Jump to content


Photo

Kutak za gitariste


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#16 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 22:33

...

 

 

:+1:

 

...

 

I EC model i Billy Duffy WF su tu negdje u 5dkg ali meni je ljepsa EC model. Gretsch White Falcon model je tradicionalno bijela gitara sa zlatnim metalnim dijelovima i nekako mi ne ide ovaj hromirani hardware, a pogotovo mi se ne svidjaju crni poklopci preko magneta. WF je bling od gitara, nesto sto bi Kanye West svirao da zna ista da svira. EC model je rock'n'roll, onaj izvorni, pionirski, zato mi je i napeto da dodjem do ove gitare.

 

Mozda mi se i ne svidi, pogotovo ako je fixed arm Bigsby, pa ako ne mognem da prebacim rucicu da mi ne smeta, odma ide na ebay.


  • 0

#17 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 March 2016 - 22:34

Šta je povoljna cena?

 

1000 ojrića?

 

1500?

 

 

Jednu sličnu gitaru imaš, imaš dva Fendera, kupi nešto moderno da se igraš za te pare.

 

Na primer:

 

62550951.jpg


  • 1

#18 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 22:44

Nesto sam u retro modus operandi zadnjih godina i nisam ljubitelj ovih shred masina. Hollow body Gretsch i neki dobar telecaster su mi sasvim taman za sve sto mi treba.


  • 1

#19 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 22:52


  • 0

#20 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 March 2016 - 22:52

Hollow body je za mene samo jedan... Halo Bing, cijena, sitnica, 3000.

 

64301756.jpg

 

 

 

 

Mada može i ovo, a nije ni mnogo jeftinije, tu negde oko 2500, sve u ojrićima

 

 

47707859.jpg


  • 0

#21 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 22:55

Uzeo bih ja 335 da nema Gretsch.


  • 0

#22 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2016 - 22:59

...

 

... uzeo bih ja ... 

 

 

Opet, ne rece - a sta sviras?

 

...


  • 0

#23 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 March 2016 - 23:00

http://youtu.be/nzLFnIav6eg




  • 0

#24 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 23:04

...

 

 

 

Opet, ne rece - a sta sviras?

 

...

Ma ne sviram. Tamburam po nekad ovo sto imam ali ne bih to stavio pod sviranje. 


  • 0

#25 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 23:07

Prije par godina naumim da kupim Gibson SG i koje razocarenje. Vrat kao palica za baseball, pragovi ostri, strasno kako se Gibson srozao kad je onih par SG-ija pustio iz fabrike u prodaju. Od 10 mozda valjaju tri gitare, treba dobro paziti kad se to kupuje.


  • 0

#26 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 23:10

Opet ovaj Setzer ali ima razloga...

 

 

Gretsch 6120Hot Rod, TVJ humbuckers ali narigovan ko telecaster.  

 

Ima samo master volume. I pick up selector. Simples as simples comes. Oko 3000 evrica ovaj model.


Edited by Honey Badger, 12 March 2016 - 23:16.

  • 0

#27 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 March 2016 - 23:18

Prije par godina naumim da kupim Gibson SG i koje razocarenje. Vrat kao palica za baseball, pragovi ostri, strasno kako se Gibson srozao kad je onih par SG-ija pustio iz fabrike u prodaju. Od 10 mozda valjaju tri gitare, treba dobro paziti kad se to kupuje.

 

 

Moraš da kupiš vintage, inače je ogroman rizik kvaliteta izrade. Meni kaže drugar iz USA da tamo važi da Fender Mexico valja jedna od 100. Opet moj gitarista iz benda ima meksički Stratocaster (mali hum + single + veliki hum) i gitara radi sasvim dobro, a kvalitet izrade vrlo solidan.

 

Ja sam imao kad sam bio klinac Ibanez MC 924 MkII made in Japan, danas je to retkost, skoro ne možeš da nadješ japansku gitaru. Imam dva Ibaneza iz Indonezije, što je tu negde sa Korejom, bolje od Kine ali gore od Japana.


  • 0

#28 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 12 March 2016 - 23:26

Svirao sam Gretsch 6120 i sta da kazem, osećaj koji đitra daje je...vau. Nikakva zelja da preletim poneku skalu ili neki polubrzi bluz solo, gitara odise nekim osecajem mirnoce i sporosti. Meni je licno white falcon ogromna zelja i posle nje bi mog'o da riknem. Ogroman plus za ogroman minus SG-u. Pojedine Yamahe i Epiphon gitare prave nista losiji zvuk, a jeftinije su. Na tvom mestu bih uzeo, dobrih gitara ko i zena, nikada dosta. :)
  • 0

#29 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 23:26

 


 

 

Ne ganjam ja funk i jazz, vise sam r'n'r, country, rock'a'billy i blues. Najvise johnny cash, willie nelson, carl perkins, muddy waters, leadbelly i te stvari. U glavnom ritam i to alternate picking. Travis ili chicken picking. Nisam bas najbolji ali trudim se.

 

Moraš da kupiš vintage, inače je ogroman rizik kvaliteta izrade. Meni kaže drugar iz USA da tamo važi da Fender Mexico valja jedna od 100. Opet moj gitarista iz benda ima meksički Stratocaster (mali hum + single + veliki hum) i gitara radi sasvim dobro, a kvalitet izrade vrlo solidan.

 

Ja sam imao kad sam bio klinac Ibanez MC 924 MkII made in Japan, danas je to retkost, skoro ne možeš da nadješ japansku gitaru. Imam dva Ibaneza iz Indonezije, što je tu negde sa Korejom, bolje od Kine ali gore od Japana.

Nemam ja para za vintage Gibson. Quality control im je u qrcu i nemam pojma kako uspijevaju da ne propadnu. Zalbe na Gibson na sve strane, bilo koji model, ni u sta se ne mozes pouzdati. Dok Gretsch trenutno drma i imaju odlican QC pa ako odlucis da potrosis 3000 ojrica, znas da si kupio kvalitetnu gitaru. 


  • 0

#30 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 23:42

Svirao sam Gretsch 6120 i sta da kazem, osećaj koji đitra daje je...vau. Nikakva zelja da preletim poneku skalu ili neki polubrzi bluz solo, gitara odise nekim osecajem mirnoce i sporosti. Meni je licno white falcon ogromna zelja i posle nje bi mog'o da riknem. Ogroman plus za ogroman minus SG-u. Pojedine Yamahe i Epiphon gitare prave nista losiji zvuk, a jeftinije su. Na tvom mestu bih uzeo, dobrih gitara ko i zena, nikada dosta. :)

 

Ovo je Blue Falcon JR, nesto manja gitara od regularnog modela. Fantazija kako je zavrsena. I vrat i pragovi i farba i zvuk, ma nema nista da fali. Cijena sitnica: £2,800.00

Attached Files


  • 0