Jump to content


Photo
- - - - -

Potrosacka tema - brendovi, trendovi, trziste, kvalitet ...


  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#106 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 November 2017 - 23:13

...

 

... sto se tiče te 2030, do tad će ovakva snampeda potpuno nestati kada sva kupovina bude obavljana virtuelno, iz svog doma ... 

 

Daj boze!

No to se nikada, nikada nece dogoditi!

 

Da neka 'dama' ne opipa sve svojom rukom, da ne pari satima oci i da te ne vodi na uzicu u prodavnicu da tuzno kunjas?

 

Attached File  1.jpg   40.55KB   1 downloadsAttached File  2.jpg   35.94KB   1 downloads

 

Attached File  3.jpg   40.77KB   1 downloadsAttached File  4.jpg   41.53KB   1 downloads

 

Attached File  5.jpg   44.51KB   1 downloadsAttached File  6.jpg   39.8KB   1 downloads

 

To sam vise mrzeo nego vojnu vezbu!

Svadjao sam se sve dok jednom nisam rekao - jos jedan zahtev da 'idemo zajedno u prodavnicu' - ja odlazim.

 

Kada bi mi nesto trebalo, ona bi se obicno ponudila da kupi - a ja bih rekao 'plavu kosulju. I broj.

Par puta je probala da me 'kazni' pa bih tu kosulju oblacio kad god se 'dotera'. Skapirala je.

No, to me nije sprecilo da se na kraju ipak razvedem. 

Sada davi sina.

:lol+:

 

Oko 'brendirane robe'.

Neke godine dama kupi 'kreaciju M. Maric'. Nista nisam rekao - njen izbor.

Kad prodje jedno godinu dana i 'zaosinuta kreacija' ispadne iz mode. Ona da je baci, a ja kazem - daj to ovamo. Otparam rukave i jos neke andramolje i sam (svasta umem! ;)) sasijem domacoj dzukelici presvlaku za dusek na kome je spavala. Eto, da i ona ima 'kreaciju m_m!

:rotflmao:  

 

...


Edited by Kinik, 10 November 2017 - 23:14.

  • 5

#107 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 November 2017 - 23:59

Toga je bilo oduvek, danas ljudi jedino imaju više novca, a zbog razvoja tržište ima više robe, tako da bi se ljudi iz praistorije, antike i srednjeg veka ponašali identično, ako ne i gore kada bi ih ubacili u jednu H&M prodavnicu. Tako da razvoj ljudske vrste nije fatalno asimetričan, jer da je to istina, ti i ja ne bi ovako širili svoje ideje. 
 
Što se tiče te 2030, do tad će ovakva snampeda potpuno nestati kada sva kupovina bude obavljana virtuelno, iz svog doma:
 


Žalosno je što se društvo toliko razvilo dok sa druge strane još ima idiota koji će da se tuku oko neke krpe, elektronske spravice ili neke druge gluposti, što znači da nisu mnogo odmakli od pećinara. Ako izuzmemo neke ekstremne situacije, koliki idiot treba biti da bi se učestvovalo u stampedu zarad kupovine neke krpe, telefona ili slične gluposti, koja se ionako može kupiti dan-dva kasnije bez ikakve gužve ili se može poručiti preko interneta? Mogao bih da razumem da se gladni tuku oko vekne hleba, ali ove budale imaju sasvim dovoljno novca i vremena da sačekaju.

 

Moram priznati da ne verujem da će se ovakvi cirkusi smanjiti, jer oni su sami po sebi događaji koji privlače pažnju. Već decenijama se direktno može odgledati fudbalska utakmica, koncert ili nešto slično u direktnom prenosu, ali opet ima ljudi koji žele da prisustvuju. Osim toga, kada su u pitanju odeća, obuća i još neke stvari, mnogi žele da je probaju kako bi videli da li ih možda steže, kako nešto izgleda u stvarnosti ili kakav je osećaj kada se nosi. Čak i običan džemper na kome piše da je od vune može da bude neprijatan i grebe kožu, cipele mogu da žuljaju, da se klizaju i slično. Čak i kada je u pitanju nešto sasvim jeftino, ne znam koliko sledeća slika govori:

 

cell-phone.jpg

Telefon k'o telefon, što bi se reklo, ali nije isto kada se gleda na ovoj slici i u prirodi.

