Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Izbori 2016. - klađenje


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#31 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 31 March 2016 - 08:57

Ne vidim logiku i dalje. Plus biti predsednik u Srbiji je otprilike kao biti jebem li ga ministar kulture. Slicno se pitas, slicno putujes, a verovatno jos manje mozes da marnes. Ali kontam i ja da hoce i on to, jos samo predsednik nije bio.

Pisacu analizu  gde cu pomenuti sve stranke, jer sad ne mogu da je prekidam na pola jer sam na poslu. Vidim da se i granice kod Meridijana malo malo pa menjaju. Imas kratko pamcenje sto se tice predsednikovanja. Dakle Kostunica i Tadic su kao predsednici svojim strankama doneli primat, Toma je tek prvi slucaj da je ko engleska kraljica. Tj. kod nas ako gledas po  ustavu  ovlascenja jesu mala, ali se samo seti perioda od ove dvojce prvopomenutih. Tacno je sto kaze Poaro da su predsednicki 2017. To ti je jos jedan jako dobar argument sto mu nece trebati ministrovanje. Takodje kad izadju rezultati i krene pogadjanje ko ce kako i sa kim, otvarace mu se jos opcija za politicku trgovinu. Ja ne verujem iskreno da ce SNS ovaj put moci sam da formira vladu. Neke od opcija koje su meni realne za sledecu vladu moze da bude stara nova koalicija SNS SPS i mozda jos neko ako bude trebalo, ali ostavljam mogucnost i nekoj drugoj vladi u sastavu tipa SNS SDS i DJB (u zavisnosti kako budu prosli ovi drugi i treci),


Edited by blokovionline, 31 March 2016 - 10:27.

  • 0

#32 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2016 - 10:42

Trk u Meridijan, Vojvoda pobedio Hag :lol:


  • 0

#33 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 31 March 2016 - 10:46

Dveri/DSS minus, SRS plus toeto :D


  • 2

#34 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2016 - 10:49

Dveri/DSS minus, SRS plus toeto :D

 

Jel sam lepo reko :lol: mislim ovo prvo, ovo drugo sad ode u plus :D Ovo je dobro jer ce Vucko da izgubi glasove sad. Ali sad sa druge strane postoji realna opasnost da se vrati korenima.


Edited by McLeod, 31 March 2016 - 10:49.

  • 0

#35 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 31 March 2016 - 10:53

Jel sam lepo reko :lol: mislim ovo prvo, ovo drugo sad ode u plus :D Ovo je dobro jer ce Vucko da izgubi glasove sad. Ali sad sa druge strane postoji realna opasnost da se vrati korenima.

 

Nije za ovu temu ali nema šanse.


  • 0

#36 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2016 - 10:55

Sto nema sanse i Vojvoda rek'o ako Vucic kaze da se okrece Rusiji da se izljubimo i izmirimo i zaboravimo tradicionalnu srpsku svadju medju prijateljima.

 

Mislim, kontam i ja da Vucko nije toliko glup jer Rusija polako ulazi u recesiju kao devedesetih i propade nacisto ako se bogovi trzista ne smiluju pa nafta skoci jedno tri puta, ali ljubav je slepa.


  • 0

#37 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 31 March 2016 - 10:59

Da ne širimo mnogo ali glup ili ne, voleo on majku Rusiju ili ne, da li stvarno misliš da će Vučko odjednom da zajebe Evropu i da će to tek tako da prođe? No way Jose. 


  • 0

#38 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2016 - 11:05

Pa nece tek tako da prodje u svakom slucaju :lol: mislim ne verujem ni ja, al mozda postoji neka mogucnost. Sad kad DS bude jahala na tom talasu tacno nece da predju cenzus.


Edited by McLeod, 31 March 2016 - 11:06.

  • 0

#39 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 31 March 2016 - 11:24

Dveri/DSS minus, SRS plus toeto :D

 

 

Još ja gledam ovaj post, mislim se odakle sad ovakva rekacija... tek sad videh vesti :D


  • 0

#40 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 31 March 2016 - 11:37

bogami lep tiket moze da se napravi, 

 

sns - 

djb +

dss/dveri -

srs+


  • 1

#41 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 31 March 2016 - 11:38

Ne mož tiket pošto mora singl :D

 

Ili može da se veže sa drugim sportovima/događajima, uglavnom ne možeš više stvari sa izbora da imaš na jednom tiketu.


Edited by djolesrb, 31 March 2016 - 11:39.

