Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#4156 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 17 November 2017 - 11:10

Još od Hrvata 1998. ekipe sa prostora bivše SFRJ su na Svetskim prvenstvima prolaze kao bosi po trnju.

 

Srbija: dva ispadanja u grupi

  • 2006. tri poraza u grupi sa Holandijom, Argentinom i Obalom slonovače.
  • 2010. pobeda protiv Nemaca, porazi protiv Gane i Australije

 

Slovenija: dva ispadanja u grupi

  • 2002. tri poraza u grupi sa Španijom, Paragvajem i Južnom Afrikom
  • 2010. pobedili Alžir, nerešeno sa SAD, poraz od Engleske

 

Bosna i Hercegovina: ispadanje u grupi

  • 2014. pobeda protiv Irana, porazi od Argentine i Nigerije

 

Hrvatska: tri ispadanja u grupi

  • 2002. pobeda protiv Italije, porazi od Meksika i Ekvadora
  • 2006. nerešeno sa Australijom i Japanom, poraz od Brazila
  • 2014. pobeda protiv Kameruna, porazi od Brazila i Meksika

 

Suma sumarum, u ovom milenijumu, kakav god žreb pao, reprezentaciajma sa ovih prostora je dupe pozadi.


Edited by Darby O'Gill, 17 November 2017 - 11:10.

  • 5

#4157 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 17 November 2017 - 11:41

U principu, mi ne smemo potceniti niti jednu ekipu koja putuje u Rusiju, pa makar pricali o Panami ili Arabiji. Medjutim, dobra je stvar sto ni jace ekipe ne smeju sebi dozvoliti da potcene nas jer se vrlo lako moze desiti da im otkinemo bod ili sva tri. Moje licno misljenje je da samo protiv sledece 4 ekipe nemamo bas nikakve sanse - Brazil, Nemacka, Spanija, Argentina.

 

Protiv Argentine nemamo sanse kao sto ne bismo imali ni protiv raspad Holandije i to je jasno.

 

Da ne pricamo sto ja mislim da nemamo mnogo sanse ni protiv koga, al ajde :D

 

Ako pricamo o najjacim reprezentacijama, Argentini tu definitivno nije mesto. Oni se, bukvalno, raspadaju. Ako ne izmisle do sledece godine neke nove igrace pogotovo u vezi, oni nemaju sta da traze na prvenstvu, a malo jacu grupu ako dobiju vec tu mogu da ispadnu. Njih je Nigerija pre neki dan uneredila. Ruse su jedva pobedili, dali im jedan gol na kraju. A Rusi su vrlo verovatno najgora evropska reprezentacija na prvenstvu.

 

Kako su prosli kvalifikacije da ne pricamo.

 

Brani im Romero, koji je u poslednjih pet godina branio na 19 utakmica za klubove (!!!!!!). Verovatno je jedini golman na svetu koji je vise utakmica odigrao za reprezentaciju u tom periodu. Rezervni golman im brani u Meksiku, nije mi jasno sto ne daju Ruliju iz Sosijedada sansu, vidim da im samo ponekad sedi na klupi.

 

U odbrani im je ubedljivo najbolji igrac Otamendi, koji jeste vrhunski stoper pogotovo za danasnje vreme, ali ima i on svoje bubice. Obicno igra sa Maskeranom, prinudno, tu je recimo i rupcaga Facio koji je takodje presao tridesetu, Pecela iz Fiorentine, a odlucujucu protiv Ekvadora je u trojci sa njima bio Merkado iz Sevilje, koji je primarno desni bek. Levo obicno igra Akunja iz Sportinga. Solidni igraci, ni u kom slucaju vrhunski, medju nosiocima Rusi, eventualno Poljaci imaju slabiju odbranu.

 

Na sredini je tek sou, tu imaju i najveci problem. Enco Perez koji se vratio u domacu ligu, Banega, Lo Celso iz PSZ-a, Salvio iz Benfike, Bilja, Gomez iz Atalante, jedino Di Marija na krilu je klasa, mada kako igra vec neko vreme i imajuci u vidu njegove godine, pitanje kakav ce on biti na prvenstvu. Usudicu se da kazem da gori vezni red nisu imali u poslednjih 20-ak godina.

 

Napad Mesi-Dibala-Aguero ako budu igrali tako jeste vrhunski, ali njima je uvek napad vrhunski i Mesi godinama top 2 igrac na svetu pa prdnu u cabar vecito.

 

Iz prvog sesira, Argentina je u top3 ekipe za pozeleti.

 

Naravno, za nas ne, jer imamo lepu istoriju sa njima, ali generalno gledano, Meksiko ima jacu odbranu i sredinu od njih, pa svi kazu "mozda mogu da budu nezgodni". Da je ovo reprezentacija Perua ili Kolumbije (minus napad, naravno), ne bi im mnogo ljudi davalo sansu da prodju grupu.


