Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Izbori 2016. - klađenje


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 30 March 2016 - 10:25

Koliko reč "izbor" gubi smisao kada su u pitanju izbori u Srbiji. Imamo sve, samo ne izbor. 

Ali, ako ništa drugo, bar možemo da se kladimo i sprdamo na tu temu.

 

Evo ponude iz Meridijana, verovatno će uskoro i ostali izbaciti, pa treba uporediti:

 

untitled.jpg

 

Ovde je najveći deo ponude, ima da se igraju i dueli, izlaznost, ministri...


  • 0

#2 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 30 March 2016 - 10:30

Nije da sam pratio situaciju na "političkoj sceni", ali ovh 6.3% SRSa mi deluje baš puno. Jeste da je Šeško tu, al opet...


  • 0

#3 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 30 March 2016 - 10:37

Ja nešto mislim da će Radulović preko. Na prošlim su bili na oko 2% ali koliko se sećam, bilo je dosta ljudi koji uopšte nisu znali ko su DJB. Sad čini mi se mnoogo više ljudi zna za njih, bar ovo što primećujem u okolini.


  • 0

#4 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 30 March 2016 - 10:50

Nije da sam pratio situaciju na "političkoj sceni", ali ovh 6.3% SRSa mi deluje baš puno. Jeste da je Šeško tu, al opet...

Ja sam razmiljao nekog iz desnice da stavim na - : na proslim :Dss 4.24 , Dveri 3.58 i SRS 2.02
Sada je mali problem posto sirom Evrope desnica je u porastu (imigranti i ta sranja)
Stvarno nemam pojma da li Seselj sam vuce 4% , ipak se srbi pale na taj cult licnosti..
  • 0

#5 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 30 March 2016 - 10:51

sns ispod, djb iznad...onako osecaj


  • 0

#6 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 30 March 2016 - 10:53

inace prosli rezultati .
Attached File  Screenshot_1.png   104.53KB   44 downloads


  • 0

#7 kesolovac

kesolovac
  • Members
  • 845 posts

Posted 30 March 2016 - 11:37

DS je u opstem rasulu, ne vidim zasto bi sada imali vise nego prethodni put...njihovo vreme je proslo i javljaju se sada nove opcije u vidu Tadica, Radulovica, Dveri... kojima ce verovatno gradjani koji nisu za Vucka pre dati svoj glas..ne vidim cime bi DS povratio poverenje gradjana, osim toga, na konstantnom su udaru vladajuce partije tako da ih i sve to vodi ka ponoru...Sekija vidim iznad cenzusa bez problema... Po meni fix, DS -...
  • 0

#8 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 30 March 2016 - 11:50

DS je u opstem rasulu, ne vidim zasto bi sada imali vise nego prethodni put...njihovo vreme je proslo i javljaju se sada nove opcije u vidu Tadica, Radulovica, Dveri... kojima ce verovatno gradjani koji nisu za Vucka pre dati svoj glas..ne vidim cime bi DS povratio poverenje gradjana, osim toga, na konstantnom su udaru vladajuce partije tako da ih i sve to vodi ka ponoru...Sekija vidim iznad cenzusa bez problema... Po meni fix, DS -...

 

:rotflmao:  :lol+:

 

 

Izvini kesholovac ali morao sam. Mogla bi da ide i ona slika Meksikanca sto se smeje.


Edited by Zvezdinho, 30 March 2016 - 11:51.

  • 1

#9 kesolovac

kesolovac
  • Members
  • 845 posts

Posted 30 March 2016 - 12:06

:rotflmao: :lol+:


Izvini kesholovac ali morao sam. Mogla bi da ide i ona slika Meksikanca sto se smeje.

