Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#4456 svengali

svengali
  • Members
  • 1,430 posts

Posted 10 March 2018 - 14:55

Јако добро. Ок, сви бисмо ми нешто мењали али делује као Крстајићев списак и то је најбитније.

 

Мени једино шкрипи Грујић, иако нису ни Радоја и Фејса неке фудбалске величине. 

 

Вељковић, какав је у Вердеру? И кад је Јовић постао стандардан?


  • 0

#4457 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 10 March 2018 - 15:06

Strci Vujadin, a mogao je i Jovica da pozove, ostalo je manje-vise to


Realno je višak, imamo pun kurac štopera, mnogo bi logičnije bilo pozvati još jednog napadača ili još jednu opciju na sredini.
  • 0

#4458 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 March 2018 - 15:27

Ne znam odakle takav hajp oko Radoje kao da je reinkarnacija Jaja Turea lično a ne igrač koji se još uvek bori za mesto u timu Selte. Sećam se da su iste neargumentovane pohvale svojevremno išle i na račun Gojka Kačara a liku je vrhunac karijere bila Herta iz Berlina. Vremenom ga je sve više bilo po tabloidima a sve manje na terenu. Sada više ne znam ni gde igra.

 

U stanju smo da dižemo u nebo razne mediokritete i osrednje igrače, pa se posle iznenađujemo kako im karijere nisu bile u skladu sa opštim očekivanjima.

 

Poštujem različita mišljenja a meni lično je Grujić uvek ispred Radoje.


  • 0

#4459 coxopo

coxopo
  • Members
  • 707 posts

Posted 10 March 2018 - 15:51

nema Jagosa i Gudelja, svi zadovoljni


  • 0

#4460 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 March 2018 - 16:59

ekipa se treba popuniti igračina na svakoj poziciji a onako na prvi pogled vidi se da nam nedostaje barem jos jedan zadnji vezni koji ce igrati za ekipu. u tom segmentu radoja(igra vec par godina u primeri) fejsa i gudelj su korisniji od grujica. u odbrani isto treba videti sta krstaja planira sa ivanovicem. da li je bek ili štoper isto i d.tošic.mnogo je da imamo 6 štopera
  • 0

#4461 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 10 March 2018 - 22:12

ja sam uvek pre za Gudelja, Fejsu ili Radoju nego za Grujica i Bastu

 

Radoja i kad je igrao standardnije nego sad preskakali su ga u korist igrača koji nisu igrali u klubovima ili su izlazili iz povreda, tako da nije čudno što ga nema. To što je Grujić ispred Fejse i Gudelja jeste iznenađenje iako treba da bude na spisku sad kad u21 igra protiv Gibraltara.

 

nema Jagosa i Gudelja, svi zadovoljni

 

Jagoš kad nije mogao da se sastavi igrao je, sad kad je standardan u Seriji A nema ga ni na spisku. Ali spisak je generalno dobar, fali samo još jedan igrač napred, mogao je Jović koji polako pokazuje potencijal.


  • 0

#4462 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 March 2018 - 23:30

meni je spisak čudan koncepcijski,previse odbrambenih,malo defanzivnih veznih i ni jedan brži igrač u napadu. Mozda planiraju Grujica na zadnjeg veznog da probaju?

Edited by perkos, 10 March 2018 - 23:31.

  • 1

#4463 deset

deset
  • Members
  • 909 posts

Posted 11 March 2018 - 00:38

U zadnjih 20 godina stvari oko reprezentacije su se mjenjale polako, ali, sigurno, samo u jednom pravcu, naravno, ne na bolje. Nakon svega što se desilo u zadnjih nekoliko mjeseci, a desilo se malo, i ništa pametno, moje je lično mišljenje da bi veliki uspjeh za ovu generaciju i selektora bio treće mjesto u grupi na Mondijalu.  

Prvo, predsjednik Saveza je Slaviša Kokeza. A mi smo ovdje peglali tastature protiv Terze i  pogotovo Toleta, napisali toliko toga protiv njih, mrzili ih iz dna duše,  da bi dočekali jednu takvu vucibatinu za kojega su prethodna dvojica izmislili i fudbal i organizaciju. Krstajić je budala što je pristao na cijeli aranžman. Ne znam šta su mu obećali, ali sam siguran da nije vrijedno. Inače, samo budali nije jasno da su Kokeza i pajtosi planirali da dovedu nekog renomiranijeg našeg trenera umjesto Muslina,  ali su ih svi glatko odbili. Tako je caretaker Krle ostao na klupi ni kriv ni dužan,

Brazil vodi trener koji je u zadnjih 10 godina jedini sa ekipom van Evrope osvojio klupsko svjetsko prvenstvo.  Švajcarsku vodi čovjek koji je otišao iz Lacija da bi nasljedio Hitzfilda na tom mjestu . Kostarikanac nema neku biografiju, ali i on je već desetak godina trener. Srbiju vodi Krstajić, čije je trenersko iskustvo jednako nuli. 

