Jump to content


Photo
- - - - -

Klopa u Beogradu (a i malo šire :D )


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 23 March 2016 - 19:15

U principu, rođen sam da bih jeo i kao takav želeo bih da pokupim još poneke 'savete' gde odvesti goste iz inostranstva i/ili ljude koje volim. Gde ste jeli najbolje pečenje? Gde najbolje kolače i koje? Gde odvesti taštu kada želim da dobije sraćku (pardon!) zbog jake hrane? Koje restorane u okolini Beograda obavezno obići? Strane kuhinje?
  • 0

#2 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 23 March 2016 - 20:36

Evo za strane kuhinje: kad god sam u BGD-u, vodim suprugu na rucak u libanski restoran, preko puta ateljea 212, malo dijagonalno, prema Nusicevoj ulici... Hrana je odlicna i imaju dobar izbor vegetarijanske, atmosfera prijatna, a moja supruga kaze da imaju najbolju kafu na svetu. Odusevila se prosli put sa nekom Arapskom, sa dodatkom nekih semenki... Ja nisam neki veliki ljubitelj kafe, meni se supa najvise svidela... Svakako cu nastaviti da odlazim tamo, kad god se ukaze prilika...


  • 2

#3 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 24 March 2016 - 13:40

Za pecenje Dascara i MB.

Za ozderavanje i oblokavanje za mizerne pare uz sjajan rostilj - Cacanin vikendom (30% na ceo racun)

Za neku finiju varijantu Mala Fabrika Ukusa ili neki od restorana u beton hali..

Za cevape Sarajevski u dusanovoj ili kod Cice

Od japanaca - Moon, meksosa - Zapata

Riba/Skoljke u Gusti Mora ili u zemunu gomila restorana..

Kolace ne zderinjam uopste ali mi oni turci u centru izgledaju dobro sa hurmasicama i baklavama 


  • 0

#4 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 24 March 2016 - 13:46

...e da, za pice Pomodoro i Botako..


Edited by Starešina, 24 March 2016 - 13:46.

  • 2

#5 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 24 March 2016 - 14:25

Gde ti je Cacanin? Ozderavanje me zanima izuzetno! :D

Edited by boktemazo, 24 March 2016 - 14:26.

  • 0

#6 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 24 March 2016 - 14:26

'Bio neko u Little Bay restoranu? Nisam bio u Pomodoru, drzim se Botaka kao malo dete, al' moram da promenim malo, ionako mi zena kuka da joj se jede pica.
  • 0

#7 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 24 March 2016 - 16:23

Cacanin je na Kanarevom u Borskoj, kad se spustis sa banjice od 5 solitera u rupu, levo na semaforu posle 30 metara.

..samo rezervisi obavezno i idi vikendom.Specijalitet je mesano meso 'cacanin'...restoran je ogroman i ima sjajnu bastu...ja prakticno ne propustam nijedan vikend tamo, toliko je dobro...

 

Bio u Little Bay par puta....imaju interesantne nacine spremanja klope i jako su povoljni za centar..za preporuku


  • 2

#8 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 24 March 2016 - 16:39

Cacanin je na Kanarevom u Borskoj, kad se spustis sa banjice od 5 solitera u rupu, levo na semaforu posle 30 metara.

..samo rezervisi obavezno i idi vikendom.Specijalitet je mesano meso 'cacanin'...restoran je ogroman i ima sjajnu bastu...ja prakticno ne propustam nijedan vikend tamo, toliko je dobro...

 

Bio u Little Bay par puta....imaju interesantne nacine spremanja klope i jako su povoljni za centar..za preporuku

A, pa znam za tu kafanu. Valjda ne gresim, ali vodili su me 90ih dok sam klinac jos bio. Hvala za predlog, u subotu sam tamo najverovatnije. 


  • 0

#9 BenAkiba

BenAkiba
  • Members
  • 92 posts

Posted 24 March 2016 - 17:02

U Cacanin sam trcao svaki veliki odmor i redovno kasnio nazad u srednjoj(5 ekonomska). dugo nisam bio a u kraju mi je  :) 
Stvarno je botako najjace mesto za picu. Bar meni.
Jos nisam isao ali masa ljudi mi je za rostilj nahvalila "Papa Joe" kod Pionira."
Rubin u Kosutnjaku ima prelepu bastu i super pogled, a i Milosev konak mi je bio fin prosli put.


Edited by BenAkiba, 24 March 2016 - 17:02.

  • 0

#10 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 24 March 2016 - 17:04

Evo za strane kuhinje: kad god sam u BGD-u, vodim suprugu na rucak u libanski restoran, preko puta ateljea 212, malo dijagonalno, prema Nusicevoj ulici... Hrana je odlicna i imaju dobar izbor vegetarijanske, atmosfera prijatna, a moja supruga kaze da imaju najbolju kafu na svetu. Odusevila se prosli put sa nekom Arapskom, sa dodatkom nekih semenki... Ja nisam neki veliki ljubitelj kafe, meni se supa najvise svidela... Svakako cu nastaviti da odlazim tamo, kad god se ukaze prilika...


Kakve su cene u tom libanskom restoranu? Da li u Beogradu postoji jos neki restoran sa arapskom kuhinjom?
  • 0

#11 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 24 March 2016 - 17:09

Nisam iz Beograda i slabo poznajem grad.

Intresuje me da li postoji restoran sa koser hranom?

Edited by A sad, 24 March 2016 - 18:41.

  • 0

#12 BenAkiba

BenAkiba
  • Members
  • 92 posts

Posted 24 March 2016 - 17:24

Kakve su cene u tom libanskom restoranu? Da li u Beogradu postoji jos neki restoran sa arapskom kuhinjom?

Ima Byblos u Nebojisinoj. Libanska hrana. Evo i cenovnik - http://www.byblos.rs...r&page=jelovnik

U Nebojisinoj je i Mala fabrika ukusa(fanki fino mesto)

 

  • 1

#13 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 24 March 2016 - 17:31

Iz Byblosa sam vise puta porucivao, odlicni su.

 

Tatar biftek u Potkovici je za ne propustiti.


  • 0

#14 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 24 March 2016 - 19:05

Za pecenje Dascara i MB.

Za ozderavanje i oblokavanje za mizerne pare uz sjajan rostilj - Cacanin vikendom (30% na ceo racun)

Za neku finiju varijantu Mala Fabrika Ukusa ili neki od restorana u beton hali..

Za cevape Sarajevski u dusanovoj ili kod Cice

Od japanaca - Moon, meksosa - Zapata

Riba/Skoljke u Gusti Mora ili u zemunu gomila restorana..

Kolace ne zderinjam uopste ali mi oni turci u centru izgledaju dobro sa hurmasicama i baklavama 

:hail:

Skembici - Ustanak u Daruvarskoj  ;)


  • 0

#15 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 March 2016 - 01:34


Rubin u Kosutnjaku ima prelepu bastu i super pogled ....

 

Rubin nema samo fantastichnu bashtu i pogled vec i mrak klopu ...... 20 godina je proshlo, bash sam se pitao da li je josh tamo. Chujem da je Zika iz Leskovac zatvorio iza Moskve posle ko zna koliko decenija konstantnog reda ljudi od 5-6 metara. Tu sam iz'eo jedno 1000 pljeskavica, ali bez preterivanja jer sam godinama stanovao na Zelenjaku (ne bash na pijaci  :lol+: ). Da li je Fransh (Depere) ispod veterinarskog josh u pogonu? 


Edited by Denis Jasharevic, 25 March 2016 - 01:40.

  • 1