  • 1

#42 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 01 April 2016 - 13:40

Ja cu probati sa Radulovic 4.5+, malo navijacki malo zbog cinjenice da se od ljudi u mom okruzenju jedno 70% opredelilo za njega


  • 1

#43 lovac na glave

lovac na glave
  • Members
  • 1,950 posts

Posted 01 April 2016 - 18:02

Ja cu probati sa Radulovic 4.5+, malo navijacki malo zbog cinjenice da se od ljudi u mom okruzenju jedno 70% opredelilo za njega


isti slučaj, samo bojim se da smo mi elita koja je u manjini :)
  • 0

#44 lovac na glave

lovac na glave
  • Members
  • 1,950 posts

Posted 02 April 2016 - 13:02

odigrano za zagrevanje duel sps-djb (6.05%) u bgd h2
  • 3

#45 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 02 April 2016 - 15:46

Eto ko sto obecah da napisem analizu za Izbore 2016. Podjimo od kladionica, za sad svi mudro cute osim Meridiana koji je izbacio i specijal listu ovog vikenda. Ako neko zna da neka druga kladza ima u ponudi nase izbore neka dopise ovde. Meridijan je pravio granice, hendikepe i ostalo na osnovu rezultata iz 2014. Preuzmite fajl sa sajta RIKa i videcete i sami, sasvim prostom analizom rezultata i statistike. Pisacu o svakoj stranci/koalici pojedicno i prognoziracu rezultat koji mogu da imaju. Ostavljam sebi za pravo da mi se prognoza nalazi na 2-3 posto razlike za svaku listu. Tamo gde mislim da je vrlo verovatno ostavicu jasan tip, a za neke opcije cu vise analizirati nego tipovati.

 

Pa da pocnemo od izlaznosti i najvece stranke/ koalicije trenutno (pisem sve sto ima u ponudi Meridijana). Izlaznost 57.65 trenutna granica, veoma klizavo i ne preporucujem nikom za igru. Moja prognoza je izlaznost 55-58%. Mada na ovoj granici pre idem na minus. Glasacki spiskovi nisu uvek najbolje azuriani, a mislim da je na njima i dosta nasih gradjana koji zive u inostrastvu. Tako da ova izlaznost koju sam napisao gore deluje najrealnije. Ne verujem da ce biti nekih vremenskih nepogoda ili neces drugog sto moze da omete glasanje u Srbiji. Vremensku prognozu valja pogledati, mada u prolece nije presudna. Nema praznika i slava koliko ja znam, dakle ta nedelja ce biti idealna za glasanje.

 

SNS tj koalicija oko njih. U Meridijanu na 49%, rezultat sa proslih izbora po meni tesko ponovljiv. Mislim da ce biti negde oko 40% dva procenta gore dole. Sama kvota koja je data na minus govori koliko je to manje vise izvesno. Na njihov rezultat uticace i izlaznost i broj stranaka koje nece preci cenzus. Sve sto ne predje cenzus, uglavnom ce pokupiti SNS.

 

SPS 11% ovo mi je jako klizavo i za izbegavanje. Gadjam ih u tom nekom rasponu 10-12%. PUPS ih je napustio, videcemo koliko ce im stvarno odneti glasova. Tradicionalno najbolje prolaze na KiM i u centralnoj Srbiji, dok su rezultati u BG i u Vojvodini za nijansu slabiji. Ne verujem da ce izlaznost mnogo uticati na njihov rezultat, a dobice mnogo manji deo kolaca od glasova stranaka koje ostanu ispod cenzusa.

 

SRS 6.30% ovde videh komentare koji kazu da je ovo sigurni plus, ja se ne bih toliko zaletao. Presuda jeste oslobadjajuca, ali zlatno vreme SRSa je proslo. Seselj napada vlast, ali je uzdrzan poprlicno po pitanju AVa. Mislim da ce biti negde izmedju 4.5-7%. Recicete sad prilicno velik raspon, ali to je sudbina svih stranaka u Srbiji na ivici cenzusa. Gledao sam liste po BG opstinama, prilicno su tanki sa kadrovima, a i sa brojem kandidata na istim. Na Nbgdu i Zemunu nosioci lista su Seseljovi sinovi. Necu ovo igrati, ali je po ovoj sad granici meni je ovo minus. Realno ako predju cenzus njima ce biti veliki uspeh.

