Jump to content

Photo
- - - - -

Potrosacka tema - brendovi, trendovi, trziste, kvalitet ...

• Please log in to reply
204 replies to this topic

#196 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 06 February 2018 - 13:07

Domaći Rafaelo, i to je bilo... :yucky:

Iskreno, ne secam se tih rafaelo kocki ali se secam eurokrema od danskog mleka u prahu iz Crvenog krsta i nekog kolaca koji je spolja bio oblozen cokoladnim prelivom. Unutra je bio neki krem zute boje i zele bombone. Ali to je vec bilo malo kasnije. 93-ce je to jos uvek bio luksuz.
  • 0

#197 akiro

akiro
  • Members
  • 1,088 posts

Posted 08 February 2018 - 01:26

Pod sankcijama, mora da je bilo prilicno - neolitski, samo jos gore. 

Bilo je parola "snađi se". Ako zanemarimo treš kopije svega i svačega na pijacama i buvljacima, mogli su da se nađu i originali. Baš te 1993. sam u Pančevu nalazio u nekom dragstoru original Krašove proizvode. Mislim da sam tada pojeo više Bajadera i ledenih kocki nego ikada.Takođe, u trenutku, kada u Beogradu mleko nije moglo da se nađe, ja se zaputim za Pančevo i dva pakovanja u kola (a nosio sam i busom, hebiga 4-7 DEM litar sumnjivog goriva) i mesec dana mirna bačka (doduše, na kraju je pančevaćka mlekara ostala bez ambalaže pa su točili u plastične flaše). Zbog hiperinflacije cene su imale neviđene amplitude, u jednom trenutku te flaša crnogorskog sortnog vina košta nešto tipa 30 DEM, u drugom 10% toga. Drugi prehrambeni proizvodi takođe. Znam da sam ulovio prave trenutke kada da poharam BIM Slaviju kod pančevačkog mosta pa napunim zamrzivač i špajz. Tada još nije bilo hipermarketa, a u Centropromu i Pekabeti je izgledalo kao na reportažama iz Rusije.

U suštini mogao si nekako da se snađeš da održiš neki privid normale, ali je zahtevalo dosta vremena i truda. Brendova je bilo tada po pijacama u izobilju, ali ih ne bi ni neprijatelju preporučio. Bugarska Milka, metilakohol zvan Stolichnaya i slični "brendovi" su mogli bez problema da se nađu, ali uz posledice po zdravlje. Najbolji su bili još švercovani mađarski proizvodi, tu nije bilo falsifikata, ali je diskutabilno koliko su se "uvoznici" pridržavali transportnih i storage temperatura i uslova. Sve u svemu, u Beogradu i dalje prema severu si mogao da se snađeš, ali na to je stvarno odlazilo mnogo vremena. 

• 1

#198 Markov

Markov
  • Members
  • 9,363 posts

Posted 17 February 2018 - 21:08

U suštini mogao si nekako da se snađeš da održiš neki privid normale, ali je zahtevalo dosta vremena i truda. Brendova je bilo tada po pijacama u izobilju, ali ih ne bi ni neprijatelju preporučio. Bugarska Milka, metilakohol zvan Stolichnaya i slični "brendovi" su mogli bez problema da se nađu, ali uz posledice po zdravlje. Najbolji su bili još švercovani mađarski proizvodi, tu nije bilo falsifikata, ali je diskutabilno koliko su se "uvoznici" pridržavali transportnih i storage temperatura i uslova. Sve u svemu, u Beogradu i dalje prema severu si mogao da se snađeš, ali na to je stvarno odlazilo mnogo vremena. 

Ja zato mnogo cesce uzimam te stvari zimi, a same pijace su i dan danas veoma popularne za kupovinu sve moguce robe siroke potrosnje.

