Jump to content

Photo
- - - - -

Red Hot Chili Peppers

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Mob Barley

Mob Barley
  • Members
  • 2,953 posts

Posted 12 May 2016 - 11:11

Red Hot Chili Peppers su jedna od grupa najprepoznatljivijeg zvuka, koja objedinjuje najraznovrsnije glazbene stilove: funk, rock, punk rock, psihodeliju.

Diskografija

The Red Hot Chili Peppers (1984.)
Freaky Styley (1985.)
The Uplift Mofo Party Plan (1987.)
Mother's Milk (1989.)
Blood Sugar Sex Magik (1991.)
One Hot Minute (1995.)
Californication (1999.)
By the Way (2002.)
Stadium Arcadium (2006.)
I'm with You (2011.)

Trenutni clanovi:

Anthony Kiedis
Flea
Chad Smith
Josh Klinghoffer

Bivsi clanovi:

Hillel Slovak
Jack Irons
Cliff Martinez
Jack Sherman
DeWayne McKnight
D.H. Peligro
John Frusciante
Arik Marshall
Jesse Tobias
Dave Navarro

• 1

#2 Mob Barley

Mob Barley
  • Members
  • 2,953 posts

Posted 12 May 2016 - 11:13

• 0

#3 uini

uini
  • Members
  • 33,827 posts

Posted 12 May 2016 - 15:51

najviše sam gotivio navarrovu gitaru iako je frusciante true pepper & generalno su mi ti prvi* albumi omiljeni

*prvi pop albumi  : )

u to ime

++

Hear Red Hot Chili Peppers' Lost, Navarro-Era 'Circle of the Noose'

Edited by uini, 12 May 2016 - 15:52.

• 2

#4 Mob Barley

Mob Barley
  • Members
  • 2,953 posts

Posted 14 May 2016 - 00:01

najviše sam gotivio navarrovu gitaru iako je frusciante true pepper & generalno su mi ti prvi* albumi omiljeni

*prvi pop albumi  : )

u to ime

++

Hear Red Hot Chili Peppers' Lost, Navarro-Era 'Circle of the Noose'

Svaki od njih je poseban na svoj nacin. Sjajna stvar.

• 0

#5 Mob Barley

Mob Barley
  • Members
  • 2,953 posts

Posted 14 May 2016 - 00:06

• 0

#6 Mob Barley

Mob Barley
  • Members
  • 2,953 posts

Posted 17 May 2016 - 21:56

• 0

#7 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,165 posts

Posted 24 June 2016 - 12:45

Ево цео нови албум који је изашао пре недељу дана :)

Очекивао сам више искрено.Песме су ми превише мекане,као да су с годинама изгубили мало ватре.Није лош додуше,далеко од тога.Само бих ја волео да је мало више спајси.

• 2

#8 barracuda

barracuda
  • Members
  • 7,137 posts

Posted 24 June 2016 - 13:32

Ево цео нови албум који је изашао пре недељу дана :)

Очекивао сам више искрено.Песме су ми превише мекане,као да су с годинама изгубили мало ватре.Није лош додуше,далеко од тога.Само бих ја волео да је мало више спајси.

daleko od toga da ne cenim Pepperse, ali nisu mi u najužem krugu favorita.

upravo slušam album, melodično je i slušljivo na prvu loptu. idealno za neki fićka. :)

• 0

#9 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,165 posts

Posted 08 July 2016 - 07:47

daleko od toga da ne cenim Pepperse, ali nisu mi u najužem krugu favorita.

upravo slušam album, melodično je i slušljivo na prvu loptu. idealno za neki fićka. :)

Па нису ни мени у најужем али знајући их морам речи да сам очекивао бар пар песама од којих ћу главом пробити плафон  :lol+: Волим њихов препознатљиви стил,ипак ми је ово сувише бленд.