 

DS 6.20% i u ovom slucaju se ne slazem sa vasim prognozama. DS je pregrmeo najteze sto se stranke tice. Cini mi se da su se konsolidovali. Uzeli su Nicica i Verka sto ce im doneti glasove u tim delovima Srbije, gde u najbolja vremena nisu imali najsjajnije rezultate. Imace negde izmedju 6-9%. Uz neku vecu izlaznost mogu i do 10. Ne verujem da ce ici preko toga. Ocekujem dobre rezultate u Vojvodini, a najslabije na Kosovu. Sto se tice Centralne Srbije bice sareno ko i u Beogradu. Predali su na vreme liste, prilicno su aktivni i imaju bilborde svuda. Sa kadrovima su ok, to im je nasledje proslih vremena. Ovde bih igrao plus, ne toliko izgledan ko kvota na SNS, ali igrljiv.

 

SDS i sateliti 6.10% ovo do sad niko pisao cinimi se. Mislim da ce preci cenzus i biti tu negde izmedju 5.5-7.5% Najvece pojacanje im je Canak, stoga ocekujem najbolje rezultate u Vojvodini. Bice solidni u Beogradu, dok ce u Centralnoj Srbiji biti najlosiji rezultati. Predali su dosta listi, na lokalu negde idu i u sirim koalicijama. Sve su to poznata lica, ali i price. Ne iskljucujem mogucnost da se dokopaju vlasti nakon izbora. Cisto ako neko hoce da igra ministre. Prvenstveno mislim na Cedu i Tadica. Misljenja sam da ce biti plus, ali mi nije prvi prioritet na tiketu sa ovakvom granicom i kvotom.

 

DSS/Dveri 5.9 jos jedni borci za cenzus. Ove stranke su napustili neki ozbiljni politicari iz njihovih redova. Prvenstveno mislim na DSS koga su napustili Popovic, Samardzic i Mladenovic. Dok je Dveri napustio Glisic. Prostim zbirom rezultata proslih izbora trebalo bi da predju lagano cenzus, ali mene tu najvise brinu glasovi DSSa zbog svih tih odlazaka. Cenim da ce biti izmedju 4.5-6.5% ali ne bih ovo stavljao na tiket. Ako bas mora tip, ja bih ovde stavio neki minus, da recimo dodje bas tu negde oko 5.6-5.7% Liste su predali svuda manje vise, aktivni su ali pitanje koliko su zaista jaki.

 

DJB 4.5% i sa njima zatvaramo listu mogucih parlamentarnih stranaka. Vidim da ste ovde odusevljeni njima, da verujete u lagani prolaz. Bez zelja da namecem bilo kome za koga ce da glasa i da vodim neku politicku kampanju ovde, meni su oni jedna velika sarena laza i jos jedan od mogucih novih koalicionih partera SNSa u novoj vladi. Uporedicu ih sa necim sto je nekad Dinkic furao, tj. nabedjenim ekspertima. Ako vec igrate njih plus, igrajte prelazak cenzusa sto je kvota 2.00 mnogo bolja nego samo 1.60 za prelazak 4.5% sto je jako slicno. Nigde nisu jos predali liste, bio sam im na sajtu vrlo je konfuzan. Skroz su kao hajp oko drustvenih mreza i interneta, a na sajtu je opsti dzumbus. Ipak ko sto rekoh vidim da se deo naroda primio na njih, kao na neku novu snagu koja ce da promeni sve. Shodno tome neka bude plus iako ih necu igrati, ali ko sto rekoh varijanta sa prelaskom cenzusa mi deluje igrljivije nego ova prva. Ja licno mislim da ce biti izmedju 3.5-6.5% sa boljim rezultatima u urbanim sredinama, gde i glasaca ima vise.

 

Levica Srbije 1.4% za kraj. Njih odigrah u makazama. Kad su izasli 1.1% odigrah plus, a sad 1.4% minus. Realni domet im je izmedju 0.5-2.5% na ovim izborima. Da su uskocili sa nekim od do skorih partijskih saboraca DS ili SDS verovatno bi bili u parlamentu, ovako mislim da nema sanse. Prilicno su aktivni, Borko se solidno pojavljuje u medijima. Ili imaju para ili su znate ciji trojanski konj. Predali su listu na nekim opstinama, glavne republicke jos nema. To vam govori o njihovoj realnoj snazi.

 

Eto to je to za sad. Dopisivacu jos nesto ovde kako se ponuda bude sirila ukljucujuci i druge kladze.


Edited by blokovionline, 02 April 2016 - 15:54.

  • 1