Kvalifikacije smo izgurali kako smo izgurali, ako neko ne želi da prizna da smo imali neuobičajeno mnogo sreće od trenutka kad su izvučene kuglice za kvalifikacije pa do zadnjeg zvižduka na Marakani,  onda baš i nije obraćao pažnju. Stoji da se Muslin sa svojim pristupom potrošio, da je ljeva strana sa Kolarovom bila promaja kroz koju mogu da prođu i igrači San Marina, i da nam njegov ostanak ne bi donio nikakav rezultat ni u slučaju da nas sreće pomazi još više nego u kvlaifikacijama. Definitivno nam je za bolji rezultat trebao novi trener, energičan i sa novim idejama, ali, opet, Krstajić nema nikakve reference, i reći da je to kockanje je zapravo optimistično, jer kad bacamo kocku šanse da dobijemo što želimo su 1:6  a mislim da su nam šanse ovdje bitno manje. U modernom fudbalu sistem redovito pobjeđuje talent. Mi sistem definitivno nemamo, a nemamo ni talenta koliko mislimo da imamo. U ovakvim okolnostima, treće mjesto u grupi bi bilo rezultat na kojega fudbaleri Srbije mogu da budu ponosni.


 


  • 2

#4464 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 March 2018 - 02:39

Ma kakvo treće mesto u grupi realno plasman na SP je uspeh i tačka i kraj.

 

To SP ne igraju 50, 70 ili 100 ekipa, igraju 32 ekipe iz celog sveta i treba biti ponosan nalaziti se u takvom društvu. To što smo mi dobili kao neku igračku dubinu sa nekim igračima, neki malo napredovali, neki se novi pojavili itd. ali to ne menja činjenicu da smo mi u fudbalu godinama goli q.

 

Naravno da se treba potruditi maksimalno i dati sve od sebe, ali očekivanja na minimum i biti zadovoljan što smo deo tog društva uopšte. 

 

Inače spisak odličan. Tačno je, mogao je Luku Jovića mada posle onog kraćeg dobrog perioda i on sve manje i manje igra, ali ipak ima napretka u njegovoj formi definitivno. Ovaj "izlet" u Bundesligu mu je dobro došao. 

 

Što se tiče Baste baš sam se iznenadio što ga vidim na spisku. On je najbolje naš desni bek trenutno i dobra konkurencija Rukavini za to mesto pošto se Rukavina već ustalio na toj poziciji.

 

Jedva čekam da vidim šta mogu Sergej i Žile u ovim prijateljskim utakmicama. Klupska forme i sezone generalno su im odlične.


Edited by DZoNidzOneDzOn, 11 March 2018 - 02:45.

  • 0

#4465 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 11 March 2018 - 08:49

šibicarenje ne prolazi u sportu i zato nam fudbal i rukomet propadaju a odbojka i kosarka napreduju.plasman na SP je uspeh ali se tamo nikak ali bas nikad ne sme ici turistički i sa ciljem da se učini igračima, menađžerima, zvezdi i partizanu. sve to smo gledali jos od posle Osima a nisam bas optimista da tako nece biti i na ovom SP.

Edited by perkos, 11 March 2018 - 08:50.

  • 3

#4466 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 March 2018 - 18:17

Da slažem se sa tim. Ne treba igrači da idu turistički nikako samo kažem da ne treba praviti neki pritisak na njih i pre prvenstva i imati neka očekivanja. Idemo korak po korak pa šta bude. A i naravno da treba biti srećan, mislim kao navijač, samim plasmanom. Da je sreća da ih nekoliko tako zaređamo :)


  • 0

#4467 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 11 March 2018 - 19:29

Sergej, Zile, Tadic i Ljajic. Cetiri igraca koji mogu sasvim lepo da kreiraju i za sebe i za druge. Uz to Matic i Milivojevic koji imaju odlicne sezone. Napadaci nisu svetska klasa, ali trojica (racunam i Jovica u uzi izbor uz Mitra i Priju) su u odlicnoj formi i to nismo imali ko zna od kad. Drago mi je sto su Veljkovic i Basta na spisku, zasluzili su. Zao mi je sto nema Blekija i Spajica, ali spisak je generalno korektan. Pitanje je kako Krstajic planira da igra. Mislim da ce Zivkovic i Tadic/Kostic ipak na krila, a da Sergej bude prva violina.
  • 0

#4468 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 11 March 2018 - 21:46

Obradovic je kanta od igraca, podjednako los i u napadu i u odbrani.

Fale Jovic i Rodic. Mirne savesti i Radoju da pozove.

Lepo sto je Bastu pozvao jer pokazuje da je svestan problema, ali isto tako cinjenica je da oba desna beka imaju 34 godine isto kao i Bane, a Tosic i Kolarov 33. Videcemo sta je zamislio ali ne svidja mi se toliko stara odbrana. Basta i Kolarov su pozadi pretanki.
  • 0

#4469 svengali

svengali
  • Members
  • 1,430 posts

Posted 11 March 2018 - 23:52

Наравно да не сме да се иде туристички, не верујем да су тако размишљали Костариканци на прошлом СП-у или Парагвајци на претпрошлом. Увек постоји репрезентација која изненади/разочара (или више њих у зависности од очекивања и квалитета). Надам се да ћемо ми бити једном у првој групи.

 

Рукавина 33 године? Ех, како време лети. Битно је да су ту углавном најквалитетнији играчи. Ови остали су више ствар тренера и концепције. Није да ми имамо неки страшан избор, чим су нам у конкуренцији друголигашки играчи и фудбалери који нису ни стандардни у својим клубовима. Али јбг, то нам је што нам је.


  • 0

#4470 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 12 March 2018 - 00:24

Rukavina je da si ti ziv i zdrav u januaru napunio 34 i uzeo 35-u.
  • 0