Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#4486 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 13 March 2018 - 15:46

Jednu stvar da razjasnimo. Luka je jedan od mojih omiljenih igrača i ja sam siguran da će koliko sutra da bude jedan od ključnih igrača u našoj reprezentaciji. Sa druge strane, dečko treba da bude zaštićen od ovog klasičnog i tradicionalnog pozivanja u reprezentaciju, kada mu vreme nije, a posle zakopavanje dosta duboko kada igrač ne pruži ono što pučanstvo očekuje od njega.

Naravno, treba da bude blizu reprezentacije, ali za reprezentaciju treba da igraju izgrađeni igrači sa utakmicama u nogama ili smanjite očekivanja. Sa ovakvom politikom i razmišljanjem ne da će Kostarika da nam bude neprelazna prepreka nego će biti velika kao Mont Everest.


Nista onda da zovemo Pesica.
  • 0

#4487 grof96

grof96
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 13 March 2018 - 16:03

Opet su burzujske cene slicica, gde u ovoj jadnoj drzavi ce ti trebati dve prosecne plate da bi popunio album. Poslednji put sam skupljao SP 2006 i LS 2008,kad su cene bile pristojne. 100 din. cetiri kesice po 5 slicica.


  • 0

#4488 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 March 2018 - 16:09

Aj sto su burzujske nego su se izbezobrazili i isfuserili sa kvalitetom
  • 0

#4489 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 13 March 2018 - 17:46

Ja poslednji album skupljao Francuska 1998.  :lol:

 

Maltene se ni ne sećam tog prvenstva, jedino one MIjatove prečke iz penala i to zato što se ponavlja i ponavlja u pričama, sve nešto kroz maglu i taj gol Davidsa u poslednjim minutima utakmice. Ali tek kad sam video posle deceniju koji je to minut bio tek tad sam shvatio kakvo je onda razočarenje bilo, pošto u tom trenutku najjači utisak mi je bio psovanje oko mene  :lol: Pojma nisam imao šta se dešava.   


Edited by DZoNidzOneDzOn, 13 March 2018 - 17:47.

  • 0

#4490 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 13 March 2018 - 19:12

Ja poslednji album skupljao Francuska 1998. :lol:

Maltene se ni ne sećam tog prvenstva, jedino one MIjatove prečke iz penala i to zato što se ponavlja i ponavlja u pričama, sve nešto kroz maglu i taj gol Davidsa u poslednjim minutima utakmice. Ali tek kad sam video posle deceniju koji je to minut bio tek tad sam shvatio kakvo je onda razočarenje bilo, pošto u tom trenutku najjači utisak mi je bio psovanje oko mene :lol: Pojma nisam imao šta se dešava.

Bio sam klinac i '98, ali je to prvo Sp gde sam Jugoslaviju ispratio krozcele kvalifikacije, bio na,svakom meču u Bgd, brinuo da se Cg ne otcepi pa da Dejo i Mijat ne igraju u Francuskoj... :-D

Elem,mečevi u grupi bili su na svoj način čudni, ali mi je nakon gola protiv Holandija bukvalno pozlilo,šećer i voda fazon.
  • 0

#4491 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 13 March 2018 - 19:19

Stojkovic, Rajkovic, Svilar

RB Basta, Rukavina

CB Ivanovic,Veljkovic/Maksimovic/Milunovic, Nastasic, Tosic

LB Kolarov, Obradovic/Rodic

DM-CM-AMC Matic, Milivojevic, SMS, Grujic/Radoja, Ljajic

AMRL Zivkovic, Tadic, Kostic, Radonjic/Gacinovic

ST Mitrovic, Prijovic, Jovic


Vrlo je malo dilema oko putnika na SP. Meni ce biti najzanimljivije da vidim kako ce selektor da iskoristi sredinu terena koja je po meni veoma jaka. Nadam se da Milivojevic i Matic nece biti zajedno u postavi jer bi to ugusilo igru.
  • 0

#4492 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 March 2018 - 19:22

Najbitnije je da odbranu dobro uigramo i da resimo u kom sistemu igramo. Posto u odbrani imamo solidnog individualnog kvaliteta (ma sta mi pricali, nema puno evropskih reprezentacija koje su na papiru bolje od nas tu), ali znamo da moze nastupiti i epski raspad ako budemo bili neuigrani.


  • 0

#4493 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 13 March 2018 - 19:25

Opet su burzujske cene slicica, gde u ovoj jadnoj drzavi ce ti trebati dve prosecne plate da bi popunio album. Poslednji put sam skupljao SP 2006 i LS 2008,kad su cene bile pristojne. 100 din. cetiri kesice po 5 slicica.

Gde si video cene?


  • 0

#4494 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 13 March 2018 - 19:29

Najbitnije je da odbranu dobro uigramo i da resimo u kom sistemu igramo. Posto u odbrani imamo solidnog individualnog kvaliteta (ma sta mi pricali, nema puno evropskih reprezentacija koje su na papiru bolje od nas tu), ali znamo da moze nastupiti i epski raspad ako budemo bili neuigrani.


