Jump to content


Photo

Dragan J. Vučićević - Lik i (ne)delo


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#16 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 May 2016 - 12:40

Naravno da se na Peščaniku "ne navija danonoćno protiv Ukrajine na svakom polju". Peščanik u kontinutetu prenosi tekstove koji osudjuju rusku agresiju u Ukrajini.
Vrlo mi je zanimljivo sve ovo: Kinik i Šredinger koji brane DJV-a putem relativizacija i zamena teza, samo zato što im odgovara njegova pozicija u Vučićevom ekosistemu. Mislim da nikada nisam video tako savitljivu etiku.

Ne budali. Na Pescaniku stalno imas tekstove o "majdanskim fashistima", a najnoviji ispad Jovane Djurovic povodom Evrovizije je toliko bljutavo proruski nastrojen, da je to ocigledno svakom normalnom posmatracu...ali ne i tebi.

 

Niko ne brani DJV-a, a ko izvlaci takve idiotske zakljucke je i sam <logicki zakljuciti sta>. 


  • 2

#17 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 May 2016 - 12:42

...

 

Ja nigde nisam 'branio' DJVa, samo sam ukazao na komicni / iznenadjujuci obrt - da se u napadu na ukrajinsku pobednicu 'Evrovizije' nasao na istoj strani kao i 'pescanikovci'.

 

Gore, na 'politici' sam napisao nesto o ur-fasizmu 'kruga dvojke', koji hini da je moralna gromada, no cesto je samo 'opozicioni' pajl of shit.

;)

 

...


  • 0

#18 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 16 May 2016 - 14:45

Ne budali. Na Pescaniku stalno imas tekstove o "majdanskim fashistima", a najnoviji ispad Jovane Djurovic povodom Evrovizije je toliko bljutavo proruski nastrojen, da je to ocigledno svakom normalnom posmatracu...ali ne i tebi.

 

Niko ne brani DJV-a, a ko izvlaci takve idiotske zakljucke je i sam <logicki zakljuciti sta>. 

"Stalno"?

 

Izmišljaš, a dokazi su pred nosom. Pogledaj tekstove tagovane sa "Ukrajina", videćeš i sam da tekstovi koji su protiv Putinove politike pretežu u ogromnoj meri.

 

http://pescanik.net/ukrajina/


  • 0

#19 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 16 May 2016 - 14:53

Izmišljaš, a dokazi su pred nosom.

 

Ne mozes od botova ocekivati da se mnogo razlikuju od Vucicevog sefa za informisanje.


  • 1

#20 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 May 2016 - 16:05

...

 

... ne mozes od botova ocekivati ... 

 

 

Ti bi posle onog sumskog bulaznjenja o tuzlanskoj koloni, mogao malo manje da drobis o botovima.

:wicked:

 

...


  • 0

#21 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 16 May 2016 - 19:07

...

 

 

 

Ti bi posle onog sumskog bulaznjenja o tuzlanskoj koloni, mogao malo manje da drobis o botovima.

:wicked:

 

...

 

U suprotnom bih mogao ocekivati ljude sa maskama na vratima, u sred noci? :lol+:


  • 0

#22 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 16 May 2016 - 19:20

Ne mozes od botova ocekivati da se mnogo razlikuju od Vucicevog sefa za informisanje.


Lecemerno je da nazivas botom vzcicevim botom coveka koji se javno deklarisao da je glasao za onog za koga ti ovde botujes...
  • 0

#23 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 16 May 2016 - 19:42

Lecemerno je da nazivas botom vzcicevim botom coveka koji se javno deklarisao da je glasao za onog za koga ti ovde botujes...

 

A za koga ja botujem, za onog za koga nisam ni glasao? :lol+:  ajde bre smesni ste - da se ne bih vise zamarao, ignore ;)

 

Nego, da se vratimo na temu - DJV je bio aktivan I danas:

http://rs.n1info.com...ove-Saveta.html


  • 0

#24 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 16 May 2016 - 20:49

A za koga ja botujem, za onog za koga nisam ni glasao? :lol+: ajde bre smesni ste - da se ne bih vise zamarao, ignore ;)

Nego, da se vratimo na temu - DJV je bio aktivan I danas:
http://rs.n1info.com...ove-Saveta.html


Ma samo ti ignor, no problem. Sa tobom i nemam o cemu da razgovaram, jer tvoj ktatkotrajni i bespersoektivni forumski opus se svodi da DJB botovanje na temi o njemu i nacijonsko drombućjanje na ostalim temama. Stvarno nemamo o cemubda razgovaramo.
  • 0

#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 May 2016 - 21:16

...

 

... u suprotnom bih mogao ocekivati ljude sa maskama ... 

 

 

Ne boj se.

Ovde ti niko nece pretiti za nesuvislo lupetanje.

 

Docim su tvoji sumnjaci naterivali ljude da kace bele trake oko rukava, sto ih nije spasavalo od likvidacije.

Usred dana, i bez maski.

 

Jasno je da tebe zabole uvo za DJB, ti bi samo da se promeni vlast.

 

A znas kad ces to doziveti - na limbur dan kad se sumnjaci sisaju!

