Jump to content


Photo
- - - - -

Peaky Blinders


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#46 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 22 December 2017 - 05:13

Threep i ja smo naterali BB-a  da gleda ... Kolko sam ljubomoran na njega sto nema pojma o nicemu i sto ce da odgleda sve ispocetka :(


  • 0

#47 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 22 December 2017 - 16:54

Threep i ja smo naterali BB-a  da gleda ... Kolko sam ljubomoran na njega sto nema pojma o nicemu i sto ce da odgleda sve ispocetka :(

to je bar bilo lako :)

 

giphy.gif


  • 0

#48 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 23 December 2017 - 13:47

Finale mi je bas ono, meh. Za standarde PB-a tanko. Ono sa Arthurom mi je bezveze odradjeno ako se vec islo u tom pravcu a i Alfie je zasluzio bolji kraj od onog sranja na plazi. 

 

Brody je po meni odlicno odradio svoju ulogu, to sto je ocigledan copy paste nije njegov problem. I maloprstic mi se dopao.

 

Sezona je dobra generalno, iako su mi i dalje prve 2 najbolje.


  • 0

#49 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 24 December 2017 - 19:35

Meni je mozda ova sezona i najbolja. Mozda jer je generalno najbrza i najkonkretnija. Pomalo neocekivan kraj.


  • 1

#50 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 25 December 2017 - 16:13

I više nego dobar kraj sezone.

 

Jedino mi je fora sa Arturom žešće glupa. Ne priliči ovakvoj seriji da se služi jeftinim trikovima.


  • 0

#51 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 25 December 2017 - 19:39

I više nego dobar kraj sezone.

 

Jedino mi je fora sa Arturom žešće glupa. Ne priliči ovakvoj seriji da se služi jeftinim trikovima.

Slažem se.

 

Problem je u samom načinu na koji je to odrađeno. Da smo saznali indirektno da je mrtav ali da nismo baš videli celu scenu borbe, to bi bilo ok. Ovako, vidiš celu scenu i lik mu bukvalno prereže grkljan, vidiš Artura kako leži dole nepomičan i bukvalno izgleda mrtav i onda ono na kraju kad se desi dobijaš utisak kao da je vaskrsao :D

 

Zanatski nije dobro urađeno inače kao ideja je ok.


  • 0

#52 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 27 December 2017 - 14:57

Pa dobro kad gusis nekog prvo se taj onesvesti pa tek posle ugusi a nije kao da mu je ovaj proveravao puls i da li dise to jest nismo videli to.


  • 0

#53 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 27 December 2017 - 19:38

Preklao ga jbt :D Još ovaj sa onako iskolačenim očima, leži nepomičan i izgleda kao i da ne diše, znači sve namešteno kao da je mrtav. Onda ono nekako baš bude jeftin obrt.
  • 0

#54 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 27 December 2017 - 21:41

Meni do jaja cetvrta sezona, a bas su mi je u okruzenju pljuvali da je slabija od prethodnih. 

 

Brody je meni u pocetku bio neubedljiv jer jeste stvarno suvise teatralan, ali posle sam se bas lagano navikao. Malo naivan plot twist sa Arturom, ali priznajem da sam se u jednom trenutku usrao da cemo ostati bez najjaceg lika u seriji. 

 

Nisam ocekivao da ce Alfi da proda, a i realno je skroz suvisno bilo sto je upucao Tomija, mislim em naivno, em nepotrebno za bilo kakvu dalju pricu. 

 

May Carleton.  :blush:


Edited by Markoss, 27 December 2017 - 21:41.

  • 1

#55 berti

berti
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 28 December 2017 - 08:27

Vrhunska serija, ali zadnja sezona nekako... Previse ogranicena samo na jurnjavu sa Italijanima, ona epizodica sa revolucionarima, sindikalistima je bas tanka. Prethodne sezone su bile slojevitije, sadrzajnije... Alfijev kraj? Nije onakav lik zasluzio takav kraj. Ocekivao sam nesto drugacije, upecatljivije....

U svakom slucaju, vrhunska serija, jedna od najboljih ikada.


  • 1

#56 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 19 January 2018 - 01:15

Odgledao sam seriju. Stvarno sam odusevljen, iznad svih mojih ocekivanja. Odgledao sam sve cetiri sezone za samo pet dana.

Kombinacija izmisljenih i istorijskih licnosti u neistorijskom kontekstu, stvarno fantasticno odradjeno. Podsetilo me je na jos jednu od mojih omiljenih serija Crna Jedra, gde su takodje istorijske licnosti, zajedno sa izmisljenim licnostima stavljene u neistorijski kontekst.

Sve licnosti iz kriminalnog miljea su stvarno postojale, sem naravno porodice Selbi. Mafija Derbi Sabinija je bila prva kriminalna struktura organizovana kao mafija u Engleskoj. Sabini iako nije znao italijanski, postao je vodja italijanskih gangova u Klerkenvelu, koji je bio londonska Mala Italija. Alfi Solomon i njegov brat Hari su predvodili najjacu jevrejsku bandu u Kempdenu, koji je u to vreme bio pretezno naseljen Jevrejima. Za razliku od serije bio je blizak saradnik Sabinija. Njihov veliki protivnik je bio Bili Kimber, vodja bande Birmigenski momci.
Odlicno ukomponovano u jednu fantasticnu seriju. Ocekujem jos jednu fantasticnu sezonu, i na zalost posle toga verovatno kraj serije.
  • 1

#57 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 19 January 2018 - 01:19

Ako se ne varam, biće bar još dve sezone.


  • 0

#58 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 19 January 2018 - 01:39

Ako se ne varam, biće bar još dve sezone.


Ne znam, ja sam procitao negde jos dve, ali to je bilo pre pocetka cetvrte sezone, tako da ostaje jos jedna.

Iako bi zeleo da serija traje vecno, ipak ne treba na silu produzavati seriju. Pet sezona je sasvim dovoljno. Kad razbuca komunjare iscrpljena je radnja. Mislim, mogu oni uvek nesto da izmisle, ali bojim se da bi to uticalo na kvalitet serije.
  • 0

#59 ziDAR

ziDAR
  • Members
  • 3,481 posts

Posted 16 February 2018 - 11:46

Vrhunska serija! Odgledao sam 4 sezone za 2 nedelje :) 
Muzika odlicno uklopljena, glumci vrhunski, zaplet tu, sve sto je potrebno.. (mada je na pocetku bilo ocekivanih ishoda, posle su zaista iznenadili)


  • 0

#60 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 23 March 2018 - 10:29

‘Peaky Blinders’ Steven Knight On Fans & Heroes As He Nabs First BAFTA Nomination For Writing Gangster Saga

 

5. sezona u 2019.


Edited by Ne sam Safete, 23 March 2018 - 10:29.

  • 0