Razumem sta hoces da kazes...nova opcija u ovoj zemlji i ne postoji jer je kompletan politicki sistem okupiran istim ljudima koji su konstantno prisutni u politickom zivotu godinama, menjajuci partije i uloge u borbi za vlast...ali to nije tema, mislim da su svi shvatili sustinu zasto cu igrati ono sto sam predlozio...
  • 0

#10 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 March 2016 - 14:05

Za pocetak stavicu sta sam vec igrao. Onda kad stignem ima da vam opletem analize i pokoju insajdersku informaciju. Moze se reci da sam donekle strucan. ;) Dakle igrao sam Levicu Srbije vise od 1,1, kvota 1,85 Jadranka Joksimovic ministar spoljnih poslova mislim da je kvota 5,00, Ivica Dacic nece biti u vladi kvota 5,00 i za kraj Branko Ruzic ministar sporta i omladine kvota 500,00 Za ovaj zadnji tip sam cekao verifikaciju citavih 5 minuta, za uplatu od 20 dinara. Dakle smehu nikad kraja. Usput lokalna dzaftara koja igra brojeve mogla je makar verbalno da nastrada, ali nije zbog prisustva patrole policije koja je takodje igrala ovu cuvenu igru u kojoj se dobitci mere promilima. :ajme:  Izvinjavam se na ovom spontanom opisu lokalnog Meridijana, uskoro pisem dalje. Sve info o prethodnim rezultatima, izlaznosti itd. mozete naci na sajtu RIKa, svi fajlovi su excel formatu. Pa da oderemo kladionicu i politicare ovaj put. :krsta:


Edited by blokovionline, 30 March 2016 - 16:55.

  • 0

#11 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 March 2016 - 14:11

Ne znam kako ti se poklapa ovo Ivica Dacic nece biti u vladi i Branko Ruzic ministar sporta. Mislis da ce da preleti kod Vucica? Postoji mogucnost, i to velika, da Vucic sada ne napravi vladu sa SPSom, ali za to ce mu biti potrebno da Tadic i Ceda predju cenzus. Ako oni ne predju cenzus imacemo vrlo slicnu vladu u kojoj ce sigurno biti Dacic na nekoj poziciji.


  • 0

#12 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 March 2016 - 14:15

Ne znam kako ti se poklapa ovo Ivica Dacic nece biti u vladi i Branko Ruzic ministar sporta. Mislis da ce da preleti kod Vucica? Postoji mogucnost, i to velika, da Vucic sada ne napravi vladu sa SPSom, ali za to ce mu biti potrebno da Tadic i Ceda predju cenzus. Ako oni ne predju cenzus imacemo vrlo slicnu vladu u kojoj ce sigurno biti Dacic na nekoj poziciji.

Objasnicu kasnije moj pristup stvari, ne mogu sad detaljno da pisem jer nemam dovoljno vremena. Mogu samo  ukratko da ti napisem da se Ivica Dacic ozbiljno sprema za predstojece predsednicke izbore koji nam uskoro slede. Takodje to sto sam igrao dva kontra tipa ne znaci da moraju oba da dodju. Vidis iz kvota da ce mi mnogo lepse biti ako Ruzic bude ministar. Dakle nema nikakve veze sa preletanjem.


Edited by blokovionline, 30 March 2016 - 14:17.

  • 0

#13 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 March 2016 - 14:37

Pa znam, ali delovao si poprilicno sigurno u argumentaciji, a klasicna kolizija u pitanju :) Pa moze on ozbiljno da se sprema za predsednicke izbore, to mi ne bi bilo nista cudno, ali bi mi bilo cudno da bude bez funkcije godinu, dve dana. Ako bude resio da se kandiduje dace ostavku danas i sutra objaviti da ulazi u trku, tako oni to rade, e da bude i mesec dana bez fotelje, nema to pojma.