To je najteze sad. Sa jedne strane imas nove igrace koji igraju jake lige na solidnom nivou Veljkovic, Nastasic, donekle Milunovic i Maksimovic, Milenkovic je poceo u Fiorentini posle tragicne smrti Astorija i verovatno ce se ustaliti. Cak je i Spajic standardan. Rodic igra sve bolje sta god ko pricao.

Sa druge strane Bane je u padu ali kako njega da se odreknes. Tosic igra ok ali to je klub i to ne mora nista da znaci. Rukavina ne igra ali je dugo tu. Kolarov igra kako mu dune. Basta nije bas klasican bek. Svi oni imaju mnogo godina.

Kako napraviti ravnotezu veliko je pitanje. Ja licno imam vise poverenja da se ovi mladji igraci mogu pošibati pre nego stariji.
  • 0

#4495 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 13 March 2018 - 19:33

Cene su vrv opet 0,5 eur iliti 60 rsd. Za album od 700 potrebno je kupiti vrv oko 800 slicica, to mu dodje 160 kesica. Kod preprodavaca je kesica 50 rsd, dakle total trosak 8.000 rsd. Kupovina srebrnih do 1.000 rsd, dakle total 9.000, skuplja se laganim ritmom oko 3 meseca, znaci 3k mesecno, to je skroz ok, jos ja skupljam sa devojkom :D

Veci problem su mi gluposti u albumu, bar su stadioni opet tu, za euro 16 nisu bili :/

Edited by nlavrnja, 13 March 2018 - 19:34.

  • 0

#4496 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 13 March 2018 - 20:22

687 sličica, cenu ćemo da vidimo, ali svi po Evropi kukaju da će poskupeti. U Sloveniji je najavljeno 80 centi, verujem da će ovde biti minimum 80 dinara.
Nešto kupovina, nešto razmena na Terazijama ili preko sajtova tipa spletkomat i biće popunjeno do početka prvenstva. Da se ne prekida niz od Argentine '78 😀
  • 3

#4497 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 13 March 2018 - 20:26

687 sličica, cenu ćemo da vidimo, ali svi po Evropi kukaju da će poskupeti. U Sloveniji je najavljeno 80 centi, verujem da će ovde biti minimum 80 dinara.
Nešto kupovina, nešto razmena na Terazijama ili preko sajtova tipa spletkomat i biće popunjeno do početka prvenstva. Da se ne prekida niz od Argentine '78 😀

Iskusan si čoEk, Derbi! :-)
  • 0

#4498 svengali

svengali
  • Members
  • 1,430 posts

Posted 13 March 2018 - 21:04

Stojkovic, Rajkovic, Svilar

RB Basta, Rukavina

CB Ivanovic,Veljkovic/Maksimovic/Milunovic, Nastasic, Tosic

LB Kolarov, Obradovic/Rodic

DM-CM-AMC Matic, Milivojevic, SMS, Grujic/Radoja, Ljajic

AMRL Zivkovic, Tadic, Kostic, Radonjic/Gacinovic

ST Mitrovic, Prijovic, Jovic


Vrlo je malo dilema oko putnika na SP. Meni ce biti najzanimljivije da vidim kako ce selektor da iskoristi sredinu terena koja je po meni veoma jaka. Nadam se da Milivojevic i Matic nece biti zajedno u postavi jer bi to ugusilo igru.

 

Свиђа ми се списак.

 

Дмитровић је заслужиo позив, сјајно брани у Шпанији и тренутно је можда и наш најбољи голман. 

 

Најзанимљивије ће бити у борби за штоперске позиције, имамо солидну конкуренцију... још су ту и Савић, Спајић, Вуковић... мада су најближи Максимовић и Настасић. Поред Ивановића и Тошића, наравно. Мада и Вељковић игра све боље.

 

Мијат/Радоња, први није стандардан у клубу, а други није показао ништа осим брзине.  

 

Грујић/Радоја или Фејса, Гудељ, имамо таквих играча много... видећемо на пријатељским у каквом је стању Грујић.

 

Да ли Максимовић игра у Валенсији?


Edited by svengali, 13 March 2018 - 21:05.

  • 0

#4499 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 13 March 2018 - 21:17

Slabo igra Maksimović u Valenciji. Malo kao nešto, nije bio ni loš, al jbg prejaka konkurencija, još Valencia sad podigla formu u odnosu na neke prošle sezone. 


  • 0

#4500 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 13 March 2018 - 21:28

Cene su vrv opet 0,5 eur iliti 60 rsd. Za album od 700 potrebno je kupiti vrv oko 800 slicica, to mu dodje 160 kesica. Kod preprodavaca je kesica 50 rsd, dakle total trosak 8.000 rsd. Kupovina srebrnih do 1.000 rsd, dakle total 9.000, skuplja se laganim ritmom oko 3 meseca, znaci 3k mesecno, to je skroz ok, jos ja skupljam sa devojkom :D

Veci problem su mi gluposti u albumu, bar su stadioni opet tu, za euro 16 nisu bili :/

 

Navratite u NS na menjažu i pivo :D


  • 0