Jump to content


Photo
- - - - -

Preacher(2016-)


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 20 May 2016 - 12:51

chzqfpjuyaaqgpt.jpg

Preacher je naučnofantastična AMC-eva TV serija bazirana na istoimenom kultnom stripovskom serijalu iz 90-ih koju su kreirali Garth Ennis i Steve Dillon. Prati Jessea Custera (Dominic Cooper) sveštenika iz teksaškog gradića kojeg opsjeda Genesis (Tom Brooke), biće natprirodnih moći koje je stvoreno odnosom anđela i demona. S obzirom da je Bog napustio raj, Jesse zajedno sa svojom bivšom djevojkom Tullip (Ruth Negga) i svojim najboljim prjeteljem, irskim vampirom Cassidyem (Joe Gilgun), kreće u potragu za Bogom kako bi nastavio obavljati svoje dužnosti. Tokom puta upoznaće Arsfacea (Ian Colleti), dobroćudnog tinejdžera čije je lice deformisano nakon neuspjelog pokušaja samoubistva. Osim već pomenutih glumaca, u seriji se pojavljuju W. Earl Brown kao šerif Hugo Root, Lucy Griffiths kao samohrana majka i konobarica Emily Woodrow, Elizabeth Perkins kao vlasnica klaonice Vyla Quinncannon, Jamie Anne Allman kao Betsy Schenck, Derek Wilson kao njen agresivni suprug Donny Schenck, Jackie Earle Haley kao Odin Quinncannon i dr.

Pilot epizoda prikazana je na teksaškom SSXW-u gdje je naišla na pozitivne reakcije. Njeni kreratori su Seth Rogen i Evan Goldberg, a početak emitovanja zakazan je za 22. maj na AMC-u.

http://www.youtube.c...h?v=3gueM4VilVE
  • 2

#2 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 23 May 2016 - 18:56

I kakva je bila 1. epizoda?


  • 0

#3 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 23 May 2016 - 20:22

I kakva je bila 1. epizoda?

Nije lose,mada je moglo i bolje.Nisu se bas drzali stripa...
  • 1

#4 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 29 May 2016 - 23:27

Ne znam sta znaci nije lose, moglo je i bolje.

Sta nije lose a sta je moglo bolje?

Pocetak obecava, rezija mi se dopada, muzika je iz stripa, Kesidi je odlican, Arseface je mogao biti bolji.

Strip sam citao bas davno, pa ne mogu ni da uporedjujem, ne secam se gomile detalja.

Gledacu ovu seriju kao nezavisno delo, pa cu na kraju ponovo da procitam strip.


  • 2

#5 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 30 May 2016 - 00:38

Solidna prva epizoda i ako nisam citao strip i nemam veze o cemu se radi :) dobar je ovaj svestenik solidno glumi lik.


  • 0

#6 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 30 May 2016 - 07:34

Ništa spektakularno, ali pristojna prva epizoda. Nastaviću sa gledanjem.


  • 0

#7 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 30 May 2016 - 11:50

Kesidi je vrhunski! Svidja mi se. Nemoguce je preneti strip 1:1.
  • 0

#8 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 01 June 2016 - 21:59

Meni malo smeta taj... stripovski način... uvođenja u priču. Sve u svemu, ne izgleda mi loše, gluma dobra, scene dobre i - pokušavam da provalim malo o čemu se radi. Strip nisam čitao pa nagađam - dobro da sam gledao Supernatural :lol+:  - u popa je ušao anđeo i njegovo telo je za sada izdržalo posesiju....

 

Pratiću, još samo da uhvatim, u koje vreme idu epizode na amc...


  • 0

#9 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 07 June 2016 - 10:46

Izasla druga epizoda,jel pogledao neko?Valja li?
  • 0

#10 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 08 June 2016 - 22:11

Bolja od prve. Vampir ubedljivo najbolji lik.


  • 0

#11 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 09 June 2016 - 08:09

Cassidy cepa. Zasad mu nema ravna. :+1:


  • 0

#12 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 09 June 2016 - 09:32

Pogledao i ja drugu,Cassidy je najzanimljiviji lik za sada.Tulip dosadna ko proliv.
  • 0

#13 Mr.November

Mr.November
  • Banned
  • 168 posts

Posted 16 June 2016 - 02:38

Dobri i Kaster i Kesidi, Tulip veze nema sa onom iz stripa, jako je iritantna ali OK. Prva epizoda, dat hint za Saint of Killers a u drugoj se pojavljuje. Kul.

Odin Kvinkenon izuva, boljeg glumca nisu mogli da izaberu (Džeki Erl Hejli, Roršah).

Ni ja se ne sećam skroz stripa, znam generalno priču i neke likove al ne sve detalje tako da nema problema ako ne isprate sve.

PS Nije anđeo ovaj mali što je u Kasteru :D
  • 0

#14 Mr.November

Mr.November
  • Banned
  • 168 posts

Posted 16 June 2016 - 02:40

Ne znam sta znaci nije lose, moglo je i bolje.
Sta nije lose a sta je moglo bolje?
Pocetak obecava, rezija mi se dopada, muzika je iz stripa, Kesidi je odlican, Arseface je mogao biti bolji.
Strip sam citao bas davno, pa ne mogu ni da uporedjujem, ne secam se gomile detalja.
Gledacu ovu seriju kao nezavisno delo, pa cu na kraju ponovo da procitam strip.



Muzika sabija, oduševila me obrada Rusty Cage od Soundgardena.
  • 0

#15 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 16 June 2016 - 14:10

Posle 3 epizode upadaju u zamku mnogih serija, koje pretenduju da budu sapunske opere - preterano razvlacanje.

Nisam zadovoljan tempom, strip je mnogo brzi.

Kadrovi izmedju njega i Tulip su mi uzasni. Bez ikakve hemije izmedju njih i u 20 zajednickih scena se apsolutno nista ne desava.

Ajde!

Necu.

Ajde!

Necu.

Ajde!

Necu.

Ajde!

Necu.

...

:yawn:


  • 0