• 0

#199 mrd

mrd
  • Members
  • 17,635 posts

Posted 17 March 2018 - 00:19

Koja li je marka ovaj ski lift. Nisam mogao da nadjem odgovarajuci topic, ali mi se ovo brandovanje ucinilo najprikladnijim,

link

• 0

#200 Kinik

Kinik
  • Members
  • 40,448 posts

Posted 17 March 2018 - 02:04

Koja li je marka ovaj ski lift. Nisam mogao da nadjem odgovarajuci topic, ali mi se ovo brandovanje ucinilo najprikladnijim,

link

swajcarci

Doppelmayr seilbahnen gmbh

https://www.doppelmayr.com/en/

https://www.doppelma...south-caucasus/

...

Edited by Kinik, 17 March 2018 - 02:21.

• 1

#201 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 27,727 posts

Posted 17 March 2018 - 12:12

Nije stvar u Doppelmayeru, tih liftova imaš na hiljade po svetu.

To je Rusija ili Gruzija, svejedno, zemlja čuda. Najverovatnije bez revizije, bez održavanja, bez Total Stop komande, sa neispravnim sigurnosnim kočnicama za slučaj nestanka struje (što se desilo ovde!), verovatno i bez operatora a i bez istrage šta se u stvari desilo.

• 0

#202 Kinik

Kinik
  • Members
  • 40,448 posts

Posted 17 March 2018 - 12:30

...

Znas kako, nesto sam citao - pa to je bija katastrofa u najavi.

Los projekat u startu, traljavo izvodjenje, slaba teh.kontrola i odrzaavanje, lose upravljanje, nigde supervizije.

Izvini, ali negde na zapadu bi ta firma platila drakonske kazne i obestecenje, no mnogi sebi dozvoljavaju da se navade na prljave, brze 'ruske pare' i onda vuseru stvar.

Normalno je za pretpostaviti, da je citav dil radjen sa lokalnin 'drzavnim tajkunima', uz blagoslov centralnih vlasti, po principu APP (ako prodje - prodje).

• 0

#203 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 27,727 posts

Posted 17 March 2018 - 12:38

...

Znas kako, nesto sam citao - pa to je bija katastrofa u najavi.

Los projekat u startu, traljavo izvodjenje, slaba teh.kontrola i odrzaavanje, lose upravljanje, nigde supervizije.

Izvini, ali negde na zapadu bi ta firma platila drakonske kazne i obestecenje, no mnogi sebi dozvoljavaju da se navade na prljave, brze 'ruske pare' i onda vuseru stvar.

Normalno je za pretpostaviti, da je citav dil radjen sa lokalnin 'drzavnim tajkunima', uz blagoslov centralnih vlasti, po principu APP (ako prodje - prodje).

To je pitanje.

Prvo treba da bude istraga, pa tek onda posledice.

Ne verujem da takva firma može sebi da dozvoli rizik i blamažu zbog jednog projekta koji može da bude u vrednosti, schatzungweise, 2-3 Mio ojra...

• 0

#204 mrd

mrd
  • Members
  • 17,635 posts

Posted 17 March 2018 - 15:11

Nije stvar u Doppelmayeru, tih liftova imaš na hiljade po svetu.

To je Rusija ili Gruzija, svejedno, zemlja čuda. Najverovatnije bez revizije, bez održavanja, bez Total Stop komande, sa neispravnim sigurnosnim kočnicama za slučaj nestanka struje (što se desilo ovde!), verovatno i bez operatora a i bez istrage šta se u stvari desilo.

Ovo je bilo u Gruziji. Opleli su ih na vestima sve u 16. Nikome nije jasno kako je moglo da se desi, da lift pocne da mota unazad. Ja bih ovde bio veoma pazliv, kod ovih kritika. Isto tako niko na Lake Oroville nije pogledao prelivni nasip poslednjih 30 godina i imali smo prosle godine slucaj da su morali da rasele nekih 50 kvadratnih milja. U svakom slucaju stravicno iskustvo.

• 0

#205 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 247 posts

Posted 01 April 2018 - 21:47

Nisam sigurna u koju temu bi bilo najbolje okaciti link, ali evo: http://www.patheos.c...orth-250000000/
  • 1