Jump to content


Photo
- - - - -

Tragedije dece emigrantskih porodica


  • Please log in to reply
215 replies to this topic

#46 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 June 2016 - 06:39

Kako je tebi odgovaralo da odeš, tako je nekim drugim ljudima koji žive u emigraciji život bogatiji uz "lokalne kanale". I kako da ti kažem, nisu to samo oni koji se sastaju u "jugoslovenskim klubovima", idu na koncerte turbo folkera ili su uz Crkvu. Ima ljudi koje prosto zanimaju emisije, filmovi, nekakve možda činjenice o tom regionu za koje nisu znali. Nije meni zasmetalo što te ne zanimaju lokalni kanali nego to što si se tako postavila kao da se preseljenjem čovek odvaja i od svojih dotadašnjih interesovanja. Ja, recimo, više volim radio od tv programa i interesantno mi je da slušam podcast emisija koje zbog posla ne mogu uživo da slušam. Sve i svašta slušam i nikada nisam pomislio da to što slušam podcast nekog lokalnog radija iz ex_yu znači da nisam trebao ni da se selim. Čisto da razjasnim zašto mislim da je tvoj stav snobovski.
  • 0

#47 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 June 2016 - 13:09

Ne znam gde je buvljak u Celziju  :)  Ne znam cak ni gde je buvljak u Filiju, ali sam u toj crkvi bila jednom davno, sticajem okolnosti (u mojoj prvoj poseti NYC) i secam se da sam mislila da ima interesantnu istoriju - posto ja crkve (bogomolje) gledam kao arhitektonska/umetnicka dela. Ali sam nedavno izdrzala slicno predavanje o toj crkvi kao srpstvu, ono kad ne mozes da se otkacis nekog zato sto je skontao da si iz SR.

 

Bas sam se danas nasmejala, dosle mi dve devojke na vrata - prodaju kablovsku, i bas su me pogodile kad sam htela da menjam provajdera - i zakace se za ime, odakle sam - naravno nemaju pojma gde je Balkan i ex-YU ali su me pitale da li mi trebaju medjunarodni programi, slatko su se nasmejale kad sam im rekla da me to ne interesuje, da sam htela da gledam lokalne programe sa Balkana ja bih tamo i ostala.

Buvljak u Celziju vikendom, na 25toj, izmedju Broadwaya i seste, odmah pored crkve. 

 

Ja ne znam kako, ali me nekako nasla neka firma iz Bruklina i vec godinama, ma gde da se odselim, stizu ponude za 30 pinkovih kanala, BiH televiziju u jedno 50 varijanti, itd.Imam utisak da nas konzulat prodaje adrese :) 


  • 0

#48 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 06 June 2016 - 13:49

Buvljak u Celziju vikendom, na 25toj, izmedju Broadwaya i seste, odmah pored crkve. 

 

Ja ne znam kako, ali me nekako nasla neka firma iz Bruklina i vec godinama, ma gde da se odselim, stizu ponude za 30 pinkovih kanala, BiH televiziju u jedno 50 varijanti, itd.Imam utisak da nas konzulat prodaje adrese :)

KO s' djavolom tikve sadi... ;)


Edited by Ibiza, 06 June 2016 - 14:34.

  • 1

#49 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 June 2016 - 14:51

KO s' djavolom tikve sadi... ;)

Da znas da sam ih namerno izbegavao, nego eto, hteo da glasam...


  • 1

#50 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 June 2016 - 15:06

Kako je tebi odgovaralo da odeš, tako je nekim drugim ljudima koji žive u emigraciji život bogatiji uz "lokalne kanale". ...Čisto da razjasnim zašto mislim da je tvoj stav snobovski.

Jasno je meni bilo zasto ti mislis da je moj stav snobovski, zato sto sam direktno pogodila tvoj licni izbor.

Tvoj izbor tvoja stvar, ali sigurna sam da u NOR ima dovoljno radio emisija da nadjes te koje te interesuju - bez "balkanskog" smeka.