 

Uprkos tome što se upravo tamo gde se javlja fenomen crnog petka internet trgovina zauzima veliki deo tržišta, i dalje ima onih koji žele da odu, vide i kupe. Dok je ovakvih pećinara, biće i crnog petka.


  • 2

#108 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 November 2017 - 06:26

Žalosno je što se društvo toliko razvilo dok sa druge strane još ima idiota koji će da se tuku oko neke krpe, elektronske spravice ili neke druge gluposti, što znači da nisu mnogo odmakli od pećinara. Ako izuzmemo neke ekstremne situacije, koliki idiot treba biti da bi se učestvovalo u stampedu zarad kupovine neke krpe, telefona ili slične gluposti, koja se ionako može kupiti dan-dva kasnije bez ikakve gužve ili se može poručiti preko interneta? Mogao bih da razumem da se gladni tuku oko vekne hleba, ali ove budale imaju sasvim dovoljno novca i vremena da sačekaju.

 

Moram priznati da ne verujem da će se ovakvi cirkusi smanjiti, jer oni su sami po sebi događaji koji privlače pažnju. Već decenijama se direktno može odgledati fudbalska utakmica, koncert ili nešto slično u direktnom prenosu, ali opet ima ljudi koji žele da prisustvuju. Osim toga, kada su u pitanju odeća, obuća i još neke stvari, mnogi žele da je probaju kako bi videli da li ih možda steže, kako nešto izgleda u stvarnosti ili kakav je osećaj kada se nosi. Čak i običan džemper na kome piše da je od vune može da bude neprijatan i grebe kožu, cipele mogu da žuljaju, da se klizaju i slično. Čak i kada je u pitanju nešto sasvim jeftino, ne znam koliko sledeća slika govori:

 

cell-phone.jpg

Telefon k'o telefon, što bi se reklo, ali nije isto kada se gleda na ovoj slici i u prirodi.

 

Uprkos tome što se upravo tamo gde se javlja fenomen crnog petka internet trgovina zauzima veliki deo tržišta, i dalje ima onih koji žele da odu, vide i kupe. Dok je ovakvih pećinara, biće i crnog petka.

Da ga nisi postavio ovde, ne bih ga ni gleado. :P Dobro, neka mi neko objasni sta je tu vredno $1k? Kada sam poslednji put menjao telefon uzeo neki top model Samsung s8 sa rabatom od $300.Iako je opet skup dodje me nesto manje od $10 dolara na 24 meseci. Onda neka mi neko kaze da treba uzeti X iPhone. :o


  • 0

#109 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 November 2017 - 06:42

@kinik
Ono u cemu se ne slazem sa tobom je oko the electric cars! Izgleda da je na pragu revolucija u industriji baterija(svi govore o litijumu!) sto ce zapravo elektricna vozila uciniti prakticnim i ekonomicnim

Edited by darth bane, 11 November 2017 - 06:42.

  • 0

#110 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 November 2017 - 06:44

@kinik
Ono u cemu se ne slazem sa tobom je oko the electric cars! Izgleda da je na pragu revolucija u industriji baterija(svi govore o litijumu!) sto ce zapravo elektricna vozila uciniti prakticnim i ekonomicnim

Koliko ima litijuma? Da li si siguran da moze da se napravi dovoljno baterija da pokrenu sva ta vozila? Da ne govorim o reciklazi. Nacekacemo se dok nam kola budu uspesno elektricna.


  • 1

#111 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 November 2017 - 07:02

Koliko ima litijuma? Da li si siguran da moze da se napravi dovoljno baterija da pokrenu sva ta vozila? Da ne govorim o reciklazi. Nacekacemo se dok nam kola budu uspesno elektricna.

