih kvalifikacija. Možda i duže, u zavisnosti od učinak ekipe i priliva finansija.

14961317894250.JPGA što se tiče dolazaka, već je postignut usmeni dogovor da prvo pojačanje Partizana u letnjem prelaznom roku bude napadač Petar Škuletić. Drugo će, ako ne bude nekih nepredviđenih okolnosti, postati štoper Marko Jovanović. Obojica stižu kao slobodni igrači, ali...

To nije sve.


  • 2

#6027 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 30 May 2017 - 09:53

Okej, znaci Kljaja (sasvim sam zadovoljan njegovim nastupima u drugom delu sezone), Vulich (zasluzio je u potpunosti (sad ce Arsenije da kaze a kritikovao si ga)), Ostoja (bravo za potez struke!) i Kicha Kosovic ostaju. Dobro, bice zanimljivo videti kolike ponude mogu da dobiju Jevtovic i Neca. Jankovic mislim da ostaje, a tu su jos i Radin, Djurickovic, Alen i Marjanovic koji govoto da uopste nije igrao.

 

Takodje potvrdjeni Shkuntellar (ja se nadam da je on jos bolji nakon Rusije) i Mare Jovanovic.

 

I na kraju ovo "To nije sve" da se lakse pregura radna nedelja Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


  • 1

#6028 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 30 May 2017 - 09:55

Kad smo već kod toga sta se šuška, izgleda ćemo opet pokušati da potpišemo Paločevića. Valjda ćemo konačno biti uspešni :)
  • 0

#6029 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 30 May 2017 - 11:35

Okej, znaci Kljaja (sasvim sam zadovoljan njegovim nastupima u drugom delu sezone), Vulich (zasluzio je u potpunosti (sad ce Arsenije da kaze a kritikovao si ga)), Ostoja (bravo za potez struke!) i Kicha Kosovic ostaju. Dobro, bice zanimljivo videti kolike ponude mogu da dobiju Jevtovic i Neca. Jankovic mislim da ostaje, a tu su jos i Radin, Djurickovic, Alen i Marjanovic koji govoto da uopste nije igrao.

 

Takodje potvrdjeni Shkuntellar (ja se nadam da je on jos bolji nakon Rusije) i Mare Jovanovic.

 

I na kraju ovo "To nije sve" da se lakse pregura radna nedelja Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

Ne brini druže Mozzer, nisam u tom fazonu, i ne obaziri se na to šta Plikuscht ima da kaže na tu temu. :D

 

Svakako pozdravljam ostanak Vulićevića, ali mislim i da nam je neophodna ozbiljna alternativa na njegovom mestu. I uopšte, ima dosta stvari o kojima se mora razmišljati. Iskustvo je pokazalo da ne možemo dobro da igramo i Evropu i domaće prvenstvo, bar ne sa fondom/kvalitetom igrača koje smo imali. Pravljenje tima koji bi imao šanse da bude uspešan u oba takmičenja znači mnogo veći broj upotrebljivih igrača, za koje je potreban ozbiljan keš. A pošto niko ne može da garantuje grupnu fazu, jasno je da sada niko neće smeti da se upušta u takve avanture. Tako da to što u ovoj fazi pokašavaju bar da održe tim na okupu i dovedu igrače na pozicijama gde smo tanki, mi je sasvim ok.

 

Ali ovi tekstovi u novinama, znači imali smo taj sitan maler da nam je gensek kluba uhapšen, inače bi ugovori već bili potpisani. :D


  • 0

#6030 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 30 May 2017 - 12:34

Znas kako Arsenije, kad pogledas ovaj novi Twin Peaks (koji je dobar isto kao stari samo stariji i zreliji za 25 godina), onda provalis da taj detaljcic zadrzavanja Genseka i nije toliko bitan u opstem kosmickom avangardnom poretku :D

 

Inace nekako tiho je promakla vest da je nas bivsi Predsednik Djurati ushtva nakon poravnanja sa Sudom i priznavanja krivice dobio 1 godinu zatovra od kuce. Ostaju mu jos 2-3 optuzbe sa strane.

 

Ovo leto imamo ozbiljnu priliku da se malo vise stabilizujemo, proteklih godinu dana odradjen je zaista odlican posao i to i za regionalne pojmove, sada je potrebna stepenica dalje... da li se moje mastarije mogu ostvariti ili kao Agent Kuper zamisljam Loru Palmer... videcemo... u svakom slucaju... eeeeeeeeeeeeeeedddmmmmmmmmmmmoooooooo

 

Edit: +1 za dovodjenje Palocevica ako je istina, vrlo mi se djasvi kako igra


Edited by mozzer, 30 May 2017 - 12:35.

  • 0