Ta prica, zivimo u nemackoj a gledamo Pink i Dnevnik, je tipicna gastoska prica - za razliku od tvog brljanja po mom distanciranju. Odatle pa do koncerta Ace lukasa - jako mali korak

 

 

Buvljak u Celziju vikendom, na 25toj, izmedju Broadwaya i seste, odmah pored crkve. 

 

Ja ne znam kako, ali me nekako nasla neka firma iz Bruklina i vec godinama, ma gde da se odselim, stizu ponude za 30 pinkovih kanala, BiH televiziju u jedno 50 varijanti, itd.Imam utisak da nas konzulat prodaje adrese :)

Mene su bili nasli na prosloj adresi, mislim isto da je preko konzulata posto sam imala kontakt s njima u to vreme. Od kako sam se preselila nema ih.

 

Ah da i bili su oni sa telefonskim pozivima za Balkan...


  • 0

#51 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 06 June 2016 - 15:21

Au bRe shto ste sitnichavi,pa osoblje konzulata nashi ljudi, prodaju adrese i mejlove za neku kintu, snalaze se, sve skupo na zapadima, treba neshto prishtedeti ionako im je rok sluzbe kratak - do sledecih izbora haha.... A vas dvoje se raspravljate oko glupe stvari, niti imam neshto protiv onih koji konzumiraju "nashe medije" u pechalbi niti onih koji izbegavaju. Ja ne vidim smisao da posle ovolikih godina sad neshto posebno "pratim" shta se deshava u SRBijici, ali razumem u nekom periodu "tranzicije" svezih emigranata, to je normalno.
  • 0

#52 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 June 2016 - 16:19

Au bRe shto ste sitnichavi,pa osoblje konzulata nashi ljudi, prodaju adrese i mejlove za neku kintu, snalaze se, sve skupo na zapadima, treba neshto prishtedeti ionako im je rok sluzbe kratak - do sledecih izbora haha.... A vas dvoje se raspravljate oko glupe stvari, niti imam neshto protiv onih koji konzumiraju "nashe medije" u pechalbi niti onih koji izbegavaju. Ja ne vidim smisao da posle ovolikih godina sad neshto posebno "pratim" shta se deshava u SRBijici, ali razumem u nekom periodu "tranzicije" svezih emigranata, to je normalno.

Nemam pojma za tranziciju, znam da sam ja bila veoma srecna po odlasku iz Srbije da ne moram da gledam politicke emisije, Dnevnik ili narodnjake. 


  • 1

#53 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 June 2016 - 16:24

Au bRe shto ste sitnichavi,pa osoblje konzulata nashi ljudi, prodaju adrese i mejlove za neku kintu, snalaze se, sve skupo na zapadima, treba neshto prishtedeti ionako im je rok sluzbe kratak - do sledecih izbora haha.... A vas dvoje se raspravljate oko glupe stvari, niti imam neshto protiv onih koji konzumiraju "nashe medije" u pechalbi niti onih koji izbegavaju. Ja ne vidim smisao da posle ovolikih godina sad neshto posebno "pratim" shta se deshava u SRBijici, ali razumem u nekom periodu "tranzicije" svezih emigranata, to je normalno.

A fini su ljudi u konzulatu u Njujorku - konzularno osoblje je ovde vec godinama, izgleda da nisu osetljivi na izbore (mislim, nije da su im plate ne znam kakve pa da se svi grabe za poziciju). Jedino sto bi konzulat mogli malo da srede, izgleda budibogsnama, ako i dodje neko od lokalnih da trazi vize itd, moze da se izgubi medju hodnicima, vratima, stilskim namestajem (ozbiljno) i bajom koji sedi pred onom masinom za metal (ne znam koja mu je pozicija, ali "baja" mu dobro stoji).  


  • 0

#54 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 06 June 2016 - 16:52

A fini su ljudi u konzulatu u Njujorku - konzularno osoblje je ovde vec godinama, izgleda da nisu osetljivi na izbore (mislim, nije da su im plate ne znam kakve pa da se svi grabe za poziciju). Jedino sto bi konzulat mogli malo da srede, izgleda budibogsnama, ako i dodje neko od lokalnih da trazi vize itd, moze da se izgubi medju hodnicima, vratima, stilskim namestajem (ozbiljno) i bajom koji sedi pred onom masinom za metal (ne znam koja mu je pozicija, ali "baja" mu dobro stoji).