Mislim da ga ima dovoljno. Trebace i litijum i nikl za te baterije, ali taj bum ce uticati i na oporavak cene nikla na trzistu. Ocekuje se da ce do 2030 potraznja za niklom porasti sa sadasnjih 2 na 3 miliona tona godisnje!
  • 0

#112 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 11 November 2017 - 11:15

Da ga nisi postavio ovde, ne bih ga ni gleado. :P Dobro, neka mi neko objasni sta je tu vredno $1k? Kada sam poslednji put menjao telefon uzeo neki top model Samsung s8 sa rabatom od $300.Iako je opet skup dodje me nesto manje od $10 dolara na 24 meseci. Onda neka mi neko kaze da treba uzeti X iPhone. :o

 

Nisam konkretno ni mislio na iPhone, već sam stavio prvu sliku koja mi je došla pod ruku, a koja ilustruje kako se predstavljaju mnogi proizvodi od igle do lokomotive. Slika kao takva ne govori mnogo, ne pokazuje kakav je proizvod u stvarnosti, a svakako da deluje našminkano. Što se tiče samog iPhonea, ako neko hoće da za njega da hiljadarku, neka izvoli, to su njegove pare i neka radi sa njima šta hoće. S druge strane, mislim da samo idiot može da se mlati ispred radnje da kupi sokoćalo koje toliko košta kada ga može dobiti na tacni ili kada može da sačeka dan-dva i kupi ga u radnji bez guranja. Koliki kreten čovek mora da bude da bi se mlatio za običan telefon?


  • 1

#113 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 November 2017 - 12:30

 Koliki kreten čovek mora da bude da bi se mlatio za običan telefon?

 

Neki su se u IKEI (ovde u Svedskoj!) potukli zbog nekih casa za sampanjac koje su kostale 1 evro. 

Na Black Friday pre koju godinu su prelazili jedni preko drugih da bi dograbili kettle koji je kostao nekoliko evra. Verovatno neki bofl plastikaner. 

Bilo je i povredjenih. Snimak pustili u udarnim vecernjim vestima. Neka su! Nadam se da su neki sami sebe videli u ogledalu. 

 

Da ne verujes koliko su ljudi u stanju da sami sebe degradiraju za neku pisljivu sitnicu. Sitnice ih samo odaju. 

 

Ima i onih tzv lovaca na cene koji ce da odu na drugi kraj grada da kupe par centi jeftiniji krompir. Ne zato sto su ekonomska sirotinja. 

Kad tu svoju sitnu dushu ne bi vazda hvalisavo razjapljivali (kad god nesto bedno "ucare") i smarali druge. 


  • 3

#114 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 November 2017 - 14:53

 

Uprkos tome što se upravo tamo gde se javlja fenomen crnog petka internet trgovina zauzima veliki deo tržišta, i dalje ima onih koji žele da odu, vide i kupe. Dok je ovakvih pećinara, biće i crnog petka.

Pa kad je u pitanju odeca ja zelim da odem, vidim i kupim, ali ne zajedno sa hiljadu kupaca koji se otimaju, nego bas zato sto hocu da probam i da odlucim da li mi taj komad bas treba. A internet za sve drugo. 

Nije mi jasna zelja da se guras, cekas u redovima i boris za ustedjenih par stotina, meni to jednostavno nije vredno.


  • 1

#115 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 11 November 2017 - 15:28

Ja jesam consumer (priznajem) i volim da kupujem. :blush:

 

Ali kao što reče Mrd ranije, od kad sam 1991. čekao na Jugopetrolu na Ušću 36 sati za 20l čorbe i noćio ispred austrijske ambasade da dobijem vizu, nisam više stao u red za nešto, niti ću. Višečasovni, razume se.

 

Deset minuta na prvoj žičari ujutro dok se to ne razredi po planini je prihvatljivo.