:lol+:

 

...


  • 1

#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 May 2016 - 00:06

"Stalno"?

 

Izmišljaš, a dokazi su pred nosom. Pogledaj tekstove tagovane sa "Ukrajina", videćeš i sam da tekstovi koji su protiv Putinove politike pretežu u ogromnoj meri.

 

http://pescanik.net/ukrajina/

Ah, tacno sam znao. Dakle, lepo je to sto ti mislis da se klikom na kljucne reci dobijaju "dokazi", ali je to daleko od istine. Dakle, to sto Pescanik gaji simpatije prema ruskoj opoziciji je lepo i za svaku pohvalu. Ali prenositi tekstove Julije Latinjine ili iz Ezhednevnog Zhurnala ne odslikava uredjivacku politiku. Takodje je ne odslikavaju tekstovi zapadnih analiticara tipa Tima Judaha, mada se i kod njih neretko mogu naci neutemeljeni proruski stavovi, ali hajde da ni njih ne uzimamou obzir. Imamo i tekstove otvorenih putinovskih apologeta tipa Augsteina ili Helmuta Schmita. Sta ostaje? Ostaju autorski tekstovi. Uredjivacka politika se najbolje vidi u autorskim tekstovima, dakle onima koji su primarno objavljeni u Pescaniku ili u Pescaniku paralelno sa privatnim stranama/blogovima autora. A sta tu imamo? Pa tu je u najmanju ruku pola/pola. Dakle, tekstovi npr. Milutina Mitrovica ili Nenada Obradovica ili Mirka Djordjevica mladjeg ili onaj bizarni Zarka Puhovskog u kome Ukrajinu poredi sa pojasom Gaze, ili Svetlane Slapsak u njenim bleskovima ludila, te ovaj najnoviji postmoderne Jovane su proruski, vecina ostalih poput Vladimira Gligorova ili Sonje Pavlovic su vrednosno neutralni, dok se jedino za Misu Brkica, Sasu Ilica i Lasla Vegela moze reci da su proukrajinski. 

 

Dakle, "ogromna mera" je tvoja privatna iluzija. Kao i mnogo sta drugo. 


  • 2

#27 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 17 May 2016 - 01:35

Dakle ipak se ne navija danonocno protiv Ukrajine na svakom polju.

 

A ideja da selekcija prenetih tekstova ne oslikava uredjivacku politiku je to te mere nonsens da je necu komentarisati.


Edited by Triceratops, 17 May 2016 - 01:36.

  • 0

#28 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 May 2016 - 01:52

...

 

 

A sto se, tako neuk i nemust, malo ne smiris?

 

Pa ti si samo 4umski lik 'sredina napred' da se uguras medju bolje / elokventnije.

Ne ide to tako.

 

Mora se nesto i napisati - a kod tebe to treba traziti povecom lupom!

:lol+:

 

...


  • 0

#29 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 17 May 2016 - 02:52

I ti misliš da selekcija tekstova ne odražava uređivačku politiku nego se valjda tekstovi vade žrebom?


  • 0

#30 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 May 2016 - 03:05

Dakle ipak se ne navija danonocno protiv Ukrajine na svakom polju.

Kako te nije sramota da opet izvrces i falsifikujes. Nisam napisao da Pescanik navija danonocno protiv Ukrajine, nego da to radi vecinsko srbijansko biracko telo. Za Pescanik sam napisao da svako malo ima antiukrajinske tekstove i iza toga stojim. Kao i da je njih u pogledu autorskih tekstova vise nego antiruskih. 

 

E ali ti onda nastavljas sa insinuacijama i bezobrazlucima koji su ti svojstveni. Ja nisam nigde napisao da se iz selekcije tekstova ne vidi uredjivacka politika, nego da se ona najbolje vidi iz autorskih tekstova. Sta ti tu tacno nije jasno, geniju iz doba jure? Jel ima neki problem - osim onog sa asteroidom koji je stvorio Chixhulub krater? Selekcija tekstova koji se prenose se najcesce radi po kriterijumima koji su sasvim drugaciji od onih koji vaze za autorske tekstove (imaju veze, nota bene, sa odnosima sa redakcijom izvornika, sa dostupnoscu i kvalifikacijama prevodioca, itd. isl.). U konkretnom slucaju, selekcija tekstova koji tamo imaju tu kljucnu rec najmanje je bazirana na odnosu prema Ukrajini. Svaka cast ruskoj opoziciji, ali to sto je neko opozicija Putinu uopste ne znaci da u nekim stvarima nije i gori od njega, ili da vise postuje Ukrajince. Uostalom i u Srbiji imas znacajan deo, da ne kazem vecinu opozicije i opoziciona glasila koja su gora od vlasti, tipa NSFM, teleprompter, srbin.info, vaseljenska i slicna govna. Prenositi tekstove ruske opozicije koji negde uzgred pomenu Ukrajinu, pa se zbog toga pojavi kljucna rec, nema u kontekstu ove diskusije nikakvu tezinu, niti ista moze reci o uredjivackoj politici. 


Edited by Schrodinger, 17 May 2016 - 03:06.

  • 2