  • 1

#14 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 March 2016 - 16:46

Pa znam, ali delovao si poprilicno sigurno u argumentaciji, a klasicna kolizija u pitanju :) Pa moze on ozbiljno da se sprema za predsednicke izbore, to mi ne bi bilo nista cudno, ali bi mi bilo cudno da bude bez funkcije godinu, dve dana. Ako bude resio da se kandiduje dace ostavku danas i sutra objaviti da ulazi u trku, tako oni to rade, e da bude i mesec dana bez fotelje, nema to pojma.

Moze i da bude sef poslanicke grupe, a onda nije u vladi. ;)  Politika je cudna igra to nije sport. Za Ruzica mi je tip iskljucivo vezan na osnovu predpostavke da SPS udje u vladu i da uslovno treba SNSu da vlada. Bane je daleko od omiljene licnosti sto se tice Vucica i celog SNSa, ali ti u politici vazi pravilo prijatelje drzi blizu a "neprijatelje" jos blize. Evo sad kad imam vremena mogu da kazem da i ova kvota na Levicu sto je najmanja ne mora nista da znaci. Nisu jos predali listu, sto moze da znaci da je negde zapelo ili da su cekali dobar broj tipa 10 i da ih je neko preduhtrio. Npr po nekim beogradskim opstinama, vec su predali liste za opstinske. Sto se tice Jadranke ako SNS dobije ubedljivo, nece tek tako lako dati to mesto nekom drugom pogotovu sto si na njemu bas dobro eksponiran. Prate te kamere, pregovori sa EU itd. Jednostavno boljeg ministra od nje nemaju za to mesto, a mnogo im je lakse da EU integracije uvale nekom drugom, pa da njih krive kad zapne kod otvaranja poglavlja. Ovo sto sam igrao, odigrao sam na manje uloge zbog vecih kvota. Planiram jos da igram kad budem imao jasniju sliku i vise info oko samih izbora. Ti se slobodno drzi kolizije, a nemoj da budes konsterniran ako nesto od ovog dodje. :kece:  Usput sa nestrpljenjem cekam prvi tvoj tip na ovoj temi. :lala:


  • 0

#15 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 March 2016 - 16:59

Ma kakav sef poslanicke grupe, to ti je kao da Vucic sad bude recimo gradonacelnik Beograda. Bez obzira koliko je to svojevremeno zeleo i koliko bi u tome uzivao, ovde se sa konja na magarca ne ide, osim ako ne puknes kao DS i jace.

 

Sto se tice ostalog ima tu logike, moz da bude, a ne mora da znaci, al' za Dacica bas i ne, mislim nista licno niti te napadam, jednostavno, moze on da ne bude u vladi vrlo lako, ali ako i SPS ne bude u vladi :) Ako bude bio ostaje sef spoljnih poslova ili neko ministarstvo za infrastrukturu ili tako nesto.

 

Sto se mojih tipova tice, DSS/Dveri minuscina, i to cenim jedno 3% manje da ce da uzmu, oni spajanjem nista nisu dobili, samo mogu da izgube, posto se njihovo glasacko telo iako naizgled preklapa, dosta razlikuje - DSSovci su klasicni salonski teoreticari koji su procitali nekoliko knjiga pa prosipaju mudrost i ovi napaljeni klinci koji cine gro birackog tela Dveri im se gade i ti glasaci su i na proslim izborima bili slipersi, a i na ovim ce biti najverovatnije, eventualno delic da ode Vojvodi.

 

Ovo ostalo tu negde, za Levicu stvarno nemam pojma, DJB bih igrao plus, jer mislim da ce ovaj put preci cenzus, a ova mutant koalicija oko Tadica mislim da nema sanse za cenzus, tako da je to minus. Mislim i da ce Vucko minus, Dacic plus, malo je 11% za njih kad su imali 13% prosli put, oni mislim mogu samo jos da rastu, Vojvodi je mnogo 6,3% ali se ne bih iznenadio puno da predje, a za DS stvarno nemam pojma - oni od 4% do 10% bilo gde mogu da budu komotno.


Edited by McLeod, 30 March 2016 - 17:00.

  • 0