Znam ..... hahahaha .... I ovde je skroz domaca atmosfera. Zvao skoro da pitam za radno vreme oni zatvoreni 3 radna dana zbog uskrsa, malo im petak i ponedeljak, dodali i utorNIK HAHAHAHA .... Baja mi dao samoinicijativno i apsolutno nichim izazvano predavanje o tome kako je to veliki praznik hahaha .... ja samo rekoh vaistinu jeste, shta cu drugo? Od profesionalizma stigli su do slova K .... pochetnog slova od rechi koju necu da napishem :)

Edited by Denis Jasharevic, 06 June 2016 - 16:54.

  • 0

#55 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 06 June 2016 - 16:56

Nemam pojma za tranziciju, znam da sam ja bila veoma srecna po odlasku iz Srbije da ne moram da gledam politicke emisije, Dnevnik ili narodnjake.


Pa dobro, bio sam i ja, ali NE MORA svako.
  • 0

#56 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 June 2016 - 17:45

Pa dobro, bio sam i ja, ali NE MORA svako.

Pa ne prisiljavam ih ja  :) ali to sad znaci da si i ti nobles i snob kao i ja. 

Svaki put kad pomislim ovo nobles .....  :D


  • 0

#57 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 06 June 2016 - 19:07

Pa ne prisiljavam ih ja :) ali to sad znaci da si i ti nobles i snob kao i ja.
Svaki put kad pomislim ovo nobles ..... :D

Ne znam shta sam bio ali nisam imao bash ni puno vremena da pratim shta se tamo dogadjalo, osim shto sam bio neizmerno srecan shto sam pobegao. Porediti to vreme kad je skinut SMrad i ovo danashnje beznadje mislim da bih danas bio josh manje zainteresovan. Da nije ovog novog pajaca radula koji mi je interesantan lik zato shto ovde izgleda niti je shta video, ni shvatio sumnjam da bih postovao na bolikiti. Ipak, svako ima razlichita interesovanja I to treba isposhtovati.

Edited by Denis Jasharevic, 06 June 2016 - 19:20.

  • 0

#58 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 June 2016 - 19:50

Pa ne prisiljavam ih ja  :) ali to sad znaci da si i ti nobles i snob kao i ja. 

Svaki put kad pomislim ovo nobles .....  :D

 

Nemoj da ubacuješ Denisa u priču.

On je samo lik koji se sjajno provodi. I nema spora da je duhovit.

Ti si ta koja bi da glumi po forumu nivo ("a onda sam im rekla..."). 


  • 0

#59 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 June 2016 - 20:29

Ima resenje i za konzulat, vratis pasos i gotova stvar.
  • 3

#60 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 June 2016 - 22:12

Nemoj da ubacuješ Denisa u priču.

On je samo lik koji se sjajno provodi. I nema spora da je duhovit.

Ti si ta koja bi da glumi po forumu nivo ("a onda sam im rekla..."). 

Ajde da mi navedes to gde ja "glumim nivo" a bogami i da citiras taj deo gde ja kazem "a onda sam im rekla".

S obzirom na ovu tvoju poslednju komunikaciju na zadnje dve strane moj nivo je tebi nepojmljiv.

 

Prvo si izmislio citav niz mojih misljenja i verovatno razgovor sa devojkama, pa si izmislio svakakve stvari o meni a da nemas pojma ko sam, u to si dodao razna uvredljive kvalifikacije, tipa snoba, pa do gastosa i da ne ulazim u sve postove.

 

I umesto da se vratis, procitas post koji te tako emotivno pogodio jer eto ti si jos jednom nogom u SR, i ponudis fino izvinjenje za izmisljanje i tripovanje, nasao si jos da na to bezobrazno tvrdis da ja "glumim nivo".

 

Ti Mel nemas nivo, nego komuniciras ovde kao dete u tantrumu. 


  • 1