Jump to content


Photo

Kutak za gitariste


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#331 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 June 2017 - 20:49

...

 

 

:thumbs:

 

my middle name is where the fuck is a guitar pick!?

 

Majstore!

 

...


  • 0

#332 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 16 June 2017 - 21:01

Turbo verzija of  Steve Vai & Joe Satriani  -_-

Deja vue


Edited by kronostime, 16 June 2017 - 21:05.

  • 0

#333 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 June 2017 - 00:39

...

 

Ma kakav te J. Satriani spopao!?

 

Ry Cooder, bRe!

:furious:

 

...


  • 0

#334 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 June 2017 - 06:21

...

 

Ma kakav te J. Satriani spopao!?

 

Ry Cooder, bRe!

:furious:

 

...

Steve Vai je Satrianijev ucenik, laiku :lol+:


  • 0

#335 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 17 June 2017 - 10:41

Steve Vai je Satrianijev ucenik, laiku :lol+:

E, pa piše da je u filmu "sve gitare" svirao Ry Cooder....ali izgleda da neko nije ukapirao da su to bile "ostale sve"... ;)


  • 0

#336 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 June 2017 - 16:51

...

 

.. Steve Vai je Satrianijev ucenik, laiku ... 

 

 

Ajde ne brukaj se.

Svuda se trpas, a samo navalantna neznalica.

 

Steve Vai ima i mamu u tatu - so?

 

 

...


  • 0

#337 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 18 June 2017 - 05:08

...

 

 

 

Ajde ne brukaj se.

Svuda se trpas, a samo navalantna neznalica.

 

Steve Vai ima i mamu u tatu - so?

 

 

...

Obrati paznju na prateci vokal i gitaru - neznalico.  :lol+:

i jos malo ;)


  • 0

#338 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 18 June 2017 - 19:57

Bill Nelson je Gary Numan-u u prvoj polovini 80-tih rekao da 'all creative people pick up beams of inspiration from across the cosmos and we channel it into creative art and we do what we do for the people'. Naravno, Gary je mislio da je ta prica cist bullshit sto je dovelo i do svadje ova dva velika individualca u toku produckije Gary-ijevog albuma Warriors is 1983. Mozda Gary nije mogao da razmuje ono o cemu mu Bill prica, ali jedan drugi muzicar i kompletni gitarista u svakom smislu, na koga bi Billova prica mogla direktno da se primjeni jeste veliki Neil Young. On upravo sam i to vrlo cesto u intervjuima govori, kao recimo:

 

“I don’t try to think of them. I wait till they come. A metaphor may be that if you’re trying to catch a rabbit, you don’t wait right by the hole … And then the rabbit comes out of the hole, he looks around. You start talking to the rabbit, but you’re not looking at it. Ultimately the rabbit is friendly and the song is born. The idea is, he’s free to come, fee to go. Who would want to intimidate or disrespect the source of the rabbit? And in that way if the song happens, it happens. If it doesn’t happen, it doesn’t happen. It doesn’t matter.”
Young says that’s why he has periods of prolific creativity and other times where there’s nothing. He adds, “If it doesn’t come to me, I don’t want to have anything to do with it. I don’t want to see it. I don’t want to look for it. I really hate things that people work on. There’s nothing about music that should be ‘working on it.’ There’s no good reason to be something you’re not, or trying to be somebody that you think is good.”
 

You are like a hurricane
There's calm in your eye
And I'm gettin' blown away
To somewhere safer
Where the feeling stays
I want to love you
But I get so blown away

 


  • 0

#339 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 June 2017 - 21:07

...

 

... .

:twak:

 

Nije majka grdila Muju sto se kockao - vec sto se vadio, tupcho!

:lol+:

 

PS.

 

>> ... Sam svoj majstor - kako sam napravio električnu gitaru
 
U ranijim temama sam pisao o samoizradi električne gitare. Kako sam počeo prije par mjeseci, danas sam konačno izradio prvu koja zaista funkcioniira. I to besprijekorno.
Prije nekoliko mjeseci sam se dao u izradu električne gitare. Pošto ja gitaru sviram već preko 30 godina, onako amaterski, za svoju dušu, u društvu, na veselicama i sličnim prilikama, posjet glazbenim forumima natjerao me da se prihvatim izrade prve gitare. Da, prve. Ta prva, druga, treća....i neznam koja po redu završile su kao ogrijevni materijal. Nije lako. Pročitao sam cjelokupni StewMacov site koji opisuje step by step izrade gitare. Po savjetu iskusnih graditelja sa foruma kojeg sam onako iz prikrajka promatrao što pišu, sakupljao sam dragocjene savjete, iskustva, hvala im, naročito mastorima kao što su Kifla, YoYoGak, Rudek, Leslie i ini koji su majstori svog zanata. Ti dečki su zaista super, imaju živaca početnicima davati savjete. Hvala im. 
 
Pošto od prije imam alat za obradu drva, krenuo sam u nabavku materijala.
Na sreću, po savjetu starih meštara za gitare nisam se odmah dao u izradu od pravog drva.. e da sam to napravio, bio bi odavno bankrotirao. Naime, za izradu gitara treba posebno drvo, koje ću kasnije opisati. Prvo tijelo gitare bilo je izrezano iz jelove daske, međutim nisam još onda imao template (predložak) po kojemu sam kasnije nacrtao oblik tijela i vrata. Kad sam to sastavio, hm...bilo je to smiješna gitara, koju sam odmah razrezao na kružnoj pili.
 