  • 1

#116 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 November 2017 - 16:04

Ja jesam consumer (priznajem) i volim da kupujem. :blush:


Nemoj da blushujes, konsumirati nije strasno samo po sebi. ;)

Strasno je kad se onako mahnito srlja i gazi da bi se doslo do necega. 
Strasno je kad ljudi ne stede na poslednjem modelu negog gadgeta a stede na hrani pa jedu jeftino djubre i time hrane i svoju decu. 
Strasno je kad stalna kupovina jeftinih a bespotrebnih stvari postane nagon koji se ne moze zaustaviti. 
Strasno je kad ljudi svim tim konzumerskim sarenisem pokusavaju da nadomeste prazninu koja iz njih zvrji. 
Strasno je kad se sve to normalizuje, ta vecita glad koju sirotinja (u glavu) nikada ne moze da utoli.

Evo, poceli su da najavljuju Black Friday. A evo i Singles Day su izhajpovali. Sve je dobilo tako vulgarne proporcije.

Nedostatak dostojanstva, nedostatak manira i senzibiliteta, nedostatak vaspitanja a i nedostatak stila i ukusa... to sve vise uzima maha. 

 

Nobelova nagrada iz ekonomije je vrlo prikladno ove godine otisla onom tipu za behavioural economics.

 

Gle´ kako je ovo odvratno. 

 

 

Spoiler


  • 1

#117 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 November 2017 - 16:46

Nemoj da blushujes, konsumirati nije strasno samo po sebi. ;)

Strasno je samo kad se onako mahnito srlja i gazi da bi se doslo do necega. 
Strasno je kad ljudi ne stede na poslednjem modelu negog gadgeta a stede na hrani pa jedu jeftino djubre i time hrane i svoju decu. 
Strasno je kad stalna kupovina jeftinih a bespotrebnih stvari postane nagon koji se ne moze zaustaviti. 
Strasno je kad ljudi svim tim konzumerskim sarenisem pokusavaju da nadomeste prazninu koja iz njih zvrji. 
Strasno je kad se sve to normalizuje, ta vecita glad koju sirotinja (u glavu) nikada ne moze da utoli.

Evo, poceli su da najavljuju Black Friday. A evo i Singles Day su izhajpovali. Sve je dobilo tako vulgarne proporcije.

Nedostatak dostojanstva, nedostatak manira i senzibiliteta, nedostatak vaspitanja a i nedostatak stila i ukusa... to sve vise uzima maha. 

 

Nobelova nagrada iz ekonomije je vrlo prikladno ovde godine otisla onom tipu za behavioural economics.

 

Gle´ kako je ovo odvratno. 

 

 

Spoiler

More U spend, more U save. :P

Ni u mol ne volim da udjem, ako nije radni dan.


  • 0

#118 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 11 November 2017 - 20:50

Evo kako zapravo izgleda ta pomama:

 


  • 0

#119 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 11 November 2017 - 21:19

[quote name="DJ_Vasa" post="5856609" timestamp="1510429819"]Evo kako zapravo izgleda ta pomama:
 
A, ne, Vaso. Ovi su isuvise slatki za poredjenje s ovima na dve noge.

Evo jos necega sto mi nije jasno, mislim, nije da mi smeta, samo zapazanje. Ovde po prodavnicama cesto nude uzorke hrane, pa cekaju ljudi u red i za to. Ponekad su to prilicno nezdravi produkti, ali eto, valjda ako je za dzabe...e to mi isto glupo, sto bih probala nesto samo zato sto je tu na izvolte?

Sto sam starija, sve nesto hocu da minimalizujem i garderobu i sve ostalo po kuci. Btw, jel ‘ gledao neke dokumetntarac o minimalizmu? Nije los, dao mi podstreka.
  • 2

#120 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 November 2017 - 22:06

...

 

 

Od 3.40 pa 4.40.

 

Maestralni Antonioni!

 

...


  • 1