  • 1

#4158 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 17 November 2017 - 12:00

Meksiko je sigurno nezgodan... pitaj nas, ne moraš daleko... ništa im nismo mogli... uigrani su do bola, trkački moćni, jaki obrambeno... većina igrača im igra u Meksiku i pripremaju se po mjesec dana za svjetsko... za mene su oni u rangu Brazila, Urugvaja i Argentine...


  • 0

#4159 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 17 November 2017 - 12:15

Poljska u prvom, mi u četvrtom šeširu. Toliko o tome.


  • 0

#4160 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 17 November 2017 - 12:54

Poljska u prvom, mi u četvrtom šeširu. Toliko o tome.

 

Sta ima tu "toliko o tome".

Bolji su svih ovih godina od nas ti Poljaci, rezultati im donose i bodove na Fifa listi.


  • 0

#4161 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 17 November 2017 - 13:39

Mekse su uvek odlične na SP, uvek sam ih gledao sa simpatijama. Juznoamerikanci svi za izbegavanje osim Perua. Skupice se Argentinci oni SP igraju na zivot ili smrt, mozda nemaju kvalitet da osvoje ali svaku grupu ce proci. Mi sa grupama na SP zadnja dva puta nismo imali srece a ona iz 2006. je top od svih grupa smrti. Od Afrike bih vise voleo neku Nigeriju i Senegal nego zaguljeni Maroko ili Egipat. Hrvate bih voleo nekako nam leže a i nismo dugo igrali. Samo ne Spanci. Englezi su mi pozeljni isto od tih jacih. Naravno prvo da vidimo ko ce biti selektor, vrlo lako moze da se desi da je svejedno s kim smo u grupi.

Edited by mister-no, 17 November 2017 - 13:41.

  • 0

#4162 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 17 November 2017 - 13:48

Potpuno je bezveze teza da su Englezi i Hrvati, pozeljniji od Kolumbije i Meksika.
  • 0

#4163 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 17 November 2017 - 16:04

Potpuno je bezveze teza da su Englezi i Hrvati, pozeljniji od Kolumbije i Meksika.

 

Zato sto su jedni razbili druge na prethodnom SP, a Englezi kad bi se ukrstili sa Kolumbijom bi izgubili. Imaju mnogo vecu motivaciju da se dokazu na velikom takmicenju, a neki igraju i za prelazak u bolji klub i znaju da mogu da profitiraju od igranja za nacionalni tim. Od kada Englezima selektor nije Sven Goran Erikson postali su zesca sprdnja. Jedva prosli grupu 2010, da ne bi grupu prosli 2014.

 

Na EP nista nisu bolji. Englezi na poslednja dva EP se provlace, jedva dobijaju rivale ili igraju nereseno.


  • 0

#4164 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 17 November 2017 - 16:34

Englezi su tim za poželeti u svakoj varijanti. Diletant na klupi i gomila nedovršenih igrača i/ili dokazanih luzera, respektabilni borci (Vardi, Dajer, Jang), dvojica vrhunskih talenata (Stouns, Rašford) i trojica vrhunskih igrača (Kejhil, Ali, Kejn). Pretanko.


  • 1

#4165 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 17 November 2017 - 16:46

Mi u glavi nismo spremni da pobedimo Engleze.

A uz to sa Urugvajom imamo neke neraščišćene račune 😁
  • 0

#4166 grof96

grof96
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 17 November 2017 - 18:35

Zaboravio sam kako se zreba za svetsko prvenstvo, posto sam negde procitao da se prvo izvlaci prvi pa cetvrti sesir, onda sledi 2 pa 3.

Ili pak ide redom od prvog do cetvrtog sesira.


  • 0

#4167 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 17 November 2017 - 18:54

To bi bilo vrh jer bi mi onda imali dobre sanse da nam evro ekipa bude nosilac.
  • 0

#4168 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 17 November 2017 - 21:02

Zaboravio sam kako se zreba za svetsko prvenstvo, posto sam negde procitao da se prvo izvlaci prvi pa cetvrti sesir, onda sledi 2 pa 3.

Ili pak ide redom od prvog do cetvrtog sesira.

 

Ja sam mislio da prvo ide 1. šešir (A1 Rusija i te fore), pa onda od 4. šešira prema gore. :huh: :unsure:


  • 0

#4169 Lord of the Flies

Lord of the Flies
  • Members
  • 141 posts

Posted 18 November 2017 - 09:08

Mi u glavi nismo spremni da pobedimo Engleze.

 

 

Ja sam to oduvek i tvrdio, stil igre nam odgovara, ali u glavi im nismo dorasli.


  • 0

#4170 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 November 2017 - 11:37

Englezi imaju solidan, mlad tim koji ne bi trebalo da je opterecen decenijskim luzerstvom. Ali imali su ga i na EP, pa su odigrali kao u prethodnoj deceniji kada su se raspadali.


  • 0