Dobio sam od majstora sa foruma crtež tijela u mjerilu 1:1, napravio iz šperploče predložak, prema njemu izrezao dasku ovaj puta iz bukovine, tek tako da se priviknem na tvrdo drvo. Oblik je bio u redu, međutim kad sam ubodnom pilom to izrezao, pila je bila kvalitete one iz velikih trgovačkih centara da ih ne reklamiram. Ukratko, pila je s gornje strane pilila ok, ali s donje je podrezivala ustranu, tako da je ispiljeni komad daske lijepo izgorio u peći. ... <<
 
 
Kakva drama!
:rotflmao:

 

Steta sto nije pozvao Satrijanija / Zappu za ritam sekciju / vokale, dok bi on drljao na 'ubodnoj'!

 

...


Edited by Kinik, 18 June 2017 - 21:21.

  • 0

#340 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 June 2017 - 22:40

...

 

:twak:

 

Nije majka grdila Muju sto se kockao - vec sto se vadio, tupcho!

:lol+:

 

PS.

 

>> ... Sam svoj majstor - kako sam napravio električnu gitaru
 
U ranijim temama sam pisao o samoizradi električne gitare. Kako sam počeo prije par mjeseci, danas sam konačno izradio prvu koja zaista funkcioniira. I to besprijekorno.
Prije nekoliko mjeseci sam se dao u izradu električne gitare. Pošto ja gitaru sviram već preko 30 godina, onako amaterski, za svoju dušu, u društvu, na veselicama i sličnim prilikama, posjet glazbenim forumima natjerao me da se prihvatim izrade prve gitare. Da, prve. Ta prva, druga, treća....i neznam koja po redu završile su kao ogrijevni materijal. Nije lako. Pročitao sam cjelokupni StewMacov site koji opisuje step by step izrade gitare. Po savjetu iskusnih graditelja sa foruma kojeg sam onako iz prikrajka promatrao što pišu, sakupljao sam dragocjene savjete, iskustva, hvala im, naročito mastorima kao što su Kifla, YoYoGak, Rudek, Leslie i ini koji su majstori svog zanata. Ti dečki su zaista super, imaju živaca početnicima davati savjete. Hvala im. 
 
Pošto od prije imam alat za obradu drva, krenuo sam u nabavku materijala.
Na sreću, po savjetu starih meštara za gitare nisam se odmah dao u izradu od pravog drva.. e da sam to napravio, bio bi odavno bankrotirao. Naime, za izradu gitara treba posebno drvo, koje ću kasnije opisati. Prvo tijelo gitare bilo je izrezano iz jelove daske, međutim nisam još onda imao template (predložak) po kojemu sam kasnije nacrtao oblik tijela i vrata. Kad sam to sastavio, hm...bilo je to smiješna gitara, koju sam odmah razrezao na kružnoj pili.
 
Dobio sam od majstora sa foruma crtež tijela u mjerilu 1:1, napravio iz šperploče predložak, prema njemu izrezao dasku ovaj puta iz bukovine, tek tako da se priviknem na tvrdo drvo. Oblik je bio u redu, međutim kad sam ubodnom pilom to izrezao, pila je bila kvalitete one iz velikih trgovačkih centara da ih ne reklamiram. Ukratko, pila je s gornje strane pilila ok, ali s donje je podrezivala ustranu, tako da je ispiljeni komad daske lijepo izgorio u peći. ... <<
 
 
Kakva drama!
:rotflmao:

 

Steta sto nije pozvao Satrijanija / Zappu za ritam sekciju / vokale, dok bi on drljao na 'ubodnoj'!

 

...

 

 

Ne mogu da shvatim šta čoveka vodi ka ovako očajničkim potezima...


  • 0

#341 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 June 2017 - 22:43


  • 0

#342 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 June 2017 - 23:22

...

 

... ne mogu da shvatim šta čoveka vodi ka ovako očajničkim potezima ...

 

 

Bice, verovatno - obilje 'gradjevinskog / ogrevnog materijala'.

;)

 

Mada ima i genijalaca

 

 

...


  • 0

#343 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 June 2017 - 22:59

cca na 3:30 izuzetno lep solo na gitari. Uvek sam govorio da je veći kumšt odsvirati pauzu, nego notu.

 



  • 0

#344 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 June 2017 - 23:10

Još malo o gitari gde je potpuno sve na svom mestu.

 


  • 1

#345 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 June 2017 - 22:50

...

 

 

Ne bih da preterano piskaram - sve se moze naci na Net-u.

:+1:

 

I oko naziva kompozicije - neko pijano drljanje - 'in the garden of eden', i oko toga da nikada nisu 'lupali' instrumente, jer su svirali skuplje / kvalitetnije, pa do toga da im je 'take 1' ispao apsolutni hit, uz gitaristu sa minimalnim stazom / iskustvom.

 

Secam ih se iz vojske, i italijanske emisije 'supersonic'. Kad bih kao 'komandir straze' otisao do 

To je negde oko ... 11.04 kad gitara zvija kao zver, i kasnije 13.07 - 14.03.

 

...


  • 0