Иделно за фићка на плажи.Лежаљка,Лонг ајленд и овај албум :)

• 0

#10 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,466 posts

Posted 19 September 2016 - 21:11

Potpuno logicna promena zvuka na novom albumu.
Nakon prestanka saradnje sa Rikom Rubinom koja je trajala 25.godina i kroz 6.studijskih albuma,angazovan je novi producent - Danger Mouse. 
Sta ste ocekivali?

Album je skrenuo ka disco sound-u pomalo sa prepoznatljivim funky groove-om.. Odlaskom Frusantea (i Rubina) su izgubili tu rock komponentu olicenu najvise kroz ostrinu Dzonovih gitarskih rifova.
Na The Getaway-u je vise vidljiv (slusljiv) Joshov uticaj nego na prethodnom albumu (I'm with U) - sto je bilo takodje za ocekivati.

A to posebno dolazi do izrazaja na zivim nastupima. Klinghofer mnogo ubedljivije zvuci na aktuelnoj turneji,a sa njim i ceo bend. Bar je to moj utisak do kojeg sam dosao posredstvom YT,jer nazalost nisam iskoristio priliku da ih cujem,a mogao sam da odem u Pestu gde su imali dva nastupa sad pocetkom septembra..

Meni se album dopada. Drugaciji je,nije ni blizu doduse njihovih najboljih ostvarenja ili mojih favorita,ali je zabavan i kao i uvek do sada - Pepersi i dalje zvuce sveze,a to je bitno.
Jako bitno.

Edit:hvala Mobu sto je otvorio temu. Ovaj bend je to svakako zasluzio. Gledacu da malo vise doprinesem istoj svojim pisanjem i postavljanjem raznih klipova. 

Edited by TheObradovic, 19 September 2016 - 21:14.

• 0

#11 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 4,287 posts

Posted 19 September 2016 - 21:30

Nije samo YT i uživo bolje zvuče. Ja ih gledao na Rock im Parku (pogledaj setlistu, Me and My Friends, Sir Psycho Sexy, Nobody Weird Like Me  :wub: ) i mnogo je bilo bolje i od Inđije i od Sofije 2012. Doduše nije teško biti bolje od Inđije jer koliko kog da su dobro ova trojica svirali ceo vajb koji su slali je bio užasan. 

• 0

#12 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,466 posts

Posted 19 September 2016 - 21:37

Vidis - ja bih ponovo otisao u tu istu Indjuju i to peske. Sto ne znaci da sam bio odusevljen set-listom ili njihovom energijom,ali meni je bilo vise nego dobro. Posebno sam zahvalan sreci/sudbini sto sam uspeo da vidim i cujem Frusantea uzivo sa njima,jer mu je to bio jedan od poslednji nastupa sa bendom.
Mislim - pretposlednji.

Edit:osim Indjije,i ja sam ih slusao te 2012,ali u Zagrebu.

Edited by TheObradovic, 19 September 2016 - 21:45.

• 0

#13 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 4,287 posts

Posted 19 September 2016 - 22:00

Ja bih isto išao, prava avantura je bio taj dan. Kasabian isto dobar bio iako su svi znali samo onu iz Fife :D

• 1

#14 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 7,739 posts

Posted 19 September 2016 - 22:46

Hm. Ja baš pričao pre nekih mesec dana sa likom koji je bio samo nisam siguran da li na Rock am Ring ili Rock im Park i nije nešto bio oduševljen.

Slušao ih je pre toga nekoliko puta i ovaj put mu se najmanje svidelo.

Što se tiče novog albuma, ono pripremao sam se da ne očekujem ništa tako da je u skladu sa time dobar :D Bolji mi je svakako nego prethodni.

Edited by djolesrb, 19 September 2016 - 22:46.

• 0

#15 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 4,287 posts

Posted 19 September 2016 - 22:54

Verovatno Rock am Ring. Ima na youtube i ubedljivo je najslabiji koncert od snimljenih ove godine 

• 0